Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ξέρω πως βγαίνει αλλά δεν με αφήνει να μπω στις ρυθμίσεις. Είναι στα πληκτρολόγια και ορθογραφικος έλεγχος και πατάς το γρανάζι και πας ρυθμίσεις. Εμένα δεν κάνει τίποτα όταν πατάω έχει.

Επιβεβαιωνω και εγω.ουτε εμενα με αφηνει (6.7.14 ελληνικη)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν θέλεις στο κάνω εγκατάσταση κι όλας...:p

Τι λέει η 6,7,14; Πως την είδες; Αύριο λογικά θα έχουμε 7,22

ΧΑ ΧΑ καλά θα σε εχω υπόψη αν χρειαστεί να κανω εγκατάσταση το teamviewer,:p:D

Ήμουν εξω ειχα κάποια δουλειά και μολις γύρισα ,η 6,7,14 καλή φαίνεται η νεα που λες 7,22 θα είναι dev σαν αυτην η Stable

Εαν κυκλοφορήσει να την δοκιμάσουμε και αυτην θα με βρίζει καμιά ώρα τόσο γρήγορα που του αλλάζω rom το κινητό.:lol::lol::p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Δύο θέματα και έχω. Το ένα είναι όταν είμαι με δεδομένα δε με αφήνει να κατεβαζω αρχεία μέσω του chrome π.χ . ένα PDF.Με WiFi όλα οκ. Κάτι μου πετάει για μία ρύθμιση αλλά δεν προλαβαίνω να διαβάσω τι λέει. Και το 2ο πρόβλημα είναι ότι ο ενσωματωμένος browser δε δουλεύει καθόλου. Μου λεει too many devices are trying to connect. Αυτό με δεδομένα. Με WiFi δουλεύει κανονικά.

Πάνε στο εικονίδιο λήψεις και πάτα πάνω δεξιά τις τρεις τελίτσες και μετά settings - Download size limit και κάντο ότι θες να κατεβάζει με data

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρηγγειλα το γκρι redmi 3 pro με 3gb/32gb απο vickmall eu warehouse. Με αυτα που διαβασα εδω πηρα την αποφαση και το πηρα σαν δωρο στο γιο μου που εχει το samsung S4 (το οποιο θα παρω εγω). Οποτε αν μου το φερει στο κεφαλι, το κριμα στο λαιμο σας. Το πηρα με την global rom οπως προτεινατε εδω οι περισσοτεροι. Μολις φτασει θα σας τρελανω στις ερωτησεις!
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το κινητό.

Είμαι κάτοχος Motorola Moto G first gen και το τελευταίο εξάμηνο δεν τα πάει πάρα πολύ καλά!

Με αφορμή ένα bug που είχε η CM13 και έκανε το κινητό να μην βρίσκει SIM όσες rom και αν πέρασα μετά

αποφάσισα να πάρω ένα φθηνό κινέζικο έως 120-130 ευρώ. Αλλά απ ότι βλέπω δεν ξεφεύγει πολύ από το budget μου.

Η ερώτηση είναι αν υπάρχει ουσιαστική διαφορά των 2/16GB & 3/32GB για την ακρίβεια αναρωτιέμαι περισσότερο για την

διαφορά στη RAM. Τα 16 με 32 GB δεν μου κάνουν διαφορά γιατί ποτέ δεν γέμιζα το Moto G που είναι στα 16GB.

Link to comment
Share on other sites

Όσο είχα ενεργοποιημένο το 4g είχε φτάσει από το 100% στο 63% μέσα σε 12 ώρες...όταν το απενεργοποίησα,άλλαξε εντελώς η κατανάλωση.Βέβαια η χρήση είναι ελαφριά έως πολύ ελαφριά :)

 

Screenshot_2016_07_23_03_29_48_193_com_miui_secu.png

Edited by efkola
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το κινητό.

Είμαι κάτοχος Motorola Moto G first gen και το τελευταίο εξάμηνο δεν τα πάει πάρα πολύ καλά!

Με αφορμή ένα bug που είχε η CM13 και έκανε το κινητό να μην βρίσκει SIM όσες rom και αν πέρασα μετά

αποφάσισα να πάρω ένα φθηνό κινέζικο έως 120-130 ευρώ. Αλλά απ ότι βλέπω δεν ξεφεύγει πολύ από το budget μου.

Η ερώτηση είναι αν υπάρχει ουσιαστική διαφορά των 2/16GB & 3/32GB για την ακρίβεια αναρωτιέμαι περισσότερο για την

διαφορά στη RAM. Τα 16 με 32 GB δεν μου κάνουν διαφορά γιατί ποτέ δεν γέμιζα το Moto G που είναι στα 16GB.

τραγική διαφορα δε θα καταλάβεις προς το παρών.

τα 2γβ αρκούν για τωρα. αργότερα ομως τα 3γβ θα ειναι μονόδρομος.

αξιζει να δωσεις κατι παραπανω για να παρεις την εκδοση με 3γβ ραμ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ ΧΑ καλά θα σε εχω υπόψη αν χρειαστεί να κανω εγκατάσταση το teamviewer,:p:D

Ήμουν εξω ειχα κάποια δουλειά και μολις γύρισα ,η 6,7,14 καλή φαίνεται η νεα που λες 7,22 θα είναι dev σαν αυτην η Stable

Εαν κυκλοφορήσει να την δοκιμάσουμε και αυτην θα με βρίζει καμιά ώρα τόσο γρήγορα που του αλλάζω rom το κινητό.:lol::lol::p

 

Έκανα λάθος το νούμερο.. 7.21 ήθελα να πω... η νέα dev Ελληνική.

xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_V8_GTV-6.7.21.zip

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις παρηγγειλα το γκρι redmi 3 pro με 3gb/32gb απο vickmall eu warehouse. Με αυτα που διαβασα εδω πηρα την αποφαση και το πηρα σαν δωρο στο γιο μου που εχει το samsung S4 (το οποιο θα παρω εγω). Οποτε αν μου το φερει στο κεφαλι, το κριμα στο λαιμο σας. Το πηρα με την global rom οπως προτεινατε εδω οι περισσοτεροι. Μολις φτασει θα σας τρελανω στις ερωτησεις!

Ο γιος θα το κρατήσει με Αγγλική γλώσσα;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην κάμερα και πατάω να δω την τελευταία φωτογραφια. Μπορώ να επιλέξω να ανοίγει άλλη εφαρμογή εκτός του στοκ γκαλερι;

 

Και δεύτερον.. Ξέρετε πως φτιάχνει αυτό; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160722/5c4c4579cfc14ea6770f850fc55a0c2a.jpg

Όλες οι λέξεις άγνωστες ή λάθος.. Είμαι με SwiftKey..

Χωρίς ρουτ.

Ευχαριστώ :)

 

Sent from my Redmi Note 3

 

Καλημέρα, έχω την 7.5.3.0 stable.

Χρησιμοποιώ το swiftkey keyboard, και παρότι κάποιες λέξεις μπαίνουν στο λεξικό του swiftey,βγαίνουν με κόκκινη γραμμή από κάτω. Λοιπόν σε ενημερώνω ότι η κόκκινη γραμμή αυτή είναι από το Google Keyboard.....Αν πας στο Google Play και κάνεις απεγκατάσταση τις ενημερώσεις που έχει κάνει για το Google Keyboard θα δεις ότι θα σταματήσει να βγάζει την κόκκινη γραμμή από κάτω. Αν κάνεις ξανά τα update θα αρχίσει πάλι να βάζει τις κόκκινες γραμμές.

Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει ακόμη με ένα γρήγορο ψάξιμο να απενεργοποιήσω αυτές τις κόκκινες γραμμές....

Αν βρω τρόπο θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παρέλαβα χτές το τηλεφωνάκι, πραγματικά απίστευτο. Θέλω τώρα να περάσω την ελληνική ρομ, το κινητό είναι από gearbest και μου ήρθε με ξεκλείδωτο bootloader Και φοράει την miui global 7.3stable 7.3.6.0.0(LHOCNDD) μπορώ να περάσω κανονικά twrp και να φλασάρω την ελληνική ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παρέλαβα χτές το τηλεφωνάκι, πραγματικά απίστευτο. Θέλω τώρα να περάσω την ελληνική ρομ, το κινητό είναι από gearbest και μου ήρθε με ξεκλείδωτο bootloader Και φοράει την miui global 7.3stable 7.3.6.0.0(LHOCNDD) μπορώ να περάσω κανονικά twrp και να φλασάρω την ελληνική ?

 

Ίσως με αυτόν τον τρόπο που λες να γίνει μπρίκι.

Καλύτερα βάλε οφφισιαλ china developer και κλείδωσε το πρώτα..

Και μετά το ξεκλειδώνεις με τον official τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

με ποιο tool να το κανω τι ειναι καλυτερο ?

 

Δεν έχεις επιλογή για κλείδωμα, μόνο με miflash και flash-all lock

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέλαβα και εγώ χθες το χρυσό 3/32 από Vickmall. Έκανε update στην MIUI 8.6.7.21/Beta. Μια ερώτηση, αυτή είναι developer σωστά;
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέλαβα και εγώ χθες το χρυσό 3/32 από Vickmall. Έκανε update στην MIUI 8.6.7.21/Beta. Μια ερώτηση, αυτή είναι developer σωστά;

 

Beta=developer ναι.

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο πρεπει να ειναι σε fastboot για να τρεξω το miflash ?

 

Αν είσαι σίγουρος ότι είναι ξεκλείδωτο ναι..

Καθαρή εγκατάσταση official rom με ή χωρίς κλείδωμα bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος το νούμερο.. 7.21 ήθελα να πω... η νέα dev Ελληνική.

xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_V8_GTV-6.7.21.zip

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο γιος θα το κρατήσει με Αγγλική γλώσσα;

Ναι θα το κρατησει αγγλικα. Να στελνει μηνυματα ελληνικα θα μπορει, ετσι δεν ειναι; Αναβαθμισεις θα κανει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το κρατησει αγγλικα. Να στελνει μηνυματα ελληνικα θα μπορει, ετσι δεν ειναι; Αναβαθμισεις θα κανει;

 

Θα βάλει πληκτρολόγιο από playstore και θα είναι οκ με την γραφή.

Αναβαθμίσεις θα κάνει κανονικά, όλες οι official έχουν.

Πόσο χρονών είναι; Βάλτον λίγο στο παιχνίδι του φλασαρίσματος..

Με ποιά rom είναι καλύτερα να το πάρω;

Δεν με πειράζει να μην έχει ελληνικά...

 

..........1η σελίδα.......

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το κινητό.

Είμαι κάτοχος Motorola Moto G first gen και το τελευταίο εξάμηνο δεν τα πάει πάρα πολύ καλά!

Με αφορμή ένα bug που είχε η CM13 και έκανε το κινητό να μην βρίσκει SIM όσες rom και αν πέρασα μετά

αποφάσισα να πάρω ένα φθηνό κινέζικο έως 120-130 ευρώ. Αλλά απ ότι βλέπω δεν ξεφεύγει πολύ από το budget μου.

Η ερώτηση είναι αν υπάρχει ουσιαστική διαφορά των 2/16GB & 3/32GB για την ακρίβεια αναρωτιέμαι περισσότερο για την

διαφορά στη RAM. Τα 16 με 32 GB δεν μου κάνουν διαφορά γιατί ποτέ δεν γέμιζα το Moto G που είναι στα 16GB.

 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB vs 2GB - Speed Test!

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλει πληκτρολόγιο από playstore και θα είναι οκ με την γραφή.

Αναβαθμίσεις θα κάνει κανονικά, όλες οι official έχουν.

Πόσο χρονών είναι; Βάλτον λίγο στο παιχνίδι του φλασαρίσματος..

 

Αναβαθμισεις android λεμε ετσι; Ειχα ενα alcatel και το ειχα φλασαρει με οδηγιες παλι απο εδω. Πηγαινε βολιδα σε σχεση με πριν. Δουλεψε κανενα χρονο και μετα παπαλα. Γιατι να φλασαρεις ενα τοσο καλο κινητο; Τι εχεις να κερδισεις;

Link to comment
Share on other sites

 

Αναβαθμισεις android λεμε ετσι; Ειχα ενα alcatel και το ειχα φλασαρει με οδηγιες παλι απο εδω. Πηγαινε βολιδα σε σχεση με πριν. Δουλεψε κανενα χρονο και μετα παπαλα. Γιατι να φλασαρεις ενα τοσο καλο κινητο; Τι εχεις να κερδισεις;

 

Αυτό είναι μια μεγάλη κουβέντα....ας το αφήσουμε καλύτερα.

Δεν το λέω για το συγκεκριμένο κινητό. Το λέω γενικά για να μαθαίνει.

Τέλος πάντων να μην κουράζουμε το νήμα με τα "δικά μας".

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισεις android λεμε ετσι; Ειχα ενα alcatel και το ειχα φλασαρει με οδηγιες παλι απο εδω. Πηγαινε βολιδα σε σχεση με πριν. Δουλεψε κανενα χρονο και μετα παπαλα. Γιατι να φλασαρεις ενα τοσο καλο κινητο; Τι εχεις να κερδισεις;

 

Μια χαρά θα είσαι και με την official global αν θα το χρησιμοποιείς στα αγγλικά.

 

Πάντως αυτό που υπονοείς είναι τελείως άσχετο.

Δεν φταίει η rom που άλλαξες για το ότι τα έφτυσε το alcatel σου...

Γιατί να φλασαρεις ένα τόσο κάλο κινητό;

Για να γίνει ακόμα καλύτερο.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...