Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει app που να βγαζει tile με την ωρα ,ημερομηνια κ επιπεδο φορτισης μπαταριας στα ελληνικα?
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

o ucbrowser στα δεκαρια ειναι οτι πιο αθλιο υπαρχει. τα λογκιν δεν δουλευουν σε πετραει για πλακα και αλλες χιλιες 2 βλακειες. στα 8.1 δουλευε αψογα. εγω χτες δοκιμασα τον maxthon browser που του μοιαζει παααρα πολυ και ολα δουλευουν αψογα. απλα εχει ενα λαγκ ενος δευτερολεπτου καθε φορα που μπαινει σε μια σελιδα. μικρο το κακο. ειναι ο πιο ολοκληρωμενος για μενα. μεχρι να παρει αναβαθμιση το ucbrowser τουλαχιστον, που οπως το παει σιγα μην παρει
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αρκετούς browsers και όταν είχα τα 8.1, αλλά και τώρα με τα 10άρια. Δεν με ενθουσίασε κάποιος ιδιαίτερα, γι' αυτό και έμεινα στον edge. Αυτό που με ενοχλεί στους browsers των windows mobile και που ευχαριστιόμουν στο android, είναι η γνωστή αναδίπλωση κειμένου που δεν υποστηρίζεται στα windows και πρέπει να πηγαίνεις τη σελίδα πέρα δώθε για να διαβάσεις κάτι σε zoom. Τουλάχιστον, τόσο το myphone, όσο και κάποια άλλα γνωστά sites του ίδιου περιεχομένου, έχουν προσαρμόσει τη μεγέθυνση και μπορείς να διαβάσεις κάτι άνετα. Ένα άλλο που μου αρέσει στον edge και σε συνδυασμό με τον edge σε σταθερό pc, είναι ο συγχρονισμός των σελιδοδεικτών.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για τον edge. Είχα βάλει τα 10, χωρίς hard reset. Έκανα hard reset και οι σελιδοδείκτες παρέμειναν. Είναι φυσιολογικό;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω εναν μπροουσερ που με το που ανοιγει να εχει ταιλς με τα μπουκμαρκς μου. ο ετζ δεν το εχει. μονο ο ucbrowser και ο maxthon. οποτε...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για τον edge. Είχα βάλει τα 10, χωρίς hard reset. Έκανα hard reset και οι σελιδοδείκτες παρέμειναν. Είναι φυσιολογικό;

 

Ναι. Αν δεν τους θες πρέπει να τους διαγράψεις είτε από το κινητό είτε από τον Edge στο PC αν έχεις Windows 10 και το ίδιο MS Account συνδεδεμένο...

 

Οι σελιδοδείκτες συγχρονίζουν με το MS Account σου ώστε να τους έχεις σε όλες τις Windows 10 συσκευές (αντίστοιχο που κάνει και η Google με τον Chrome)...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν δεν τους θες πρέπει να τους διαγράψεις είτε από το κινητό είτε από τον Edge στο PC αν έχεις Windows 10 και το ίδιο MS Account συνδεδεμένο...

 

Οι σελιδοδείκτες συγχρονίζουν με το MS Account σου ώστε να τους έχεις σε όλες τις Windows 10 συσκευές (αντίστοιχο που κάνει και η Google με τον Chrome)...

 

Στο περίπου.... Οι σελιδοδείκτες δεν αποθηκεύονται στο account, απλός συγχρονίζονται ανάμεσα στις συσκευές, αν έχεις ένα pc και ένα κινητό με windows 10 και κάνεις φορμάτ στο pc και βάλεις π.χ. άλλο account θα ξεσυγχρονιστούν οι σελιδοδείκτες και αν όχι, τότε θα συμβεί αυτό αν κάνεις φορτμάτ και στο κινητό, δηλαδή δεν θα έχεις κάποια άλλη συσκευή από την οποία θα μπορεί το κινητό να συγχρονίσει τους σελιδοδείκτες. Η αλήθεια είναι ότι έχοντας windows 10 εικονικά (VMware Workstation) οι σελιδοδείκτες συγχρόνιζαν όποτε τους κάπνιζε.... με τη Redstone αυτό, θα το δοκιμάσω και με τα επίσημα (.218)

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αρκετούς browsers και όταν είχα τα 8.1, αλλά και τώρα με τα 10άρια. Δεν με ενθουσίασε κάποιος ιδιαίτερα, γι' αυτό και έμεινα στον edge. Αυτό που με ενοχλεί στους browsers των windows mobile και που ευχαριστιόμουν στο android, είναι η γνωστή αναδίπλωση κειμένου που δεν υποστηρίζεται στα windows και πρέπει να πηγαίνεις τη σελίδα πέρα δώθε για να διαβάσεις κάτι σε zoom. Τουλάχιστον, τόσο το myphone, όσο και κάποια άλλα γνωστά sites του ίδιου περιεχομένου, έχουν προσαρμόσει τη μεγέθυνση και μπορείς να διαβάσεις κάτι άνετα. Ένα άλλο που μου αρέσει στον edge και σε συνδυασμό με τον edge σε σταθερό pc, είναι ο συγχρονισμός των σελιδοδεικτών.

 

Γιατί δεν πατάς το πλήκτρο κάτω δεξιά (βιβλιαράκι) για να διαβάσεις άνετα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν δεν τους θες πρέπει να τους διαγράψεις είτε από το κινητό είτε από τον Edge στο PC αν έχεις Windows 10 και το ίδιο MS Account συνδεδεμένο...

 

Οι σελιδοδείκτες συγχρονίζουν με το MS Account σου ώστε να τους έχεις σε όλες τις Windows 10 συσκευές (αντίστοιχο που κάνει και η Google με τον Chrome)...

 

Α, κατάλαβα. Βασικά, με βόλεψε απίστευτα, γιατί έχω πολλά bookmarks και δεν είναι για αντιγραφή με το χέρι. :happy:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και η Universal εφαρμογή του Viber.

 

Στο κινητό, στις επαφές πλέον έχει προστεθεί και ένα ακόμα πεδίο με το εικονίδιο του Viber το οποίο όταν το πατάς σε πηγαίνει στην αντίστοιχη Viber εφαρμογή. Επίσης, οι αναπάντητες κλήσεις του Viber φαίνονται και στο "τηλέφωνο" ως αναπάντητες. Ωραίες λειτουργίες τις οποίες θα πρέπει να εκμεταλλευτούν και οι άλλες αντίστοιχες εφαρμογές.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε και η Universal εφαρμογή του Viber.

 

Στο κινητό, στις επαφές πλέον έχει προστεθεί και ένα ακόμα πεδίο με το εικονίδιο του Viber το οποίο όταν το πατάς σε πηγαίνει στην αντίστοιχη Viber εφαρμογή. Επίσης, οι αναπάντητες κλήσεις του Viber φαίνονται και στο "τηλέφωνο" ως αναπάντητες. Ωραίες λειτουργίες τις οποίες θα πρέπει να εκμεταλλευτούν και οι άλλες αντίστοιχες εφαρμογές.

 

την κάνεις απλά αναζήτηση;Γιατί εμένα μου βγάζει ακόμα αυτή που έχουμε...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

την κάνεις απλά αναζήτηση;Γιατί εμένα μου βγάζει ακόμα αυτή που έχουμε...

Ακόμα είναι διαθέσιμη μόνο σε όσους είχαν γραφτεί για την beta. Την ίδια εφαρμογή βρίσκουμε με την αναζήτηση στο store, απλά με κάποιο τρόπο αναγνωρίζει αν εσύ είσαι beta tester ή όχι, και σου κατεβάζει την ανάλογη. Άρα και λινκ να δώσω, πάλι την παλιά θα σου κατεβάσει.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

την κάνεις απλά αναζήτηση;Γιατί εμένα μου βγάζει ακόμα αυτή που έχουμε...

 

Όταν πηγαίνεις στις επαφές και επιλέξεις μια που έχει και Viber σου δίνει την δυνατότητα να καλέσεις και μέσω Viber.Στην v6.0 έκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα είναι διαθέσιμη μόνο σε όσους είχαν γραφτεί για την beta. Την ίδια εφαρμογή βρίσκουμε με την αναζήτηση στο store, απλά με κάποιο τρόπο αναγνωρίζει αν εσύ είσαι beta tester ή όχι, και σου κατεβάζει την ανάλογη. Άρα και λινκ να δώσω, πάλι την παλιά θα σου κατεβάσει.

 

Εγώ την πήρα χωρίς να είμαι tester.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα είναι διαθέσιμη μόνο σε όσους είχαν γραφτεί για την beta. Την ίδια εφαρμογή βρίσκουμε με την αναζήτηση στο store, απλά με κάποιο τρόπο αναγνωρίζει αν εσύ είσαι beta tester ή όχι, και σου κατεβάζει την ανάλογη. Άρα και λινκ να δώσω, πάλι την παλιά θα σου κατεβάσει.

 

Ε αυτό το ξέραμε.

Γράφτε όμως και τις λεπτομέρειες μη ψάχνουμε τσάμπα.

Με λίγα λόγια δεν ήρθε η universal εφαρμογή ακόμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει για όλους η UWP Viber εφαρμογή, θα την πάρουμε σαν αναβάθμιση σε αυτή που έχουμε, ή θα πρέπει να κατεβάσουμε άλλη από το store; Πάντως εγώ που δεν είμαι beta tester και που δοκίμασα με το QR, με πάει στο store σε αυτή που έχω ήδη.
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει για όλους η UWP Viber εφαρμογή, θα την πάρουμε σαν αναβάθμιση σε αυτή που έχουμε, ή θα πρέπει να κατεβάσουμε άλλη από το store; Πάντως εγώ που δεν είμαι beta tester και που δοκίμασα με το QR, με πάει στο store σε αυτή που έχω ήδη.

 

Την beta tester την πήρα σαν αναβάθμιση από αυτήν που κυκλοφορεί.

Θέλει λίγο δουλεία ακόμη αφού έχουν βάλει και βίντεο κλήση (που υπάρχει και στις επαφές σε όσους έχουν Viber ) αλλά δεν λειτουργεί ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν λειτουργούν τα living images, βρήκα τη λύση. Θα πρέπει η εφαρμογή της κάμερας να τρέχει στο background. Θα το δείτε στην οικονομία της μπαταρίας αν είναι ενεργοποιημένο ή όχι. Εγώ τώρα που το ενεργοποίησα λειτουργεί κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν λειτουργούν τα living images, βρήκα τη λύση. Θα πρέπει η εφαρμογή της κάμερας να τρέχει στο background. Θα το δείτε στην οικονομία της μπαταρίας αν είναι ενεργοποιημένο ή όχι. Εγώ τώρα που το ενεργοποίησα λειτουργεί κανονικά.

Το είχα πάθει και εγώ αυτό με την μπαταρία. Για οικονομία στην μπαταρία, είχα απενεργοποιήσει όλες τις εφαρμογές στο background, με αποτέλεσμα να μην μου δείχνει το πραγματικό επίπεδο μπαταρίας το live tile της αντίστοιχης εφαρμογής. Όντως εάν κάποιος θέλει να δουλεύουν τα live tiles, δεν πρέπει να τα απενεργοποιεί στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγώ αυτό με την μπαταρία. Για οικονομία στην μπαταρία, είχα απενεργοποιήσει όλες τις εφαρμογές στο background, με αποτέλεσμα να μην μου δείχνει το πραγματικό επίπεδο μπαταρίας το live tile της αντίστοιχης εφαρμογής. Όντως εάν κάποιος θέλει να δουλεύουν τα live tiles, δεν πρέπει να τα απενεργοποιεί στο παρασκήνιο.

 

άλλο πράγμα λέτε...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...