Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με miflash μέσω fastboot με την επιλογή flash all lock γίνεται εργοστασιακό και κλειδωμένο..

οδηγός απλά στην επιλογή τι θα φλασάρει δίνεις all lock εσυ αν θέλεις να το κλειδώσεις..

 

Καλημέρα, διότι είχα ρωτήσει πιο πίσω έχοντας την ίδια απάντηση, το all lock που βρίσκεται στο πρόγραμμα γιατί βλέπω flash all μόνο.

Ο λόγος που απορώ είναι πως ακόμα και αν έρθει με global, όπως το περίμενω σήμερα, μήν έχουν κάνει από εκεί καμια κουτσουκελα και ψάχνω μετά να δω τι έγινε.

Συγγνώμη που ξανάρωταω αλλά λόγω δουλειάς έριξα μια ματιά πρόχειρα στο πρόγραμμα χθες αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, διότι είχα ρωτήσει πιο πίσω έχοντας την ίδια απάντηση, το all lock που βρίσκεται στο πρόγραμμα γιατί βλέπω flash all μόνο.

Ο λόγος που απορώ είναι πως ακόμα και αν έρθει με global, όπως το περίμενω σήμερα, μήν έχουν κάνει από εκεί καμια κουτσουκελα και ψάχνω μετά να δω τι έγινε.

Συγγνώμη που ξανάρωταω αλλά λόγω δουλειάς έριξα μια ματιά πρόχειρα στο πρόγραμμα χθες αλλά δεν...

 

Πατάς browse/advanced ----fastboot script ---browse και flash all lock. Καλημέρες..

12345.jpg

123456.png

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Πατάς browse/advanced ----fastboot script ---browse και flash all lock. Καλημέρες..

12345.jpg

123456.png

 

Και σας χαζός κοίταζα κάτω, τι επιθυμείς να φλασαρεις.

Έχεις δίκιο. :O

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να κάνω τη διαδικασία αλλαγής unofficial σε official rom σύμφωνα με τις βήμα-βήμα οδηγίες του χρήστη lallasgr στο xiaomi-Miui HELLAS φόρουμ και στα πρώτα βήματα στην απενεργοποίηση του ελέγχου της ψηφιακής υπογραφής για όλα τα Windows x64 (έχω windows 10 x64) στο λάπτοπ,κάνω το Α με επιτυχία αλλά στο Β μου βγάζει το μήνυμα "Η τιμή προστατεύεται από την πολιτική ασφαλούς εκκίνησης και δεν μπορεί να τροποποιηθεί ή να διαγραφεί".Προσπάθηνα να βρω πως να αλλάξω την πολιτική ασφαλούς εκκίνησης αλλά δεν μπόρεσα.Any ideas?
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να κάνω τη διαδικασία αλλαγής unofficial σε official rom σύμφωνα με τις βήμα-βήμα οδηγίες του χρήστη lallasgr στο xiaomi-Miui HELLAS φόρουμ και στα πρώτα βήματα στην απενεργοποίηση του ελέγχου της ψηφιακής υπογραφής για όλα τα Windows x64 (έχω windows 10 x64) στο λάπτοπ,κάνω το Α με επιτυχία αλλά στο Β μου βγάζει το μήνυμα "Η τιμή προστατεύεται από την πολιτική ασφαλούς εκκίνησης και δεν μπορεί να τροποποιηθεί ή να διαγραφεί".Προσπάθηνα να βρω πως να αλλάξω την πολιτική ασφαλούς εκκίνησης αλλά δεν μπόρεσα.Any ideas?

 

Ανοίγεις το τερματικό σαν διαχειριστής;

Κάνε το προσωρινά.. έχει οδηγίες πιο κάτω..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να κάνω τη διαδικασία αλλαγής unofficial σε official rom σύμφωνα με τις βήμα-βήμα οδηγίες του χρήστη lallasgr στο xiaomi-Miui HELLAS φόρουμ και στα πρώτα βήματα στην απενεργοποίηση του ελέγχου της ψηφιακής υπογραφής για όλα τα Windows x64 (έχω windows 10 x64) στο λάπτοπ,κάνω το Α με επιτυχία αλλά στο Β μου βγάζει το μήνυμα "Η τιμή προστατεύεται από την πολιτική ασφαλούς εκκίνησης και δεν μπορεί να τροποποιηθεί ή να διαγραφεί".Προσπάθηνα να βρω πως να αλλάξω την πολιτική ασφαλούς εκκίνησης αλλά δεν μπόρεσα.Any ideas?

Ψάξε στο Google για "Disable secure boot Windows 10 ". Στην ουσία θα πρέπει να απενεργοποιήσεις μια ρύθμιση από το bios της μητρικής σου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά για την πολύτιμη βοήθεια.Εκανα την προσωρινή απενεργοποίηση αλλά δεν μπορώ να δω το test mode που λέει,πως το τσεκάρω (καταλαβαίνω πως γίνομαι κουραστικός αλλά μπορεί ηλικιακά να σας περνάω κατά πολύ -μάλλον- στην τεχνολογία όμως είμαι "βρέφος");
Link to comment
Share on other sites

Νέες απορίες προέκυψαν,για να μην γεμίζω σχόλια το θέμα θέλει κάποιος να μου δώσει το κινητό του ώστε να τον ρωτάω προσωπικά και να μην ζαλίζω όλους τους άλλους;
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι θυμάμαι δεν βγαίνει το test mode στην προσωρινή..

ότι θελεις γράφε εδώ, γι αυτό υπάρχει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

α οκ,κατέβασα το Mi PC Suite,στο MiPhone όμως δεν μου έδωσε επιλογή να το τρέξω σαν διαχειριστής και να επιλέξω την τελευταία έκδοση του MiFlash tool.Να υποθέσω πως γίνεται αυτόματα πλέον;
Link to comment
Share on other sites

α οκ,κατέβασα το Mi PC Suite,στο MiPhone όμως δεν μου έδωσε επιλογή να το τρέξω σαν διαχειριστής και να επιλέξω την τελευταία έκδοση του MiFlash tool.Να υποθέσω πως γίνεται αυτόματα πλέον;

 

To miflash όταν το κάνουμε εγκατάσταση απλά το τρέχουμε σαν διαχειριστής.

Αν κατέβασες έκδοση 2016 να την σβήσεις.

Καλύτερη ειναι η 2015.. τσέκαρε το.

Link to comment
Share on other sites

έκδοση προϊόντος 2012 08.25.0 μου λέει,να το σβήσω και να ψάξω του 2015;

 

Κάτι δεν κάνεις καλά.. ποιο 2012 δεν υπήρχε τότε.. Κατέβασε αυτό.

miflash2015

Κάνε πλάκα να κατέβασες το flash tool για mediatek.....

Link to comment
Share on other sites

ρε συ,κατέβασα από το λινκ που έχει στις αναλυτικές οδηγίες ο lallasgr και στο αρχείο μόλις κατέβηκε,με δεξί κλικ μου λέει στις λεπτομέρειες αυτό που έγραψα δλδ εκδοση προιόντος 2012 08.25.0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παρέλαβα το κινητό από vickmall με dev. rom, ξεκλείδωσα, πέρασα την τελευταία stable ελληνική και παρέδωσα στον αδελφό μου. Ήξερα κάτι λίγα από το lenovo k3 note που έχω. Ευχαριστώ τα παιδιά που ξέρουν και γράφουν εδώ και κάνουν τα πράγματα εύκολα και κατανοητά.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με official devs όπως έχω αναφέρει. Έχω δει μόνο στο Facebook εφαρμογή να μου δείχνει έτσι την γραμματοσειρά. Έχω δοκιμάσει 2,3 αλλά είναι χειρότερα. Υπάρχει κάποια σίγουρα που να φαίνονται σωστά τα ελληνικά;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160715/fb41d6e1673068c95ce438738ec7dae8.jpg

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά που μόλις σήμερα πρόσεξα για πρώτη φορά.

Κατα αρχήν να πω ότι είμαι με Έλληνικη 7.5.1

 

Πρόσεξα λοιπόν ότι όταν μιλάω στο κινητό οι συσκευές που είναι συνδεδεμένες με tethering στο RN3Pro δεν μπορούν να μπουν στο Ίντερνετ. Μόλις τερματίσω την κλήση συνδέονται ξανά κανονικά. Για να το εκφράσω καλύτερα: η σύνδεση με τη συςκευη δεν χανεται απλά δεν πάνε δεδομένα στις συσκευές.

 

Είναι κάποια ρύθμιση? Είναι κάποιο bug? ή είναι φυσιολογικό?

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με official devs όπως έχω αναφέρει. Έχω δει μόνο στο Facebook εφαρμογή να μου δείχνει έτσι την γραμματοσειρά. Έχω δοκιμάσει 2,3 αλλά είναι χειρότερα. Υπάρχει κάποια σίγουρα που να φαίνονται σωστά τα ελληνικά;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160715/fb41d6e1673068c95ce438738ec7dae8.jpg

Μέσα απο τις ρυθμίσεις το είχα κάνει αλλαγή απο οτι θυμάμαι του Facebook οχι του κινητού την γραμματοσειρά,μπες στο τοίχο σου και καντο αλλαγή του Facebook,τωρα εχω την τελευταία ελληνικη ,πριν την περάσω κατι είχα αλλαξη μεσα απο τις ρυθμίσεις οταν ειχα official dev ,μου τα εμφάνιζε κάπως τα γράμματα και μετά τιν αλλαγή ολα οκ,δες μήπως είναι στην γλωσσά που γραφει το Facebook μέσα στην εφαρμογη ψάξε λιγο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο π βγαινει στην οθονη π λεει συνεχεια μην καλυπτετε την πορτοκαλι περιοχη της οθονης τι σημαινει κ πως βγαινει μη το σπασω :D , παταω τα πληκτρα π λεει κ παλι βγαινει
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με official devs όπως έχω αναφέρει. Έχω δει μόνο στο Facebook εφαρμογή να μου δείχνει έτσι την γραμματοσειρά. Έχω δοκιμάσει 2,3 αλλά είναι χειρότερα. Υπάρχει κάποια σίγουρα που να φαίνονται σωστά τα ελληνικά;

Δοκίμασε Helvetical ή Zegoe

Link to comment
Share on other sites

Μέσα απο τις ρυθμίσεις το είχα κάνει αλλαγή απο οτι θυμάμαι του Facebook οχι του κινητού την γραμματοσειρά,μπες στο τοίχο σου και καντο αλλαγή του Facebook,τωρα εχω την τελευταία ελληνικη ,πριν την περάσω κατι είχα αλλαξη μεσα απο τις ρυθμίσεις οταν ειχα official dev ,μου τα εμφάνιζε κάπως τα γράμματα και μετά τιν αλλαγή ολα οκ,δες μήπως είναι στην γλωσσά που γραφει το Facebook μέσα στην εφαρμογη ψάξε λιγο.

 

To ψάχνω δεν έχω βρει κάτι ακόμη. Έβαλα γλώσσα από αγγλικά σε ελληνικά, μήπως και αλλά ακόμη τα ίδια κάνει. Συνεχίζω το ψάξιμο...

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο π βγαινει στην οθονη π λεει συνεχεια μην καλυπτετε την πορτοκαλι περιοχη της οθονης τι σημαινει κ πως βγαινει μη το σπασω :D , παταω τα πληκτρα π λεει κ παλι βγαινει

 

Αυτό και εγώ πολύ θα ήθελα να το μάθω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θα μπορούσατε να μου πείτε ποια recovery θεωρείτε καλύτερη (ποιο πλήρης, εύκολη σε εγκατάσταση και χωρίς πολλά προβλήματα κτλ)??

Ρωτάω απλά επειδή έχω δει ότι κυκλοφορούν 2-3 ελαφρώς διαφορετικές, όπως η original TWRP 3.0.2-2, η alka και η cofface. Δεν ξέρω αν υπάρχουν και άλλες που δεν έχω ανακαλύψει ακόμα :p

 

:offtopic: Επίσης εδώ και μια βδομάδα τώρα το δέμα είναι σε κατάσταση pre-advised.. Ελπίζω μέχρι δευτέρα να έχει φτάσει ολλανδία και να το έχω στα χέρια μου μέχρι το τέλος της επόμενης βδομάδας. Ξέρω είναι λίγο off topic αυτό το τελευταίο αλλά δεν μπορώ, θέλω να μοιραστώ την ανυπομονησία μου και την αγωνία μου για το πότε θα φτάσει επιτέλους!! :p :lol: :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...