Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα το κάνει αυτό χωρίς να έχω καταφέρει να βρω λύση...

 

εμενα στην αρχη μου το εμφανιζε το μοβ και μετα παπαλα....πρεπει κατι να σκαλισεις στις ρυθμισεις.νομιζω πως εαν επιλεξεις να εμφανιζετε το μνμ που λαμβανεις(οχι οτι απλα ηρθε μνμ,αλλα και το περιεχομενο του μνμ)θα σου αναβοσβηνει κανονικα.

 

Το ίδιο ακριβώς έχει συμβεί και στο δικό μου.

Για περιπου 2 μήνες όλα αναβαν κανονικά στις ειδοποιήσεις,πλέον όμως όχι.Επίσης όσο είναι σε αδράνεια δεν βγαίνει ούτε το σήμα του viber στην μπάρα,πρέπει να μπω μέσα στην εφαρμογή ώστε να φορτώσει και να εμφανίσει τα ληφθέντα μηνύματα...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έχει συμβεί και στο δικό μου.

Για περιπου 2 μήνες όλα αναβαν κανονικά στις ειδοποιήσεις,πλέον όμως όχι.Επίσης όσο είναι σε αδράνεια δεν βγαίνει ούτε το σήμα του viber στην μπάρα,πρέπει να μπω μέσα στην εφαρμογή ώστε να φορτώσει και να εμφανίσει τα ληφθέντα μηνύματα...

Αυτό με το σήμα του viber και το ότι δεν σου έρχονται αμέσως οι ειδοποιήσεις και πρέπει να μπεις μέσα για να δεις τα νέα μηνύματα διορθώνεται από τις ρυθμίσεις για εξοικονόμηση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάρω το p8 lite. Ποια είναι τελικά τα σημαντικά αρνητικά αυτού του κινητού? αξίζει η αγορά του? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάρω το p8 lite. Ποια είναι τελικά τα σημαντικά αρνητικά αυτού του κινητού? αξίζει η αγορά του? Ευχαριστώ

Πάρτo

Όμως να είναι ALEL21, UNBRANDED

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου την έκδοση ALEL21 πως μπορώ να τη γνωρίζω εκ των προτέρων ?

 

Tα γράφει στο κουτί

Unbranded πουλάνε public, wind, κωτσο.

Αν είναι και άλλοι ας συμπληρώσουν οι φιλοι

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Tα γράφει στο κουτί

Unbranded πουλάνε public, wind, κωτσο.

Αν είναι και άλλοι ας συμπληρώσουν οι φιλοι

Και το E-shop που το αγορασα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο τα σπάει .Το χω εδω και 2 εβδομαδες.Κριμα που δε πηρα το Ρ8.Το theming ειναι ελευθερο εδω.οχι σα το samsung που ηθελε ροοτ.Σας παραθετω το θεμα so cool ,το οποιο το χω τροποποιησει με δικα μου εικονιδια,και διαφορες χρωματικες παραλλαγες απο photoshop.

 

https://www.dropbox.com/s/hatuwjuqhugg8of/201508281031397718.hwt?dl=0

 

http://s21.postimg.org/z5p31cwon/Screenshot_2016_01_20_12_58_20.png

free screen capture

http://s21.postimg.org/amig6b2wn/Screenshot_2016_01_20_13_03_38.png

how to do a screenshot on a pc

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πηγαίνοντας στο ελληνικό site της Huawei είδα αυτό... http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/detail/ale_l21.htm?id=69344

Πριν το κατεβάσω, το έχει δεί κανείς να μας πει τι είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είδα σήμερα ότι μου ήρθε ειδοποίηση για ενημέρωση λογισμικού

τι ενημερωση για 5.1.1 η κατι αλλο.εγω εχω την 170 αυτη τι γραφει που σου ηρθε

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Η 181. Το κινητό είναι της cosmote

μαλιστα.εμενα ειναι αγορασμενο απο κοτσωβολο οποτε δεν ειναι απο παροχο.παντως παραμενει στην 5.0.2 δεν αλαξε τιποτα μαλλον.την κατεβασες στο κινητο η οχι για να μας πεις τι αλλαγες εχει

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Η 181 ειναι η 5.1.1. ; Η καμια σχεση ;
αν την εβαλε στο κινητο ο φιλοςι που λεει οτι του ηρθε η αναβαθμιση τι εκδοση android γραφει οτι ειναι τωρα Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

αν την εβαλε στο κινητο ο φιλοςι που λεει οτι του ηρθε η αναβαθμιση τι εκδοση android γραφει οτι ειναι τωρα

 

Ηρθε και σε εμενα η 181.Ειναι 5.0.1.

Link to comment
Share on other sites

Οτι kαι να πάρεις από Ελλάδα/ΑΜΑΖΟΝ

να είναι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ALE-L21

 

Επειδή διαβασα σε αυτο το νημα ότι πρεπει να παρουμε το ALE-L21 θα ηθελα να ξερω τι προβλημα εχει η εκδοση ALE-UL00 ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από γερμανό, και ήταν όντως ALE-L21. Το ανοιξα και είδα intro της Cosmote. Είναι branded τελικά; Μου έκανε αμέσως και αναβάθμιση στην 181 που είναι ή 5.0.1...
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ενα μηνα χρησης έχω τις εξης παρατηρησεις:

 

1) οι κάμερες είναι απαραδεκτες. Τέτοια ποιότητα εικόνας βρίσκεις σε κινητά με 5mp κάμερα χωρίς υπερβολή. Έχουμε περάσει κινέζικα απο τα χεριά μου με πολύ πιο ποιοτικες 8αρες κάμερες. Οχι 13αρα...

2) Η αυτονομία της μπαταρίας είναι επιεικώς απαράδεκτη. Μετά βιας 15 ώρες

3) Η ποιότητα κλήσης στην δικη μου ROM είναι ενοχλητικά κακή. (B170 dual sim). Χορεύει πάνω στο αυτί μου το HD voice και μάλιστα κατα την εναλλαγή χάνεις τον ήχο του άλλου με αποτέλεσμα να μην ακούς ολόκληρες λέξεις

4) Η οθόνη έχει μουντα χρώματα και τελείως αδύναμη φωτεινότητα. Το Y6 έχει καλύτερη οθόνη και είμαι πολύ πιο οικονομικη συσκευή

5) σε dual sim έχουμε μείνει στην έκδοση 5 αντί για 5.1 στα μονοκαρτα. Θέλω να ελπίζω ότι αυτό γίνεται λόγω επικείμενης αναβάθμισης σε Android 6

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ενα μηνα χρησης έχω τις εξης παρατηρησεις:

 

1) οι κάμερες είναι απαραδεκτες. Τέτοια ποιότητα εικόνας βρίσκεις σε κινητά με 5mp κάμερα χωρίς υπερβολή. Έχουμε περάσει κινέζικα απο τα χεριά μου με πολύ πιο ποιοτικες 8αρες κάμερες. Οχι 13αρα...

2) Η αυτονομία της μπαταρίας είναι επιεικώς απαράδεκτη. Μετά βιας 15 ώρες

3) Η ποιότητα κλήσης στην δικη μου ROM είναι ενοχλητικά κακή. (B170 dual sim). Χορεύει πάνω στο αυτί μου το HD voice και μάλιστα κατα την εναλλαγή χάνεις τον ήχο του άλλου με αποτέλεσμα να μην ακούς ολόκληρες λέξεις

4) Η οθόνη έχει μουντα χρώματα και τελείως αδύναμη φωτεινότητα. Το Y6 έχει καλύτερη οθόνη και είμαι πολύ πιο οικονομικη συσκευή

5) σε dual sim έχουμε μείνει στην έκδοση 5 αντί για 5.1 στα μονοκαρτα. Θέλω να ελπίζω ότι αυτό γίνεται λόγω επικείμενης αναβάθμισης σε Android 6

 

εμενα ειναι dual sim unbranded και δεν εχω κανενα απο τα προβληματα που λες...

εμενα ΦΥΣΑΕΙ το κινητο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ενα μηνα χρησης έχω τις εξης παρατηρησεις:

 

1) οι κάμερες είναι απαραδεκτες. Τέτοια ποιότητα εικόνας βρίσκεις σε κινητά με 5mp κάμερα χωρίς υπερβολή. Έχουμε περάσει κινέζικα απο τα χεριά μου με πολύ πιο ποιοτικες 8αρες κάμερες. Οχι 13αρα...

2) Η αυτονομία της μπαταρίας είναι επιεικώς απαράδεκτη. Μετά βιας 15 ώρες

3) Η ποιότητα κλήσης στην δικη μου ROM είναι ενοχλητικά κακή. (B170 dual sim). Χορεύει πάνω στο αυτί μου το HD voice και μάλιστα κατα την εναλλαγή χάνεις τον ήχο του άλλου με αποτέλεσμα να μην ακούς ολόκληρες λέξεις

4) Η οθόνη έχει μουντα χρώματα και τελείως αδύναμη φωτεινότητα. Το Y6 έχει καλύτερη οθόνη και είμαι πολύ πιο οικονομικη συσκευή

5) σε dual sim έχουμε μείνει στην έκδοση 5 αντί για 5.1 στα μονοκαρτα. Θέλω να ελπίζω ότι αυτό γίνεται λόγω επικείμενης αναβάθμισης σε Android 6

Άποψη σου μάλλον, 1. εγώ την θεωρώ καλή, όχι άριστη αλλά καλή για φωτογραφίες επαγγελματικές υπάρχουν οι φωτογραφικές μηχανές.

2. Μου κρατάει 3 με 4 μέρες, είναι καθαρά θέμα του τι ζητάς από το κινητό σου να κάνει μέσα σε 15 ώρες.

3. Ή ποιότητα κλήσης έχει αναφερθεί επανειλημμένα εδώ μέσα σαν πρόβλημα μόνο όμως από αυτούς που χρησιμοποιούν hd voice.

4. Ή φωτεινότητα είναι καλη προς μετρια, βάλτο στο αυτόματο.

5. Ή αναβάθμιση για την 5.1 σταμάτησε όπως λένε διάφορα ευρωπαϊκά site γιατί δουλεύουν πλέον την 6.0.

Άποψη μου, πάντα φιλικά!

Και όπως λέει και ο φίλος Celtic πιο πάνω το κινητό φυσάει!!!

(Dual sim unbranded)

Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...