Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή μόλις το άνοιξες για πρώτη φορά σου ζήτησε κωδικό;

Μήπως έδωσες εσύ κάποιον κωδικό κλειδώματος οθόνης;

 

Με το που το άνοιξα ζητούσε αυτόν τον κωδικό. Θα δω αν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader και επιστρέφω.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι. το εχω κάνει αρκετές φορές άλλα το ίδιο μου βγάζει

 

developer global έτσι; Νομίζω πρέπει να πας με miflash αλλά σε developer κινέζικη.....

Link to comment
Share on other sites

developer global έτσι; Νομίζω πρέπει να πας με miflash αλλά σε developer κινέζικη.....

 

υπαρχει κανένας οδηγός για την διαδικασία αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Με το που το άνοιξα ζητούσε αυτόν τον κωδικό. Θα δω αν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader και επιστρέφω.

 

ευχαριστώ

 

Περίεργο μου φαίνεται να έκαναν στο Vickmall τέτοια πατάτα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανένας οδηγός για την διαδικασία αυτή?

 

Και εσύ πρωτα τσεκάρεις αν είναι κλειδωμένο και μετά...

αλλαγής Rom από Unofficial σε Official

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. η μόνη λύση είναι να γυρίσεις εργοστασιακές..

Πρώτα όμως πρέπει να δεις αν είναι κλειδωμένο ή όχι.. μην κάνουμε καμιά πατάτα.

 

Πιστεύω ευχάριστα τα νέα

 

Device tampered false

Device unlocked false

 

Εν τω μεταξύ την ώρα που ανοίγει το κινητό στιγμιαία πριν κλειδώσει η οθόνη δείχνει το menu του κινητού με τις εφαρμογές. Μετά κλειδώνει και όταν πάω να κάνω swipe να ξεκλειδώσει ζητάει κωδικό....

Edited by pmarinellis
τροποποιήση
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Κανε ένα factory reset και ξανα δοκίμασε..

 

Έκανα και factory reset αλλά και παλι το ίδιο κάνει

Γραψε μας ποια rom φοράει ακριβως ,καν το μια ενημέρωση πρωτα ασύρματα μεσω νετ για να πάρει τις τελευταίες αλλαγές οι rom που έχεις τώρα.

Δεν χρειάζεται factory reset ενημέρωση χρειάζεται πρώτα απο την μαμά του στην κινα.:ninja:

οκ μολις το είδα εχεις 7.3.7.0.LHOMIDD ,

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ευχάριστα τα νέα

 

Device tampered false

Device unlocked false

 

Εν τω μεταξύ την ώρα που ανοίγει το κινητό στιγμιαία πριν κλειδώσει η οθόνη δείχνει το menu του κινητού με τις εφαρμογές. Μετά κλειδώνει και όταν πάω να κάνω swipe να ξεκλειδώσει ζητάει κωδικό....

 

Έτσι κάνει λόγο του fingerprint..

Το έχεις ανάγκη το κινητό; Εννοώ ..εγω θα σου λεγα να μλήσεις πρωτα με vickmall μήπως θυμούνται τον κωδικό..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνει λόγο του fingerprint..

Το έχεις ανάγκη το κινητό; Εννοώ ..εγω θα σου λεγα να μλήσεις πρωτα με vickmall μήπως θυμούνται τον κωδικό..

 

Με εργοστασιακές λες να λειτουργήσει; ή κινδυνεύει να δημιουργηθεί πρόβλημα;

Προφανώς και δεν το χρειάζομαι αλλά νομίζω καταλαβαίνεις αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω άμεσα το προτιμώ.

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ πρωτα τσεκάρεις αν είναι κλειδωμένο και μετά...

αλλαγής Rom από Unofficial σε Official

 

είναι κλειδωμένο, το εχω τσεκάρει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Με εργοστασιακές λες να λειτουργήσει; ή κινδυνεύει να δημιουργηθεί πρόβλημα;

Προφανώς και δεν το χρειάζομαι αλλά νομίζω καταλαβαίνεις αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω άμεσα το προτιμώ.

 

Με τι ρομ το παράγγειλες και τι ρομ ήθελες να κρατήσεις;

 

@xvagelis69 με πολύ προσοχή στον οδηγό μην το κάνεις τούβλο..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και factory reset αλλά και παλι το ίδιο κάνει

Γραψε μας ποια rom φοράει ακριβως ,καν το μια ενημέρωση πρωτα ασύρματα μεσω νετ για να πάρει τις τελευταίες αλλαγές οι rom που έχεις τώρα.

Δεν χρειάζεται factory reset ενημέρωση χρειάζεται πρώτα απο την μαμά του στην κινα.:ninja:

οκ μολις το είδα εχεις ,

 

όταν το άνοιξα για πρώτη φορά έκανε μόνο του update στην 7.3.7.0.LHOMIDD που είναι global stable

Link to comment
Share on other sites

Με τι ρομ το παράγγειλες και τι ρομ ήθελες να κρατήσεις;

 

Το παρήγγειλα με Official Global και σκοπεύω να το δουλέψω με αυτή.

(γενικά έχω διαβάσει πολύ για τις αλλαγές, απλά προτιμώ την μαμά έκδοση. Και αγχώθηκα λίγο γιατί σε τόσες σελίδες που έχω διαβάσει δεν βρήκα κάποιον με ίδιο θέμα με το δικό μου)

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα με Official Global και σκοπεύω να το δουλέψω με αυτή.

(γενικά έχω διαβάσει πολύ για τις αλλαγές, απλά προτιμώ την μαμά έκδοση. Και αγχώθηκα λίγο γιατί σε τόσες σελίδες που έχω διαβάσει δεν βρήκα κάποιον με ίδιο θέμα με το δικό μου)

 

Κάνε υπομονή και μίλα μαζί τους αύριο..

Υπάρχουν τρόποι αλλά κάνε υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή και μίλα μαζί τους αύριο..

Υπάρχουν τρόποι αλλά κάνε υπομονή...

 

Για να το λες κάτι ξέρεις.

Έστειλα email και θα δούμε.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ακόμη το κινητό, μήπως είναι κάποιο θέμα με pin στο ,unlock screen, γιατί έχω συναντήσει κάποια. Το pin, τους ήταν συνήθως 0000 ή 1234. Μην αρχίζεις να βάζεις pin, και το κλειδώσεις όμως.
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ακόμη το κινητό, μήπως είναι κάποιο θέμα με pin στο ,unlock screen, γιατί έχω συναντήσει κάποια. Το pin, τους ήταν συνήθως 0000 ή 1234. Μην αρχίζεις να βάζεις pin, και το κλειδώσεις όμως.

 

 

Δοκίμασα το 0000 αλλά το 1234 δεν το σκέφτηκα.... αλλά το σκέφτηκες εσύ! και δούλεψε!

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και φυσικά για την υπομονή σας!

Πάω να τσεκάρω εκδόσεις κτλ κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το 0000 αλλά το 1234 δεν το σκέφτηκα.... αλλά το σκέφτηκες εσύ! και δούλεψε!

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και φυσικά για την υπομονή σας!

Πάω να τσεκάρω εκδόσεις κτλ κτλ!

Άλλαξε θέμα αν ήταν το lock λόγω θέματος.

ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το 0000 αλλά το 1234 δεν το σκέφτηκα.... αλλά το σκέφτηκες εσύ! και δούλεψε!

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και φυσικά για την υπομονή σας!

Πάω να τσεκάρω εκδόσεις κτλ κτλ!

Μεγιάαα λοιπόν αν και πρέπει να τους κράξεις στο vick γιατί δεν τον απενεργοποίησαν τον κωδικό του fingerprint.

Link to comment
Share on other sites

Μεγιάαα λοιπόν αν και πρέπει να τους κράξεις στο vick γιατί δεν τον απενεργοποίησαν τον κωδικό του fingerprint.

 

Ευχαριστώ και ναι θα τους κράξω.

Επίσης θα τους κράξω και για την Rom γιατί ήρθε με Dev.

Και όσο και αν εκτιμώ αφάνταστα την δουλειά που κάνει η ομάδα για τις Rom ηθελα πριν βάλω την Ελληνική να δω την Global (έτσι μελλοντικά θα εκτιμήσω ακόμη περισσότερο την Ελληνική!)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,νεος κατοχος του κινητου,πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης. το πηρα απο gearbest,ηρθε με Multi(αθλια), περασα αμεσως dev,ξεκλειδωμα και ελληνικη. Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολη την ομαδα.η διαδικασια ηταν απλη χαρις τους οδηγους.

 

απορια ομως,το αφησα με ξεκλειδωτο,να το ξανακλειδωσω?υπαρχει λογος?αν το κλειδωσω,θα μπορω να παιρνω update?ωστοσο εβαλα την ελληνικη 7.5.1 και οχι την 7.2.2 που λετε για καλη,ελπιζω να εκανα καλα,μεχρι στιγμης θεματα δεν εχω.θα δειξει.

 

τωρα που ειναια αρχη,πειτε μου αποψεις.

 

εχω ενα θεματακι με τις ειδοποιησεις.ειχα συνηθισει του nexus μου,που "πεφτανε" στο πανω μερος της οθονης.και εμφανιζε στην πανω μπαρα,σε αυτο μεχρι στιγμης δν το εχω βρει.αν γινεται πειτε μου.

και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,νεος κατοχος του κινητου,πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης. το πηρα απο gearbest,ηρθε με Multi(αθλια), περασα αμεσως dev,ξεκλειδωμα και ελληνικη. Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολη την ομαδα.η διαδικασια ηταν απλη χαρις τους οδηγους.

 

απορια ομως,το αφησα με ξεκλειδωτο,να το ξανακλειδωσω?υπαρχει λογος?αν το κλειδωσω,θα μπορω να παιρνω update?ωστοσο εβαλα την ελληνικη 7.5.1 και οχι την 7.2.2 που λετε για καλη,ελπιζω να εκανα καλα,μεχρι στιγμης θεματα δεν εχω.θα δειξει.

 

τωρα που ειναια αρχη,πειτε μου αποψεις.

 

εχω ενα θεματακι με τις ειδοποιησεις.ειχα συνηθισει του nexus μου,που "πεφτανε" στο πανω μερος της οθονης.και εμφανιζε στην πανω μπαρα,σε αυτο μεχρι στιγμης δν το εχω βρει.αν γινεται πειτε μου.

και παλι ευχαριστω

 

Τι ενοεις να το ξεκλειδώσεις αν περάσεις παλιά ρομ με TWRP τώρα που εχεις πχ κινεζικη Stable ROM θα κλειδώσει ξανά,γιατι να το κάνεις αυτο όμως????

Οταν βγαίνει νεα ρομ θα το ενημερώνεις χειροκίνητα εύκολο ειναι στο αλλο που ρωτάς τις ενημερώσεις τις εμφανίζει στην αρχική οθόνη .:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, διαβάζω για μια έκδοση Redmi Note 3 Pro Special Edition

με υποστήριξη Network standard Bands

4G LTE B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / of B7 / B8 / B20 / B28/B40

3G 1900 / 2000MHz (B34 / B39) 850/900/1900 / 2100MHz (B1 / B2 / B5 / B8)

2G 850/900/1800 / 1900MHz

Μήπως για αυτό έχει καλές προσφορές τωρα τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, διαβάζω για μια έκδοση Redmi Note 3 Pro Special Edition

με υποστήριξη Network standard Bands

4G LTE B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / of B7 / B8 / B20 / B28/B40

3G 1900 / 2000MHz (B34 / B39) 850/900/1900 / 2100MHz (B1 / B2 / B5 / B8)

2G 850/900/1800 / 1900MHz

Μήπως για αυτό έχει καλές προσφορές τωρα τελευταία

 

Δεν ειναι για το δικό μας αυτο είναι για την ινδια και να περάσει κανεις rom Redmi Note 3 Pro Special Edition στο δικό μας.

Προσφορές εχει γιατι μαλών ετοιμάζουν να κυκλοφορήσει το Redmi Note 4 ,αλώστε το κινητό κυκλοφόρησε και παρουσιάστηκε μεσα Ιανουαρίου.εχει 6 μήνες περίπου.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν η smiui βγαίνει και σε stable;

Την πέρασα χτες αλλά απ όσο είδα o τύπος ασχολείται μόνο με dev(?).

Κάποιος που να την χρησιμοποιεί καιρό, έχει βγάλει ποτέ κάτι σε stable;

 

Σήμερα πήρε το μάτι μου V7.5.1.0 για το redmi 3, γι αυτό ρωτάω αν θα ακολουθήσουν και οι άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...