Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ Geoanto,ελπίζω κάτι να έγινε.Το λοιπόν...πληκτρολογώντας στο cmd το ''cd C:\adb'' μου έβγαλε ένδειξη ''adb'' ή κάτι τέτοιο και μετά πληκτρολογώντας ''adb devices'' μου βγάζει daemon not running,starting it now on port 5037,daemon started successfully, list of devices attached 1e27b443 unauthorised

Αυτό είναι καλό ή κακό; :confused:

 

την ώρα που πάτησες έπρεπε να κοιτάς το κινητό, σου έβγαλε ένα μηνυμα ..

Ξανά δώσε...κ τσέκαρε το. Πρέπει να σου δώσεις έναν κωδικό και δίπλα να λέει device.. όχι unauthorised

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

την ώρα που πάτησες έπρεπε να κοιτάς το κινητό, σου έβγαλε ένα μηνυμα ..

Ξανά δώσε...κ τσέκαρε το. Πρέπει να σου δώσεις έναν κωδικό και δίπλα να λέει device.. όχι unauthorised

Ξανέγραψα ''adb devices'' και αυτή τη φορά γράφει μόνο list of devices attached 1e27b443 unauthorised

Κοιτούσα την αρχική οθόνη του κινητού αλλά δεν έδειξε κάτι.

Να το κάνω και 3η φορά ή θα εκραγεί;

Ήθελα και κινέζικο τρομάρα μου που αν ήξερα ότι θα φάω όλη μέρα μπροστά στο pc,ούτε τσάμπα δεν το έπαιρνα

Link to comment
Share on other sites

Ξανέγραψα ''adb devices'' και αυτή τη φορά γράφει μόνο list of devices attached 1e27b443 unauthorised

Κοιτούσα την αρχική οθόνη του κινητού αλλά δεν έδειξε κάτι.

Να το κάνω και 3η φορά ή θα εκραγεί;

Ήθελα και κινέζικο τρομάρα μου που αν ήξερα ότι θα φάω όλη μέρα μπροστά στο pc,ούτε τσάμπα δεν το έπαιρνα

 

Δώσε adb kill-server

adb start-server

adb devices.. κοιτάς το κινητό.. τικάρεις το always και οκ...

Link to comment
Share on other sites

Δώσε adb kill-server

adb start-server

adb devices.. κοιτάς το κινητό.. τικάρεις το always και οκ...

 

Πάτησα μεμονωμένα τις εντολές και enter και δεν έγινε κάτι αλλά μετά τις έκανα όλες μαζί copy paste και όντως βγήκε αυτή η ένδειξη στο κινητό.

Πάτησα always και ok.

Κωδικός πάντως δεν εμφανίστηκε.

Τώρα μπορώ να προχωρήσω στο 9ο βήμα πληκτρολογώντας στο cmd την εντολή adb reboot bootloader ;

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα μεμονωμένα τις εντολές και enter και δεν έγινε κάτι αλλά μετά τις έκανα όλες μαζί copy paste και όντως βγήκε αυτή η ένδειξη στο κινητό.

Πάτησα always και ok.

Κωδικός πάντως δεν εμφανίστηκε.

Τώρα μπορώ να προχωρήσω στο 9ο βήμα πληκτρολογώντας στο cmd την εντολή adb reboot bootloader ;

 

Έπρεπε να βγει αυτό

?thumbnail=1

Αν το βλέπεις συνέχισε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους...Αγορασα σε ενα φιλο που δεν μπορουσε το redmi note3 pro αλλα ηρθε με την Global miui 7.3.3. που δεν εχει Ελληνικα...Ρωτησα στο GEEKBYING Απ'οπου το πηρα και μου δωσαν αλλη ROM που εχει Ελληνικα να φλασαρω το κινητο....Ελα που εγω δεν εχω ασχοληθει ποτε με αυτα και απο τις συζητησεις εδω μεσα εχασα τη μπαλα....

Ποσο δυσκολο ειναι να το κανεις?Υπαρχει καποιος που το κανει στην Αθηνα και αν ναι ποσο παει περιπου?

Εστω και απο εδω κανεις να βοηθησει με το αζημιωτο?Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

efkola Πήγαινε στα developer options και απενεργοποίησε το usb debugging. Μετά ενεργοποίησέ το πάλι και δες στην οθόνη του κινητού αν σου πετάξει μήνυμα για trusted συσκευή και τίκαρε το always trusted και πάτα οκ!
Link to comment
Share on other sites

Όχι,δε βγήκε αυτό.

Να ξαναστείλω όλες μαζί τις εντολές;

 

Σου είπα από την αρχή.. έλα teamviewer να το κάνουμε παρέα..

Δεν μπορεί πριν να σου έδινε τη συσκευή σαν unauthorised και τώρα όχι σαν device με έναν κωδικό...

Κάνε ένα screenshot να δούμε πως την δίνει την συσκεύη..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνουμε μάλλον...είπα να το προσπαθήσω μόνος για να μη σε σκοτίζω φίλε μου,είσαι αξιέπαινος!

Δες εδώ μήπως και..

[ATTACH]65734[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνουμε μάλλον...είπα να το προσπαθήσω μόνος για να μη σε σκοτίζω φίλε μου,είσαι αξιέπαινος!

Δες εδώ μήπως και..

[ATTACH]65734[/ATTACH]

 

Τις εντολές τις δίνεις μία-μία..

Στο τέλος δεν έχεις δώσει adb devices να δούμε τι σου δίνει...

Link to comment
Share on other sites

Τις εντολές τις δίνει μία-μία..

Στο τέλος δεν έχεις δώσει adb devices να δούμε τι σου δίνει...

Οκ,μου έβγαλε το γνωστό κωδικό και δίπλα τη λέξη device οπότε συνεχίζω :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ,μου έβγαλε το γνωστό κωδικό και δίπλα τη λέξη device οπότε συνεχίζω :)

 

:wacko::wacko::wacko::wacko:Επιτέλουςςςςςςςςς:wacko::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με παιδιά!

Μου ήρθε ενα 16αρι Pro που πήρα για έναν φίλο με Stable ROM και είναι στην 7.2.18.0 Stable. Παω στο updater να μου βγάλει την τελευταία που έχω και στο δικό μου 32αρι και μου λέει No updates available!

Έκανα επανεκκίνηση τίποτα! Τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει official rom γι αυτό.

 

Σου λέω από γράφει Stable και 2ον από το Yeso521 που τα αγοράζω πότε δεν τα πειράζουν!

Link to comment
Share on other sites

Σου λέω από γράφει Stable και 2ον από το Yeso521 που τα αγοράζω πότε δεν τα πειράζουν!

 

Θέλεις να σου πω ότι έχεις official δηλαδή. Θα σου αρέσει πιο πολύ;

Από το yeso προχθές ήρθε μεταχειρισμένο τηλέφωνο , και ξεκλείδωτο ....

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

Στο σημείο που επέλεξα cache-data-dalvic cache να μην ανησυχώ που απλά τα τίκαρα και δεν υπήρχε κάποιο ''enter'' ε...απλά μετά γύρισα πίσω και πήγα install.

Kαι ερχόμαστε τώρα στο τελευταίο βήμα...βρήκα κάτω κάτω το zip της rom, το επέλεξα και στην οθόνη του κινητού έχει επιλογές ''add more zips'' ,δίπλα το ''clear zip queue'' και από κάτω βελάκια και ''swipe to confirm flash''.Τι επιλέγω για να εγκατασταθεί ;;

Επίσης τικάρω το κουτάκι ''zip signature verification'' ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

Στο σημείο που επέλεξα cache-data-dalvic cache να μην ανησυχώ που απλά τα τίκαρα και δεν υπήρχε κάποιο ''enter'' ε...απλά μετά γύρισα πίσω και πήγα install.

Kαι ερχόμαστε τώρα στο τελευταίο βήμα...βρήκα κάτω κάτω το zip της rom, το επέλεξα και στην οθόνη του κινητού έχει επιλογές ''add more zips'' ,δίπλα το ''clear zip queue'' και από κάτω βελάκια και ''swipe to confirm flash''.Τι επιλέγω για να εγκατασταθεί ;;

Επίσης τικάρω το κουτάκι ''zip signature verification'' ή όχι;

 

Μπες στα wipe τίκαρε τα data,dalvik art cache και cache και κάνε swipe από κάτω αν δεν το έκανες.

Μετά επιλέγεις την ρομ και απλά κάνεις swipe to confirm flash..Μην τικάρεις τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική 6,7,14 από χθες το απόγευμα μέχρι τώρα...

Με 18% ακριβώς 2 ώρες οθόνης..

Ποια ειναι αυτην νεα η 6,7,14 φυσικα θα ειναι dev και απο που την κατεβάζω,

Η 7.5.1 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ δεν είδα σημάδια να ανεβαζει θερμοκρασία που έγραψε ενας φιλος νωρίτερα,και κάνη καλη διαχείριση της μπαταριας,στην αρχή φαινόταν οτι κατέβαζε την μπαταρια γρήγορα αλλα μετα απο μερικες επανεκκινήσεις και θέλει μετα απο 3 με τέσσερα φορτίσεις στρώνει αρκετά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι αυτην νεα η 6,7,14 φυσικα θα ειναι dev και απο που την κατεβάζω,

Η 7.5.1 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ δεν είδα σημάδια να ανεβαζει θερμοκρασία που έγραψε ενας φιλος νωρίτερα,και κάνη καλη διαχείριση της μπαταριας,στην αρχή φαινόταν οτι κατέβαζε την μπαταρια γρήγορα αλλα μετα απο μερικες επανεκκινήσεις και θέλει μετα απο 3 με τέσσερα φορτίσεις στρώνει αρκετά.

 

Deni νομίζω είναι καλύτερη από την 7,5,1 .. μόνο στην ραμ χάνει..(νομίζω)

xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_V8_GTV-6.7.14.zip

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω δύο ερωτήσεις που μπορεί για κάποιους να είναι χαζές αλλά αφενός δεν μπορώ με τίποτα να βρω απάντηση,αφετέρου ούτε με γκουγκλάρισμα μου έβγαλε τίποτα.Πως γίνεται να αντιστοιχίσω ήχο κλήσης σε επαφή διαφορετικό από τον ήχο που έχω για όλους;Επίσης,πως τσεκάρω την επίδοση του κινητού; Εχω την ελληνική ρομ (αυτή που γ....ει)
Link to comment
Share on other sites

Μπες στα wipe τίκαρε τα data,dalvik art cache και cache και κάνε swipe από κάτω αν δεν το έκανες.

Μετά επιλέγεις την ρομ και απλά κάνεις swipe to confirm flash..Μην τικάρεις τιποτα..

 

Τα τικάρω και τα τρία(data,dalvik art cache και cache) και μετά πηγαίνω κάτω για να σύρω προς τα δεξιά το ''swipe to wipe''.Mόλις το κάνω αυτό,μου βγάζει πάνω σε μπλε πλαίσιο την ένδειξη ''wipe complete successful'' και από κάτω με πολύ μικρά γράμματα έναν κώδικα(''wiping dalvik cache directories wipe completed!Wiping data without wiping/data/media...done.Formating cache using make_ext4fs...updatingpartition details...done) αλλά μετά μου δίνει επιλογή back και reboot...όταν λοιπόν κάνω back,φαίνονται ξετικαρισμένα πάλι αυτά τα τρία.To έχω κάνει 3-4 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Deni νομίζω είναι καλύτερη από την 7,5,1 .. μόνο στην ραμ χάνει..(νομίζω)

xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_V8_GTV-6.7.14.zip

Την κατεβαζω θα την περάσω τι ενοεις χάνει στην ραμ,πόσο δηλαδή μένει κενή μετα την εγκατάσταση .:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...