Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι το δικο μας αυτό γράφει XIAOMI REDMI 3,είστε και εκτός θέματος γενικά :lol::p:p:D

 

Μια απλή αναζήτηση το εμφανίζει

http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-note-3-pro-dual-lte-16gb-black-eng-p-TEL.090285

Καθώς επίσης και το 32αρι.

 

Και ναι, έχεις δίκιο, είναι off topic η όλη κουβέντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, τώρα επέστρεψα από το ταξίδι μου στα πάτρια εδάφη (καστοριά) Πέρασα κανονικά την Dev (το αρχείο .zip μέσα στην intermal storage και ακολούθησα τις οδηγίες του οδηγού υπ'αριθμ 1) ξεκλείδωσα κανονικά. Τώρα να βάλω αυτήν την rom: xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_V8_GTV-6.7.21.zip ή έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη? Ευχαριστώ....

 

Βάλε την 6,7,21 Ελληνική.. είναι πολύ καλή.

Καστοριά; Περιοχή , αριθμό . ποιανού παιδί.. ξέρεις τα γνωστα...

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι - με τί rom το στέλνει;έχει ευρωπαϊκό αντάπτορα πρίζας; Επίσης η θήκη από σιλικόνη είναι η κλασσική διαφανή; δεν βάζω γενικά θήκες πάντως. Thanks για τυχόν απαντήσεις!

Εγω οταν το πήρα εχει λιγο καιρο ηταν και ποιο ακριβό,μου το έστειλε με multi language rom με ελληνικά και ειχε κάποια προβλήματα η ρομ αυτην,τώρα λενε εχει βελτιωθεί σημαντικά,μετα απευθείας οταν το πήρα του άλλαξα την ρομ και εσυ αυτό θα κενεις δεν ειναι δύσκολο.:ninja::ninja ΝΑΙ με ευρωπαϊκό ανταπτορα μια λευκη θικη σιλικόνης και ενα τσαμακι λιγο φτηνιάρικο ειχε για δώρο.:

ΝΑΙ με ευρωπαϊκό ανταπτορα μια λευκη θικη σιλικόνης και ενα τσαμακι λιγο φτηνιάρικο ειχε για δώρο.

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε την 6,7,21 Ελληνική.. είναι πολύ καλή.

Καστοριά; Περιοχή , αριθμό . ποιανού παιδί.. ξέρεις τα γνωστα...

ΧΑ ΧΑ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,διαβασε νωρίτερα ενα post σου απάντησα στην προηγούμενη σελίδα είναι.:lol::lol::lol::p

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 6,7,21 Ελληνική.. είναι πολύ καλή.

Καστοριά; Περιοχή , αριθμό . ποιανού παιδί.. ξέρεις τα γνωστα...[/quote

Ευχαριστώ πολύ, από Κρυονέρι έξω από το Άργος, Baccara Kafe Ξάδελφος.. κλπ

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 6,7,21 Ελληνική.. είναι πολύ καλή.

Καστοριά; Περιοχή , αριθμό . ποιανού παιδί.. ξέρεις τα γνωστα...[/quote

Ευχαριστώ πολύ, από Κρυονέρι έξω από το Άργος, Baccara Kafe Ξάδελφος.. κλπ

ΝΑΙ με ευρωπαϊκό ανταπτορα μια λευκη θήκη σιλικόνης και ενα τσαμακι λιγο φτηνιάρικο ειχε για δώρο.:ninja:

 

:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Έχει/είχε κανείς το mi4 για να μου πει τη διαφορά σε κάμερες αλλά και οθόνη? Έδωσα το mi4 γιατι τα 16 ήταν πολύ λίγα αλλά και οι δυο κάμερες με είχαν αφήσει πολύ ευχαριστημένο όπως και τα χρώματα/αντίθεση οθόνης επιπέδου iPhone.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

ιαβασε νωρίτερα ενα post σου απάντησα στην προηγούμενη σελίδα είναι.:lol::lol::lol::p

 

Για το kernel μου απάντησες; Δεν πρόσεξα... εχω λίγο "τρέξιμο" σήμερα.

Θα δω το βράδυ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ, από Κρυονέρι έξω από το Άργος, Baccara Kafe Ξάδελφος.. κλπ

 

Πατρίδα... ότι θέλεις εδώ είμαστε....

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 6,7,21 Ελληνική.. είναι πολύ καλή.

Καστοριά; Περιοχή , αριθμό . ποιανού παιδί.. ξέρεις τα γνωστα...

Για μενα καλυτερα να βαλει την προηγουμενη dev.Η 6.7.21 φαίνεται λιγο περιεργη μπρος το παρον...

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλυτερα να βαλει την προηγουμενη dev.Η 6.7.21 φαίνεται λιγο περιεργη μπρος το παρον...

 

Εγώ πείραξα λίγο την ΕU και την έβαλα... καλά πάει προς το παρών.

 

Η 7.5.2.0 να δούμε τι λέει..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πείραξα λίγο την ΕU και την έβαλα... καλά πάει προς το παρών.

 

Η 7.5.2.0 να δούμε τι λέει..

Εσυ εχεις ξεφύγει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα χρήση της συσκευής έχω να πω ότι αξίζει μέχρι και το τελευταίο λεπτό των χρημάτων του! Είναι πολύ ποιοτική συσκευή που δεν το περίμενα για 170 €, δεν κολλάει πουθενά (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) και τεράστια αυτονομία ή μπαταρία! Ευχαριστώ τον geoanto555 που με βοήθησε να αλλάξω ρομ! Και φτάνω στο ερώτημα, στην εφαρμογή το Facebook όταν πάω στην συνομιλία και πατάω πάνω σε ένα όνομα για να του στείλω μήνυμα δεν μου βγάζει το στρόγγυλο σύμβολο της συνομιλίας που μου έβγαζε στο παλιό μου κινητό. Είναι κάποια ρύθμιση ή απλά δεν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλυτερα να βαλει την προηγουμενη dev.Η 6.7.21 φαίνεται λιγο περιεργη μπρος το παρον...

Τι εννοείς;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωστε κανενα link για θηκη και προστατευτικο της προκοπης για το redmi note 3 pro

Εχουν ξαναγραφτεί τοσες φορες τα ιδια και τα ιδια γιαυτό που ρωτάς σε προηγούμενες σελίδες,κανε μια ανάδρομη να διαβάσεις λιγο.πριν 5 με 6 σελίδες προηγούμενες ειναι η απάντηση σου.όλοι τα ιδια ρωτάτε χωρίς να καθίσετε να διαβάσετε καμια προηγούμενη σελίδα.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Νομιζω η 6.7.14 ελληνικη δουλευει καλυτερα απο την 6.7.21 στο λιγο που δουλευω την .21

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η 6.7.14 ελληνικη δουλευει καλυτερα απο την 6.7.21 στο λιγο που δουλευω την .21

Νόμιζα αναφερόσουν στην Official dev.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα αναφερόσουν στην Official dev.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Α ειδα το ελληνική και νομιζα λεγατε για αυτη

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα μπολαρει τις περισσοτερες φορες... αν περιμενεις μηνυμα για ξεκλειδωμα μπες εδω και δοκιμασε να κατεβασεις

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Όλα μία χαρά και από εμένα. Παρέλαβα ξεκλειδωσα bootloader εγκατεστησα την Ελληνική 6.7.21 dev, απλά μία ερώτηση. Γιατί τόσα λίγα θέματα; Ή όμοια κινεζική dev είχε παρά πολλά (πολλά με πληρωμή μεν) αλλά και free. Πως μπορούμε (αν μπορούμε) να βλέπουμε τα θέματα άλλης περιοχής πχ Κίνας ή Ινδιας;
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχει απαντηθεί αυτο που ρωτάς πριν κανα 3 με 4 σελίδες προηγούμενές.:ninja::ninja:

 

Ναι αν εννοείς αυτό που λέει να γυρίσεις το spell checker σε ελληνικά το έχω δει αλλά εγώ ψάχνω αν υπάρχει τρόπος (χωρίς root) να βγει τελείως off. Γυρίζοντας σε ελληνικά υπογραμμίζει μετά τις αγγλικές λέξεις. Thanx anyway

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα γιατi μιλάμε για πολύ ζέσταμα. Το παθαίνει και σε σένα?

 

Ναι ζεσταίνεται.

Αν το μετρήσεις θα δεις ότι ξεπερνάει τα 2Α.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τους κατοχους... εχω ενα htc one m8 κ ψαχνω κατι με μεγαλυτερη οθονη κ μπαταρια και σιγουρα να τρεχει καλυτερα απο m8. Θα με καλυψει ως προς τη ταχυτητα το note 3 pro? Ευχαριστω!
motorola startac 130(1997)-->Nokia 3210(1999)-->Nokia 6310(2001)-->SonyEricsson T610(2004)-->Sony Ericsson S500(2007)-->Sony Ericsson K800i(2007)-->Samsung i900 Omnia(2008)-->iphone 4(2010)-->????
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τους κατοχους... εχω ενα htc one m8 κ ψαχνω κατι με μεγαλυτερη οθονη κ μπαταρια και σιγουρα να τρεχει καλυτερα απο m8. Θα με καλυψει ως προς τη ταχυτητα το note 3 pro? Ευχαριστω!

 

Αναμφισβήτητα.

Το κινητό απλά τα σπάει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έλα να ανεβαίνει ο πήχης...

[KERNEL][23/07/16][Radon Kenzo V1.6][MIUI/CM/AOSP][QC][sTABLE]

 

Πολύ ενδιαφέρον.......

 

Ενδιαφέρων την εχει δοκιμάσει κανεις όμως αυτήν την rom???

Εγω εχθές το βράδυ γύρισα σε ελληνικη STABLE την τελευταία STABLE,με την τελευταια dev την ελληνική είχα πρόβλημα δεν με αφήνε να κάνω καμία ρυθμηση με το δαχτυλικό αποτύπωμα ,επρεπε να επιλέξεις αγγλικά για να κάνεις αλλαγες και το κυριοτερο προβλημα δεν μου δούλευε καθολου τα δεδομένα δεν το εβλεπε ενω το είχα επιλέξει κανονικά, μετα απο επανεκκίνηση το εμφάνισε αλλα δεν κατέβαζε με τιποτα κατι απο το νετ,ουτε συνδεόταν

Μολις πέρασα την τελευταια την ελληνικη STABLE στις ρυθμίσεις που ήθελε ξανα απο την αρχη να ξαναστυθει,δεν ξέρω τι εγινε και μου κλείδωσε τον mi λογαριασμό και κλείδωσε και το τηλ ο λογαριασμός :mad::mad::chair::chair::chair:,μου έφαγε πόση ωρα να το ξεκλειδώσω,παραλίγο να το σπάσω το κινητο τοσο που νευρίασα με τους Κινέζους και τους λογαριασμούς τους.:ninja::cool::hunter::hunter::hunter::chair::rocket:

ΤΕΛΙΚΑ στο twrp το backup δεν δουλεύει,το κανει κανονικά οταν το επιλέξις για backup την rom , αλλα οταν θες να το κάνεις μεσα απο το twrp backup βγάζει σφαλμα,θέλει ακομη δουλειά το twrp οπως φαίνεται,αν βγει καμια νεα εκδοσή twrp να λύνει αυτο το πρόβλημα να την περάσουμε.

 

Την έχεις δοκιμάσει αυτήν την ROM κανένας;;

 

RADON KENZO V.1.6

 

Υποσχεται παρά πολλά πράγματα !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...