Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με κάθε επιφύλαξη, η ελληνική αντιπροσωπεία της Huawei είχε ανακοινώσει στο facebook ότι το P8 Lite θα αναβαθμιστεί σε Marshmallow:

https://el-gr.facebook.com/HuaweiDeviceGreece/photos/a.515972545094188.123274.513913458633430/1108638492494254/?type=3&hc_location=ufi

 

edit: Έχει αναφερθεί σε παλαιότερο post.

Edited by Dirichlet
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε επιφύλαξη, η ελληνική αντιπροσωπεία της Huawei είχε ανακοινώσει στο facebook ότι το P8 Lite θα αναβαθμιστεί σε Marshmallow:

https://el-gr.facebook.com/HuaweiDeviceGreece/photos/a.515972545094188.123274.513913458633430/1108638492494254/?type=3&hc_location=ufi

 

edit: Έχει αναφερθεί σε παλαιότερο post.

 

Ναι αλλα ποιος πιστευει το FB ; Τωρα απο οτι βλεπεις στο myphone.gr αλλα γραφει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μέσα στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου κάπου που να επιλέγουμε ποιόν louncer θέλουμε. Όταν είμαι στον Nova πάω από τις ρυθμίσεις του και ορίζω louncer αλλά θα με βόλευε περισσότερο αν υπήρχε αυτή ή δυνατότητα μέσα από της ρυθμίσεις της συσκευής. Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι, γίνεται;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τα βάψω μαύρα αν δεν πάρει ΜΜ από υην στιγμή που τρέχει απροβλημάτιστα το λόλιποπ. Είναι από τις λαμπρές εξαιρέσεις της φετινής χρονιάς που δούλεψε άψογα το λογισμικό. Και εφόσον το ΜΜ είναι κατι σαν patch για το λόλιποπ, δεν βλέπω τον λόγο να τρελαθώ και τόσο όσο ο φίλος πιο πάνω. Στο Honor c4 με καίει, γιατί το Kitkat δεν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τα βάψω μαύρα αν δεν πάρει ΜΜ από υην στιγμή που τρέχει απροβλημάτιστα το λόλιποπ. Είναι από τις λαμπρές εξαιρέσεις της φετινής χρονιάς που δούλεψε άψογα το λογισμικό. Και εφόσον το ΜΜ είναι κατι σαν patch για το λόλιποπ, δεν βλέπω τον λόγο να τρελαθώ και τόσο όσο ο φίλος πιο πάνω. Στο Honor c4 με καίει, γιατί το Kitkat δεν.

 

patch ;;; Patch ειναι η καθε αναβαθμιση που παιρνει στην ιδια εκδοση ομως!!! Εδω μιλαμε για αλλη εκδοση καινουρια εντελως!

Αν ηταν απλα ενα patch θα το εβγαζαν ως 5.5 η κατι αλλο. Η εκδοση 4 ειχε παει νομιζω εως 4.4.4.-Αυτο ηταν οντως patch !

Τωρα απροβληματιστα ενω κλεινουν ραδιο και BT δεν νομιζω...ασε που την μπαταρια δεν προλαβαινεις να την δεις με την 170 !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα! Αγορασα τη συσκευη πριν μια εβδομαδα απο τη vodafone και παρατηρησα οτι ενω εχω ενεργοποιημενες της ειδοποιησεις του facebook και το εχω και στις προστατευομενες εφαρμογες δεν ερχονται οι ειδοποιησεις ουτε στη γραμμη καταστασης ουτε στο κλειδομα οθονης..Προφανως οι ειδοποιησεις ειναι ενεργοποιημενες και μεσα στη στην εφαρμογη. Επισης διεγραψα και ξανακατεβασα την εφαρμογη και παλι τιποτα. Τι μπορω να κανω?

Ευχαριστω

 

υγ. Οι ειδοποιησεις απο instagram και snapchat ερχονται κανονικα

Link to comment
Share on other sites

patch ;;; Patch ειναι η καθε αναβαθμιση που παιρνει στην ιδια εκδοση ομως!!! Εδω μιλαμε για αλλη εκδοση καινουρια εντελως!

Αν ηταν απλα ενα patch θα το εβγαζαν ως 5.5 η κατι αλλο. Η εκδοση 4 ειχε παει νομιζω εως 4.4.4.-Αυτο ηταν οντως patch !

Τωρα απροβληματιστα ενω κλεινουν ραδιο και BT δεν νομιζω...ασε που την μπαταρια δεν προλαβαινεις να την δεις με την 170 !

Το ΒΤ τι είναι? Θέλω να πω από αυτά που διάβασα Δεν θα δούμε ένα τελείως διαφορετικό περιβάλλον και έτσι χρησιμοποίησα την λέξη διορθωτικό.Ειδωμεν.

Δεν έχω ανοίξει το ράδιο ποτέ σχεδόν:p

Φορτίζω μπαταρία και 2 φορές την μέρα αλλά μιλάμε για 2 ώρες candy crash.Δεν κόλλησε ποτέ,δεν λαγκάρει,δεν έκανε restart, δεν δεν

Link to comment
Share on other sites

Το ΒΤ τι είναι? Θέλω να πω από αυτά που διάβασα Δεν θα δούμε ένα τελείως διαφορετικό περιβάλλον και έτσι χρησιμοποίησα την λέξη διορθωτικό.Ειδωμεν.

Δεν έχω ανοίξει το ράδιο ποτέ σχεδόν:p

Φορτίζω μπαταρία και 2 φορές την μέρα αλλά μιλάμε για 2 ώρες candy crash.Δεν κόλλησε ποτέ,δεν λαγκάρει,δεν έκανε restart, δεν δεν

 

bluetooth (ΒΤ) . Εγω φορτιζω 3 φορες την ημερα,restart μου εχει κανει 4-5 φορες μονο . Αλλα σιγουρα με την 6 θα ειναι αλλιως φιλε!

Δεν θα την δουμε ομως ΠΟΤΕ!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αλλα σιγουρα με την 6 θα ειναι αλλιως φιλε!

Δεν θα την δουμε ομως ΠΟΤΕ!

H Huawei δεν απέκλεισε το μεγάλωμα της λίστας που θα πάρουν ΜΜ.Μακάρι

Link to comment
Share on other sites

H Huawei δεν απέκλεισε το μεγάλωμα της λίστας που θα πάρουν ΜΜ.Μακάρι

 

που το γραφει οτι δεν την απεκλεισε ; Γιατι δεν υπαρχει η συσκευη στη λιστα της ; Τι λες ;;;;;

 

ΕΔω παντως φαινεται οτι το εχει αποκλεισμενο !

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7513&idPhone2=6646&idPhone3=7201

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

που το γραφει οτι δεν την απεκλεισε ; Γιατι δεν υπαρχει η συσκευη στη λιστα της ; Τι λες ;;;;;

 

ΕΔω παντως φαινεται οτι το εχει αποκλεισμενο !

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7513&idPhone2=6646&idPhone3=7201

 

Χωρίς να είναι κάτι που δε μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό, η συγκεκριμένη ενέργεια δημιουργεί πλήρη αναξιοπιστία.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είναι κάτι που δε μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό, η συγκεκριμένη ενέργεια δημιουργεί πλήρη αναξιοπιστία.

 

εννοειται οτι μπορουμε να ζησουμε και χωρις αυτο,αλλα αν ηταν ετσι ας το ελεγε απο την αρχη και ΟΧΙ να κανει αναρτησεις στο FB το γελοιο οτι θα παρει το p8 lite την 6.0. ΤΕλος εγω θα το δωσω οχι γιατι δεν θα παρω την νεα εκδοση αλλα γιατι με δουλεψαν!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιήστε το google translate, για να διαβάσετε τις πληροφορίες που περιέχει το link που παραθέτω σχετικά με την αναβάθμιση σε Android 6.0: http://androidgeek.pt/huawei-p8-lite-marshmallow
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιήστε το google translate, για να διαβάσετε τις πληροφορίες που περιέχει το link που παραθέτω σχετικά με την αναβάθμιση σε Android 6.0: http://androidgeek.pt/huawei-p8-lite-marshmallow

 

Από που έχει ο Ισπανός την πληροφόρηση;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από που έχει ο Ισπανός την πληροφόρηση;

Σίγουρα δεν αντλεί την πληροφόρησή του από επίσημη ανακοίνωση της Huawei. Το ίδιο ισχύει και για το άρθρο του GSMarena που έχει αναπαραχθεί από το myphone. Πού θέλω να καταλήξω; Αν δεν υπάρξει επίσημη ανακοίνωση από τη Huawei για το πρόγραμμα αναβάθμισης των ευρωπαϊκών συσκευών της, όλα είναι φήμες!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν αντλεί την πληροφόρησή του από επίσημη ανακοίνωση της Huawei. Το ίδιο ισχύει και για το άρθρο του GSMarena που έχει αναπαραχθεί από το myphone. Πού θέλω να καταλήξω; Αν δεν υπάρξει επίσημη ανακοίνωση από τη Huawei για το πρόγραμμα αναβάθμισης των ευρωπαϊκών συσκευών της, όλα είναι φήμες!

 

To myphone δηλαδη στηριζεται σε φημες ; Αυτο λες ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

To myphone δηλαδη στηριζεται σε φημες ; Αυτο λες ;

Θα προτιμούσα να πω ότι βασίζεται σε ελλιπή πληροφόρηση.

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει το EMUI 4.0.επισημα απο huawei.

και απο οτι ειδα υποστηριζετε απο το L21...το κατεβαζουμε?

Από ότι ξέρω το EMUI 4.0 το φοράει το φρεσκοτατο mate 8 με android 6.0. Είσαι σίγουρος ότι υποστηρίζει το p8 lite κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα γραπτή επικοινωνία με την huawei σχετικά με το θέμα αναβάθμιση, παραθέτω την απάντηση που μου έδωσαν για το αν θα την πάρουμε τελικά ή όχι:

 

Βασίλη καλησπέρα!Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση από την εταιρία για κάτι τέτοιο.Αυτό που θα σου συνιστούσα είναι να περιμένεις την ανακοίνωση της εταιρίας και να ενημερώνεσαι από την επίσημη σελίδα της Huawei στην Ελλάδα: consumer.huawei.com/gr .Καλό απόγευμα,φιλικά!

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα να πω ότι βασίζεται σε ελλιπή πληροφόρηση.

 

αρα ειμαστε σε λαθος site...μαλιστα...

 

Εγω θα προτεινα να βγει καποιος υπευθυνος και να απαντησει αν το myphone τα λεει σωστα η οχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είχα γραπτή επικοινωνία με την huawei σχετικά με το θέμα αναβάθμιση, παραθέτω την απάντηση που μου έδωσαν για το αν θα την πάρουμε τελικά ή όχι:

 

Βασίλη καλησπέρα!Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση από την εταιρία για κάτι τέτοιο.Αυτό που θα σου συνιστούσα είναι να περιμένεις την ανακοίνωση της εταιρίας και να ενημερώνεσαι από την επίσημη σελίδα της Huawei στην Ελλάδα: consumer.huawei.com/gr .Καλό απόγευμα,φιλικά!

 

Εμεις παντως στην εταιρια οταν απανταμε ετσι σημαινει....Δεν εχουμε ιδεα καν τι ειναι το ΜΜ και βασικα αμα ειναι να την παρετε θα το ανακοινωση η εταιρια ! κοινως ξυστΑ @@@ σου με ενα τσαπι. :lol::lol::lol::lol:

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

 

Εγω θα προτεινα να βγει καποιος υπευθυνος και να απαντησει αν το myphone τα λεει σωστα η οχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το myphone αναμεταδίδει ειδήσεις, δεν βγάζει δελτίο τύπου. Τι περιμένεις να σου πει ο υπεύθυνος....

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναβαθμίσει κανείς το P8 lite της Cosmote ρουταρισμένο στην τελευταία έκδοση μέσω OTA; Πρέπει πρώτα να το ξερουτάρουμε για να πάρει την αναβάθμιση στην 170;
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα σχετικα σοβαρο προβλημα με τις κλησεις μου. Κατα την διάρκεια της κλήσης εναλλάσσεται η ποιότητα κλήσης απο απλη σε HD voice.

 

Αυτό προκαλει κατα την εναλλαγη ενα παράσιτο που είναι πολύ ενοχλητικό κατα την διάρκεια της ομιλιας. Το εχει κάποιος άλλος; Ξέρετε πως το απενεργοποιούμε; Προτιμώ καθόλου HD κλήση παρα αυτό το πρασιτο στα αυτιά μου.

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...