Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας βγήκε κι εσάς αντικατάσταση στη revolut;

 

Θα καταργηθεί η visa που έχω (μέσα σε 60 ημέρες) και αντικαταστήθηκε με mastercard.

 

Την mastercard όμως δε μου τη δέχεται στο netflix (ενώ την "παλιά" την έχει δεχτεί χωρίς πρόβλημα).

 

 

 

Επίσης, η "disposable virtual" είναι καινούρια υπηρεσία; Μόλις την παρατήρησα και ακούγεται καλό.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Έχω βγάλει εδώ και πολλούς μήνες virtual MASTERCARD και πληρώνω κάθε μήνα μια χαρά το NETFLIX.

 

Και το disposable virtual υπάρχει αρκετό καιρό.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Έχω βγάλει εδώ και πολλούς μήνες virtual MASTERCARD και πληρώνω κάθε μήνα μια χαρά το NETFLIX.

Ισχύει κανονικότατα στην περίπτωση μου.

image.png

Απλά θέλω να δω αν έχει τύχει και σε κάποιον άλλον και αν τελικά κατάφερε να βγάλει άκρη. Σήμερα το παρατήρησα και θα στείλω στο support να ρωτήσω

 

Και το disposable virtual υπάρχει αρκετό καιρό.

Δεν αντιλέγω, απλά τώρα το είδα που πήγα να αλλάξω την κάρτα στο netflix

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η φυσική κάρτα Curve έρχεται μέσω των ΕΛΤΑ ή μέσω κάποιας εταιρίας κούριερ; Και από ποια χώρα σας ήρθε; Και πως μοιάζει ο φάκελος (εάν δεν το έχετε πετάξει το φάκελο).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η φυσική κάρτα Curve έρχεται μέσω των ΕΛΤΑ ή μέσω κάποιας εταιρίας κούριερ; Και από ποια χώρα σας ήρθε; Και πως μοιάζει ο φάκελος (εάν δεν το έχετε πετάξει το φάκελο).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν θυμάμαι καλά, έρχεται με ΕΛΤΑ από Γερμανία σε ένα λευκό φάκελο, λίγο μικρότερο από τον κλασικό φάκελο αλληλογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανία για Ελλάδα γράμμα που στέλνω χρειάζεται 3 με 5 μέρες κάπου. Εάν είναι συστημένο πέρνει πιο πολύ. Edited by sv7n
Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανία για Ελλάδα γράμμα που στέλνω χρειάζεται 3 με 5 μέρες κάπου. Εάν είναι συστημένο πέρνει πιο πολύ.
Αυτοί λένε ότι το στέλνουν απλό, και δεν γνωρίζουν που βρίσκεται η παραγγελία που κανείς, δηλαδή την παραγγελία της κάρτας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί λένε ότι το στέλνουν απλό, και δεν γνωρίζουν που βρίσκεται η παραγγελία που κανείς, δηλαδή την παραγγελία της κάρτας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλο το στελνουν και κανει γυρω στο ενα μηνα να ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Απλο το στελνουν και κανει γυρω στο ενα μηνα να ερθει.
Εμένα σε όλες τις περιπτώσεις ήρθαν σε 15 μέρες.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε όλες τις περιπτώσεις ήρθαν σε 15 μέρες.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Μεχρι τον προηγουμενο νοεμβριο και εγω οσες περιπτωσεις γνωριζω, ελαβαν την καρτα σε 12-15 μερες. Απο κει και μετα σε αλλες δυο περιπτωσεις ηρθε σε ενα μηνα περιπου, μαλλον λογω του φορτου των ημερων.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τον προηγουμενο νοεμβριο και εγω οσες περιπτωσεις γνωριζω, ελαβαν την καρτα σε 12-15 μερες. Απο κει και μετα σε αλλες δυο περιπτωσεις ηρθε σε ενα μηνα περιπου, μαλλον λογω του φορτου των ημερων.
Αρχές Ιανουαρίου έφτιαξα τον δικό μου λογαριασμό, και επειδή υπήρχε κάποιο bug κατά την διαδικασία μού είχαν γράψει ότι δε θα μου στείλουν.

Όταν όμως μου έγραψαν ότι μου την έστειλαν, σε 15 μέρες την είχα παραλάβει.

 

Το ίδιο συνέβει και αρχές Φεβρουαρίου με 2 λογαριασμούς που έφτιαξα από iPhone και πάτησα το button παραγγελίας των καρτών. Και αυτές οι 2 ήρθαν.

 

 

Πάντως σήμερα διάβασα ανακοίνωση των ΕΛΤΑ για καθυστερήσεις, οπότε λογικό είναι κάποιοι που την περίμεναν να μην έχουν παραλάβει ακόμη.

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αρχές Ιανουαρίου έφτιαξα τον δικό μου λογαριασμό, και επειδή υπήρχε κάποιο bug κατά την διαδικασία μού είχαν γράψει ότι δε θα μου στείλουν.

Όταν όμως μου έγραψαν ότι μου την έστειλαν, σε 15 μέρες την είχα παραλάβει.

 

Το ίδιο συνέβει και αρχές Φεβρουαρίου με 2 λογαριασμούς που έφτιαξα από iPhone και πάτησα το button παραγγελίας των καρτών. Και αυτές οι 2 ήρθαν.

 

 

Πάντως σήμερα διάβασα ανακοίνωση των ΕΛΤΑ για καθυστερήσεις, οπότε λογικό είναι κάποιοι που την περίμεναν να μην έχουν παραλάβει ακόμη.

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Εμένα στην εφαρμογή με έγραφε ότι θα είναι εδώ μεταξύ 6 με 14 Φεβρουαρίου. Βέβαια 14/2 έπεφτε Κυριακή, όποτε πες το 15/2. Αλλά μέχρι στιγμής τίποτα. Βέβαια, παρότι που είχα την παλαιά διεύθυνση δηλωμένη, έκανα στην εφαρμογή αλλαγή με την νέα, όπου μένω εγώ, αλλά δεν ξέρω αν την έστειλαν στην παλιά διεύθυνση. Θα πρέπει να παει κάποιος συγγενής μου εκεί στα ΕΛΤΑ να ρωτήσει, διότι είμαι αρκετά μακριά από εκεί. Θα ρωτήσω τη Curve στο Twitter για να μου πουν σε ποια ακριβώς διεύθυνση το απέστειλαν.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε η και η δικιά μου κάρτα. Σε απλό φάκελο, αλλά χωρίς τα Curve αυτοκόλλητα.

 

Υ.Γ.: Τυχαίνει να είμαι ταχυδρόμος, οπότε σα να λέμε, παράδοση κατ' οίκον :lol:

 

Υ.Γ.: Σόρρυ για την ποιότητα φωτογραφίας, άμα έβαζα το original, θα έπαιρνε τη μισή σελίδα του φόρουμ.82f9635f270cec1dede101792372bbfc.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό σας παίρνει κατάθεση από Ελληνική Τράπεζα να την δείτε στο Revolut;

Μου έστειλαν χτες βράδυ κάποια χρήματα και μέχρι τώρα δεν τα έχω στο Revolut.

 

Από Eurobank αν παίζει ρόλο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό σας παίρνει κατάθεση από Ελληνική Τράπεζα να την δείτε στο Revolut;

Μου έστειλαν χτες βράδυ κάποια χρήματα και μέχρι τώρα δεν τα έχω στο Revolut.

 

Από Eurobank αν παίζει ρόλο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Αν σου τα έστειλαν χθες... η εκτέλεση της εντολής από τη Eurobank προς τράπεζα του εξωτερικού θα γίνει σήμερα και λογικά θα τα δεις αύριο το πρωί!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα θα φύγουν σήμερα από την Eurobank.

Λογικά θα φτάσουν στις 6 το απόγευμα.

Αλλιώς αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό σας παίρνει κατάθεση από Ελληνική Τράπεζα να την δείτε στο Revolut;

Μου έστειλαν χτες βράδυ κάποια χρήματα και μέχρι τώρα δεν τα έχω στο Revolut.

 

Από Eurobank αν παίζει ρόλο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Μου έγινε κατάθεση το Σάββατο και τα είδα πριν λίγα λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Ημμ Ευχαριστώ.

Ελπίζω να μην αργήσουν πολύ παραπάνω από σήμερα το απόγευμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

 

Όταν μπορέσει κανείς να χτίσει αφορολόγητο με τις κάρτες αυτών των fintech και να έχει τη μισθοδοσία του σε μια από αυτές (π.χ. N26, Revolut κλπ.), τότε θα αλλάξει ριζικά το τοπίο στην Ελλάδα. Μέχρι τότε αποτελούν μια καλή εναλλακτική για συγκεκριμένες χρήσεις, όπως αγορές σε συνάλλαγμα και σύνδεση με Google Pay.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπορέσει κανείς να χτίσει αφορολόγητο με τις κάρτες αυτών των fintech και να έχει τη μισθοδοσία του σε μια από αυτές (π.χ. N26, Revolut κλπ.), τότε θα αλλάξει ριζικά το τοπίο στην Ελλάδα. Μέχρι τότε αποτελούν μια καλή εναλλακτική για συγκεκριμένες χρήσεις, όπως αγορές σε συνάλλαγμα και σύνδεση με Google Pay.

 

Αν μας δώσει λογαριασμούς της μορφής GR--- δε θα μπορρούμε πχ να βάλουμε τη μισθοδοσία μας;

Αφού ξεκινάει ως Revolut Bank δε θα πρέπει να γίνει κάτι τέτοιο;

Θα περιμένουμε...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έχει ανοίξει εδώ Κύπρο πάνω από βδομάδα και δεν το έκανα.

Αν δεν δώσει κανένα ενδιαφέρον επιτόκιο ή κανένα δάνειο,.δεν υπάρχει λόγος να τους δώσω φορολογικά στοιχεία που ζητάω.

Επιπλέον φακέλωμα ζητάνε.

Αφού δουλεύει όπως είναι τώρα, συνεχίζουμε έτσι.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μας δώσει λογαριασμούς της μορφής GR--- δε θα μπορρούμε πχ να βάλουμε τη μισθοδοσία μας;

 

Αφού ξεκινάει ως Revolut Bank δε θα πρέπει να γίνει κάτι τέτοιο;

 

Θα περιμένουμε...

Αυτό που γράφεις δεν ισχύει.

Μια χαρά μπορείς και τώρα να βάλεις την μισθοδοσία, όπως γίνεται για πολύ κόσμο εδώ και χρόνια.

Δεν χρειάζεται να έχει ελληνικό BIC. Δεν είναι ελληνική τράπεζα. Είναι με άδεια Λιθουανίας.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έχει ανοίξει εδώ Κύπρο πάνω από βδομάδα και δεν το έκανα.

Αν δεν δώσει κανένα ενδιαφέρον επιτόκιο ή κανένα δάνειο,.δεν υπάρχει λόγος να τους δώσω φορολογικά στοιχεία που ζητάω.

Επιπλέον φακέλωμα ζητάνε.

Αφού δουλεύει όπως είναι τώρα, συνεχίζουμε έτσι.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που γράφεις δεν ισχύει.

Μια χαρά μπορείς και τώρα να βάλεις την μισθοδοσία, όπως γίνεται για πολύ κόσμο εδώ και χρόνια.

Δεν χρειάζεται να έχει ελληνικό BIC. Δεν είναι ελληνική τράπεζα. Είναι με άδεια Λιθουανίας.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Ο βασικός λόγος να μπει κάποιος στην νέα υπηρεσία είναι προσφέρει εγγύηση καταθέσεων, όπως συμβαίνει με όλες τις τράπεζες. Αν κάποιος έχει σεβαστό ποσό χρημάτων ίσως αξίζει να το κάνει. Αν κάποιος τη χρησιμοποιεί κατά κύριο λόγο για αγορές κλπ, τότε δεν βλέπω κάποιο λόγο για το επιπλέον φακέλωμα.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ο βασικός λόγος να μπει κάποιος στην νέα υπηρεσία είναι προσφέρει εγγύηση καταθέσεων, όπως συμβαίνει με όλες τις τράπεζες. Αν κάποιος έχει σεβαστό ποσό χρημάτων ίσως αξίζει να το κάνει. Αν κάποιος τη χρησιμοποιεί κατά κύριο λόγο για αγορές κλπ, τότε δεν βλέπω κάποιο λόγο για το επιπλέον φακέλωμα.
ΑΚΡΙΒΏΣ στα λόγια μου.

Δηλαδή πόσοι από εμάς εδώ μέσα έχουμε 100χιλ+ για να μας νοιάζει η εγγύηση καταθέσεων;

 

Προσωπικά και εφόσον δεν έχω κανένα όφελος σε σχέση με την παρούσα κατάσταση, θα συνεχίσω όπως είμαι.

Δεν υπάρχει λόγος να δώσω κάτι παραπάνω από προσωπικά στοιχεία.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ και100 Κ να έχεις, εμπιστευσε την ρεβολουτ ακόμα και αν έχει τράπεζα;;;...γιατί να μην τα βάλεις κλειστά σε μια ελληνική τράπεζα να έχεις έστω και το 0.12% που δίνουν;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα θα φύγουν σήμερα από την Eurobank.

Λογικά θα φτάσουν στις 6 το απόγευμα.

Αλλιώς αύριο.

Αν σου τα έστειλαν χθες... η εκτέλεση της εντολής από τη Eurobank προς τράπεζα του εξωτερικού θα γίνει σήμερα και λογικά θα τα δεις αύριο το πρωί!
2η εργάσιμη και ακόμα δεν έχω πάρει τίποτα.

Είναι νορμάλ αυτό;

Υπάρχει περίπτωση να ακύρωσε την συναλλαγή μετά που έστειλε το αποδεικτικό και έτσι να έστειλε αέρα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...