Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια δεν ξερω αν το εχει συναντησει αλλος, αλλα μια στις 2 μερες θα μου ζηταει το κινητο να κανω επαληθευση το ιμειλ μου. το πεταει οποτε βλεπω τα ιμειλ μου συνηθως. ακρως εκνευριστικο. το εχει κανας αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Από το βράδυ η εφαρμογή του Fb υπολειτουργεί σε 640xl όλες οι ενημερώσεις στην αρχική είναι χθεσινές,τα "πιο πρόσφατα" δεν φορτώνουν καν.Αντιμετωπίζει άλλος τέτοιο πρόβλημα;Υπάρχει τρόπος να δέχομαι ειδοποίησεις από fb και messenger μέσω microsoft edge ή ζητάω υπερβολικά πράγματα :P Έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή για να την εγκαταστήσω ξανά και μου λέει πως είναι ήδη εγκατεστημένη χαχα θα το σπάσω αλήθεια.. Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Λογικά σου λέει πως είναι στην κατοχή σου.οχι ότι είναι εγκατεστημένη.

 

Πάντως το θέμα με τα κολλήματα του fb δεν είναι και σπάνιο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σου λέει πως είναι στην κατοχή σου.οχι ότι είναι εγκατεστημένη.

 

Πάντως το θέμα με τα κολλήματα του fb δεν είναι και σπάνιο.

 

Όχι εγκατεστημένη λέει,τέλος πάντων με τα πολλά την εγκατέστησα πάλι αλλά βλέπω πάλι τα "πιο πρόσφατα" δεν λειτουργούν..

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν το εχει συναντησει αλλος, αλλα μια στις 2 μερες θα μου ζηταει το κινητο να κανω επαληθευση το ιμειλ μου. το πεταει οποτε βλεπω τα ιμειλ μου συνηθως. ακρως εκνευριστικο. το εχει κανας αλλος?

 

Το είχα εγώ με το yahoo. Άλλαξα την επαλήθευση λογαριασμού με 2 βήματα και έστρωσε

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το είχα εγώ με το yahoo. Άλλαξα την επαλήθευση λογαριασμού με 2 βήματα και έστρωσε
για να καταλαβω σωστα το αλλαξες και του εβαλες την επιλογη 2 step verification ή την απενεργοποιησες αυτη την επιλογη? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Με την 318 πως κινείται ο edge,γιατί σε μένα ψιλό σέρνεται.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω σωστα το αλλαξες και του εβαλες την επιλογη 2 step verification ή την απενεργοποιησες αυτη την επιλογη? ευχαριστω πολυ

 

Την απενεργοποίησα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι άσχετο με το παρόν καθώς αφορά το 2 step verification αυτό που ισχύει για τα προγράμματα ανάγνωσης ταχυδρομείου είναι το εξής: μέσα από τις ρυθμίσεις της κάθε υπηρεσίας (gmail, yahoo κτλ) δημιουργούμε έναν μοναδικό κωδικό πρόσβασης για την εφαρμογή του outlook, τον οποίον και συμπληρώνουμε στο πεδίο κωδικού πρόσβασης εντός της εφαρμογής αντί να βάλουμε τον κανονικό μας κωδικό. Έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να ζητήσει 2 step verification. Σημειωτέον ότι αυτήν την στιγμή έχω 3 λογαριασμούς στην εφαρμογή οι οποίοι έχουν 2 step verification και με την παραπάνω μέθοδο δεν μου έχει ζητηθεί ποτέ να ξανακάνω verify το password. Το μόνο αρνητικό είναι ότι σε περίπτωση hard reset και επανεγκατάστασης των λογαριασμών θα πρέπει να ακολουθηθεί ξανά η διαδικασία για την έκδοση verification code.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι άσχετο με το παρόν καθώς αφορά το 2 step verification αυτό που ισχύει για τα προγράμματα ανάγνωσης ταχυδρομείου είναι το εξής: μέσα από τις ρυθμίσεις της κάθε υπηρεσίας (gmail, yahoo κτλ) δημιουργούμε έναν μοναδικό κωδικό πρόσβασης για την εφαρμογή του outlook, τον οποίον και συμπληρώνουμε στο πεδίο κωδικού πρόσβασης εντός της εφαρμογής αντί να βάλουμε τον κανονικό μας κωδικό. Έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να ζητήσει 2 step verification. Σημειωτέον ότι αυτήν την στιγμή έχω 3 λογαριασμούς στην εφαρμογή οι οποίοι έχουν 2 step verification και με την παραπάνω μέθοδο δεν μου έχει ζητηθεί ποτέ να ξανακάνω verify το password. Το μόνο αρνητικό είναι ότι σε περίπτωση hard reset και επανεγκατάστασης των λογαριασμών θα πρέπει να ακολουθηθεί ξανά η διαδικασία για την έκδοση verification code.

 

Το είχα κάνει αυτό που λες (με τον έξτρα κωδικό) και συνεχιζόταν το πρόβλημα. Ίσως το ξαναδοκιμάσω.

Και μιας και είμαστε off, μου βγάζει λάθος κωδικό πάντα στον Mozilla κι όταν ξαναπατάω είσοδο τότε είμαι οκ (μιλάω πάντα για yahoo)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την 318 πως κινείται ο edge,γιατί σε μένα ψιλό σέρνεται.

 

Σε μένα ακριβώς το αντίθετο. Σπέρνει......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν χάλασε το data sense; Εμένα πλέον δεν δείχνει πόσα ΜΒ έχω πλέον. Τα διέγραψα, τα πέρασα πάλι και τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ψάξω στο Calendar;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν χάλασε το data sense; Εμένα πλέον δεν δείχνει πόσα ΜΒ έχω πλέον. Τα διέγραψα, τα πέρασα πάλι και τίποτα.

 

ούτε σε μένα μετράει τα data πλέον,γεια σου ρε ms με τις αναβαθμίσεις σου!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είχα αναβάθμιση στο Viber,όμως όταν το τσέκαρα ήταν πάλι η 6,οπότε δεν ξέρω τι αναβάθμισε
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είχα αναβάθμιση στο Viber,όμως όταν το τσέκαρα ήταν πάλι η 6,οπότε δεν ξέρω τι αναβάθμισε

 

Κάνουν αλλαγές στην 6 διορθώνουν πράγματα ακόμα στην δοκιμαστική.

Και android 6.02 έχουν

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είχα αναβάθμιση στο Viber,όμως όταν το τσέκαρα ήταν πάλι η 6,οπότε δεν ξέρω τι αναβάθμισε

 

Κάνουν αλλαγές στην 6 διορθώνουν πράγματα ακόμα στην δοκιμαστική.

Και android 6.02 έχουν

Για να μην μπερδευόμαστε, είστε beta testers; Γιατί εγώ π.χ. δεν έχω πάρει ακόμη κάποια αναβάθμιση στο νέο viber και έχω την v4.5.4 έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευόμαστε, είστε beta testers; Γιατί εγώ π.χ. δεν έχω πάρει ακόμη κάποια αναβάθμιση στο νέο viber και έχω την v4.5.4 έκδοση.

 

Ναι για το viber beta μιλάνε τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευόμαστε, είστε beta testers; Γιατί εγώ π.χ. δεν έχω πάρει ακόμη κάποια αναβάθμιση στο νέο viber και έχω την v4.5.4 έκδοση.

 

Εγώ τουλάχιστον δεν είμαι tester,μου ήρθε κανονικά.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευόμαστε, είστε beta testers; Γιατί εγώ π.χ. δεν έχω πάρει ακόμη κάποια αναβάθμιση στο νέο viber και έχω την v4.5.4 έκδοση.

 

Το ξέρω ότι είμαι beta tester γι' αυτό έγραψα ότι έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τουλάχιστον δεν είμαι tester,μου ήρθε κανονικά.

Εγώ προσπάθησα μέσω του QR που βάλατε εδώ, αλλά δεν μπόρεσα να τα καταφέρω. Άνοιξα το viber, στις ρυθμίσεις, σάρωση QR και με πήγε την πρώτη φορά στο αμερικάνικο store, όπου δεν κατέβαζε κάτι. Όταν το προσπάθησα πάλι, με πήγε στο store στην εφαρμογή που έχω ήδη. Οπότε θα περιμένω την τελική έκδοση της αναβάθμισης, δεν βιάζομαι άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπάθησα μέσω του QR που βάλατε εδώ, αλλά δεν μπόρεσα να τα καταφέρω. Άνοιξα το viber, στις ρυθμίσεις, σάρωση QR και με πήγε την πρώτη φορά στο αμερικάνικο store, όπου δεν κατέβαζε κάτι. Όταν το προσπάθησα πάλι, με πήγε στο store στην εφαρμογή που έχω ήδη. Οπότε θα περιμένω την τελική έκδοση της αναβάθμισης, δεν βιάζομαι άλλωστε.

 

Έχει αλλαγές,θα μπει και βίντεο κλήση,είναι πιο γρήγορο και έχω την εφαρμογή στην SD.

Link to comment
Share on other sites

Το Viber για όσους έχουν την δοκιμαστική έκδοση, μόλις πήρε καινούργιο update, λογικά διόρθωσαν το bug που είχε δημιουργηθεί με το update της Κυριακής που εμφάνιζε με το που ερχόταν κάποιο μήνυμα τον αριθμό 99 στην οθόνη κλειδώματος, μετά το update τουλάχιστον σε εμένα, τα μηνύματα έρχονται κανονικά. Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από το βράδυ η εφαρμογή του Fb υπολειτουργεί σε 640xl όλες οι ενημερώσεις στην αρχική είναι χθεσινές,τα "πιο πρόσφατα" δεν φορτώνουν καν.Αντιμετωπίζει άλλος τέτοιο πρόβλημα;Υπάρχει τρόπος να δέχομαι ειδοποίησεις από fb και messenger μέσω microsoft edge ή ζητάω υπερβολικά πράγματα :P Έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή για να την εγκαταστήσω ξανά και μου λέει πως είναι ήδη εγκατεστημένη χαχα θα το σπάσω αλήθεια..

 

Real-time web notifications in Microsoft Edge: Microsoft Edge now supports real-time web notifications, which allow participating websites to send notifications to you via Action Center, with your permission. For example, when your friend sends you a message on Skype for Web while you’re busy in the Xbox app, you won’t miss a thing. A notification from the website will appear in Windows, just like an app might send. Click on the notification and you’ll be right back in Microsoft Edge at the site that sent it!

 

Μιας και το ρώτησες. ;)

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...