Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή αναβάθμιση σε 5.1 δεν γίνεται χειροκίνητα? Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει. Πως πρέπει να την κατεβάσεις μόνος σου και να την περάσεις...

 

Όπως και να έχει δεν έχω διαβάσει ξεκάθαρα τι φέρνει ή αναβάθμιση εκτός από έναν φίλο που κάποια ποστς πίσω ανέφερε πολύ θετικά πράγματα (ένα εξ αυτών και ή φωτεινότητα της οθόνης που ανέβηκε αισθητά). Μπορεί κάποιος που έχει την 5.1 να μας πει τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Ή αναβάθμιση σε 5.1 δεν γίνεται χειροκίνητα? Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει. Πως πρέπει να την κατεβάσεις μόνος σου και να την περάσεις...

 

Όπως και να έχει δεν έχω διαβάσει ξεκάθαρα τι φέρνει ή αναβάθμιση εκτός από έναν φίλο που κάποια ποστς πίσω ανέφερε πολύ θετικά πράγματα (ένα εξ αυτών και ή φωτεινότητα της οθόνης που ανέβηκε αισθητά). Μπορεί κάποιος που έχει την 5.1 να μας πει τι παίζει?

Όλες οι επίσημες αναβαθμίσεις έρχονται στο κινητό μας αυτόματα όταν έρθει ή ώρα τους, αυτές που κατεβάζουμε μόνοι μας νωρίτερα προϋποθέτει και να ξέρουμε τι κάνουμε! Γνώμη μου είναι να περιμένουμε και όλα θα γίνουν όταν πρέπει, ή υπομονή είναι αρετή!

Link to comment
Share on other sites

Ή αναβάθμιση σε 5.1 δεν γίνεται χειροκίνητα? Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει. Πως πρέπει να την κατεβάσεις μόνος σου και να την περάσεις...

 

Όπως και να έχει δεν έχω διαβάσει ξεκάθαρα τι φέρνει ή αναβάθμιση εκτός από έναν φίλο που κάποια ποστς πίσω ανέφερε πολύ θετικά πράγματα (ένα εξ αυτών και ή φωτεινότητα της οθόνης που ανέβηκε αισθητά). Μπορεί κάποιος που έχει την 5.1 να μας πει τι παίζει?

 

Δε ξέρω τι γίνεται με τις αναβαθμίσεις στη συγκεκριμένη συσκευή. Άλλοι αναβαθμίζονται άλλοι όχι.

Γαλλικό unbranded μονόκαρτο και δε μου έχει τίποτα. Με την 5.0 είναι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Άποψη σου μάλλον, 1. εγώ την θεωρώ καλή, όχι άριστη αλλά καλή για φωτογραφίες επαγγελματικές υπάρχουν οι φωτογραφικές μηχανές.

2. Μου κρατάει 3 με 4 μέρες, είναι καθαρά θέμα του τι ζητάς από το κινητό σου να κάνει μέσα σε 15 ώρες.

3. Ή ποιότητα κλήσης έχει αναφερθεί επανειλημμένα εδώ μέσα σαν πρόβλημα μόνο όμως από αυτούς που χρησιμοποιούν hd voice.

4. Ή φωτεινότητα είναι καλη προς μετρια, βάλτο στο αυτόματο.

5. Ή αναβάθμιση για την 5.1 σταμάτησε όπως λένε διάφορα ευρωπαϊκά site γιατί δουλεύουν πλέον την 6.0.

Άποψη μου, πάντα φιλικά!

Και όπως λέει και ο φίλος Celtic πιο πάνω το κινητό φυσάει!!!

(Dual sim unbranded)

υπαρχει δυνατοτητα να αφαιρεσεις την επιλογη hd voice?αν ναι πως γινεται?ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι dual sim unbranded και δεν εχω κανενα απο τα προβληματα που λες...

εμενα ΦΥΣΑΕΙ το κινητο

 

Κι εμένα το ίδιο !!! Θεωρώ πως είναι πάρα πολύ καλό ειδικώς για τα λεφτά του...!!!

Τα μόνα δύο πράγματα που βρήκα είναι τα εξής...

Ο ήχος στην έξοδο των ακουστικών είναι λίγο πιο χαμηλός απ όσο θα ήθελα, και όταν το κινητό είναι συνδεδεμένο με τον φορτιστή, το λαμπάκι δεν αντιδρά στις ειδοποιήσεις νέων μηνυμάτων κτλ... δεν αναβοσβήνει.... Δείχνει μόνον την κατάσταση φόρτισης του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Άποψη σου μάλλον, 1. εγώ την θεωρώ καλή, όχι άριστη αλλά καλή για φωτογραφίες επαγγελματικές υπάρχουν οι φωτογραφικές μηχανές.

2. Μου κρατάει 3 με 4 μέρες, είναι καθαρά θέμα του τι ζητάς από το κινητό σου να κάνει μέσα σε 15 ώρες.

3. Ή ποιότητα κλήσης έχει αναφερθεί επανειλημμένα εδώ μέσα σαν πρόβλημα μόνο όμως από αυτούς που χρησιμοποιούν hd voice.

4. Ή φωτεινότητα είναι καλη προς μετρια, βάλτο στο αυτόματο.

5. Ή αναβάθμιση για την 5.1 σταμάτησε όπως λένε διάφορα ευρωπαϊκά site γιατί δουλεύουν πλέον την 6.0.

Άποψη μου, πάντα φιλικά!

Και όπως λέει και ο φίλος Celtic πιο πάνω το κινητό φυσάει!!!

(Dual sim unbranded)

1) το καλή είναι υποκειμενικος όρος. Αν το συγκρίνω με κινητο 5ετιας καλή είναι. Αν το συγκρίνω με το S650 που είχα, κινητό αξίας 115 ευρώ και 2 ετών, είναι ΜΑΚΡΑΝ χειρότερη. Και σίγουρα του S650 δεν ήταν επαγγελματική.

2) το 15 ώρες αυτονομία με 2 ώρες οθόνη θέλει περαιτέρω ανάλυση;

3) άρα υπάρχει πρόβλημα. Συγνώμη αλλά δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθει το HD voice από τις ρυθμισεις του κινητού

4)στο αυτόματο το έχω. Όπως είπα το Y6 που είναι 50ευρω φθηνότερο της ίδια εταιρείας, δίπλα διπλα είναι πολύ πιο φωτεινό. Σε καταστημα με κινητά δουλεύω και το έχω δει.

5) το ελπίζω γιατί προς το παρόν δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση.

 

Το κινητό φυσάει αλλά έχει χτυπητες αδυναμίες. Κάποια πράγματα για συσκευή 200 ευρώ είναι μη αποδεκτά.

Link to comment
Share on other sites

1) το καλή είναι υποκειμενικος όρος. Αν το συγκρίνω με κινητο 5ετιας καλή είναι. Αν το συγκρίνω με το S650 που είχα, κινητό αξίας 115 ευρώ και 2 ετών, είναι ΜΑΚΡΑΝ χειρότερη. Και σίγουρα του S650 δεν ήταν επαγγελματική.

2) το 15 ώρες αυτονομία με 2 ώρες οθόνη θέλει περαιτέρω ανάλυση;

3) άρα υπάρχει πρόβλημα. Συγνώμη αλλά δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθει το HD voice από τις ρυθμισεις του κινητού

4)στο αυτόματο το έχω. Όπως είπα το Y6 που είναι 50ευρω φθηνότερο της ίδια εταιρείας, δίπλα διπλα είναι πολύ πιο φωτεινό. Σε καταστημα με κινητά δουλεύω και το έχω δει.

5) το ελπίζω γιατί προς το παρόν δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση.

 

Το κινητό φυσάει αλλά έχει χτυπητες αδυναμίες. Κάποια πράγματα για συσκευή 200 ευρώ είναι μη αποδεκτά.

Η' το κινητο σου εχει προβλημα η' κατι δεν κανεις καλα, σηγουρα εχεις το p8 lite? Αυτα που λες απλα δεν υπαρχουν. Πουλα το φιλε χαλια ειναι το κινητο σου. Δεν περνει αλλη κουβεντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Και γω που είχα το συγκεκριμένο τηλέφωνο εκτός από το ήταν γρήγορο και με καλό λογισμικό ούτε η κάμερα μου άρεσε ούτε η ποιότητα κλήσης ούτε η φωτεινότητα της οθόνης. Πήρα το j5 και έχει πολύ καλύτερη κάμερα και οθόνη και γρήγορο είναι απλά δεν έχει μεγάλη ρομ αλλά αυτό το ήξερα
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν μου ανοίγει το play store οπότε δε μπορώ να κάνω αναβάθμιση καμιάς εφαρμογής..

έκανα πρόσφατα την επίσημη αναβάθμιση ρομ στην 170.. είναι η 2η αναβάθμιση που έκανα..

πώς μπορώ να καταργήσω την αναβάθμιση αυτή και να επιστρέψω στην παλιά ρομ, μπας και λυθεί το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα τελικά τί έφταιγε..

 

αλλά έχω άλλο ερώτημα..

 

σε ποια σελίδα του μίτου περιγράφεται η χρήση 2ης κάρτας σιμ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το σήμα του viber και το ότι δεν σου έρχονται αμέσως οι ειδοποιήσεις και πρέπει να μπεις μέσα για να δεις τα νέα μηνύματα διορθώνεται από τις ρυθμίσεις για εξοικονόμηση της μπαταρίας.

 

 

 

Τελικά ήταν απλό αλλά αν δεν έχεις και πολύ επαφή φαίνεται βουνό.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν απλό αλλά αν δεν έχεις και πολύ επαφή φαίνεται βουνό.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Αν γινεται μπορεις να μας πεις που μπηκες στο μενου και το εκανες; (και απ οτι καταλαβα για να εχουμε led ειδοποιηση στο viber θα πρεπει το μνμ να εμφανιζεται στην οθονη κλειδωματος;;)

Link to comment
Share on other sites

1) το καλή είναι υποκειμενικος όρος. Αν το συγκρίνω με κινητο 5ετιας καλή είναι. Αν το συγκρίνω με το S650 που είχα, κινητό αξίας 115 ευρώ και 2 ετών, είναι ΜΑΚΡΑΝ χειρότερη. Και σίγουρα του S650 δεν ήταν επαγγελματική.

2) το 15 ώρες αυτονομία με 2 ώρες οθόνη θέλει περαιτέρω ανάλυση;

3) άρα υπάρχει πρόβλημα. Συγνώμη αλλά δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθει το HD voice από τις ρυθμισεις του κινητού

4)στο αυτόματο το έχω. Όπως είπα το Y6 που είναι 50ευρω φθηνότερο της ίδια εταιρείας, δίπλα διπλα είναι πολύ πιο φωτεινό. Σε καταστημα με κινητά δουλεύω και το έχω δει.

5) το ελπίζω γιατί προς το παρόν δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση.

 

Το κινητό φυσάει αλλά έχει χτυπητες αδυναμίες. Κάποια πράγματα για συσκευή 200 ευρώ είναι μη αποδεκτά.

Καλημέρα φίλε,σε επικοινωνία που είχα με την εταιρεία για το θέμα του ήχου hd voice μού απάντησαν ως εξής:Γιώργο καλησπέρα!Στην επίσημη σελίδα της Huawei στην Ελλάδα http://bit.ly/1OBW6q5 υπάρχει το συγκεκριμένο Firmware,θα σου πρότεινα να το κατεβάσεις,να κάνεις έπειτα μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,σώζοντας τα αρχεία σου πριν και ενημέρωσε μας εάν το πρόβλημα υπάρχει ακόμα.Καλό Σαββατοκύριακο,φιλικά!.Το έχει κάνει κάποιος να μας πει αν διορθώθηκε το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανε πρώτη φορά κάτι χαζό το κινητό. Ηταν μόλις φορτισμένο και σε ultra Mode(κλειστά όλα) , έπεσα για ύπνο και μόλις ξύπνησα ήταν 80%. Είχαν ρουφηξει 20% τα Google services.

 

Απλα το αναφέρω σαν περίεργο γιατί δεν το έχει ξανακάνει. Πόσο μάλλον σε ultra mode.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα το πουλησα το G8 και παλι σε P8 lite . Αυτο το P8 lite ομως ισως εχει θεμα...

Ανοιγω το CPU-Z και μου βγαζει ενεργους μονο τους 4 πυρηνες . Τι μπορει να παιζει ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα το πουλησα το G8 και παλι σε P8 lite . Αυτο το P8 lite ομως ισως εχει θεμα...

Ανοιγω το CPU-Z και μου βγαζει ενεργους μονο τους 4 πυρηνες . Τι μπορει να παιζει ;

 

Δεν είναι απαραίτητο να λειτουργούν ταυτόχρονα και οι 8 πυρήνες.

Link to comment
Share on other sites

Η' το κινητο σου εχει προβλημα η' κατι δεν κανεις καλα, σηγουρα εχεις το p8 lite? Αυτα που λες απλα δεν υπαρχουν. Πουλα το φιλε χαλια ειναι το κινητο σου. Δεν περνει αλλη κουβεντα!!!
έχεις δίκιο φίλε. Καλύτερο απο Galaxy S6 Edge είναι σε όλα.

 

 

Και γω που είχα το συγκεκριμένο τηλέφωνο εκτός από το ήταν γρήγορο και με καλό λογισμικό ούτε η κάμερα μου άρεσε ούτε η ποιότητα κλήσης ούτε η φωτεινότητα της οθόνης. Πήρα το j5 και έχει πολύ καλύτερη κάμερα και οθόνη και γρήγορο είναι απλά δεν έχει μεγάλη ρομ αλλά αυτό το ήξερα

Θα πήρες κ εσύ λάθος τηλέφωνο σαν εμένα :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα το έχει ή σύζυγος λίγες βδομάδες.

Κανενα πρόβλημα

Ποιότητα κορυφαία, σε ήχο, σήμα, 4g,WiFi,GPS,

Ο ηχος δε, είναι σαφως ανωτερος από ένα Samsung s5 που επίσης έχω.Είναι κορυφαίος.

Ή οθόνη με την τελευταία αναβάθμιση αρκετά φωτεινή.

 

Ή αυτονομια επαρκής για μια μέρα λογικής χρήσης, στη γυναίκα που βάζει ελάχιστο 4g βγάζει άνετα διήμερο...

 

Παρολαταυτα το πουλαω λόγω...μεγέθους, θέλει μικρότερο, και δε θέλει ένα 4X ,ή το S5...

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς λάθος τηλέφωνο;

Πλάκα κάνω. Ειρωνικά το είπα. Επειδή είπε πιο πάνω ο φίλος οτι εγώ που έχω παρατηρήσει αυτά τα μειονεκτηματα έχω λάθος τηλεφωνο μάλλον. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε,σε επικοινωνία που είχα με την εταιρεία για το θέμα του ήχου hd voice μού απάντησαν ως εξής:Γιώργο καλησπέρα!Στην επίσημη σελίδα της Huawei στην Ελλάδα http://bit.ly/1OBW6q5 υπάρχει το συγκεκριμένο Firmware,θα σου πρότεινα να το κατεβάσεις,να κάνεις έπειτα μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,σώζοντας τα αρχεία σου πριν και ενημέρωσε μας εάν το πρόβλημα υπάρχει ακόμα.Καλό Σαββατοκύριακο,φιλικά!.Το έχει κάνει κάποιος να μας πει αν διορθώθηκε το πρόβλημα?

Μου κανει εντυπωση που λεει οτι ειναι η εκδοση Β140 που την εχουμε βαλει εδω και μηνες αλλα στο link λέει ημερομηνια 2016-1-19.. Περιεργο;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεται μπορείς να μας πεις που μπήκες στο μενου και το εκανες; (και απ οτι καταλαβα για να εχουμε led ειδοποίηση στο viber θα πρέπει το μνμ να εμφανίζεται στην οθονη κλειδωματος;;)

 

Λοιπόν κατά καιρούς εμφανίζει κάποιο μήνυμα ότι κάποια εφαρμογή τρώει πολύ μπαταρία ή μήπως θες να βελτιώσεις τον χρόνο ζωής της μπαταρίας,κάτι τέτοιο τέλος πάντων δεν θυμάμαι ακριβώς.Εκεί λοιπόν είχα πατήσει 'ναι' και έκλεισαν όλες οι εφαρμογές που έτρεχαν από πίσω για να εξοικονομώ μπαταρία.

 

Για να το επαναφέρω πήγα στις ρυθμίσεις->εξοικονόμηση ενέργειας->προστατευμένες εφαρμογές.

 

Εκεί βρίσκεις το viber και ότι άλλο θες και του επιτρέπεις υψηλή κατανάλωση.Τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα και λειτούργησε πλήρως και η φωτεινή ένδειξη και η ειδοποίηση μηνύματος στην οθόνη κανονικά,που πριν δεν εμφανιζόταν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...