Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τον hotmail δεν εχει επιλογη διαγραφης οπως εχει στους αλλους που διεγραψα. Αυτος πως τον διαγραφουμε?

 

Δοκίμασε να συγχρονίσεις μόνο τις 3 τελευταίες μέρες από τις ρυθμίσεις του email. Τα συνημμένα πιάνουν χώρο ειδικά όταν τα κατεβάζεις κι έχεις πολλά μαιλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο κύριος λογαριασμός σου (MS Account) δεν σου δίνει δικαίωμα διαγραφής...

 

Κρίμα γιατι αυτός ειναι ο μεγαλυτερος. Εκανα τους υπολοιπους αλλα παλι δεν επαρκει ο χωρος

Καμια αλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια και εγώ. Καθημερινή χρήση. Απορώ τι κόλλημα έχουν φάει. Εδώ στην Αμερική γίνεται μεγάλος αγώνας για επαναφορά του ραδιοφώνου σε όλα τα smartphones και αρχίζουν να το πετυχαίνουν καθώς π.χ. στο S7 και S7 edge δόθηκε αναβάθμιση που ενεργοποιεί το ραδιόφωνο. Αυτοί λοιπόν αποφάσισαν τώρα να καταργήσουν την δικη τους εφαρμογή;; μια εφαρμογή χωρίς update από τα 7αρια;;; ημαρτον.....για εμενα προσωπικά η ύπαρξη ραδιοφώνου είναι κριτήριο αγοράς. Αν δεν έχει, δεν δίνω ούτε cent. Game over

 

Δεν ξέρω αν θυμάστε, σχετικά με τα features που έχουν οι συσκευές (όχι αποκλειστικά με το ραδιόφωνο), ότι μεγάλο ρόλο στις αποφάσεις παίζουν και οι πάροχοι. Καλώς ή κακώς στην Αμερική αυτό ισχύει. Είναι γνωστή η ιστορία του iPhone με τα data, και την απουσία του πλήκτρου άμεσης πρόσβασης, παρά μόνο ότι πρέπει να μπαίνεις μέσα στις ρυθμίσεις για να τα ενεργοποιήσεις. Η Samsung το ραδιόφωνο το ενεργοποίησε σε εκδόσεις που έχουν το Snapdragon 820 και όχι τον Exynos (που κυκλοφορεί στην Αμερική, αν δεν κάνω λάθος).

 

Γενικά πάντως, αφού υπάρχει ο δέκτης πιστεύω πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Από την στιγμή που έχει αποσυρθεί για λίγο καιρό η Intel από τα Mobile chips, και η Microsoft έχει σχεδόν αποκλειστική συνεργασία με την Qualcomm, νομίζω πως δεν υπάρχει κίνδυνος προς το παρόν.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να συγχρονίσεις μόνο τις 3 τελευταίες μέρες από τις ρυθμίσεις του email. Τα συνημμένα πιάνουν χώρο ειδικά όταν τα κατεβάζεις κι έχεις πολλά μαιλ.

 

Ουτε ετσι εγινε κατι συγκλονιστικό. Δεν καταλβαίνω γιατι υπάρχει το Μηνύματα και Ημερολόγιο (1,12GB) μεσα στο Συσκευή/Εφαρμογες & Παιχνίδια! Αυτο μπορώ να το δω από μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Την κίνηση τη θεωρώ απαράδεκτη. Θα μπορούσε στα "κλειδωμένα" εταιριών δηλ. ή σε regions να έχει κάποια χωρίς

και στα υπόλοιπα σε Ευρώπη ή με Generic firmware και όχι customized να υπάρχει. Τώρα βέβαια εμείς λέμε αυτά

και από πίσω μπορεί να υπάρχουν πόσα που δε τα ξέρουμε και άρα υπολογίζουμε...

 

Είναι γνωστή η ιστορία του iPhone με τα data, και την απουσία του πλήκτρου άμεσης πρόσβασης, παρά μόνο ότι πρέπει να μπαίνεις μέσα στις ρυθμίσεις για να τα ενεργοποιήσεις.

 

Αυτό ομολογώ ότι το θεωρούσα μεγάλη βλακεία της Apple να μην το έχει ως γρήγορη πρόσβαση στο control center και σε

κάθε επόμενο iOS το περίμενα. Τι ακριβώς υποτίθεται ότι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εκεί δίνουν πακέτα data που να μην έχεις στο νου σου μήπως τα καταναλώσεις, και δεν σε νοιάζει το άνοιξε κλείσε του data toggle.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εκεί δίνουν πακέτα data που να μην έχεις στο νου σου μήπως τα καταναλώσεις, και δεν σε νοιάζει το άνοιξε κλείσε του data toggle.

 

Και για τους "υπόλοιπους" Ευρώπη καρτοτηλέφωνα δεν μπορούσαν να το κάνουν?

Μετά λένε για εμπειρία χρήσης. Anyway, μη βγούμε εκτός θέματος...

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνουν δεν έχω σκοπο να ξανα αγοράσω microsoft συσκευή.

Εγώ είμαι απο τις 7 το πρωί έξω μέχρι τις 8 το βράδυ... όλη μέρα σχεδόν ακούω ράδιο.:O

Καλά έγραφε ένας απο κάτω στο άρθρο...ας βγάλουν και το κομπιουτεράκι και όλα τα "απαρχαιωμένα"

 

Πολλή φασαρία για το τίποτα. Από τη στιγμή που υπάρχουν εφαρμογές τρίτων για το ραδιόφωνο δεν καταλαβαίνω που ακριβώς είναι το πρόβλημα. Αν δεν είναι προεγκατεστημένο στο τηλέφωνο είναι πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Πολλή φασαρία για το τίποτα. Από τη στιγμή που υπάρχουν εφαρμογές τρίτων για το ραδιόφωνο δεν καταλαβαίνω που ακριβώς είναι το πρόβλημα. Αν δεν είναι προεγκατεστημένο στο τηλέφωνο είναι πρόβλημα;

 

Με αυτό το σκεπτικό βέβαια γιατί να μην είναι ούτως ή άλλως στο τηλ/νο έτοιμη;

Ένας που το θέλει θα το κατεβάσει. Ένας που δεν τον νοιάζει απλά δε θα ασχοληθεί.

Και να σε βάζει να ψάχνεις να κατεβάζεις να βρεις μια που θα δουλεύει και που θα σου αρέσει κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Εμείς περιμένουμε να έρθουν κάποια βασικά πράγματα στα 10 και αυτοί αφαιρούν τα ήδη υπάρχοντα; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

To Onedrive σας λειτουργεί σωστα στην αποστολη απο την Καμερα ?

Έχω εδω και ποσο καιρο εχω 10-15 φωτογραφίες και δέν μπορει να τις στείλει, γραφει 'Αναμονή..' και εκτος αυτου, δεν μπορώ να τα κάνω και ακύρωση!

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

To Onedrive σας λειτουργεί σωστα στην αποστολη απο την Καμερα ?

Έχω εδω και ποσο καιρο εχω 10-15 φωτογραφίες και δέν μπορει να τις στείλει, γραφει 'Αναμονή..' και εκτος αυτου, δεν μπορώ να τα κάνω και ακύρωση!

Σωστά λειτουργεί,μέσο WiFi και σήμερα πήρε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Πολλή φασαρία για το τίποτα. Από τη στιγμή που υπάρχουν εφαρμογές τρίτων για το ραδιόφωνο δεν καταλαβαίνω που ακριβώς είναι το πρόβλημα. Αν δεν είναι προεγκατεστημένο στο τηλέφωνο είναι πρόβλημα;

 

Είναι θέμα σταθερότητας.

Εγώ στα κατσάβραχα που ανεβαίνω κάθε τρεις και λίγο τα ραδιόφωνα τρίτων δεν πιάνουν ούτε για πλάκα!

Ας βγάλουν και τα μηνυματα τότε... έτσι και αλλιώς όλοι viber η whats up χρησιμοποιούν!:p

Δεν ήξερα ότι πρέπει να πληρώνω έξτρα data για τεχνολογία 1.5 αιώνα!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το shazam σας δουλεύει? Εμένα δεν βρίσκει τίποτα. Έκανα επανεγκατάσταση αλλά τίποτα. Το soudhound δουλεύει μια χαρά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κι εδώ το Shazam δεν...

 

 

Δοκιμάστε αυτήν για radio

http://clkde.tradedoubler.com/click?p=213688&a=2795219&g=0&url=https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/app/9wzdncrfhv8z

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πολλή φασαρία για το τίποτα. Από τη στιγμή που υπάρχουν εφαρμογές τρίτων για το ραδιόφωνο δεν καταλαβαίνω που ακριβώς είναι το πρόβλημα. Αν δεν είναι προεγκατεστημένο στο τηλέφωνο είναι πρόβλημα;

 

Ναι, είναι. Το χρησιμοποιώ κάθε μέρα και απαιτώ να υπάρχει stock app.

 

Το ότι το αφαίρεσαν το βλέπω ως ύπουλο τρόπο να αφαιρέσουν και το hardware κομμάτι, στις επόμενες συσκευές.

 

P.S.: Και apps τρίτων υπάρχουν για την κάμερα. Άρα, άχρηστο το stock Microsoft app, σωστά; Ας διαγραφεί.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

 

 

Να σε ρωτήσω κατα την αρχική ρύθμιση δεν έχει Ελλάδα, τι βάζεις για να σου φέρει τους Ελληνικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς; Είναι streaming υπηρεσία ή χρησιμοποιεί το hardware του κινητού;

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κατα την αρχική ρύθμιση δεν έχει Ελλάδα, τι βάζεις για να σου φέρει τους Ελληνικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς; Είναι streaming υπηρεσία ή χρησιμοποιεί το hardware του κινητού;

 

Ποια εφαρμογή είναι;Το λινκ δεν μου ανοίγει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

 

Το άρθρο που παρέθεσες ειναι η απάντηση προς τα παιδια παραπάνω που αναρωτιούνται τι έγινε. Έγραψα και πριν: Πολλές αποφάσεις παίρνονται σε συμφωνία με τους παροχους προκειμένου να εξασφαλίσουν υποστήριξη. Παράδειγμα τα data του iPhone.

 

Στο άρθρο, ήδη ο αρθρογράφος στράφηκε σε υπηρεσία data. Δεν το χρησιμοποιούσα πολύ, αλλα ειναι κάτι ξεχωριστό και είναι μεγάλη πατάτα που το βγάζουν. Ωστόσο, δεν μπορούμε να παραβλέψουμε το γεγονός σαν εταιρεία κάνει συμφωνίες και χρειάζεται σύγκλιση και από τις δυο πλευρές. Το αν θε πετύχει θα το δούμε (προσωπικά πιστεύω πως δεν υπάρξει μεγάλη διαφορά). Το θέμα ειναι αν θα σταματήσει εδώ ή θα αφαιρέσει και άλλα.

 

Τουλάχιστον, υπάρχει η υποστήριξη από 3rd party εφαρμογές λόγω ποιότητας των chip (Qualcomm) και δεν αφαιρείται τελείως η δυνατότητα όπως σε άλλες συσκευές.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή "καλή" είναι μία χωρίς data και αυτή κουτσή.

 

:lol: :lol: :lol:

 

Αναμενόμενο δεν νομίζεις; Μέχρι πρότινος είχε η MS την δική της, οπότε και δεν χρειαζόταν κάποιος να βγάλει. Δεν υπήρχε ανάγκη. Τώρα δημιουργήθηκε όμως. Θα βγούνε και καλές. Το θέμα είναι τι άλλο είναι στο πρόγραμμα για αφαίρεση (και για πρόσθεση).

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

 

Αναμενόμενο δεν νομίζεις; Μέχρι πρότινος είχε η MS την δική της, οπότε και δεν χρειαζόταν κάποιος να βγάλει. Δεν υπήρχε ανάγκη. Τώρα δημιουργήθηκε όμως. Θα βγούνε και καλές. Το θέμα είναι τι άλλο είναι στο πρόγραμμα για αφαίρεση (και για πρόσθεση).

 

Εκτός από αυτό που λες,είναι και να βρει έναν τρόπο να πείσει τους devs να ασχοληθούν σοβαρά με τα Wp.

Από σαβούρα,χορτάσαμε.:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...