Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω κατι αλλο.Την ρεβολουτ μπορεις να την εχεις σε 2 διαφορετικα λειτουργικα(αντροιντ κ apple) αλλα με το ιδιο νουμερο σιμ κ να δουλευει? κλεινοντας το ενα κινητο κ ανοιγοντας το αλλο? Επισης η βιβα τι λεει? Ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για όποιον θέλει να μεταφέρει χρήματα στην n26 χωρίς καμία προμήθεια με χρέωση χρεωστικές κάρτας ας κοιτάξει μέσω της Skrill. Είναι εύκολο και είναι δωρεάν

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να μεταφέρει χρήματα στην n26 χωρίς καμία προμήθεια με χρέωση χρεωστικές κάρτας ας κοιτάξει μέσω της Skrill. Είναι εύκολο και είναι δωρεάν

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρώτη φορά την ακούω την συγκεκριμένη υπηρεσία. Έχεις κάποια tips τι να προσέξουμε?

Link to comment
Share on other sites

Την τύφλα σου την μαύρη που πετάχτηκες για να σχολιάσεις την δική μου άποψη περί χωρών παραπετάσματος! Την γνώμη σου και τις απόψεις σου τις έχω γραμμένες και μάλιστα όχι στα παλιά μου τα παπούτσια! Αν μάλιστα μετακόμιζες κι εκεί με τους μεταλλαγμένους από τον κομμου/νισμό....μεγάλη χάρη θα μας έκανες!

 

Έδειξες το επίπεδο σου.

Πέταξες μια ιστορία να το παίξεις γνώστης, σου παρουσίασα επιχειρήματα, και επειδή δεν είχες τίποτα ουσιαστικό να πεις το πήγες 100% στο προσωπικό και στο πολιτικό.

Αν έχεις θέμα με τον κομ*****σμό κλπ τράβα τις ακραίες απόψεις σου για άλλα φόρουμ, γιατί προφανώς για θέματα τεχνολογίας είσαι πολύ λίγος.

 

Ξέχασα..... Είσαι ανίκητος.....κατά τον Αϊνστάιν....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανίκητος και αμετανόητος.

Άστον να χαίρεται μωρέ.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά την ακούω την συγκεκριμένη υπηρεσία. Έχεις κάποια tips τι να προσέξουμε?
Κάνεις λογαριασμό στην skrill και επιλέγεις να μεταφέρεις χρήματα σε λογαριασμό εξωτερικού με χρέωση κάρτας φίλε.

Έχει app με το οποίο γίνονται όλα εύκολα. Κάνε μια έρευνα μια αναζήτηση στο ίντερνετ και θα δεις. Σε 1 ημέρα τα χρήματα είναι στην n26 εντελώς δωρεάν

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λογαριασμό στην skrill και επιλέγεις να μεταφέρεις χρήματα σε λογαριασμό εξωτερικού με χρέωση κάρτας φίλε.

Έχει app με το οποίο γίνονται όλα εύκολα. Κάνε μια έρευνα μια αναζήτηση στο ίντερνετ και θα δεις. Σε 1 ημέρα τα χρήματα είναι στην n26 εντελώς δωρεάν

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Προσπάθησα από περιέργεια αλλά τζιφος

 

έφαγα πόρτα κατάμουτρα

7783247312530ad368926e33dc5a8bb5.jpg

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχεις κάνει καλά.

Δεν μπορώ σε αυτή την φάση να ξέρω τι .

Σκέφτομαι ότι ίσως να μην έχεις κάνει ταυτοποίηση ή εγγραφή σωστά ή ακόμα να μην έκανε δεκτή την χρεωση η ελληνική τράπεζα που εκδίδει την κάρτα που χρεώσεις.

Επικοινώνησε μαζί τους να δεις τι φταίει. Προσωπικά εχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές την υπηρεσία χωρίς προβλήματα από μέρους της skrill

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω αύριο ξανά

Θα δοκιμάσω και με άλλη καρτα

 

Πάντως είναι καλή και χρήσιμη υπηρεσία,

 

αναρωτιέμαι όμως από που κερδίζουν

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι αλλο.Την ρεβολουτ μπορεις να την εχεις σε 2 διαφορετικα λειτουργικα(αντροιντ κ apple) αλλα με το ιδιο νουμερο σιμ κ να δουλευει? κλεινοντας το ενα κινητο κ ανοιγοντας το αλλο? Επισης η βιβα τι λεει? Ευχαριστω!:)

Τι σχέση έχει ο αριθμός τηλεφώνου στην κάρτα SIM? Εγώ αναγκάστηκα (λόγω παλαιότητας της συσκευής μου) να εγκαταστήσω το app στην συσκευή της συζύγου μου και απλά στην επιβεβαίωση του αριθμού έβαλα τον κωδικό που ήρθε με SMS στο δικό μου κινητό. Και νομίζω έπαιζε ταυτόχρονα το app και στο δικό μου κινητό...

Για Viva Wallet που ρωτάς, κάποιοι έχουν τοποθετηθεί σε παλαιότερα posts εδώ μέσα.

 

Πρώτη φορά την ακούω την συγκεκριμένη υπηρεσία. Έχεις κάποια tips τι να προσέξουμε?

Τον τίτλο του πρόντος topic τον έχεις διαβάσει; Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)

 

κομ*****σμό

Αυτό μου θύμισε μια γελοιογραφία του ΚΥΡ όπου είχε αντικαταστήσει το -muni- με εικόνα! :lol:

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Τον τίτλο του πρόντος topic τον έχεις διαβάσει; Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)

Για να είμαι ειλικρινής, τον είδα αφού έγραψα το post μου :lol:

Καλή υπηρεσία φαίνεται και βολική!

 

Edit: Ακόμα την Revolut, δεν μου την εφτιαξαν με το θεμα του log-in. Τα κουβάδακια μου και σε άλλη παραλία λοιπόν (N26)

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα από περιέργεια αλλά τζιφος

 

έφαγα πόρτα κατάμουτρα

7783247312530ad368926e33dc5a8bb5.jpg

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Το πρόβλημα τελικά είναι ότι θέλει επικαιροποιηση στοιχείων

 

Σαν παλιός χρήστης της κάρτας την είχα εγκαταλείψει πολύ πριν το brexit ,και είχα αφήσει ένα πολύ μικρό υπόλοιπο

 

Τώρα θέλει ταυτότητα και , φωτογραφία

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Και που λέτε, έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (πέρασα το ορίτζιναλ firmware της συσκευής) και πλέον η Curve δεν με αφήνει να βάλω την κάρτα της στο Google Pay. Καμιά ιδέα; Παρεμπιπτόντως μιλάω με την εξυπηρέτηση μέσω email της Curve για επίλυση του ζητήματος.

 

Τι θα γίνει, θα λέω εδώ συνέχεια τα προβλήματα με Google Pay και τις κάρτες; :lol: :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και που λέτε, έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (πέρασα το ορίτζιναλ firmware της συσκευής) και πλέον η Curve δεν με αφήνει να βάλω την κάρτα της στο Google Pay. Καμιά ιδέα; Παρεμπιπτόντως μιλάω με την εξυπηρέτηση μέσω email της Curve για επίλυση του ζητήματος.

 

Τι θα γίνει, θα λέω εδώ συνέχεια τα προβλήματα με Google Pay και τις κάρτες; :lol: :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα φαντάσου την πήρε στο Google Pay μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Πριν δεν την έπαιρνε με τίποτα. Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα φαντάσου την πήρε στο Google Pay μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Πριν δεν την έπαιρνε με τίποτα. Χαχα
Έχω κάνει αρκετές, και δεν την περνάει ακόμα. Το φάση, μήπως φταίει ότι εξαιτίας που έπαιζα με ROMs, να έφτασα το limit; ή εξαιτίας του ότι παρήγγειλα την φυσική κάρτα δεν με αφήνει πλέον;

 

Ούτε στη σελίδα του GPay δεν με αφήνει να την προσθέσω.

 

Edit: Λοιπόν, έψαξα στο 4PDA το εξής σφάλμα OR-TAPSH-08 και OR-CCSEH-21. Συμβαίνει εξαιτίας των πολλών προσπαθειών να προσθέσω την συγκεκριμένη κάρτα. Και για να αρθεί το μπλόκο που μπήκε, πρέπει να περιμένει μέρες κάποιος (από έναν, διάβασα θέλει 2-3 μέρες μέχρις ότου ξανά συνδέσει την κάρτα). Μάλλον από τα τόσα reset που έφαγε, ξεπέρασα το limit για τη κάρτα Curve. Της Revolut πάλι καλά την πέρασε. Παρ' όλα αυτά, θα περιμένω απάντηση από την εξυπηρέτηση και θα ενημερώσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και που έλεγα για Revolut πριν, έφαγα 2 ημέρες στο live chat, άκαρπες οι προσπάθειες. Σήμερα, μέσω twitter έπρεπε να επικοινωνήσω μαζί τους, και επιτέλους μπήκα στο λογαριασμό. Αμήν! Αλλά ξέχασα να τους ρωτήσω εάν τύχει να κάνω reset, θα μου ξανά βγάλει το ίδιο πρόβλημα; Θα ρωτήσω αύριο.

 

Όσο για το Curve, θα περιμένω απαντήση τους για το θέμα (μάλλον θα πρέπει να περιμένω κανά 4ήμερο για να αρθεί το block).

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω εκτός από revolut υπάρχει άλλη εφαρμογή εμπιστοσύνης που να μπορείς τόσο εύκολα να αγοράζεις να πουλάς μετοχές, χρυσό, bitcoin; είδα κάποιες στο google play αλλά έχουν πολύ χαμηλή βαθμολογία και πολλά αρνητικά σχόλια. Έχω ανοίξει πρόσφατα την Ν26 και δε θα ήθελα να ανοίξω και revolut.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω εκτός από revolut υπάρχει άλλη εφαρμογή εμπιστοσύνης που να μπορείς τόσο εύκολα να αγοράζεις να πουλάς μετοχές, χρυσό, bitcoin; είδα κάποιες στο google play αλλά έχουν πολύ χαμηλή βαθμολογία και πολλά αρνητικά σχόλια. Έχω ανοίξει πρόσφατα την Ν26 και δε θα ήθελα να ανοίξω και revolut.
Μα η κυρία δουλειά της Revolut ΔΕΝ είναι οι μετοχές, το crypto.κλπ. Αυτά μπήκαν μετά.

 

Αν είσαι σοβαρός για αγοραπωλησίες, θα πες σε επενδυτική πλατφόρμα,.καμία σχέση με Revolut και άλλα.money wallets.

Πχ.trading212

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω εκτός από revolut υπάρχει άλλη εφαρμογή εμπιστοσύνης που να μπορείς τόσο εύκολα να αγοράζεις να πουλάς μετοχές, χρυσό, bitcoin; είδα κάποιες στο google play αλλά έχουν πολύ χαμηλή βαθμολογία και πολλά αρνητικά σχόλια. Έχω ανοίξει πρόσφατα την Ν26 και δε θα ήθελα να ανοίξω και revolut.
Για ξεκίνημα είναι μια χαρά η revolut, πολύ εύκολη στη χρήση. Από εκεί και πέρα υπάρχουν πολλές που εξειδικεύονται στα crypto, κυρίως μπορείς να δεις εφαρμογές από τα ανταλλακτήρια όπως kraken, crypto κλπ. Εξαρτάται τι θες.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες.

Η εφαρμογή trading212 αφενός δεν δέχεται πλέον άλλους όπως γράφει και αφετέρου έχει πολύ χαμηλή βαθμολογία.

Το ίδιο και άλλες παρόμοιες εφαρμογές.

 

Έχω βρει οδηγό στα ελληνικά για το etoro αλλά και αυτη η εφαρμογή εχει αρκετά αρνητικά σχόλια και χαμηλή βαθμολογία.

 

Με το revolut ένας συνάδελφος έβαλε κάπου είκοσι ευρώ σε μετοχές, και έχει φτάσει κάπου στα εκατό ευρώ τώρα. Και μου το έδειχνε πόσο απλό είναι για άσχετους όπως εγώ. Και μπορείς να αγοράσεις και χρυσό και bitcoins.

Μια τέτοια εφαρμογή έλεγα μήπως υπάρχει για αρχάριους, επενδύοντας ελάχιστα χρήματα πιο πολύ σαν παιχνίδι, ή σαν δοκιμαστικό στο χώρο αυτό και να είναι βέβαια εμπιστοσύνης.

 

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Με το revolut ένας συνάδελφος έβαλε κάπου είκοσι ευρώ σε μετοχές, και έχει φτάσει κάπου στα εκατό ευρώ τώρα. Και μου το έδειχνε πόσο απλό είναι για άσχετους όπως εγώ. Και μπορείς να αγοράσεις και χρυσό και bitcoins.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

Έχω bitcoins στην ρεβολουτ, με αγορές και πωλήσεις στο παρελθόν.

 

Για κάποιον που θέλει να παίξει λίγο για την πλάκα του είναι το καλύτερο εργαλείο.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σας βγήκε κι εσάς αντικατάσταση στη revolut;

Θα καταργηθεί η visa που έχω (μέσα σε 60 ημέρες) και αντικαταστήθηκε με mastercard.

Την mastercard όμως δε μου τη δέχεται στο netflix (ενώ την "παλιά" την έχει δεχτεί χωρίς πρόβλημα).

 

Επίσης, η "disposable virtual" είναι καινούρια υπηρεσία; Μόλις την παρατήρησα και ακούγεται καλό.

Link to comment
Share on other sites

Σας βγήκε κι εσάς αντικατάσταση στη revolut;

Θα καταργηθεί η visa που έχω (μέσα σε 60 ημέρες) και αντικαταστήθηκε με mastercard.

Την mastercard όμως δε μου τη δέχεται στο netflix (ενώ την "παλιά" την έχει δεχτεί χωρίς πρόβλημα).

 

Επίσης, η "disposable virtual" είναι καινούρια υπηρεσία; Μόλις την παρατήρησα και ακούγεται καλό.

 

Και σε μένα βγήκε αντικατάσταση! Εδώ και 15 ημέρες.

Η disposable virtual είναι κάρτα μιας χρήσης. Τη χρησιμοποιείς μία φορά και μετά διαγράφεται. Άρα αν θεωρήσουμε ότι πέσεις θύμα κάποιου online shop δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για άλλες συναλλαγές!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα βγήκε αντικατάσταση! Εδώ και 15 ημέρες.

Η disposable virtual είναι κάρτα μιας χρήσης. Τη χρησιμοποιείς μία φορά και μετά διαγράφεται. Άρα αν θεωρήσουμε ότι πέσεις θύμα κάποιου online shop δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για άλλες συναλλαγές!

 

Η αντικατάσταση μου εκδόθηκε την προηγούμενη εβδομάδα (και είχα λάβει ενημερωτικό email πριν 2 εβδομάδες).

Ναι την έχω καταλάβει τη χρήση της disposable. Καλή λειτουργία.

 

Η ερώτηση μου είναι για το netflix κατά κύριο λόγο

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα βγήκε αντικατάσταση! Εδώ και 15 ημέρες.

 

Η disposable virtual είναι κάρτα μιας χρήσης. Τη χρησιμοποιείς μία φορά και μετά διαγράφεται. Άρα αν θεωρήσουμε ότι πέσεις θύμα κάποιου online shop δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για άλλες συναλλαγές!

Εμένα που την έκανα πριν κάποιους μήνες, mastercard ήταν η κάρτα που μου έφεραν. Αλλάζει κάτι;

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...