Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στο νημα!Εγινα και εγω ο ευτυχης κατοχος ενός Redmi note 3 pro αλλα εχω μια ερωτηση. Το ρουτερ μου είναι το netfaster wlan 3 τεχνολογιας 802.11n. Καποιες συσκευες μου( πχ novo 9 spark , thl t6 pro , ulefone paris) συνδεονται από 135-150Mbps. Το xiaomi παει μεχρι 72Mbps. Είναι θεμα της ROM?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα στο νημα!Εγινα και εγω ο ευτυχης κατοχος ενός Redmi note 3 pro αλλα εχω μια ερωτηση. Το ρουτερ μου είναι το netfaster wlan 3 τεχνολογιας 802.11n. Καποιες συσκευες μου( πχ novo 9 spark , thl t6 pro , ulefone paris) συνδεονται από 135-150Mbps. Το xiaomi παει μεχρι 72Mbps. Είναι θεμα της ROM?

 

Είναι το πρώτο μήνυμα σου στο νήμα απ ότι βλέπω.

Να σαι σίγουρος ότι κανείς δεν θα σου απαντήσει για το αν φταίει η ρομ γτ πολύ απλά δεν ξέρει τι ρομ έχεις..

Σόρρυ που στο λέω έτσι αλλά ρε φίλε τα νύχια μας θα μυρίσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την global 7.5.3.0 ανά διαστήματα αντί να μου έρχεται το μήνυμα στο next sms που έχω επιλέξει, έρχεται στο miui sms και με εκνευρίζει γιατί έχω δώσει όπως έχω αναφέρει ξανά permissions, autostart και στο miui sms ξετίκαρα τα πάντα. Στις εφαρμογές, κλείδωσα κιολας το next sms. Δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό, καμία ιδέα κανείς;

 

edit:μπήκα και στην εφαρμογή του next sms μέσα στις ρυθμίσεις και στο badges, locksreen -> priority και ενεργοποίησα και το priority, να δω εάν θα έχει διαφορά.

Προς το παρόν, μου δουλεύει, πιθανότατα αυτό ήταν; Θα δείξει.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την global 7.5.3.0 ανά διαστήματα αντί να μου έρχεται το μήνυμα στο next sms που έχω επιλέξει, έρχεται στο miui sms και με εκνευρίζει γιατί έχω δώσει όπως έχω αναφέρει ξανά permissions, autostart και στο miui sms ξετίκαρα τα πάντα. Στις εφαρμογές, κλείδωσα κιολας το next sms. Δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό, καμία ιδέα κανείς;

 

Δοκίμασες να σταματήσεις την ειδοποίηση της στοκ εφαρμογής;

ρυθμ/γραμμή κατάστασης/διαχ ειδοπ./μηνύματα

Φαντάζομαι έχει προεπιλεγμένο πρόγραμμα το next sms.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω το κινητό περίπου μια εβδομάδα,

Μου είχε έρθει με dev και ξεκλειδωσα το Bootloader και με οδηγό πέρασα τη Global (μετά την χτεσινή αναβάθμιση είμαι με Global 7.5.3.0.)

Θέλω να κάνω μια ερώτηση, πρέπει να κλειδώσω τον Bootloader και αν ναι πως γίνεται.

Υπάρχει κάποιο ρίσκο-πρόβλημα αν είναι ξεκλείδωτος; (να σημειώσω ότι δεν σκοπεύω στο άμεσο μέλλον να περάσω developer και μετά Ελληνική).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω το κινητό περίπου μια εβδομάδα,

Μου είχε έρθει με dev και ξεκλειδωσα το Bootloader και με οδηγό πέρασα τη Global (μετά την χτεσινή αναβάθμιση είμαι με Global 7.5.3.0.)

Θέλω να κάνω μια ερώτηση, πρέπει να κλειδώσω τον Bootloader και αν ναι πως γίνεται.

Υπάρχει κάποιο ρίσκο-πρόβλημα αν είναι ξεκλείδωτος; (να σημειώσω ότι δεν σκοπεύω στο άμεσο μέλλον να περάσω developer και μετά Ελληνική).

 

Πώς πέρασες την global;

Δεν έχεις πρόβλημα αν εχεις ξεκλείδωτο bootloader αρκεί να μην έχεις και twrp..

Link to comment
Share on other sites

 

Να σου πω και εγώ αν ήθελα official ρομ αυτό θα έκανα..

Θα ξεκλείδωνα... και μετά θα περνούσα όποια ρομ θέλω μεσω fastboot...

Μια χαρά είσαι μην το πειράζεις καθόλου..

Αν ποτέ θελήσεις να το "πειράξεις" ,πρώτα να κάνεις έλεγχο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε geoanto σε ευχαριστώ πολύ

και συγγνώμη που στο προηγούμενο μου μήνυμα σου έφαγα ένα 'ο'..... πρωινή πείνα καταλαβαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να σταματήσεις την ειδοποίηση της στοκ εφαρμογής;

ρυθμ/γραμμή κατάστασης/διαχ ειδοπ./μηνύματα

Φαντάζομαι έχει προεπιλεγμένο πρόγραμμα το next sms.

 

Πήγα στο settings-> notifications&status bar-> App notifications -> και εκεί στο show notifications δεν απενεργοποιείται οπότε απενεργοποίησα ότι είχε από κάτω (priority, app icon badge, floating notifications, lock screen notifications, sound&vibration, notification light).

Από τότε δεν μου ξαναεμφάνισε και φυσικά geoanto έχω προεπιλεγμένο πρόγραμμα το next sms.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σου πω και εγώ αν ήθελα official ρομ αυτό θα έκανα..

Θα ξεκλείδωνα... και μετά θα περνούσα όποια ρομ θέλω μεσω fastboot...

Μια χαρά είσαι μην το πειράζεις καθόλου..

Αν ποτέ θελήσεις να το "πειράξεις" ,πρώτα να κάνεις έλεγχο bootloader.

 

Θεωρείς ότι είναι πιο ασφαλής οδηγός σε σχέση με μένα που είχα βάλει μέσω edl mode και πέρασα την official global με κλειδωμένο bootloader;

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς ότι είναι πιο ασφαλός οδηγός σε σχέση με μένα που είχα βάλει μέσω edl mode και πέρασα την official global με κλειδωμένο bootloader;

 

Φυσικάαααα και είναι πιο ασφαλής οδηγός.

Και να μπρικάρει... το επαναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικάαααα και είναι πιο ασφαλής οδηγός.

Και να μπρικάρει... το επαναφέρεις.

 

οκ τώρα της φίλης μου το έκανα όπως είχα καταλάβει με edl. Εν αναμονή του δικού μου Παρασκευή ή Δευτέρα, αν όλα πάνε καλά με ταχυδρομείο, θα κάνω αυτό που λες. Τσεκάρω εάν είναι κλειδωμένος bootloader, ξεκλειδώνω, το βάζω σε fastboot mode και την περνάω την official με τον οδηγό.

Να σαι καλά για τις οδηγίες.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Φιλος μου ειδε το note μου και του αρεσε παρα πολυ.

Επειδη δεν σκαμπαζει απο Αγγλικα και δεν θελει να το πειραξω ουτε εγω για εγκατασταση της Ελληνικης ρομ αν το παραγγειλω με global stable και εγκαταστησω more locale απο play store θα γινει κατα καποιο τροπο ελληνικο , τουλαχιστον το μενου;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα το brickara, το ξεbrickara, του πέρασα μια global και μετα το ΟΤΑ που μου έβγαλε έχω πλέον την 7.5.3 όλα φαίνονται οκ...

Έχω κλειδί για unlock το οποίο δεν χρησιμοποίησα οποίος θέλει πμ...

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω ενα θεμα με τον proximity sensor στις κλησεις σταματαει να αποκρινεται και η μενει ανοιχτη η οθονη η μενει κλειστη...με reboot στρωνει αλλα μετα σε καποια φαση παλι κολαει...το παθαινει κανενας αυτο ? αα και ενω ειναι σε φαση που δεν δουλευει παω να κανω calibration αλλα δεν με αφηνει (Λογικα γιατι ειναι απενεργοποιημενο) και μου βγαζει FAIL . Ελπιζω να μην εχει κανα hardware προβλημα και να ειναι bug.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω κι εγω στο μηνυμα αρ 1000, να προσεχουμε το νημα γιατι παραμεγαλωσε.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Στραβωμαρα, τωρα ειδα οτι ειναι λιγο πισω απο το 10000.

 

Βαλτε την πρωτη σελιδα να λειτουργησει γιατι ειναι αδυνατον να το διαβασει καποιος.

Καλημερα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω ενα θεμα με τον proximity sensor στις κλησεις σταματαει να αποκρινεται

Σε κάποιες ρομ το έκανε έντονα... bug.

Βαλτε την πρωτη σελιδα να λειτουργησει γιατι ειναι αδυνατον να το διαβασει καποιος.Καλημερα.

Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες ρομ το έκανε έντονα... bug.

Τι εννοείς;

Καλημερα.

Θυμαμαι οτι εχετε σκοπο να αναμορφωσετε το πρωτο μηνυμα.

 

Οι ερωτησεις που κατο κορον επαναλαμβανονται ειναι:

1. Με ποια ρομ να το παραγγειλω?

2. Ηρθε, ποια ρομ να περασω και πως?

 

Αρχιστε με αυτες και σιγα σιγα βλεπουμε στην πορεια τι αλλο θα χρειαστει συμπληρωμα.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Θυμαμαι οτι εχετε σκοπο να αναμορφωσετε το πρωτο μηνυμα.

 

Οι ερωτησεις που κατο κορον επαναλαμβανονται ειναι:

1. Με ποια ρομ να το παραγγειλω?

2. Ηρθε, ποια ρομ να περασω και πως?

 

Αρχιστε με αυτες και σιγα σιγα βλεπουμε στην πορεια τι αλλο θα χρειαστει συμπληρωμα.Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Αυτά που λες είναι στο "συχνες ερωτήσεις" εδώ και μήνες..

Τι άλλο να γράψουμε; Αναλύουμε για την κάθε μία τι παίζει...

Καλημέρες..

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες είναι στο "συχνες ερωτήσεις" εδώ και μήνες..

Τι άλλο να γράψουμε; Αναλύουμε για την κάθε μία τι παίζει...

Καλημέρες..

 

Αυτες οι συχνες ερωτησεις που ειναι ?? Δεν μπορω να τις βρω

Link to comment
Share on other sites

Οκ οκ!παραλειψη!!Το τηλεφωνο εχει Global stable 7.3.7 και μου κανει εντυπωση που κλειδωνει μονο στα 72Mbps. To router ειναι στα 40mhz bandwidth εννοειτα(ρυθμιση του 802.11n).

Είναι το πρώτο μήνυμα σου στο νήμα απ ότι βλέπω.

Να σαι σίγουρος ότι κανείς δεν θα σου απαντήσει για το αν φταίει η ρομ γτ πολύ απλά δεν ξέρει τι ρομ έχεις..

Σόρρυ που στο λέω έτσι αλλά ρε φίλε τα νύχια μας θα μυρίσουμε;

Edited by geozigo
Link to comment
Share on other sites

Οκ οκ!παραλειψη!!Το τηλεφωνο εχει Global stable 7.3.7 και μου κανει εντυπωση που κλειδωνει μονο στα 72Mbps. To router ειναι στα 40mhz bandwidth εννοειτα(ρυθμιση του 800.11n).

 

Δεν έχει κάποια ιδιαίτερη χρησιμότητα η ταχύτητα που κλειδώνει το τηλέφωνο με το ρούτερ.

Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Οκ οκ!παραλειψη!!Το τηλεφωνο εχει Global stable 7.3.7 και μου κανει εντυπωση που κλειδωνει μονο στα 72Mbps. To router ειναι στα 40mhz bandwidth εννοειτα(ρυθμιση του 802.11n).

 

Θα σου λεγα ότι φταίει η ρομ αν ήταν unofficial.

Δοκίμασε σε άλλο ρούτερ μήπως απλά είναι θέμα ασυμβατότητας..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...