Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύντομα κάτοχος του Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Έκανα μετάβαση από ένα LG G3s και πιστεύω ότι θα ανέβω πολλές κατηγορίες. Το παρήγγειλα με dev rom για να περάσω το ελληνικό. Λογικά αν όλα πάνε καλά, η συσκευή δεν θα έχει μέσα κινεζιές, bloatware,spyware και παρόμοια έτσι δεν είναι ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!

Οταν το παραλαβής με dev rom θα εχει κινεζιες και θα είναι στα αγγλικά κτλπ.

Μετα που θα ξεκλειδώσεις και περάσεις την ελληνικη δεν θα εχει κινεζιες,αυτα τα bloatware,spyware και τα παρόμοια πως τα σκέφτηκες οχι θα είναι καθαρά ελληνική η rom.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν θυμάμαι αν το ειπες αλλα σε ποια ρομ εισαι;

Global 7.2.

Σκέφτομαι να αλλάξω αλλά το φοβάμαι να σου πω γιατί δεν έχω επιχειρήσει κάτι αντίστοιχο στο παρελθόν

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγάλει ακόμα άκρη με την γραμματοσειρά και το facebook, ακόμα το ψάχνω. Που θα μου πάει...

Τώρα όσον αφορά για την μπαταρία, πρώτη φόρτιση με μια 1 μέρα και 12 ώρες - είχα 8 ώρες και 24 λεπτά ενεργή οθόνη. Φοβερή μπαταρία, μεγάλη διαφορά με το Redmi Note 2 που είχα πριν.

http://i67.tinypic.com/n3989z.png

Φίλε μου κατέβασα όπως είπε ένα παλικάρι τη zegoe έκανα ένα reboot και μια χαρά το Facebook. Είναι και πολύ όμορφη σαν γραμματοσειρά.

 

Επειδή θέλω από Miui 7 να πάω σε 8 ποιος είναι ο πιο καθαρός τρόπος; έχω κατεβάσει η ήδη την έκδοση από τον updater. Να κάνω reboot σε recovery και να φλασαρω από εκεί; και ποια wipes να κάνω και πότε; πριν ή μετά;

 

Να σημειώσω ότι δεν θέλω να χάσω δεδομένα και εφαρμογές. Επειδή έχω official dev μου την δίνει απευθείας αν θέλω από τον updater. Τα φώτα σας παρακαλώ.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατέβασα όπως είπε ένα παλικάρι τη zegoe έκανα ένα reboot και μια χαρά το Facebook. Είναι και πολύ όμορφη σαν γραμματοσειρά.

 

Επειδή θέλω από Miui 7 να πάω σε 8 ποιος είναι ο πιο καθαρός τρόπος; έχω κατεβάσει η ήδη την έκδοση από τον updater. Να κάνω reboot σε recovery και να φλασαρω από εκεί; και ποια wipes να κάνω και πότε; πριν ή μετά;

 

Να σημειώσω ότι δεν θέλω να χάσω δεδομένα και εφαρμογές. Επειδή έχω official dev μου την δίνει απευθείας αν θέλω από τον updater. Τα φώτα σας παρακαλώ.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Οκ θα την δοκιμάσω την γραμματοσειρά . Ζαφειρα είμαι οπότε... Να το έχετε στο νου σας!

Εγώ το πήρα με official devs και έκανα απευθείας update που μου έβγαλε σε miui 8. Όλα καλά...

 

Edit : δοκίμασα την zegoe και όλα καλά πλέον στο Facebook και ελληνικούς χαρακτήρες!

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ζαφείρα, το θέμα με το συγχρονισμό των επαφών λύθηκε; ή πρέπει να κάνεις τη μόντα με το v card κάθε φορά;
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω. Τι να προσέξω; Πρέπει να ζητήσω κάτι απο απο τον πωλητή; σκέφτομαι την έκδοση με 3gbt 32 αποθηκευτικό. Ρωτάω γιατί τα ποστ είναι πολλά. Πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξω ρομ; η διαδικασία είναι εύκολη; σκέφτομαι απο banggood γιατί έκανα επιστροφή προβληματικης συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Ζαφείρα, το θέμα με το συγχρονισμό των επαφών λύθηκε; ή πρέπει να κάνεις τη μόντα με το v card κάθε φορά;

Όχι δεν έχει λυθεί. Έχω βάλει 2 λογαριασμούς τους έχω βάλει και βγάλει. Αλλά πάντα κολλάει ο συγχρονισμός με τις επαφές. Οπότε μόνο με vCard προς το παρόν.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Με 39% υπόλοιπο μπαταρίας, μία μέρα αφού το φόρτισα και 8μιση ώρες ενεργή οθόνη με φουλ fb messenger instagram

Πως να μη το αγαπώ το χρυσό θαυματάκι των σχιστομάτηδων;;:love:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Με 39% υπόλοιπο μπαταρίας, μία μέρα αφού το φόρτισα και 8μιση ώρες ενεργή οθόνη με φουλ fb messenger instagram

Πως να μη το αγαπώ το χρυσό θαυματάκι των σχιστομάτηδων;;:love:

 

Νομίζω το γράφεις για να ζηλεύουν μερικοί..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το γράφεις για να ζηλεύουν μερικοί..:lol::lol:

Να μην μοιραστώ τη χαρά με τους συμφορουμίτες μου καχύποπτε άνθρωπε; :happy:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εχω στησει το εργαλείο στην εντέλεια. αλλα παίζοντας με τις ρυθμίσεις εκανα κατα λάθος (ελα μου ντε πως το καταφερα?) root, native root μεσα από το μενου των ρυθμίσεων. Φοράω την τελευταία CHINA DEV miui 8 6.7.14. απροβληματιστα κατα τα άλλα. ξεκλειδωσα τον bootlader αμεσως το πρωι.

Υπαρχει περιπτωση να unroot ευκολα με καπιον τροπο. δεν εχω βαλει ουτε twrp. OTA εκανα το update μολις το ανοιξα...

Link to comment
Share on other sites

Αφού κατάφερα και βρήκα χρόνο τελείωσα και το δικό μου.

Πέρασα για την ώρα τη τελευταία dev ελληνική μια και μου ζήτησαν 2 συνάδελφοι να το δουν και κυρίως το μενού του.

Είχα ένα θέμα με την global, δε δεχόταν τελικά την official dev μέσω update, έτσι δουλεψα την περπατημενη οδό σαν να έχω multi.

Το θετικό είναι ότι παράλληλα έλαβα και την θήκη άρα είμαι πλήρες.

Τελικά το χρυσό λέει μια και έπρεπε να ξεφύγω λίγο από τη μονοτονια..

Δεν θα ασχοληθώ αρκετά μια για την ώρα έχω σκοπό να παίξω λίγο με άλλες rom πριν επιστρέψω σε miui πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος κι εγώ με την ελληνική ρομ.Μια ερώτηση αν ξέρετε,πως μπορώ να περάσω τις επαφές από windows phone (nokia lumia);Εκανα σύζευξη των συσκευών με bluetooth αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος κι εγώ με την ελληνική ρομ.Μια ερώτηση αν ξέρετε,πως μπορώ να περάσω τις επαφές από windows phone (nokia lumia);Εκανα σύζευξη των συσκευών με bluetooth αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.Καμιά ιδέα;

Synch με gmail?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελικά δεν βγάζω άκρη με το sync στο gmail και για μένα είναι σημαντικό να ενημερώνονται οι επαφές μου. Σκέφτομαι να περάσω ξανά την official developers από πάνω; Ή να κάνω wipe dalvik/cache, data; Δoκιμάζοντας από περιέργεια να μπω σε mi recovery, δεν τα κατάφερα έβγαλε στην οθόνη μια εικόνα του κινητού και ότι πρέπει να βάλω το καλώδιο. Οπότε λογικά αυτό συμβαίνει γιατί είναι κλειδωμένος ο bootloader. Μάλλον πρέπει να κάτσω να διαβάσω την 1η σελ, να δω πως θα την περάσω!

 

edit: Ξεκίνησα ήδη, να διαβάζω τον οδηγό Flash Official Rom με το Mi PC Suite .

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

edit: Ξεκίνησα ήδη, να διαβάζω τον οδηγό Flash Official Rom με το Mi PC Suite .

 

Για να δούμε.. θα τα καταφέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελικά δεν βγάζω άκρη με το sync στο gmail και για μένα είναι σημαντικό να ενημερώνονται οι επαφές μου. Σκέφτομαι να περάσω ξανά την official developers από πάνω; Ή να κάνω wipe dalvik/cache, data; Δoκιμάζοντας από περιέργεια να μπω σε mi recovery, δεν τα κατάφερα έβγαλε στην οθόνη μια εικόνα του κινητού και ότι πρέπει να βάλω το καλώδιο. Οπότε λογικά αυτό συμβαίνει γιατί είναι κλειδωμένος ο bootloader. Μάλλον πρέπει να κάτσω να διαβάσω την 1η σελ, να δω πως θα την περάσω!

 

edit: Ξεκίνησα ήδη, να διαβάζω τον οδηγό Flash Official Rom με το Mi PC Suite .

 

Αν πιο παλιά δεν έχεις θέμα και τωρα δεν σου κάνει συγχρονισμό, τότε έχει να κάνει με την εγκατάσταση playstore και πιο γενικά με rom.

Στην global για το λίγο που την δουλεψα, μια και ήμουν αμφίβολος χθες αν προλαβαινα, όλα ζάχαρη με τις επαφές μου.

Τωρα ένα "σκουπισμα" καλό θα ήταν ακόμα και αν κάποιος θέλει να μένει με official. Πότε δεν ξέρεις τι έχει προηγηθεί!

Αυτούς τους αυτόματος τύπους εγκατάστασης με φοβιζουν λίγο αν και προτείνονται.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε.. θα τα καταφέρεις;

 

Σου απάντησα και στο miui.gr γιατί ήθελα να έχω μια σφαιρική εικόνα. Από φλασαρίσματα, το έχω γενικότερα. Θα δοκιμάσω, να δω τι θα γίνει γιατί γενικότερα με διακατέχει πείσμα.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πιο παλιά δεν έχεις θέμα και τωρα δεν σου κάνει συγχρονισμό, τότε έχει να κάνει με την εγκατάσταση playstore και πιο γενικά με rom.

Στην global για το λίγο που την δουλεψα, μια και ήμουν αμφίβολος χθες αν προλαβαινα, όλα ζάχαρη με τις επαφές μου.

Τωρα ένα "σκουπισμα" καλό θα ήταν ακόμα και αν κάποιος θέλει να μένει με official. Πότε δεν ξέρεις τι έχει προηγηθεί!

Αυτούς τους αυτόματος τύπους εγκατάστασης με φοβιζουν λίγο αν και προτείνονται.

 

Το playstore το έβαλαν στο vickmall, θέλω να είμαι σίγουρη γιατί σκέφτηκα να την περάσω ξανά από πάνω.

 

edit: έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, το σετάρω ξανά και βλέπω τι γίνεται.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Από φλασαρίσματα, το έχω γενικότερα

 

Αν το χεις από φλασάρισμα κάνε μια εγκατάσταση με Miflash την ρομ που θέλεις και μην το πολύ ψάχνεις..

Εγώ αυτό θα έκανα πάντως... την πιο καθαρή εγκατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Παρελαβα το κινητο εχθες και ειπα σημερα να ασχολειθω μαζι του...Ηρθε με μια εκδοση miui 7...και κατι global...και αμεσως κατεβασε ενα update miui global 7.3.7.0 stable...Απο οτι διαβασα εδω και ειδα και στο μενου Ελληνικα δεν υπαρχουν...Καρτα σιμ δεν εχω βαλει ακομα. Αν την βαλω θα βγαλει Ελληνικα η' να ξεκινησω την διαδικασια για Ελληνικη ρομ; Στα τελευταια ποστ που ειδα λιγο μπερδευτικα με την αξιοπιστια της Ελληνικης...και αν σιγουρεψω οτι με την σιμ θα αναγνωρισει Ελληνικη γλωσσα πρωτειμω να το αφησω με την global...Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. . Αν την βαλω θα βγαλει Ελληνικα η' να ξεκινησω την διαδικασια για Ελληνικη ρομ;

 

Τι εννοείς με αυτό.. Αν δεν σε ενδιαφέρει η γλώσσα στο μενού κατέβασε ένα πληκτρολόγιο google πχ και θα είσαι οκ με την γραφή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατέβασα όπως είπε ένα παλικάρι τη zegoe έκανα ένα reboot και μια χαρά το Facebook. Είναι και πολύ όμορφη σαν γραμματοσειρά.

 

Επειδή θέλω από Miui 7 να πάω σε 8 ποιος είναι ο πιο καθαρός τρόπος; έχω κατεβάσει η ήδη την έκδοση από τον updater. Να κάνω reboot σε recovery και να φλασαρω από εκεί; και ποια wipes να κάνω και πότε; πριν ή μετά;

 

Να σημειώσω ότι δεν θέλω να χάσω δεδομένα και εφαρμογές. Επειδή έχω official dev μου την δίνει απευθείας αν θέλω από τον updater. Τα φώτα σας παρακαλώ.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Γνωρίζει κάποιος παιδιά;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος παιδιά;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Τι λες;;;; σε χάσαμε..

Έχεις official και έχεις και twrp;

Θες να κάνεις καθαρή εγκατάσταση αλλά δεν θέλεις να χάσεις και τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Αν το χεις από φλασάρισμα κάνε μια εγκατάσταση με Miflash την ρομ που θέλεις και μην το πολύ ψάχνεις..

Εγώ αυτό θα έκανα πάντως... την πιο καθαρή εγκατάσταση..

 

 

Επειδή είμαι εκτός σπιτιού και δεν έχω μαζί μου το καλώδιο κλπ. Δοκίμασα εργοστασιακές ρυθμίσεις, έβαλα το play μέσω οδηγιών από youtube. Και όλα καλά, συγχρονίζουν οι επαφές, το πιο σημαντικό. Αλλά για να είμαι σίγουρη, το μεσημέρι θα δοκιμάσω μέσω mi suite να δω εάν γίνεται.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές:happy:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...