Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά αυτή εδώ είναι https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540824223

Αν υπάρχει κάτι άλλο ας με διορθώσει ο windybob73.

 

ωραιος!!!σ ευχαριστω!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα το θηρίο μετά από 16 ημέρες (από το Vickmall με NL).Επειδή λόγω άγνοιας το αγόρασα με την multi,αύριο πρωί αν και παντελώς άσχετος θα ακολουθήσω τις λεπτομερέστατες οδηγίες των σαινιών του φόρουμ και θα εγκαταστήσω την ελληνική (σαν να λέμε,ένας ταχυδρόμος να κάνει σε κάποιον επέμβαση σκωληκοειδίτη ακολουθώντας οδηγίες από εγχειρίδιο.Ας ελπίσω να μη μου πεθάνει ο "ασθενής").

Υγ 1 Εκανα αίτηση για ξεκλείδωμα και μου απάντησαν την επόμενη μέρα (!!!!!!!!!!!!!!!!)

Υγ 2 Μόνο στραβό ως τώρα,το είχα παραγγείλει (και πληρώσει ανάλογα φυσικά) με δερμάτινη flip θήκη και μου ήρθε με διάφανη σιλικόνης που καλύπτει μόνο το πίσω μέρος.Τους το έγραψα και περιμένω απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτή εδώ είναι https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540824223

Αν υπάρχει κάτι άλλο ας με διορθώσει ο windybob73.

 

Αυτή είναι, ωραίος ο filosofos77 :)

 

εχεις θεμα με τα δεδομενα στην slot 1?

:blink:

 

Κανένα θέμα με 3G ή 4G στην SIM1, SIM2 δεν δοκίμασα ακόμα γιατί είμαι εξωτερικό και έχω εκεί το ελληνικό νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το κινητό απο το vickmall και απο τις 11/7 μου λέει στο Netherlands post your item is pre advised
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι είναι απλό..

Κατεβάζεις αυτό...fastboot to edl mode

Tο αποσυμπιέζεις στην επ εργασίας του υπολογιστή.

Βάζεις το κινητό σε fastboot mode και το συνδέεις..

Τρέχεις το edl.cmd και θα δεις το κινητό θα γυρίσει σε edl(αναβοσβήνει το κοκκινο led).

Κατεβάζεις αυτή τη ρομ.. 7.2.5 fastboot rom kenzo

και συνεχίζεις με τον οδηγό που έχεις..

Νομίζω για σένα έλεγα λίγο πιο πάνω που δεν τις "έπαιρνε"....

 

 

Ευχαριστώ φίλε!!!

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το κινητό απο το vickmall και απο τις 11/7 μου λέει στο Netherlands post your item is pre advised

Έτσι μπορεί να μείνει από μια εβδομάδα έως δέκα μέρες. Υπομονή.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο και δοκιμάζω να δω τι φταίει με το digitizer. Έκανα wipe σε όλα και πέρασα την 7.5.1 και τώρα έχει κολλήσει στο mi logo. Τι κάνω τώρα; Ξαναμπαίνω recovery;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο και δοκιμάζω να δω τι φταίει με το digitizer. Έκανα wipe σε όλα και πέρασα την 7.5.1 και τώρα έχει κολλήσει στο mi logo. Τι κάνω τώρα; Ξαναμπαίνω recovery;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι ακριβως εκανες γραψε τα βήματα ,ποια είχες πριν ελληνική rom ,είχες Stable και ξανάεβαλες παλι Stable ??

 

Wipe -> advacned -> τικάρουμε ΜΟΝΟ cache + dalvik cache και σέρνουμε δεξιά τα βελάκια για να ολοκληρωθεί η διαδικασία

δες εδω

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το κινητό απο το vickmall και απο τις 11/7 μου λέει στο Netherlands post your item is pre advised

 

Μην ανησυχείς και εγώ περιμένω το 2ο και είναι από 8/7 pre-advised, μπορεί να πάρει και 10 μέρες. Εμένα μου έστειλαν φωτογραφία το πακέτο το vickmall ότι έφυγε από αυτούς στις 8/7 οπότε και αναμένω να φανεί στο nl post.

 

Τώρα όσον αφορά έχω το κινητό εδώ και 2 μέρες και το άφησα με την official developers, έβαλα κατευθείαν την αναβάθμιση που είχε MIUI 8 6.7.7.

Εκτός απ το σπαστικό με τις επαφές του gmail που δεν μου έκαναν sync έχω να πω λίγα λόγια για το κινητό. Φυσικά και έχουν ειπωθεί από πολλούς, εγώ ήθελα να συγκρίνω με το RN2 Pro που είχα.

Πρώτα απ όλα από θέμα κατασκευής η μέρα με τη νύχτα. Το rn2 pro είχε πλαστικό καπάκι, ενίοτε έτριζε και το rn3pro μεταλλική κατασκευή, στιβαρή και το χρώμα του σε χρυσό, είναι όλα τα λεφτά. Και τα 2 μου έτρεχαν απροβλημάτιστα, δεν κολλούσαν πουθενά. Βέβαια έχοντας στο πρώτο ελληνική ρομ είχα πάντα θέμα με το viber, messenger όποτε ήθελε έβγαιναν τα pop up μηνύματα. Με aosp rom δεν είχα τέτοιο θέμα και έτρεχε νεράκι. Το πρόβλημα που είχε το κινητό ήταν η μπαταρία του, με χρήση κρατούσε 1 μέρα. Και ερχόμαστε στο rn3pro αν και με 2 μέρες μόνο, βλέπεις διαφορά, τι να λέμε τώρα. Με 47% έχω ενεργή οθόνη 4 ώρες και 40 λεπτά με συνέχεια ενεργό το wifi, κάποιες φορές data, τηλέφωνα, μηνύματα και πάει λέγοντας. Ήταν και ο πιο σημαντικός λόγος που το πήρα εκτός απ το μεταλλικό σασί. Στο χέρι φαίνεται πιο όμορφο, πιο ακριβό. Λίγο μείον έχει ότι θα ήθελα τα φωτιζόμενα πλήκτρα να μην ήταν άσπρα, δεν με πειράζει όμως. Ο ήχος με handsfree μου φάνηκαν λίγο πιο σιγά σε σχέση με την άλλη συσκευή, ενώ με το ακουστικό δεν κατάλαβα διαφορά. Και μικρό μείον πάλι το led μου φαίνεται να μην είναι τόσο έντονα τα χρώματα όσο στο rn2 και λίγο πιο μικρός ο φωτισμός;

Αυτά ως τώρα, μου αρέσει η official developers που θα το αφήσω και θα το δώσω ως συσκευή και αναμένω και το δικό μου να του κάνω τα ίδια.:)

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο και δοκιμάζω να δω τι φταίει με το digitizer. Έκανα wipe σε όλα και πέρασα την 7.5.1 και τώρα έχει κολλήσει στο mi logo. Τι κάνω τώρα; Ξαναμπαίνω recovery;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια 7.5.1?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα! Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν πως με τίποτα δεν άνοιγε στο πλάι να βάλω sim. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να στραβωσει κάπως αυτή η υποδοχή . Υπάρχει τρόπος να αγοράσω από ebay ? Ξέρει κανείς πώς λέγεται στα αγγλικά αυτή η βλακεία?
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εκανες γραψε τα βήματα ,ποια είχες πριν ελληνική rom ,είχες Stable και ξανάεβαλες παλι Stable ??

 

Wipe -> advacned -> τικάρουμε ΜΟΝΟ cache + dalvik cache και σέρνουμε δεξιά τα βελάκια για να ολοκληρωθεί η διαδικασία

δες εδω

Ήθελα να κάνω clean install και τα τίκαρα όλα. Μάλλον έκανα λάθος. Μου βγάζει error7. Είχα 7.3.2 και ήθελα να πάω σε 7.5.1

 

ΥΓ: Τώρα βλέπω ότι μου βγάζει και το android

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήθελα να κάνω clean install και τα τίκαρα όλα. Μάλλον έκανα λάθος. Μου βγάζει error7. Είχα 7.3.2 και ήθελα να πάω σε 7.5.1

 

ΥΓ: Τώρα βλέπω ότι μου βγάζει και το android

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά τα κατάφερα κι άνοιξε. Αν θέλω clean install ποια wipes τικάρω;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα! Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν πως με τίποτα δεν άνοιγε στο πλάι να βάλω sim. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να στραβωσει κάπως αυτή η υποδοχή . Υπάρχει τρόπος να αγοράσω από ebay ? Ξέρει κανείς πώς λέγεται στα αγγλικά αυτή η βλακεία?

aliepress

aliexpress2

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω εχω παραγγείλει απο fastcardtech δυστυχως αλλα δεν καταλαβαίνω αν το εχουν στειλει,το track ειναι RS543942053NL
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω εχω παραγγείλει απο fastcardtech δυστυχως αλλα δεν καταλαβαίνω αν το εχουν στειλει,το track ειναι RS543942053NL

 

TEST.png

 

Απ ότι φαίνεται μόνο αριθμό έκλεισαν...

Link to comment
Share on other sites

Να ζητησω τα λεφτα μου πισω απο paypal?τι να κανω? 28/6 ειναι η παραγγελία...

 

Τι να σου πω; Μίλα πρώτα μαζί τους και πές τους αν δεν δείξει το tn κάτι μέχρι δευτέρα θα κάνω dispute..

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

Πρώτες εντυπώσεις θετικές! Αυτό που παρατηρώ όμως είναι πως όταν μιλάω και κλείνει η οθόνη παραμένει σβηστή ακόμα και αν το απομακρύνω από το αυτί μου. Για να τερματιστεί την κλήση πρέπει να ανοίξω πάλι την οθόνη χειροκίνητα. Προσπαθώ να βρω μήπως είναι κάποια ρύθμιση αλλα τίποτα. Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

Πρώτες εντυπώσεις θετικές! Αυτό που παρατηρώ όμως είναι πως όταν μιλάω και κλείνει η οθόνη παραμένει σβηστή ακόμα και αν το απομάκρυνε από το αυτί μου. Για να τερματιστεί την κλήση πρέπει να άνοιξη πάλι την οθόνη χειροκίνητα. Προσπαθώ να βρω μήπως είναι κάποια ρύθμιση όλα τίποτα. Καμία ιδέα?

 

Κάποιες ρομ το έχουν αυτό το θέμα.. είναι bug.

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρέλαβα σήμερα, έχει official developer rom.. για να περάσω ελληνική πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσω bootloader? να στείλω αίτημα?
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ρομ το έχουν αυτό το θέμα.. είναι bug.

 

Το φανταστηκα δυστυχώς . Έχεις κάποια πρόταση για συγκεκριμένη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ρομ το έχουν αυτό το θέμα.. είναι bug.

Σε εμενα δεν μου το έβγαλε μεχρι σημερα φιλε μου, με καμία ελληνική error7 ,μάλλον με συμπαθούν φαίνεται :lol::lol::D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρέλαβα σήμερα, έχει official developer rom.. για να περάσω ελληνική πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσω bootloader? να στείλω αίτημα?

Επρεπε να το χες κάνει ήδη..

Σε εμενα δεν μου το έβγαλε μεχρι σημερα φιλε μου, με καμία ελληνική error7 ,μάλλον με συμπαθούν φαίνεται :lol::lol::D

Η 7,2,2 το χε σίγουρα αλλά το κανε σπάνια...

Έχεις βύσμα εσύ στα κεντρικά:p:p

Το φανταστηκα δυστυχώς . Έχεις κάποια πρόταση για συγκεκριμένη ρομ?

Προτείνω Ελληνικές...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...