Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα παιδια εχεται δει ότι εχει κυκλοφορησει η Taiwan-special version που υποστηριζει την μπαντα 20?υπαρχει τροπος να την υποστηριξει και η κανονικη εκδοση?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα παιδια εχεται δει ότι εχει κυκλοφορησει η Taiwan-special version που υποστηριζει την μπαντα 20?υπαρχει τροπος να την υποστηριξει και η κανονικη εκδοση?

 

Το χουμε δει και το βλέπαμε καθημερινά.. Φως για την 800άρα δεν βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Πάλι το ίδιο σου κάνει;

ninja βοηθατε αλληλους ρεεεεεε...

Ναι, πάλι τα ίδια δυστυχώς αλλά όχι πάντα. Κατά διάστηματα θυμάται... Και μου βγάζει αυτό χωρίς να έχω ειδοποίηση από το next SMS. Θεωρώ ότι είναι bug της ρομ γιατί πριν δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Με την αναβάθμιση στην 7.5.3.0 μου τα κάνει αυτά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μια ερωτηση.. Θα αγορασω το redmi note 3 pro αλλα διαβαζω οτι εχει προβληματα με την multi εκδοση.. Θα το αγορασω απο honorbuy και μου ειπαν θα εχει μεσα την MIUI 7 Global 6.4.14. Θα ειναι ενταξει το κινητο με αυτη την εκδοση χωρις προβληματα?ευχαριστω παιδια
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μια ερωτηση.. Θα αγορασω το redmi note 3 pro αλλα διαβαζω οτι εχει προβληματα με την multi εκδοση.. Θα το αγορασω απο honorbuy και μου ειπαν θα εχει μεσα την MIUI 7 Global 6.4.14. Θα ειναι ενταξει το κινητο με αυτη την εκδοση χωρις προβληματα?ευχαριστω παιδια

 

Η developer ρομ που θα έχει θα είναι μια χαρά και αναβαθμίζεται κ όλας.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα καινούργιο κινητό xiaomi redmi note 3 pro και η μπαταρία δεν φορτίζει , μένει κολλημένη στο -2%.. Ξέρεις κανένας τι πρέπει να κάνω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πάλι τα ίδια δυστυχώς αλλά όχι πάντα. Κατά διάστηματα θυμάται... Και μου βγάζει αυτό χωρίς να έχω ειδοποίηση από το next SMS. Θεωρώ ότι είναι bug της ρομ γιατί πριν δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Με την αναβάθμιση στην 7.5.3.0 μου τα κάνει αυτά.

 

Σου έχω λύση αλλά λίγο αυστηρή..

Σβήσε το apk της στοκ εφαρμογής.. (με backup φυσικά)

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα ένα καινούργιο κινητό xiaomi redmi note 3 pro και η μπαταρία δεν φορτίζει , μένει κολλημένη στο -2%.. Ξέρεις κανένας τι πρέπει να κάνω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αλλαγή ρομ σε official..

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα καινούργιο κινητό xiaomi redmi note 3 pro και η μπαταρία δεν φορτίζει , μένει κολλημένη στο -2%.. Ξέρεις κανένας τι πρέπει να κάνω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πλακίτσα; ε;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

http://assets.hardwarezone.com/img/2016/04/redminote3review_simcardslot1.jpg

 

Ελα φιλε έβαλα στη σιμ 1 την Micro sim και στην αλλη την κάρτα μνήμης Micro sd όπως στην φώτο αλλά δεν αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης μήπως θέλει κάτι να ενεργοποιήσω από ρυθμίσεις;;; ή μήπως δεν δέχεται Micro sd

Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλε έβαλα στη σιμ 1 την Micro sim και στην αλλη την κάρτα μνήμης Micro sd όπως στην φώτο αλλά δεν αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης μήπως θέλει κάτι να ενεργοποιήσω από ρυθμίσεις;;; ή μήπως δεν δέχεται Micro sd

Κάρτες μνήμης: Απορίες, συμβατότητα, προβλήματα κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακούστε το εξής κουφό, τσεκαρα τα νούμερα ΙΜΕΙ μέσα απτο μενού cit και ενώ στο δικό μου τηλ. εχει το ίδιο νουμερο ΙΜΕΙ και για τα δύο slot, στης γυναίκας έχει δύο διαφορετικά ΙΜΕΙ, το έχει δει κανείς αυτό? Και τα δύο τηλ. είναι με μία σιμ και μία κάρτα μνημης, το ένα είναι παραγωγή απριλιου και το άλλο ιουνιος, και τα δύο φοράνε 7.5.1 ελληνική. Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

Σου έχω λύση αλλά λίγο αυστηρή..

Σβήσε το apk της στοκ εφαρμογής.. (με backup φυσικά) .

 

Χωρίς root γίνεται να σβήσω την εφαρμογή; Και αν ναι που ακριβως; νόμιζα μόνο μέσω root και κανένα titanium back up θα έκανε δουλειά.

Αν είναι έτσι βάζω και μια developers rom να τελειώνω με το bug.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root γίνεται να σβήσω την εφαρμογή;

 

Ωχ δίκιο έχεις.. Είχα μείνει στην developer που είχες..

Τουλάχιστον αν είχες ξεκλείδωτο bootloader ρουταρες με προσωρινό twrp....

Άλλος ένας λόγος για ξεκλείδωτο boot loader

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν ακούστε το εξής κουφό, τσεκαρα τα νούμερα ΙΜΕΙ μέσα απτο μενού cit και ενώ στο δικό μου τηλ. εχει το ίδιο νουμερο ΙΜΕΙ και για τα δύο slot, στης γυναίκας έχει δύο διαφορετικά ΙΜΕΙ, το έχει δει κανείς αυτό? Και τα δύο τηλ. είναι με μία σιμ και μία κάρτα μνημης, το ένα είναι παραγωγή απριλιου και το άλλο ιουνιος, και τα δύο φοράνε 7.5.1 ελληνική.

 

Είναι διαφορετική παραγωγή... Εχει ξανά γραφτεί το όλο θέμα.....

Και το δικό μου ίδια έχει...

Link to comment
Share on other sites

Ωχ δίκιο έχεις.. Είχα μείνει στην developer που είχες..

Τουλάχιστον αν είχες ξεκλείδωτο bootloader ρουταρες με προσωρινό twrp....

Άλλος ένας λόγος για ξεκλείδωτο boot loader.

 

Που το πας που το φέρνεις χα χα. Επιβάλλεται μου φαίνεται...

Θα σταματήσω να γκρινιάζω κιόλας :p

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Που το πας που το φέρνεις χα χα. Επιβάλλεται μου φαίνεται...

Θα σταματήσω να γκρινιάζω κιόλας :p

Η αλήθεια είναι ότι μας έφαγες τα αυτιά..:p:p

Χωρίς πλάκα αν ξεκλειδώσεις όλα λύνονται... ή σχεδόν όλα.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει πριν 1 εβδομαδα απο geekbuying και μου στελνουν τωρα οτι δεν εχει στοκ, πιθανοτατα σε 1 εβδομαδα.

Εχετε ακουσει για σκαμ ή περμενω κι αλλο ? :(

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου φαίνεται παράδοξο,ας ρωτήσω και τους υπόλοιπους χρήστες...στις 3 τη νύχτα,πριν από 12 ώρες ακριβώς, βγήκε από την πρίζα 100% φορτισμένο και τώρα στις 3 το μεσημέρι χωρίς καμία απολύτως χρήση είναι στο 64% :wacko:

Είναι λογικό;;Μιλάμε για το 3/32 με την ελληνική rom 6.7.14, με 2 κάρτες sim μέσα,κλειστά δεδομένα και wifi,χωρίς καμία επιπλέον εφαρμογή.Ήταν η δεύτερη φόρτισή του...και οι δύο με το δικό του φορτιστή.Λέτε να στρώσει στις επόμενες φορτίσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Ωχ δίκιο έχεις.. Είχα μείνει στην developer που είχες..

Τουλάχιστον αν είχες ξεκλείδωτο bootloader ρουταρες με προσωρινό twrp....

Άλλος ένας λόγος για ξεκλείδωτο boot loader

 

μια διευκρίνιση θέλω, μετά το ξεκλείδωμα και το φλασάρισμα της rom με adb το twrp είναι μόνο προσωρινό;

για να το εγκαταστήσω μόνιμα σε αυτή τη φαση όταν είμαι ήδη σε fastboot και μόλις τελείωσα φλασάρισμα γίνεται εύκολα;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας καμιά καλή εφαρμογή να μπλοκάρει διαφημίσεις κ να μην χρειάζεται root???Ξέρω ότι το adaway χρειάζεται root ,οπότε δεν μου κάνει. Μέχρι τώρα χρησιμοποιουσα το block this αλλά για έναν περίεργο λόγο κ μετά από wipe cache που έκανα από ρικοβερι, σταμάτησε να μπλοκάρει. Έχω gtv stable 7.2.2
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει πριν 1 εβδομαδα απο geekbuying και μου στελνουν τωρα οτι δεν εχει στοκ, πιθανοτατα σε 1 εβδομαδα.

Εχετε ακουσει για σκαμ ή περμενω κι αλλο ? :(

Ζήτησε full refund και ψάξε άλλο μαγαζί. Κλασσική περίπτωση.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

μια διευκρίνιση θέλω, μετά το ξεκλείδωμα και το φλασάρισμα της rom με adb το twrp είναι μόνο προσωρινό;

για να το εγκαταστήσω μόνιμα σε αυτή τη φαση όταν είμαι ήδη σε fastboot και μόλις τελείωσα φλασάρισμα γίνεται εύκολα;

 

ευχαριστώ

 

Αν ζήτησες από adb flash θα μείνει μόνιμο. Αν έδωσες boot δεν θα μείνει..

Το πιο εύκολο είναι να το βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου φαίνεται παράδοξο,ας ρωτήσω και τους υπόλοιπους χρήστες...στις 3 τη νύχτα,πριν από 12 ώρες ακριβώς, βγήκε από την πρίζα 100% φορτισμένο και τώρα στις 3 το μεσημέρι χωρίς καμία απολύτως χρήση είναι στο 64% :wacko:

Είναι λογικό;;Μιλάμε για το 3/32 με την ελληνική rom 6.7.14, με 2 κάρτες sim μέσα,κλειστά δεδομένα και wifi,χωρίς καμία επιπλέον εφαρμογή.Ήταν η δεύτερη φόρτισή του...και οι δύο με το δικό του φορτιστή.Λέτε να στρώσει στις επόμενες φορτίσεις;;

 

Εμένα πάντως δεν μου φαίνεται φυσιολογικό.

4G έχει η περιοχή σου;

Αν όχι έψαχνε συνεχώς για 4G οπότε δικαιολογείται εν μέρει.

Κλείσε το 4G και ξαναδοκίμασε.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...