Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζήτησε full refund και ψάξε άλλο μαγαζί. Κλασσική περίπτωση.

 

Κατι πραγματακια που πηρα μαζι τα εστειλαν αλλα εχω διαβασει καλες κριτικες για το σαιτ , απλα αργει συνηθως.

Υπαρχει οριο ημερων που μπορω να ζηησω full refund?

Edited by Salta_paoki
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γιατί; :confused:

Γιατί 3-4 μηνύματα πριν το δικό σου, έχει απαντηθεί το πρόβλημα. Διαβάζουμε έστω την τελευταία σελίδα πριν ποστάρουμε κάτι...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κατι πραγματακια που πηρα μαζι τα εστειλαν αλλα εχω διαβασει καλες κριτικες για το σαιτ , απλα αργει συνηθως.

Υπαρχει οριο ημερων που μπορω να ζηησω full refund?

Όχι εφόσον πέρασε μια εβδομάδα, δεν το έστειλαν και σου είπαν από βδομάδα και στο site λέει in Stock τότε θα το πάρεις.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου φαίνεται φυσιολογικό.

4G έχει η περιοχή σου;

Αν όχι έψαχνε συνεχώς για 4G οπότε δικαιολογείται εν μέρει.

Κλείσε το 4G και ξαναδοκίμασε.

 

Στην πρώτη sim έχω ζητήσει ενεργοποίηση 4g από την εταιρεία αλλά όλο το βράδυ ήταν κλειστά τα δεδομένα οπότε δεν είναι λογικό να ξόδευε μπαταρία γι'αυτό!

Πηγαίνοντας πάντως στη χρήση μπαταρίας,μου βγάζει Android 51.9%, Σύστημα Android 37,4% και σε όλα τα υπόλοιπα(υπηρεσίες google,πλοηγός,βασικές εφαρμογές android κ.ο.κ.) ποσοστά πολύ χαμηλότερα, κάτω από 2%.

Τώρα απενεργοποίησα τη δεύτερη sim να δω πώς θα εξελιχθεί η κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση από εμένα παιδιά αν και δεν ξέρω αν έχει ήδη απαντηθεί.Έχω παραγγείλει ήδη το κινητό και θέλω να ξεκινήσω την διαδικασία για το ξεκλείδωμα του bootloader.Έκανα την εγγραφή στην σελίδα αλλά όταν πάω να κάνω την αίτηση δεν με αφήνει να επιλέξω το I confirm that I have read and accepted the unlocking Disclaimer και έτσι να προχωρήσω την αίτηση.Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποια ποστ πιο πριν και μετά να κάνω την αίτηση.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση από εμένα παιδιά αν και δεν ξέρω αν έχει ήδη απαντηθεί.Έχω παραγγείλει ήδη το κινητό και θέλω να ξεκινήσω την διαδικασία για το ξεκλείδωμα του bootloader.Έκανα την εγγραφή στην σελίδα αλλά όταν πάω να κάνω την αίτηση δεν με αφήνει να επιλέξω το I confirm that I have read and accepted the unlocking Disclaimer και έτσι να προχωρήσω την αίτηση.Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποια ποστ πιο πριν και μετά να κάνω την αίτηση.Ευχαριστώ.

Δοκιμασες με αλλο browser ή στην χειροτερη αλλο ακκαουντ;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με αλλο browser ή στην χειροτερη αλλο ακκαουντ;

 

Μόλις δημιούργησα το account μιας και πρώτη φορά αγοράζω συσκευή xiaomi.Θα δοκιμάσω με άλλον browser και θα ενημερώσω.

edit Με την χρήση άλλου browser λύθηκε το πρόβλημα και προχώρησε η αίτηση. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Edited by baros10
edit
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση από έναν υποψήφιο αγοραστή που ίσως έχει χιλιοαπαντηθει. Αν δεν με πολύ ενδιαφέρουν τα ελληνικά και το πάρω με global ροοτ μπορώ να κάνω, ή θέλει αλλαγή ή ρομ; Ή global είναι απόλυτα λειτουργική;
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση από έναν υποψήφιο αγοραστή που ίσως έχει χιλιοαπαντηθει. Αν δεν με πολύ ενδιαφέρουν τα ελληνικά και το πάρω με global ροοτ μπορώ να κάνω, ή θέλει αλλαγή ή ρομ; Ή global είναι απόλυτα λειτουργική;

 

Με κλειδωμένο bootloader μόνο οι pre-rooted dev roms έχουν ροοτ..

Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα Ελληνικά η global είναι η καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας καμιά καλή εφαρμογή να μπλοκάρει διαφημίσεις κ να μην χρειάζεται root???Ξέρω ότι το adaway χρειάζεται root ,οπότε δεν μου κάνει. Μέχρι τώρα χρησιμοποιουσα το block this αλλά για έναν περίεργο λόγο κ μετά από wipe cache που έκανα από ρικοβερι, σταμάτησε να μπλοκάρει. Έχω gtv stable 7.2.2

 

 

https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html φίλε, κάνει δουλειά αλλα τρώει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση από έναν υποψήφιο αγοραστή που ίσως έχει χιλιοαπαντηθει. Αν δεν με πολύ ενδιαφέρουν τα ελληνικά και το πάρω με global ροοτ μπορώ να κάνω, ή θέλει αλλαγή ή ρομ; Ή global είναι απόλυτα λειτουργική;

 

Για μένα το root είναι must have.

Όλα μου τα τηλέφωνα ήταν rooted.

Προχώρα για ξεκλείδωμα.

Δεν είναι τόσο δύσκολο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Οκ το να ξεκλειδώσει ο bootloader δε δείχνει τόσο δύσκολο. Αν το κάνω μετά ροοταρετε;

 

Ναι σε οποιαδήποτε ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε οποιαδήποτε ρομ.

 

παιδια ερωτηση...(ίσως χαζη) το κινητο δεν χάνει την εγγυση του όταν του περνατε αλλες ρομ εκτος της δικής του? σε ελληνικο κατάστημα που ρωτησα ειπαν ότι αν πειραχτει χάνεται η εγγυηση του. ισχυει?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση...(ίσως χαζη) το κινητο δεν χάνει την εγγυση του όταν του περνατε αλλες ρομ εκτος της δικής του? σε ελληνικο κατάστημα που ρωτησα ειπαν ότι αν πειραχτει χάνεται η εγγυηση του. ισχυει?

 

Πες σε αυτόν στο κατάστημα ότι πουλάει κινητό στην Ελλάδα χωρίς την Ελληνική γλώσσα.

Αν βέβαια έχει την Ελληνική σημαίνει ότι ήδη έχει πειραχτεί.

Να ξέρεις ότι μπορείς να το επαναφέρεις στην εργοστασιακή κατάσταση σε λίγα λεπτά..

Link to comment
Share on other sites

Πες σε αυτόν στο κατάστημα ότι πουλάει κινητό στην Ελλάδα χωρίς την Ελληνική γλώσσα.

Αν βέβαια έχει την Ελληνική σημαίνει ότι ήδη έχει πειραχτεί.

Να ξέρεις ότι μπορείς να το επαναφέρεις στην εργοστασιακή κατάσταση σε λίγα λεπτά..

 

αυτος ειπε ότι εχει ελληνικά κι ότι ειναι σφραγισμενο. καλά για επανοφορα σχετικο είναι οτι γίνεται σε λιγα λεπτα για καποιον σαν εμενα που είναι ασχετος χαχα . Για σενα εννοειται ότι γινεται σε λίγα λεπτα. ;)

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

αυτος ειπε ότι εχει ελληνικά κι ότι ειναι σφραγισμενο. καλά για επανοφορα σχετικο είναι οτι γίνεται σε λιγα λεπτα για καποιον σαν εμενα που είναι ασχετος χαχα . Για σενα εννοειται ότι γινεται σε λίγα λεπτα. ;)

 

Σφραγισμένο εεε; Μάλλον οι προμηθευτές τους έχουν αγοράσει σακουλοποιούς..:lol:

Η πρώτη φορά για όλους είναι δύσκολη.

Link to comment
Share on other sites

Αν ζήτησες από adb flash θα μείνει μόνιμο. Αν έδωσες boot δεν θα μείνει..

Το πιο εύκολο είναι να το βάλεις.

 

ζητώ συγνώμη αλλά δε σε κατάλαβα...ρωτάω επειδή πρίν κάνα δίμηνο ξεκλείδωσα και φλάσαρα την ελληνική από adb σε ένα redmi 3 pro αλλά όταν θέλησα να φλασάρω αργότερα μια άλλη νεότερη έκδοση της ελληνικής κατευθείαν από twrp ήταν αδύνατο. δε θυμάμαι το μήνυμα που έδινε αλλά σίγουρα δεν προχωρούσε η εγκατάσταση του zip, χρειάστηκα να το κάνω και πάλι απο adb...που σίγουρα δεν προσφέρει την ευκολία του twrp. αν μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο αναλυτικότερα τι εννοείς θα ήμουν ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Σφραγισμένο εεε; Μάλλον οι προμηθευτές τους έχουν αγοράσει σακουλοποιούς..:lol:

Η πρώτη φορά για όλους είναι δύσκολη.

 

δηλαδη τι πουλανε εδω στην Ελλαδα με ποια ρομ? το βρηκα 210 ευρω και σκεφτομαι να το πάρω για ναχω και την εγγυηση του καταστηματος...και την αποδειξη του.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι πουλανε εδω στην Ελλαδα με ποια ρομ? το βρηκα 210 ευρω και σκεφτομαι να το πάρω για ναχω και την εγγυηση του καταστηματος...και την αποδειξη του.

 

Σίγουρα με τη rom - παρωδία των κινεζομάγαζων που είναι Γ.Τ.Π.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι πουλανε εδω στην Ελλαδα με ποια ρομ? το βρηκα 210 ευρω και σκεφτομαι να το πάρω για ναχω και την εγγυηση του καταστηματος...και την αποδειξη του.

 

Υπάρχουν πολλές multi rom(ονομασίες ρομ που έχουν πολλες γλώσσες) .

Συνήθως έχουν 2 μηδενικά στο τέλος πχ. 7.1.18.0.0 ή 7.99.99.00..

Ρώτα το κατάστημα που θα το πάρεις.. Τι σημαίνει εγγύηση..

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ζητώ συγνώμη αλλά δε σε κατάλαβα...ρωτάω επειδή πρίν κάνα δίμηνο ξεκλείδωσα και φλάσαρα την ελληνική από adb σε ένα redmi 3 pro αλλά όταν θέλησα να φλασάρω αργότερα μια άλλη νεότερη έκδοση της ελληνικής κατευθείαν από twrp ήταν αδύνατο. δε θυμάμαι το μήνυμα που έδινε αλλά σίγουρα δεν προχωρούσε η εγκατάσταση του zip, χρειάστηκα να το κάνω και πάλι απο adb...που σίγουρα δεν προσφέρει την ευκολία του twrp. αν μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο αναλυτικότερα τι εννοείς θα ήμουν ευγνώμων.

 

Αν μπόρεσες να ξανα-μπεις στο twrp το εχεις μόνιμο. Τα προβληματα που έχει μέσα είναι άλλο θέμα..

Αν ακολούθησες τον δικό μου οδηγό το έχεις μόνιμο...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα με τη rom - παρωδία των κινεζομάγαζων που είναι Γ.Τ.Π.

:lol::lol::lol: εγω τώρα γιατι κατάλαβα τα αρχικα αμέσως ?? εννοεις την multi ή κάπως ετσι πως λεγεται?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: εγω τώρα γιατι κατάλαβα τα αρχικα αμέσως ?? εννοεις την multi ή κάπως ετσι πως λεγεται?

 

Ακριβώς αυτή εννοώ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές multi rom(ονομασίες ρομ που έχουν πολλες γλώσσες) .

Συνήθως έχουν 2 μηδενικά στο τέλος πχ. 7.1.18.0.0 ή 7.99.99.00..

Ρώτα το κατάστημα που θα το πάρεις.. Τι σημαίνει εγγύηση..

 

όταν ρωτηθηκε το κατάστημα μου απάντησαν ότι ¨" Θα πρέπει να έχετε υπ‘ όψιν ότι δεν υπάρχει “επίσημη ROM” από κανένα site, και οποιαδήποτε επέμβαση ή αλλαγή της ROM με την οποία έρχεται ένα Android κινητό, συνιστά παραβίαση των όρων της εγγύησης, και αυτό αφορά ανεξαιρέτως όλους τους κατασκευαστές. Η υποστήριξη Ελληνικών υπάρχει στο κινητο αυτο.¨"

Αν καταλαβες τι θελει να πει ο ποιητης πεσμου κι εμενα τα περι εγγύησης κτλ.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...