Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

; Ή να επικοινωνήσω με vickmall;

 

Βιάζεσαι πολύ... θέλει 2-3 ημερες να μπει στο σύστημα και καλύτερα να το παρακολουθείς από το 17track

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Bootαρει μια χαρά, άνοιξε κιόλας. Απλά σα παράδειγμα προς αποφυγήν ας μη δοκιμάσει κανεις με άλλες ρομ περα απο αυτές του οδηγού (και ας λεει αν θες στο λινκ κατέβασε τη τελευταια) ;)

Έτσι την πάτησα και εγώ και μετά μέσω edl φλασαρα ξανά και όλα καλά. Σημαντικό τελικά αυτό! Δεν είσαι ο μόνος... :cool:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Από τις καλύτερες επιδόσεις που είχα προσωπικά σε οποιοδήποτε smartphone... Δεν είναι μόνο η διαχείριση της μπαταρίας και 7+ ώρες οθόνης που έχω από χθες στις 8 το πρωί που το έβγαλα από τον φορτιστή.. Σε αυτά προσθέτουμε και περίπου 4 ώρες ομιλίας... Εξαιρετικά έκατσε σε εμένα τουλάχιστον η 7.5.1.0 eu... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160721/40dcdde74e4c9583bf14227e7f958bf6.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160721/d72e0716a3706b9a6963c2c19a1f0293.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εμένα τυχαίνει και ζεσταίνεται αρκετά το πίσω μέρος του κινητού και ο φορτιστής όταν το φορτίζω. Έχει συμβεί και σε άλλους ή αρχίζω και ανησυχώ από την τρίτη μέρα που το απέκτησα;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Λεω να αγορασω τη συσκευη. Δουλευει κανονικα με το 4G/ LTE της wind?

Θα εχεις θεμα.κυριως στην επαρχια

Παιδιά σε εμένα τυχαίνει και ζεσταίνεται αρκετά το πίσω μέρος του κινητού και ο φορτιστής όταν το φορτίζω. Έχει συμβεί και σε άλλους ή αρχίζω και ανησυχώ από την τρίτη μέρα που το απέκτησα;;;

 

Ρομ αν θυμαμαι ελληνικη ε;

 

Ζεσταίνεται η αληθεια να λεγεται ειδικα <50℅ και αμα εχεις θηκη

Link to comment
Share on other sites

Θα εχεις θεμα.κυριως στην επαρχια

 

Εντως αθηνων ξερεις εαν θα δουλεουν ολα κανονικα? Επισης με ενδιαφερει και για Χιο οπου εκει πιστευω θα υπαρχει προβλημα. Δεν γνωριζω απο αυτα και δεν βρηκα κατι οσο ψαχμω στο ιντερνετ :/

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελασω . Ειμαι σιγουρος για επαρχεία για τις μεγαλες αστικές πολεις δεν ειμαι σιγουρος
Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελασω . Ειμαι σιγουρος για επαρχεία για τις μεγαλες αστικές πολεις δεν ειμαι σιγουρος

 

Δεν πειραζει. Γενικα απο οτι εχω καταλαβει σε αθηνα λογικα θα πιανει λογικα το 4G απο τις αλλες 2 μπαντες. Αρα σε αλλες περιοχες που δεν καλυπτονται ουτε απο τις αλλες 2 δε θα πιανει καθολου σωστα? Ψαχνω και για την καλυψη της καθε μπαντας απο τη wind αλλα δε βρισκω τιποτα στο ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει. Γενικα απο οτι εχω καταλαβει σε αθηνα λογικα θα πιανει λογικα το 4G απο τις αλλες 2 μπαντες. Αρα σε αλλες περιοχες που δεν καλυπτονται ουτε απο τις αλλες 2 δε θα πιανει καθολου σωστα? Ψαχνω και για την καλυψη της καθε μπαντας απο τη wind αλλα δε βρισκω τιποτα στο ιντερνετ.

 

Σωστά τα λες. Με το Redmi Note 2 έχω πιάσει στο Μαρούσι 90MBps.Για επαρχία θα έχεις θέμα (μάλλον) απλά και το 3G για τα βασικά μια χαρά είναι :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εμένα τυχαίνει και ζεσταίνεται αρκετά το πίσω μέρος του κινητού και ο φορτιστής όταν το φορτίζω. Έχει συμβεί και σε άλλους ή αρχίζω και ανησυχώ από την τρίτη μέρα που το απέκτησα;;;

Φυσικά και θα ζεσταίνεται όταν το έχεις στην φόρτιση. Όλα τα κινητά το παθαίνουν. Ακόμα και τα power banks που δεν έχουν επεξεργαστές κτλπ, όταν είναι στην φόρτιση είναι ζεστά.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα παραλαμβάνω και εγώ. Μία γρήγορη ερώτηση. Έχω miaccount λόγω της miui που φοραω στο F1. Το account το έκανα μέσω mail. Υπάρχει πρόβλημα να δήλωσω αυτό για ξεκλειδωμα του bootloader;
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα παραλαμβάνω και εγώ. Μία γρήγορη ερώτηση. Έχω miaccount λόγω της miui που φοραω στο F1. Το account το έκανα μέσω mail. Υπάρχει πρόβλημα να δήλωσω αυτό για ξεκλειδωμα του bootloader;

 

Καλημέρα μια ψαρά είναι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα νεος στο forum και οχι για καλο, καταρχας καλως σας βρηκα

κατοχος xiaomi redmi note 3 pro απο τον απριλη χωρις κανενα προβλημα παραγγελια απο vickmall με official global rom και με latest official update.

και με καμια προσπαθεια για root η για οτιδηποτε αλλο.

Εδω και 2 ωρες το κινητο εσβησε χωρις λογο μονο του, δεν ανοιγει, δεν φορτιζει, δεν το βλεπει ουτε ο υπολογιστης και αν και ειναι εδω και τοση ωρα νεκρο εχει μια μετρια θερμοκρασια στο μπροστινο μερος της οθονηςκαι στο πισω μερος.

ευχαριστω εκ των προτερων για καθε συμβουλη η βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα νεος στο forum και οχι για καλο, καταρχας καλως σας βρηκα

κατοχος xiaomi redmi note 3 pro απο τον απριλη χωρις κανενα προβλημα παραγγελια απο vickmall με official global rom και με latest official update.

και με καμια προσπαθεια για root η για οτιδηποτε αλλο.

Εδω και 2 ωρες το κινητο εσβησε χωρις λογο μονο του, δεν ανοιγει, δεν φορτιζει, δεν το βλεπει ουτε ο υπολογιστης και αν και ειναι εδω και τοση ωρα νεκρο εχει μια μετρια θερμοκρασια στο μπροστινο μερος της οθονηςκαι στο πισω μερος.

ευχαριστω εκ των προτερων για καθε συμβουλη η βοηθεια.

 

Βάλτο να φορτίσει και άστο καμια ώρα. Μέσα σε αυτό το διάστημα, ίσως δώσει σημεία ζωής. Αν όχι, μάλλον πρέπει να ψαχτείς για σέρβις

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα νεος στο forum και οχι για καλο, καταρχας καλως σας βρηκα

κατοχος xiaomi redmi note 3 pro απο τον απριλη χωρις κανενα προβλημα παραγγελια απο vickmall με official global rom και με latest official update.

και με καμια προσπαθεια για root η για οτιδηποτε αλλο.

Εδω και 2 ωρες το κινητο εσβησε χωρις λογο μονο του, δεν ανοιγει, δεν φορτιζει, δεν το βλεπει ουτε ο υπολογιστης και αν και ειναι εδω και τοση ωρα νεκρο εχει μια μετρια θερμοκρασια στο μπροστινο μερος της οθονηςκαι στο πισω μερος.

ευχαριστω εκ των προτερων για καθε συμβουλη η βοηθεια.

 

Κρατάς πατημένο το κουμπί που κλείνει και μετά δοκιμάζεις να το ανοίξεις σε fastboot πατώντας volume - (κατω) και power ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τον stock browser ? Γιατί με το chrome που χρησιμοποιώ δεν εμφανίζει κάτι

Στο moto g που χρησιμοποιώ σε κάποιες καφετέριες με ελεύθερο wifi γίνετε η σύνδεση χωρίς πρόσβαση στο διαδίκτυο, όταν πάω να ανοίξω σελίδες στον chrome τότε μου εμφανίζει την σελίδα της καφετέριας με την ένδειξη κανε κλικ για σύνδεση. Όταν παραλάβω θα δοκιμάσω και με το xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το κουμπί που κλείνει και μετά δοκιμάζεις να το ανοίξεις σε fastboot πατώντας volume - (κατω) και power ταυτόχρονα.

 

 

το κινητο με αυτον τον τροπο ανοιξε τωρα τι επιλεγω run all ,reset η το reboot;

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το κουμπί που κλείνει και μετά δοκιμάζεις να το ανοίξεις σε fastboot πατώντας volume - (κατω) και power ταυτόχρονα.

 

 

το κινητο με αυτον τον τροπο ανοιξε τωρα τι επιλεγω run all ,reset η το reboot;

 

Κάνε ένα reboot και δες τι συμπεριφορά έχει..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ανοιξε και απο οτι φαινεται ειναι μια χαρα μονο η μπαταρια του ενω πριν κλεισει ηταν στο 60% οταν ανοιξε ηταν στο 4, αλλα φορτιζει καλα για την ωρα.

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω απο μενα για την βοηθεια σας και για το ενδιαφερον που δειξατε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ενα μονο θεματακι εχω με το κινητο.που αφορα το ανοιγμα της οθονης.

Συνηθως μετα απο κληση,η οθονη δεν ανοιγει παντα αυτοματα ωστε να την τερματισω την κληση.το ιδιο συμβαινει και αν απομακρυνω το κινητο απο το αυτι.παταω το πληκτρο power και παλι δν ανοιγει παντα με την πρωτη.επισης μερικες φορες μου βγαζει ενα μηνυμα "μην καλυπτετε την πορτοκαλι μερια της οθονης κτλ,για απενεργοποιηση πατηστε volume up+ back button."καπως ετσι το γραφει.

Τελος, το δακτυλικο αποτυμα μερικες φορες(σπανια) ειναι σαν νεκρο.

 

Αλλα γενικα.ειναι απιστευτη συσκευη. ταχυτατη,οθοναρα,φωτογραφια,μπαταρια.σε ολα ευχαριστημενος.

Miui 5.1.1 ελληνικη 7.5.1

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα, μολις το παρελαβα κι εγω το κινητο, αλλα εμφανιστηκε το θεμα με το -2% στη μπαταρια, ποση ωρα να το αφησω να φορτιζει για να μπω στη διαδικασια αναβαθμισης, ξεκλειδωματος κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...