Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άλλο πράγμα λέτε...

Τότε συγνώμη, θα κατάλαβα λάθος εγώ. Νόμιζα πως εννοούσε το ότι δεν δουλεύουν σε κάποιους τα live tiles στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τότε συγνώμη, θα κατάλαβα λάθος εγώ. Νόμιζα πως εννοούσε το ότι δεν δουλεύουν σε κάποιους τα live tiles στην οθόνη.

 

Όχι, ο φίλος μίλησες για τις ζωντανές φωτογραφίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε όσους δεν λειτουργούν τα living images, βρήκα τη λύση. Θα πρέπει η εφαρμογή της κάμερας να τρέχει στο background. Θα το δείτε στην οικονομία της μπαταρίας αν είναι ενεργοποιημένο ή όχι. Εγώ τώρα που το ενεργοποίησα λειτουργεί κανονικά.

 

Μπράβο φίλος.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή για διαχείριση και δημιουργία passwords είναι το passkeep

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/PassKeep/9WZDNCRDKVG5

 

Μου αρέσει που η εφαρμογή δεν έχει δικαιώματα πρόσβασης στο ιντερνετ και διαφημίσεις συν ότι ο δημιουργός της έχει δημοσιευμένο τον source κώδικα, πράγμα σημαντικό για εφαρμογές που έχουν να κάνουν με ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή θεωρείται καλύτερη για εκμάθηση ξένων γλωσσών;

Αναφέρομαι σε Αγγλικά, Γερμανικά και Ρωσικά.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Υπαρχει καποια εφαρμογη για φαρμακεια;

 

Υπάρχουν αλλά είναι επί πληρωμή καποια. Εγώ χρησιμοποιώ το Greek Yellow Pages για να βρίσκω τα εφημερεύοντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια εφαρμογή θεωρείται καλύτερη για εκμάθηση ξένων γλωσσών;

Αναφέρομαι σε Αγγλικά, Γερμανικά και Ρωσικά.

 

Για τα Αγγλικά καλή εφαρμογή είναι το Duolingo. Για τα Γερμανικά και τα Ρωσικά δεν ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ καλή εφαρμογή για διαχείριση και δημιουργία passwords είναι το passkeep

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/PassKeep/9WZDNCRDKVG5

 

Μου αρέσει που η εφαρμογή δεν έχει δικαιώματα πρόσβασης στο ιντερνετ και διαφημίσεις συν ότι ο δημιουργός της έχει δημοσιευμένο τον source κώδικα, πράγμα σημαντικό για εφαρμογές που έχουν να κάνουν με ασφάλεια.

 

Έψαχνα μια τέτοια εφαρμογή σαν αυτή εδώ και καιρό στο Store.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πάρει την καινούργια έκδοση στο Viber, ήρθε σημαντική αναβάθμιση.... Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλό προγραμματάκι για To-Do. Από το συγκεκριμένο λινκ το δίνει χωρίς διαφημίσεις για 6 μήνες

 

http://mspoweruser.com/developer-submission-prime-updated-universal-windows-10-app-model-new-ui-design/

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να αλλάζει το προφίλ του κινητού από λειτουργία πτήσης σε κανονικό τη συγκεκριμένη ώρα που θα προγραμματίσεις;
Link to comment
Share on other sites

το viber beta που εκανε update μου λεει συνεχεια και στο pc και στο κινητο ότι εχω 99 μηνύματα στο Live tile και σε σας?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

το viber beta που εκανε update μου λεει συνεχεια και στο pc και στο κινητο ότι εχω 99 μηνύματα στο Live tile και σε σας?

 

Και εμενα μέχρι πριν λίγες ώρες μου έγραφε 99. Τώρα τίποτα. Δεν ξερω τι έγινε.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο, το 99 το γράφει αφού έρθει ένα μήνυμα.... Αν το διαβάσεις μετά χάνεται.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα.

 

Αφαίρεσαν το ράδιο;

 

Τι παίρνουν;

 

http://www.windowscentral.com/microsoft-confirms-fm-radio-app-removal-windows-10-mobile?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή αφαιρούν (μάλλον έπεσε σύρμα από τους carriers στην Αμερική), αλλά όλες οι τρίτες εφαρμογές που υπάρχουν στο store θα δουλεύουν κανονικά,
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή αφαιρούν (μάλλον έπεσε σύρμα από τους carriers στην Αμερική), αλλά όλες οι τρίτες εφαρμογές που υπάρχουν στο store θα δουλεύουν κανονικά,

πια εφαρμογή άλλη μπορεί να χρησιμοποιήσει τον δεκτη fm του κινητού

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

πια εφαρμογή άλλη μπορεί να χρησιμοποιήσει τον δεκτη fm του κινητού

 

Υπάρχουν αρκετές στο store που χρησιμοποιούν τον δέκτη. Κάνε μια αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα.

 

Αφαίρεσαν το ράδιο;

 

Τι παίρνουν;

 

http://www.windowscentral.com/microsoft-confirms-fm-radio-app-removal-windows-10-mobile?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 

Είναι σοβαροί?

Αντί να βάζουν καινούρια features αφαιρούν τα βασικά?

Next τα μηνύματα ή το τηλέφωνο?

:mad:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα.

 

Αφαίρεσαν το ράδιο;

 

Τι παίρνουν;

 

http://www.windowscentral.com/microsoft-confirms-fm-radio-app-removal-windows-10-mobile?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 

Αν το κάνουν δεν έχω σκοπο να ξανα αγοράσω microsoft συσκευή.

Εγώ είμαι απο τις 7 το πρωί έξω μέχρι τις 8 το βράδυ... όλη μέρα σχεδόν ακούω ράδιο.:O

Καλά έγραφε ένας απο κάτω στο άρθρο...ας βγάλουν και το κομπιουτεράκι και όλα τα "απαρχαιωμένα"

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνουν δεν έχω σκοπο να ξανα αγοράσω microsoft συσκευή.

Εγώ είμαι απο τις 7 το πρωί έξω μέχρι τις 8 το βράδυ... όλη μέρα σχεδόν ακούω ράδιο.:O

Καλά έγραφε ένας απο κάτω στο άρθρο...ας βγάλουν και το κομπιουτεράκι και όλα τα "απαρχαιωμένα"

Ακριβώς τα ίδια και εγώ. Καθημερινή χρήση. Απορώ τι κόλλημα έχουν φάει. Εδώ στην Αμερική γίνεται μεγάλος αγώνας για επαναφορά του ραδιοφώνου σε όλα τα smartphones και αρχίζουν να το πετυχαίνουν καθώς π.χ. στο S7 και S7 edge δόθηκε αναβάθμιση που ενεργοποιεί το ραδιόφωνο. Αυτοί λοιπόν αποφάσισαν τώρα να καταργήσουν την δικη τους εφαρμογή;; μια εφαρμογή χωρίς update από τα 7αρια;;; ημαρτον.....για εμενα προσωπικά η ύπαρξη ραδιοφώνου είναι κριτήριο αγοράς. Αν δεν έχει, δεν δίνω ούτε cent. Game over

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Κάτοχος 640 με wp10, εχω προβλημα χωρητικότητας στην συσκευη 6,25GB από 7,28. Με 32gb/10 κάρτα μνήμης 5,51Gb από 28,9.

Στην μνήμη συσκευης στο Εφαρμογες & Παιχνίδια έχει το Μηνύματα και Ημερολόγιο (1,12GB) αλλά υπάρχει και το Αλληλογραφια κ Μηνύματα πιο πριν (810 ΜΒ). Από κει (από το 2ρο) μπαινω στην διαχειριση email και sms. Αλλάζω να μου ερχονται τα εμαηλ μονο από τις τελευτ 2 βδομαδες και μου το κάνει αλλα δεν αλλάζει η χωρητικότητα. Τα σμσ ειναι 10 το πολυ.

Επίσεης έχω εφαρμογες που δεν πανε στην κάρτα (Viber Whatsup)

Επίσης στο Εφαρμογες & Παιχνίδια/Φωτογρ έχει 151 ΜΒ ενω τις έχω όλες στην κάρτα (μάλλον)

Και ρωτάω

Γιατι έχει δύο εφαρμογες με αλληλογραφια?Και αν ειναι τα email και sms στην μια εφαρμογή τοτε τι υπάρχει στην 2ρη (που ειναι μεσα στο Εφαρμογες & Παιχνίδια) ? Και δεν θα πρεπε να μειωθει η χωρητ αφου τωρα εχω μονο 2 εβδομαδων email?

Πάντως μου βγαζει συνεχως οτι δεν υπάρχει χώρος για ενημερωσεις.

Ελπιζω να μην σας μπέρδεψα

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Κάτοχος 640 με wp10, εχω προβλημα χωρητικότητας στην συσκευη 6,25GB από 7,28. Με 32gb/10 κάρτα μνήμης 5,51Gb από 28,9.

Στην μνήμη συσκευης στο Εφαρμογες & Παιχνίδια έχει το Μηνύματα και Ημερολόγιο (1,12GB) αλλά υπάρχει και το Αλληλογραφια κ Μηνύματα πιο πριν (810 ΜΒ). Από κει (από το 2ρο) μπαινω στην διαχειριση email και sms. Αλλάζω να μου ερχονται τα εμαηλ μονο από τις τελευτ 2 βδομαδες και μου το κάνει αλλα δεν αλλάζει η χωρητικότητα. Τα σμσ ειναι 10 το πολυ.

Επίσεης έχω εφαρμογες που δεν πανε στην κάρτα (Viber Whatsup)

Επίσης στο Εφαρμογες & Παιχνίδια/Φωτογρ έχει 151 ΜΒ ενω τις έχω όλες στην κάρτα (μάλλον)

Και ρωτάω

Γιατι έχει δύο εφαρμογες με αλληλογραφια?Και αν ειναι τα email και sms στην μια εφαρμογή τοτε τι υπάρχει στην 2ρη (που ειναι μεσα στο Εφαρμογες & Παιχνίδια) ? Και δεν θα πρεπε να μειωθει η χωρητ αφου τωρα εχω μονο 2 εβδομαδων email?

Πάντως μου βγαζει συνεχως οτι δεν υπάρχει χώρος για ενημερωσεις.

Ελπιζω να μην σας μπέρδεψα

Ευχαριστω

 

Σβήσε τους λογαριασμούς email κάνε μια επανεκκίνηση, και πέρασέ τους πάλι χωρίς να να κάνεις συγχρονισμό από οποιαδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τους λογαριασμούς email κάνε μια επανεκκίνηση, και πέρασέ τους πάλι χωρίς να να κάνεις συγχρονισμό από οποιαδήποτε.

 

Από τον hotmail δεν εχει επιλογη διαγραφης οπως εχει στους αλλους που διεγραψα. Αυτος πως τον διαγραφουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...