Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υποτίθεται όμως ότι σε unbranded έρχονται πιο γρήγορα οι αναβαθμίσεις; Έτσι γίνεται συνήθως. Φίλη με brand cosmote έχει την Β181.

 

Και εγώ έτσι νόμιζα. Δεν θυμάμαι όμως αν οι branded συσκευές είχαν πάρει αναβάθμιση όταν οι dual πήραν την 170.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ή Β170 είναι ή τελευταία για τα dual sim, δεν υπάρχει πιο καινούργια και μάλλον δεν θα πάει σε 5.1 γιατί από ότι διάβασα την σταμάτησαν για να στείλουν τον Μάρτιο την 6.0.

 

Και εγώ έτσι νόμιζα. Δεν θυμάμαι όμως αν οι branded συσκευές είχαν πάρει αναβάθμιση όταν οι dual πήραν την 170.

Σας ευχαριστώ. Πάντως είναι από τα πολύ θετικά για το κινητό που θα πάρει marshmallow...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας ανακοινώνω ότι το P8 Lite μου μετά από έναν μήνα χρήσης έχει λυγίσει (δεν έχει μπεί ποτέ σε...κωλοτσεπη να σας προλάβω). Και δεν είναι το πρώτο που βλέπω να το έχει πάθει στο κατάστημα που δουλεύω.

 

Απαράδεκτο κινητό. α-πα-ρα-δε-κτο. Θα κοιτάξω να επικοινωνήσω απευθείας με Huawei άμεσα. Και να μου το αλλάξουν δεν έχει νόημα. το παθαίνουν όλα σχεδόν. σας προτείνω να ελέγξετε τα δικά σας.

 

Θα ποστάρω φώτος σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας ανακοινώνω ότι το P8 Lite μου μετά από έναν μήνα χρήσης έχει λυγίσει (δεν έχει μπεί ποτέ σε...κωλοτσεπη να σας προλάβω). Και δεν είναι το πρώτο που βλέπω να το έχει πάθει στο κατάστημα που δουλεύω.

 

Απαράδεκτο κινητό. α-πα-ρα-δε-κτο. Θα κοιτάξω να επικοινωνήσω απευθείας με Huawei άμεσα. Και να μου το αλλάξουν δεν έχει νόημα. το παθαίνουν όλα σχεδόν. σας προτείνω να ελέγξετε τα δικά σας.

 

Θα ποστάρω φώτος σύντομα.

 

Τι εννοείς; Το δικό μου το έχω 2 μισή μήνες και δν έχει πάθει τίποτα απολυτως

Link to comment
Share on other sites

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Eχει τσεκαρει κανεις αν παιζει το nova go;

 

Το έχει ρωτήσει κι ο φίλος το Σεπτέμβρη.

 

Δεν βρήκα απάντηση.

 

Παίζει nova go? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θα το καταλάβεις. Στα εικονίδιο των ρυθμίσεων και στο εικονίδιο εργαλεία που είναι μέσα το εικονίδιο emui, έχουν όλα έναν άσσο κόκκινο σαν να ήρθε μυνημα. Ακόμα και ειδοποιήση θα έχεις στο πάνω μέρος της οθόνης. Δεν γίνεται να σου ξεφύγει.

 

A... OK... Ευχαριστώ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχει παρει το κινητο η κοπέλα μου.

Γενικα προβλεπονται αρκετες πτωσεις για το κινητο,και θαθελα να μου προτεινετε μια καλη θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχει παρει το κινητο η κοπέλα μου.

Γενικα προβλεπονται αρκετες πτωσεις για το κινητο,και θαθελα να μου προτεινετε μια καλη θηκη.

Δυστυχώς οι επώνυμοι του χώρου(Spigen - Nillkin) δεν βγάζουν ενισχυμένες για το δικό μας.

Γιαυτό σου προτείνω αυτό που θα κάνω εγώ, τζάμι 9Η+ και θήκη διάφανη από tpu της Nillkin από το eBay. Την θήκη την βρίσκεις και από εδώ.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

τελικά με την αναβάθμιση του android τί έγινε;;

 

επίσης, μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να απεγκαταστήσω την Β170 και να γυρίσω στην Β132?

Edited by scofild
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχει στραβωσει αλλά ήταν μετά από μέρες που το έβαλα σε τσέπη τζιν αρκετά στενό, ή κοιμήθηκα πάνω του μεθυσμένος :p

 

Άρα δεν έχω καθαρή εικόνα του πως έγινε αλλά μάλλον κάτι έκανα εγώ

 

Δεν λέω ότι φταις εσύ που στραβωσε, απλά παραθέτω τη δικιά μου εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

 

Το έχεις σε θήκη; Αν ναι τότε μάλλον οφείλεται σε αυτό γιατί και το δικό μου έχει πάρει μια μικρή κλήση κα έχω καταλήξει ότι πρέπει να φταίει η θήκη γιατί ήταν εξαιρετικά σφιχτή.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Περήφανος κάτοχος του κινητού εδώ και 4 μέρες. Έχω κάποιες απορίες αν μπορεί κάποιος να μου πει γιατί

δεν βρήκα κάτι στο search του τοπικ :

 

1) Γίνεται το timelapse βίντεο να γίνει λίγο πιο "αργό"? Τράβηξα βίντεο 25 λεπτά και το έκανε 15 δευτερόλεπτα.

Είναι τόσο γρήγορο που δεν μπορείς να διακρίνεις τίποτα....

2) Δεν μου ενεργοποιείται το led ειδοποίησης όταν έχω μηνύματα από viber και yahoo mail.

 

Αν μπορείτε να βοηθήσετε θα ήμουν ευγνώμων.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου σε θηκη λαστιχο ΣΤΡΑΒΩΣΕ πολυ!! Το εφτιαξε φιλος...

τωρα ποσο θα αντεξει αγνωστο !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου σε θηκη λαστιχο ΣΤΡΑΒΩΣΕ πολυ!! Το εφτιαξε φιλος...

τωρα ποσο θα αντεξει αγνωστο !

Πως το έφτιαξε ξέρεις; Γιατί κάτι σκεφτόμουν αλλά μην γίνει χειρότερα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πως το έφτιαξε ξέρεις; Γιατί κάτι σκεφτόμουν αλλά μην γίνει χειρότερα.

 

με το χερι του !!! ΤΟ πιεσε και εστρωσε....!! Δοκιμασε το αλλα σιγα σιγα μην σπασεις την πλακετα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά ρε παιδιά πόσο σφιχτεί είναι η λαστιχένια θήκη που το έχετε ?????

Και εγώ σε λαστιχένια το έχω και δεν έχω δει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά ρε παιδιά πόσο σφιχτεί είναι η λαστιχένια θήκη που το έχετε ?????

Και εγώ σε λαστιχένια το έχω και δεν έχω δει πρόβλημα.

 

Μην φαντασείς κάτι τρελό. Το πρόβλημα δεν φαίνεται με το μάτι, σε εμενα τουλάχιστον. Το έβαλα γυμνό πάνω σε λεία επιφάνεια και από τις δυο μεριές και απο τη μεριά του γυαλιού δεν πατάει εντελώς, κάνει λίγο τραμπάλα. Μιλάμε για χιλιοστό του χιλιοστού του χιλιοστού...κτλ, εντελώς φλατ πάντως δεν είναι.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητο αν το κρατήσετε απο το πανω και το κατω μέρος και το περιστρεψετε, στραβωνει ολόκληρο χωρίς ιδιαίτερη δύναμη.

 

Και εγώ το επανεφερα οσο μπορούσα με το χέρι αλλά αυτό δεν είναι λυση. Και δεν είχα βάλει ούτε θήκη πιυ λένε μερικοί.

 

Είναι πολύ κακής ποιοτικά κατασκευής. Είχα αντίστοιχου μεγέθους κινητά (Zenfone 5, Lenovo S650, Lenovo S960, LG P760 κτλ) και ποτε δε αντιμετωπισα τέτοιο πρόβλημα.

 

Χίλιες φορές να έπαιρνα το M4 Aqua...

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητο αν το κρατήσετε απο το πανω και το κατω μέρος και το περιστρεψετε, στραβωνει ολόκληρο χωρίς ιδιαίτερη δύναμη.

 

Και εγώ το επανεφερα οσο μπορούσα με το χέρι αλλά αυτό δεν είναι λυση. Και δεν είχα βάλει ούτε θήκη πιυ λένε μερικοί.

 

Είναι πολύ κακής ποιοτικά κατασκευής. Είχα αντίστοιχου μεγέθους κινητά (Zenfone 5, Lenovo S650, Lenovo S960, LG P760 κτλ) και ποτε δε αντιμετωπισα τέτοιο πρόβλημα.

 

Χίλιες φορές να έπαιρνα το M4 Aqua...

 

Δεν ξέρω αν είναι για θέμα κατασκευαστικής ποιότητας ή κάτι άλλο. Εμένα μου μοιάζει ποιοτικό, εδώ και τα iPhone στραβώνουν, δεν θα πεις ότι δεν είναι ποιοτικής κατασκευής. Όσο για το M4 το είχα στα υπόψιν αλλά με την εσωτερική μνήμη που έχει δεν πάει πουθενά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για τα 200€ που κάνει είναι εξαιρετικό

Εδώ στραβωνει το s6 και τα IPhone των 750€

Σε κάθε περίπτωση δομικό προβλήματα δεν έχει

ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΙΧ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και μενα το κινητο αν και το εχω 2 μηνες δεν εχει προβλημα... για να εχει λυγισει σε οσους εχει λυγισει θα εχει ζοριστει λογικα!

Παντος καλο ειναι το προσεχουμε να το μη το παθουμε και οι υπολοιποι ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...