Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικες αποριες....Αγορα απο το vickmall με paypal γινεται; αν το παραγγειλω (redmi pro 3gb/32gb) επιλεγω multi , official ή official global rom? Ποιες οι διαφορες και ποια ειναι καλυτερη; Αν δεν εχει ελληνικη γλωσσα το κινητο μπορω να γραφω μηνυματα στα ελληνικα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα στη παρεα, μολις το παρελαβα κι εγω το κινητο, αλλα εμφανιστηκε το θεμα με το -2% στη μπαταρια, ποση ωρα να το αφησω να φορτιζει για να μπω στη διαδικασια αναβαθμισης, ξεκλειδωματος κλπ?

Αστο καμια ωριτσα να σαι σιγουρος.

Οσο περιμενεις διαβασες τους οδηγους για αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Μερικες αποριες....Αγορα απο το vickmall με paypal γινεται; αν το παραγγειλω (redmi pro 3gb/32gb) επιλεγω multi , official ή official global rom? Ποιες οι διαφορες και ποια ειναι καλυτερη; Αν δεν εχει ελληνικη γλωσσα το κινητο μπορω να γραφω μηνυματα στα ελληνικα;

 

Κάνε τον κόπο και διάβασε την πρώτη σελίδα.

Κανονικά αγοράζεις από Vickmall...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα.

Ενα μονο θεματακι εχω με το κινητο.που αφορα το ανοιγμα της οθονης.

Συνηθως μετα απο κληση,η οθονη δεν ανοιγει παντα αυτοματα ωστε να την τερματισω την κληση.το ιδιο συμβαινει και αν απομακρυνω το κινητο απο το αυτι.παταω το πληκτρο power και παλι δν ανοιγει παντα με την πρωτη.επισης μερικες φορες μου βγαζει ενα μηνυμα "μην καλυβαιτε την πορτοκαλι μερια της οθονης κτλ,για απενεργοποιηση πατηστε volume up+ back button."καπως ετσι το γραφει.

Τελος, το δακτυλικο αποτυμα μερικες φορες(σπανια) ειναι σαν νεκρο.

Καλά είναι όταν γράφετε ένα πρόβλημα να αναφέρετε σε ποια ρομ είστε, αν έχετε ξεκλειδώσει κλπ.

Αν είσαι σε Ell stable το έχουν το θέμα γενικά... Κυρίως η 7,2

ίσως να χρειάζεσαι καθαρή εγκατάσταση έτσι όπως τα λες και για το δαχτυλικό.

Link to comment
Share on other sites

 

 

[/color]

Καλά είναι όταν γράφετε ένα πρόβλημα να αναφέρετε σε ποια ρομ είστε, αν έχετε ξεκλειδώσει κλπ.

Αν είσαι σε Ell stable το έχουν το θέμα γενικά... Κυρίως η 7,2

ίσως να χρειάζεσαι καθαρή εγκατάσταση έτσι όπως τα λες και για το δαχτυλικό.

 

Ναι.ειχα γραψει εκδοση miui και οχι ρομ.με την ελληνικη 7.5.1 ειμαι.καθαρη εγκατασταση του ειχα κανει. Βασικα το μεγαλο προβλημα ειναι με τον dialer, που ενω μιλαω θελω κατι να δω στην οθονη και δεν ανοιγει ευκολα(μετα απο λιγα πατηματα του power ανοιγει). Και συνηθως οταν βγαζει αυτο το μηνυμα μην καλυπτετε το πανω μερος της οθονης ,κολλαει το δακτυλικο

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σκευτομαι να παρω το εν λογο κινητο και θελω να ρωτησω αν και ποια προβληματα εχει.Ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω 681 σελιδες για να τα βρω :) γι αυτο η βοηθεια σας ειναι απαραιτητη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σκευτομαι να παρω το εν λογο κινητο και θελω να ρωτησω αν και ποια προβληματα εχει.Ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω 681 σελιδες για να τα βρω :) γι αυτο η βοηθεια σας ειναι απαραιτητη.

 

αμα το παρεις με την μυλτι πολλα!

 

αμα το παρεις με μια καλη ρομ ειναι ενα παρα παρα πολυ καλο κινητο για τα λεφτα του!

Link to comment
Share on other sites

Ναι.ειχα γραψει εκδοση miui και οχι ρομ.με την ελληνικη 7.5.1 ειμαι.καθαρη εγκατασταση του ειχα κανει. Βασικα το μεγαλο προβλημα ειναι με τον dialer, που ενω μιλαω θελω κατι να δω στην οθονη και δεν ανοιγει ευκολα(μετα απο λιγα πατηματα του power ανοιγει). Και συνηθως οταν βγαζει αυτο το μηνυμα μην καλυπτετε το πανω μερος της οθονης ,κολλαει το δακτυλικο

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα σου προτείνω να δοκιμάσεις την νεα developer GTV .

η 6,7,14 δεν έχει τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

αμα το παρεις με την μυλτι πολλα!

 

αμα το παρεις με μια καλη ρομ ειναι ενα παρα παρα πολυ καλο κινητο για τα λεφτα του!

 

Δεν σκοπευω να το παρω με multi γτ δεν με τρωει και πολυ να εχει Ελληνικα.Σκευτομαι να το παρω με Official Global Rom&Google play store (ετσι λεει στο vickmall).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, συγνωμη κιολας που σας πριζω, θα πρεπει να περιμενω μεχρι και 20 μερες να μου ερθει μηνυμα για unlock του bootloader, για να βαλω ελληνικα, και να στρωσει το θεμα με το -2% της μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

Δεν σκοπευω να το παρω με multi γτ δεν με τρωει και πολυ να εχει Ελληνικα.Σκευτομαι να το παρω με Official Global Rom&Google play store (ετσι λεει στο vickmall).

 

τοτε θα εισαι οκ! αμα θες ελληνικα το παιρνεις με dev και παιρνας την ελληνικη ρομ και εισαι βασιλιας αλλα δεν εχεις ota updates

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια, συγνωμη κιολας που σας πριζω, θα πρεπει να περιμενω μεχρι και 20 μερες να μου ερθει μηνυμα για unlock του bootloader, για να βαλω ελληνικα, και να στρωσει το θεμα με το -2% της μπαταριας?

 

σε 2-3 μερες θα εισαι ετοιμος..αλλα κατα πασα πιθανοτητα εχεις την multi οποτε μπορεις να ξεκινησεις να παιρνας μια official rom και οταν ερθει αμα θες περνας την ελληνικη (πες μας ποια ρομ εχεις,ναμαστε σιγουροι)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, συγνωμη κιολας που σας πριζω, θα πρεπει να περιμενω μεχρι και 20 μερες να μου ερθει μηνυμα για unlock του bootloader, για να βαλω ελληνικα, και να στρωσει το θεμα με το -2% της μπαταριας?

 

το σμσ έρχεται μέσα σε 3-4 μέρες...

 

Μπράβο kongeo... είσαι πάντα εδώ..

Link to comment
Share on other sites

τοτε θα εισαι οκ! αμα θες ελληνικα το παιρνεις με dev και παιρνας την ελληνικη ρομ και εισαι βασιλιας αλλα δεν εχεις ota updates

 

1)Αν παρω την Official Global Rom&Google play store θα εχω updates?? (Λογικα ναι) μεχρι ποια εκδωση android εχει update?? Δεν πιστευω να εχει κινεζικες εφαρμογες με αυτην?

 

2)Σε πτωσεις κλπ ειναι αρκετα ανθεκτικο?? Ειναι μεταλικο πισω?

 

3)Σε φωτογραφιες βλεπω τα παει πολυ καλα την μερα.Την νυχτα πως ειναι??

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

1)Αν παρω την Official Global Rom&Google play store θα εχω updates?? (Λογικα ναι) μεχρι ποια εκδωση android εχει update??

 

2)Σε πτωσεις κλπ ειναι αρκετα ανθεκτικο?? Ειναι μεταλικο πισω?

 

3)Σε φωτογραφιες βλεπω τα παει πολυ καλα την μερα.Την νυχτα πως ειναι??

 

1. Ναι κανονικά. όσο υπάρχουν update θα τα παίρνεις.

2. Είναι αρκετά καλή κατασκευαστικά η συσκευή...

3. Όπως σε όλα τα κινητα την νύχτα είναι μετρια τα πράματα.,..;)

Link to comment
Share on other sites

Ένας Ρώσος στο youtube που έκανε review το κινητό είπε ότι το σήμα του wifi δεν πιάνει και πολύ καλα(απο μακριά) σε σχέση με άλλα κινητά που έχει και γι' αυτό φτέει μάλλον το μεταλλικό cover. Ισχύει κάτι τέτοιο; Edited by keylogia
Link to comment
Share on other sites

τοτε θα εισαι οκ! αμα θες ελληνικα το παιρνεις με dev και παιρνας την ελληνικη ρομ και εισαι βασιλιας αλλα δεν εχεις ota updates

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σε 2-3 μερες θα εισαι ετοιμος..αλλα κατα πασα πιθανοτητα εχεις την multi οποτε μπορεις να ξεκινησεις να παιρνας μια official rom και οταν ερθει αμα θες περνας την ελληνικη (πες μας ποια ρομ εχεις,ναμαστε σιγουροι)

 

android version 5,1,1 LMY47V, MIUI version 7 6.3.24 beta

Link to comment
Share on other sites

Ένας Ρώσος στο youtube που έκανε review το κινητό είπε ότι το σήμα του wifi δεν πιάνει και πολύ καλα(απο μακριά) σε σχέση με άλλα κινητά που έχει και γι' αυτό φτέει μάλλον το μεταλλικό cover. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Δεν ισχύει.. σε σύγκριση με άλλα κινητά είναι στα ίδια επίπεδα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

android version 5,1,1 LMY47V, MIUI version 7 6.3.24 beta

 

Είσαι έτοιμος για ξεκλείδωμα..

Link to comment
Share on other sites

Ένας Ρώσος στο youtube που έκανε review το κινητό είπε ότι το σήμα του wifi δεν πιάνει και πολύ καλα(απο μακριά) σε σχέση με άλλα κινητά που έχει και γι' αυτό φτέει μάλλον το μεταλλικό cover. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

@@ριές εκ Ρωσίας ορμώμενες.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει.. σε σύγκριση με άλλα κινητά είναι στα ίδια επίπεδα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είσαι έτοιμος για ξεκλείδωμα..

 

τι εννοεις? αφου δε μου εχει ερθει μηνυμα, πως κατεβαζω το MiFlashUnlock?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις? αφου δε μου εχει ερθει μηνυμα, πως κατεβαζω το MiFlashUnlock?

 

Η ρομ που έχεις εννοώ είναι οκ..

Μπες εδώ και δες αν σε αφήνει να το κατεβάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που έχεις εννοώ είναι οκ..

Μπες εδώ και δες αν σε αφήνει να το κατεβάσεις..

 

σ ευχαριστω φιλε για τη βοηθεια, αλλα δε μ αφηνει. θα το αφησω ετσι για λιγες μερες μεχρι να ξεκλειδωσει. για το -2% υπαρχει κατι που μπορω να κανω πριν ξεκλειδωσει?

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω φιλε για τη βοηθεια, αλλα δε μ αφηνει. θα το αφησω ετσι για λιγες μερες μεχρι να ξεκλειδωσει. για το -2% υπαρχει κατι που μπορω να κανω πριν ξεκλειδωσει?

 

Με μπέρδεψες... Εσύ ποια ρομ έχεις τώρα;

Δεν έχεις αυτήν που πόσταρες πριν; android version 5,1,1 LMY47V, MIUI version 7 6.3.24 beta

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες... Εσύ ποια ρομ έχεις τώρα;

Δεν έχεις αυτήν που πόσταρες πριν; android version 5,1,1 LMY47V, MIUI version 7 6.3.24 beta

 

αυτην εχω, εχει θεμα με το -2% και δε μ αφηνει να τρεξω στο fastboot το unlock

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι κανονικά. όσο υπάρχουν update θα τα παίρνεις.

2. Είναι αρκετά καλή κατασκευαστικά η συσκευή...

3. Όπως σε όλα τα κινητα την νύχτα είναι μετρια τα πράματα.,..;)

Κοίταξε, το σήμα του WiFi δεν έχει θέμα είναι όπως και στα άλλα κινητά. Εκείνο που έχει θέμα είναι το σήμα του δικτύου. Και αυτό γιατί δυστυχώς έχουν βάλει την κεραία στο κάτω μέρος και πιάνοντας το με το χερι μας του κόβουμε εμβέλεια.

Link to comment
Share on other sites

αυτην εχω, εχει θεμα με το -2% και δε μ αφηνει να τρεξω στο fastboot το unlock

 

Αυτή η ρομ δεν έιχε θέμα με ένδειξη μπαταρίας...

Ξεκίνα με αυτό επειγόντως

όποια απορία μην διστάσεις.... ελπίζω να είναι κλειδωμένο το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρομ δεν έιχε θέμα με ένδειξη μπαταρίας...

Ξεκίνα με αυτό επειγόντως

όποια απορία μην διστάσεις.... ελπίζω να είναι κλειδωμένο το κινητό σου.

 

δε μου εμφανιζει fastboot devices

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...