Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και εγω ενα καινουργιο μελος του κινητου... Επειδη διαβασα καποια ποστ αλλα δεν το βρηκα... Πριν το ανοιξω για πρωτη φορα να κανω πληρη φορτιση ?? Να το ανοιξω απευθειας ?? Να δω και με τη rom τρεχο μηπως χρειαστει να την αλλαξω απο το gearbest το πηρα. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και εγω ενα καινουργιο μελος του κινητου... Επειδη διαβασα καποια ποστ αλλα δεν το βρηκα... Πριν το ανοιξω για πρωτη φορα να κανω πληρη φορτιση ?? Να το ανοιξω απευθειας ?? Να δω και με τη rom τρεχο μηπως χρειαστει να την αλλαξω απο το gearbest το πηρα. Ευχαριστω

 

Για την φόρτιση όπως θέλεις δεν έχει ανάγκη..

Όσο για την ρομ δώσε ένα screenshot γτ τα έχουμε κάνει μπάχαλο..

Link to comment
Share on other sites

TEST.png

 

Απ ότι φαίνεται μόνο αριθμό έκλεισαν...

 

Σε ποιο site το κοιτάζεις ή εφαρμογή;

Εγώ χρησιμοποιώ το 17track, trackitonline.ru και στο κινητό trackchecker.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο site το κοιτάζεις ή εφαρμογή;

Εγώ χρησιμοποιώ το 17track, trackitonline.ru και στο κινητό trackchecker.

trackchecker για υπολογιστή.

Τελικά για clean install ποια wipes γίνονται;

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η ερώτηση είναι λίγο κάπως..

Η απάντηση είναι όλα αρκεί να ξέρεις τι κάνεις..

 

Αν πας από miui σε miui dalvik,cache,data (αν θέλεις system)

Aν πας απο Miui σε "άλλη" θέλεις και system..

Και όσο πιο βαθιά.. τόσο πιο καλά.. δλδ internal-external κλπ κλπ

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

trackchecker για υπολογιστή.

 

Να σαι καλά, μόλις το έκανα εγκατάσταση και στον υπολογιστή! Κοιτάζω μήπως και ξεκολλήσει από pre-advised:lol:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

trackchecker για υπολογιστή.

Η ερώτηση είναι λίγο κάπως..

Η απάντηση είναι όλα αρκεί να ξέρεις τι κάνεις..

 

Αν πας από miui σε miui dalvik,cache,data (αν θέλεις system)

Aν πας απο Miui σε "άλλη" θέλεις και system..

Και όσο πιο βαθιά.. τόσο πιο καλά.. δλδ internal-external κλπ κλπ

Ποιο συγκεκριμένα αν πάω από 7.3.2 σε 7.5.1;

Και κάτι άλλο που δεν ξέρω πως γίνεται. Αν υποθέσουμε ότι η συσκευή έχει πρόβλημα και θέλω να περάσω official για να την στείλω πίσω, η διαδικασία ποια είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο συγκεκριμένα αν πάω από 7.3.2 σε 7.5.1;

Και κάτι άλλο που δεν ξέρω πως γίνεται. Αν υποθέσουμε ότι η συσκευή έχει πρόβλημα και θέλω να περάσω official για να την στείλω πίσω, η διαδικασία ποια είναι;

 

Αν θέλεις καθαρή κάνεις advanced/dalvik cache , cache , data Κοινώς κάνεις factory reset πριν την εγκατάσταση και μετά κάνει μόνο του cache &dalvik.

Με miflash μέσω fastboot με την επιλογή flash all lock γίνεται εργοστασιακό και κλειδωμένο..

οδηγός απλά στην επιλογή τι θα φλασάρει δίνεις all lock εσυ αν θέλεις να το κλειδώσεις..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι, ωραίος ο filosofos77 :)

 

 

 

Κανένα θέμα με 3G ή 4G στην SIM1, SIM2 δεν δοκίμασα ακόμα γιατί είμαι εξωτερικό και έχω εκεί το ελληνικό νούμερο.

 

εχεις κανει root?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις καθαρή κάνεις advanced/dalvik cache , cache , data Κοινώς κάνεις factory reset πριν την εγκατάσταση και μετά κάνει μόνο του cache &dalvik.

Με miflash μέσω fastboot με την επιλογή flash all lock γίνεται εργοστασιακό και κλειδωμένο..

οδηγός απλά στην επιλογή τι θα φλασάρει δίνεις all lock εσυ αν θέλεις να το κλειδώσεις..

Σ ευχαριστώ πολύ! Προς το παρόν έχω περάσει 7.5.1 και το δοκιμάζω.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, πρόσφατα απέκτησα το κινητό. Ηρθε μα την 7.3.7.0 stable. Έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα του Bootloader και η απαντηση ήρθε μέσα σε μια μέρα. Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να κάνω εγκατάσταστση την china dev με τον updater μου βγάζει το μήνυμα can't verify updata................ couldn't verify update package" και δεν προχωράει. Κατέβασα και μια πιο παλιά rom την 6.6.23 αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

Screenshot_2016-07-14-21-51-41_com.android.settings.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, πρόσφατα απέκτησα το κινητό. Ηρθε μα την 7.3.7.0 stable. Έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα του Bootloader και η απαντηση ήρθε μέσα σε μια μέρα. Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να κάνω εγκατάσταστση την china dev με τον updater μου βγάζει το μήνυμα can't verify updata................ couldn't verify update package" και δεν προχωράει. Κατέβασα και μια πιο παλιά rom την 6.6.23 αλλά δεν άλλαξε κάτι.

 

Screenshot_2016-07-14-21-51-41_com.android.settings.png

Καντο πρωτα μια ενημέρωση μεσω νετ ασύρματα να ενημερωθεί με τις τελευταίες αλλαγές απο την μαμά του στην κινα, μετα κατέβασε αυτην την Developer ROM,λογικά μετα θα εισαι οκ και να να ξεκλειδωσεις.αυτην θα την δεχθεί σίγουρα μετα την ενημερωση που θα κανεις ασύρματα.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έβγαλα άκρη με το τηλέφωνο. Μπορεί να το χρησιμοποιείς 2 ώρες και να μην κάνει τίποτα και ξαφνικά να πατιέται η οθόνη μόνη της και να μην μπορείς να κάνεις τίποτα. Αν βάλετε στο YouTube ghost touch θα καταλάβετε τι εννοώ. Έστειλα και email στο vickmall να δω τι θα μου πουν γιατί είναι η δεύτερη συσκευή με πρόβλημα που μου στέλνουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,όπως έγραψα και νωρίτερα παρέλαβα σήμερα.Το είχα παραγγείλει με τη multi για να έχει ελληνικά (δεν ήξερα τότε πως βγάζει προβλήματα).Αρχίζω αρχικές ρυθμίσεις,όντως είχε ελληνικά και το δούλευα λίγο να κατέβει η μπαταρία για να το φορτίσω ώστε αύριο το πρωί να το σετάρω. Πρόσεξα όμως πως στις πληροφορίες για το τηλέφωνο αναφέρει "έκδοση MIUI:MIUI Global 7.1/Stable 7.1.9.0.0(LHOCNCL)",υπάρχει περίπτωση να εξέλιξαν την global stable και να έχει πλέον ελληνικά;Εχει android 5.1.1 LMY47V

Κάτι ακόμα,το έβαλα να φορτίσει (όχι με τον φορτιστή που το συνόδευε,με άλλον που είχα) στις 20:00 με 17% και στις 23:30 είχε 72%.Δεν θα έπρεπε να έχει φορτίσει πλήρως σε 3,5 ώρες και αν ναι,μήπως παίζει ρόλο ο φορτιστής;

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλες Gkatsman παιζει ρολο ο φορτιστής. Δοκίμασε με το μαμισιο φορτιστή και θα φορτίζει κανονικά. Βέβαια η vendor ROM θέλει άμεσα αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,όπως έγραψα και νωρίτερα παρέλαβα σήμερα.Το είχα παραγγείλει με τη multi για να έχει ελληνικά (δεν ήξερα τότε πως βγάζει προβλήματα).Αρχίζω αρχικές ρυθμίσεις,όντως είχε ελληνικά και το δούλευα λίγο να κατέβει η μπαταρία για να το φορτίσω ώστε αύριο το πρωί να το σετάρω. Πρόσεξα όμως πως στις πληροφορίες για το τηλέφωνο αναφέρει "έκδοση MIUI:MIUI Global 7.1/Stable 7.1.9.0.0(LHOCNCL)",υπάρχει περίπτωση να εξέλιξαν την global stable και να έχει πλέον ελληνικά;Εχει android 5.1.1 LMY47V

Κάτι ακόμα,το έβαλα να φορτίσει (όχι με τον φορτιστή που το συνόδευε,με άλλον που είχα) στις 20:00 με 17% και στις 23:30 είχε 72%.Δεν θα έπρεπε να έχει φορτίσει πλήρως σε 3,5 ώρες και αν ναι,μήπως παίζει ρόλο ο φορτιστής;

Eιναι σιγουρα η μυλτι. Δεν είναι οφισιαλ. Η οφισιαλ δεν εχει τοσα νουμερα

Ναι φταιει ο φορτιστης και μαλλον αυτος που χρησιμοποιησες ειναι λιγοτερο απο 2a.

 

Επίσης αμα το συνδεεις με το pc να χρησιμοποιηεις το μαμα καλωδιο καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα καλύτερες είναι οι developer. Αλλά εξαρτάται τι θέλεις.

 

Τι εννωεις dev? αυτη που την dev που στελνει το vickmall ? Ρωταω επειδει εχω παραγγειλει απο vickmall με την dev αυτην κ περιμενω να μου ρθει ?

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Τι εννωεις dev? αυτη που την dev που στελνει το vickmall ? Ρωταω επειδει εχω παραγγειλει απο vickmall με την dev αυτην κ περιμενω να μου ρθει ?

 

Thnx

 

η 1 ειναι stable (7.5.1) , οι αλλες 2 (6,χ,χ) ειναι dev

Link to comment
Share on other sites

η 1 είναι stable (7.5.1) , οι άλλες 2 (6,χ,χ) είναι dev

 

Είναι εύκολα κάποια link με της Ελληνικές ρομ ?

 

Το λέω γιατί κάπου είχα δει μια λίστα με Ελληνικές ρομ που είχαν το 7 μπροστά ...

 

Thnx

Edited by stelioskrete
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε ειδοποίηση για την 6.7.14

Οι θύρες Sim είναι η μία Micro και η άλλη Nano;

 

Έχω μια Wind για ομιλία και μία Vodafone για ίντερνετ ΜΟΝΟ. Ποια να βάλω που; παίζει ρόλο;

 

Ρωτάω γιατί στο Honor 6 που είχα έπαιζε ρόλο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi RedMi Note 3 Pro (Kenzo)

Είναι εύκολα κάποια link με της Ελληνικές ρομ ?

Το λέω γιατί κάπου είχα δει μια λίστα με Ελληνικές ρομ που είχαν το 7 μπροστά ...

Thnx

Χθες μου ήρθε ειδοποίηση για την 6.7.14

Οι θύρες Sim είναι η μία Micro και η άλλη Nano; ΝΑΙ

Έχω μια Wind για ομιλία και μία Vodafone για ίντερνετ ΜΟΝΟ. Ποια να βάλω που; παίζει ρόλο; ΕΕ ΟΧΙ.

...........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...