Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι πως η εντολή είναι σε Ευρώ και με ένδειξη SHA ώστε να πληροί τις προϋποθέσεις S€PA διότι διαφορετικά νομίζω θα την απορρίψει η Revolut.

Στο e-banking της Eurobank το λέει καθαρά:

"Οι εντολές μεταφοράς πίστωσης που καταχωρούνται με Κανονική προτεραιότητα τις εργάσιμες ημέρες έως τις 16:00 επεξεργάζονται και αποστέλλονται αυθημερόν, σε διαφορετική περίπτωση θα επεξεργάζονται και θα αποστέλλονται το πρωί της επόμενης εργάσιμης. Η τράπεζα του παραλήπτη θα πιστωθεί την επόμενη εργάσιμη από την ημέρα αποστολής του εμβάσματος."

Καταχωρήθηκε απόγευμα Τρίτης δηλαδή εκτελέστηκε Τετάρτη πρωί με ημερομηνία αξίας (valeur) σημερινή, Πέμπτη και συνεπώς η Revolut θα τα λάβει με σημερινή ημερομηνία αξίας.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μωρέ και100 Κ να έχεις, εμπιστευσε την ρεβολουτ ακόμα και αν έχει τράπεζα;;;...γιατί να μην τα βάλεις κλειστά σε μια ελληνική τράπεζα να έχεις έστω και το 0.12% που δίνουν;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Σε λίγο η revolut θα δίνει 0.65% επιτόκιο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανεις μετοχες και κρυπτο μεσα απο την ρεβολουτ; Ποσες συνναλαγες επιτρεπει,εχει οριο; Απο προμηθειες πως παει;
Link to comment
Share on other sites

2η εργάσιμη και ακόμα δεν έχω πάρει τίποτα.

Είναι νορμάλ αυτό;

Υπάρχει περίπτωση να ακύρωσε την συναλλαγή μετά που έστειλε το αποδεικτικό και έτσι να έστειλε αέρα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Πρόσεξε μην έπεσες θύμα απάτης! Έστειλες κάποιο προϊόν και λαμβάνεις τα συγκεκριμένα χρήματα;

Είναι γνωστή τακτική να σου λένε σε μια συναλλαγή ότι κατέθεσε τα χρήματα σου στέλνουν ένα (σε χάλια μοντάζ) αποδεικτικό και σου λένε σε 2 μέρες θα φτάσουν και στέλνεις το δέμα χωρίς να λάβεις ποτέ τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά παιδιά..μπήκαν τα χρήματα πριν λίγες ώρες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει αγοράσει κανεις μετοχες και κρυπτο μεσα απο την ρεβολουτ; Ποσες συνναλαγες επιτρεπει,εχει οριο; Απο προμηθειες πως παει;
Αρκετοί από εδώ μέσα.

Έχει μέχρι 3 συναλλαγές δωρεάν τον μήνα.

Από 1/3 όλα μειώνονται από τις δωρεάν παροχές και αυξάνονται τα fees.

 

Μου ήρθε e-mail από Revolut:

 

Trading

We are restructuring trading allowances and pricing as follows:

 

Standard users will receive one commission free trade per month (previously 3).

Plus users will continue to receive three commission free trades per month.

Premium users will receive five commission free trades per month (previously 8).

Metal users will continue to receive unlimited commission free trading.

Lastly, the custody fee will change from one basis point (0.01%) of asset value per annum to twelve basis points (0.12%) of asset value per annum. Applicable SEC and FINRA fees on US Stock trading may apply.

 

ATM Withdrawals

If you're on a Standard plan

 

As a reminder, there is currently a EUR200 limit on free monthly ATM withdrawals on our Standard plan. After this, you begin paying a 2% fee. We are changing this, by adding a limit on the total number of ATM withdrawals as well, and by setting a minimum fee once your free allowance runs out.

 

Going forward:

 

Your EUR200 free monthly limit will remain the same, and once you hit it you will still begin paying a fee.

We are also introducing a limit of five ATM withdrawals as well. Once you hit this, you will also begin paying a fee.

Both of these limits apply independently. You will start paying a fee as soon as you hit one, even if you don’t hit the other.

The fee is still 2%, but we are adding a minimum fee of EUR1. This means you will pay the greater of EUR1 or 2% of the withdrawal.

 

If you're on a Plus, Premium or Metal Plan

 

Our free ATM withdrawal limits for Plus, Premium and Metal customers will remain the same, and we are not limiting the number of withdrawals you can make fee-free on these plans. Fees on ATM withdrawals above these limits will stay the same, at 2%, but we are also introducing a minimum fee of EUR1 per withdrawal.

 

International Money Transfers

Our most popular payment types, used by over 90% of our customers, will remain fee-free. These include:

 

Free local bank transfers in your home currency

Free local and international transfers in Euros to any country within SEPA (which includes EU/EEA countries, the UK, Switzerland)

Free transfers to other Revolut customers (peer-to-peer) in any country in the world

The following fee changes will only affect customers sending money outside the SEPA area (which includes EU/EEA countries, and the UK, Switzerland), or if you are making a cross-border transfer in a currency other than Euros.

 

 

 

Currently, Revolut offers two types of international transfer: “cross-border” transfers and “SWIFT” payments. They each have two separate allowances:

 

Standard and Plus customers get one free cross border transfer per month, then pay EUR0.5 per transfer. SWIFT transfers cost either EUR3 or EUR5, depending on currency.

Premium and Metal customers do not pay fees for cross-border transfers and get one free SWIFT transfer per month, and then pay EUR3 or EUR5, depending on currency.

What's changing

 

We are combining “cross-border” and “SWIFT” into one simple and transparent category we call “international payments”.

 

International transfer fees will range between EUR0.3 and EUR5, depending on how much you transfer and where. Our Premium and Metal customers will still benefit from an allowance of payments for free, while EUR transfers within SEPA countries (including the UK) will remain free for all customers.

 

Standard and Plus. No fee-free allowance. These plans are best suited for those who only occasionally send international transfers.

Premium. One fee-free international payment per month. Best for people who make international transfers on a monthly basis.

Metal. Three fee-free international payments per month. Best for those who frequently send internatio

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ και100 Κ να έχεις, εμπιστευσε την ρεβολουτ ακόμα και αν έχει τράπεζα;;;...γιατί να μην τα βάλεις κλειστά σε μια ελληνική τράπεζα να έχεις έστω και το 0.12% που δίνουν;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

μεγαλη συζητηση.. πολλοι εχασαν τα λεφτα τους απο ιδωτικες ασφαλειες(πχ. ασπις)

τι σε κανει να πιστευεις οτι ειναι χειροτερα αν δεν ειναι σε ελληνικη τραπεζα;

υπαρχουν ατομα με πενταψηφιες επενδυσεις σε crypto οπου εχουν παραπανω απο το 0,12%. Συν τα cashback, free spotify/netflix κλπ.

Ο μονος λογος που μπαινουν λεφτα σε ελληνικη τραπεζα ειναι επειδη το κρατος σε υποχρεωνει(βλεπε μισθοδοσια, συναλλαγες με μετρητα κατω απο 500 κλπ).

Link to comment
Share on other sites

θα γραψω μονο την προσωπικη μου γνωμη.Την ρεβο την εχω κ ενιοτε βαζω ενα μικρο ποσο μεσα για μικροαγορες μεσω πορτοφολιου στο κινητο.Δεν κανω κατι αλλα.Σημερα ειδα κ την ανακοινωση με το που ανοιξα την εφαρμογη στο κινητο κ μου ζητησε το ΑΦΜ μου κ την επιβεβαιωση της διευθυνσης μου κ του μαιλ μου.Δεν εχω μισθοδοσια εκει ουτε αλλα ειδους επιδομα οποτε θεος φυλαξει αν γινει καμια στραβη το πολυ να χασω τα 20-50 ευρω που βαζω ενιοτε.
Link to comment
Share on other sites

μεγαλη συζητηση.. πολλοι εχασαν τα λεφτα τους απο ιδωτικες ασφαλειες(πχ. ασπις)

 

τι σε κανει να πιστευεις οτι ειναι χειροτερα αν δεν ειναι σε ελληνικη τραπεζα;

 

υπαρχουν ατομα με πενταψηφιες επενδυσεις σε crypto οπου εχουν παραπανω απο το 0,12%. Συν τα cashback, free spotify/netflix κλπ.

 

Ο μονος λογος που μπαινουν λεφτα σε ελληνικη τραπεζα ειναι επειδη το κρατος σε υποχρεωνει(βλεπε μισθοδοσια, συναλλαγες με μετρητα κατω απο 500 κλπ).

Όπως το είπες μεγάλη συζήτηση, και βγαίνουμε εκτός θέματος.

 

Όχι ότι λέω όχι σε τράπεζες του εξωτερικού, το αντίθετο. Αλλά τράπεζες χωρίς φυσική παρουσία δεν τις πολυεμπιστευομαι.

 

Τουλάχιστον όχι ακόμα.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

θα γραψω μονο την προσωπικη μου γνωμη.Την ρεβο την εχω κ ενιοτε βαζω ενα μικρο ποσο μεσα για μικροαγορες μεσω πορτοφολιου στο κινητο.Δεν κανω κατι αλλα.Σημερα ειδα κ την ανακοινωση με το που ανοιξα την εφαρμογη στο κινητο κ μου ζητησε το ΑΦΜ μου κ την επιβεβαιωση της διευθυνσης μου κ του μαιλ μου.Δεν εχω μισθοδοσια εκει ουτε αλλα ειδους επιδομα οποτε θεος φυλαξει αν γινει καμια στραβη το πολυ να χασω τα 20-50 ευρω που βαζω ενιοτε.

 

Δεν είναι τίποτα υποχρεωτικό.

Ναι οκ δικαίωμά σου να παίζεις με 20-50€, ξέρω εταιρείες που διακινούν δεκάδες χιλιάδες ευρώ μέσω της Revolut.

 

Τι ακριβώς θες να πούμε;

Ότι δεν είναι σοβαρή;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανένας με την zen card? Λέει κάτι για έως 15% cashback σε κάθε συναλλαγή....έχει μεν συνδρομή αλλά αν ισχύει το cashback η συνδρομή είναι έως γελοία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΕΩΣ 15% δεν λέει κάτι. Μπορει να είναι για μία και μόνο συναλλαγή. Δες λεπτομερώς τις επιστροφές.
Link to comment
Share on other sites

ΕΩΣ 15% δεν λέει κάτι. Μπορει να είναι για μία και μόνο συναλλαγή. Δες λεπτομερώς τις επιστροφές.
Έως 15% σε κάθε συναλλαγή αναφέρει....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει ποια είναι τα brands στα οποία μπορείς να κερδίσεις μέχρι 14% αλλά το περίεργο είναι πως πρέπει να μπεις από url link που θα σου δώσει το zen και θα πρέπει να ολοκληρώσεις την αγορά εντός 30': https://www.zen.com/zenefits/instant-cashback/
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Έως 15% σε κάθε συναλλαγή αναφέρει....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ακριβώς .

Μέχρι 15 τα εκατό μπορει να σημαίνει 1 % .

Μέχρι 15% ΔΕΝ μπορει να σημαίνει 16%.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανένας με την zen card? Λέει κάτι για έως 15% cashback σε κάθε συναλλαγή....έχει μεν συνδρομή αλλά αν ισχύει το cashback η συνδρομή είναι έως γελοία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απ'ότι κατάλαβα διαβάζοντας τους όρους για να ισχύσει το cashback πρέπει να πληρώσεις απευθείας με την κάρτα και όχι μέσω paypal. Προσωπικά δεν θα ρίσκαρα να αγοράσω κάτι εκτός paypal, ειδικά από τα διάφορα κινεζομάγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να πιστοποισω τα στοιχεια μου στη revolut γιατι εχω παλια ταυτοτητα και οι χειρογραφοι χαρακτηρες δεν αναγνωριζονται.

Υπαρχει καμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να πιστοποισω τα στοιχεια μου στη revolut γιατι εχω παλια ταυτοτητα και οι χειρογραφοι χαρακτηρες δεν αναγνωριζονται.

Υπαρχει καμια λυση;

 

Να χρησιμοποιήσεις διαβατήριο ή να εκδόσεις νέα ταυτότητα. Δε νομίζω ότι μπορείς να προχωρήσεις με την παλιά.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να πιστοποισω τα στοιχεια μου στη revolut γιατι εχω παλια ταυτοτητα και οι χειρογραφοι χαρακτηρες δεν αναγνωριζονται.

 

Υπαρχει καμια λυση;

Ναι να αλλάξεις ταυτότητα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να πιστοποισω τα στοιχεια μου στη revolut γιατι εχω παλια ταυτοτητα και οι χειρογραφοι χαρακτηρες δεν αναγνωριζονται.

Υπαρχει καμια λυση;

 

Να μιλήσεις στο chat μαζί τους πρώτα. Αν είναι λατινικοί χειρόγραφοι θα στην δεχτούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις έκανα εγγραφή στο application της Revolut. Είναι καινούργιος, άπειρος, και με μηδενική γνώση επί του αντικειμένου. Έχω μια απορία :

Θέλω να δέχομαι πληρωμές μέσω PayPal και τα χρήματα να μπαίνουν κατευθείαν στην Revolut. Δε θέλω να εμπλέκονται δηλαδή ελληνικές τράπεζες. Γίνεται αυτό?

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις έκανα εγγραφή στο application της Revolut. Είναι καινούργιος, άπειρος, και με μηδενική γνώση επί του αντικειμένου. Έχω μια απορία :

Θέλω να δέχομαι πληρωμές μέσω PayPal και τα χρήματα να μπαίνουν κατευθείαν στην Revolut. Δε θέλω να εμπλέκονται δηλαδή ελληνικές τράπεζες. Γίνεται αυτό?

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να συνδέσεις το ΙΒΑΝ στο λογαριασμό σου, και μπορείς να τα μεταφέρεις απευθείας από το PayPal λογαριασμό σου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Να μιλήσεις στο chat μαζί τους πρώτα. Αν είναι λατινικοί χειρόγραφοι θα στην δεχτούν.
Σε εμένα δε τη δέχτηκαν και αναγκάστηκα να βγάλω νέα ταυτότητα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δε τη δέχτηκαν και αναγκάστηκα να βγάλω νέα ταυτότητα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε δύο περιπτώσεις κοντινών μου ανθρώπων αυτόν τον μήνα που είχαν το ίδιο θέμα με σένα τις δέχθηκαν μετά από συνομιλία στο chat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...