Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια απελπιστικα.Εχω το κινητο από τον σεπτεμβριο, το χω πάρει απο vodafone και έχω πανω μια καρτα 4g της cosmote (ενεργοποιημενο το 4g).Έχω την ενημέρωση στο κινητό την b140.Το προβλημα μου είναι το εξης, δεν μου αλλάζει ποτε σε 4g, βρε δεν μπα να ειμαι κάτω από κεραια 4g δεν αλλάζει.Ψαχνοντας το λιγο από εδώ και από εκεί είδα ότι θα έπρεπε να μου έχει κάπου την επιλογή LTE για το 4g.Στον προτιμωμενο τυπου δικτυου έχει 2 επιλογές την gsm & wcdma/gsm αυτόματα.Το apn της cosmote είναι σωστά (το έκανα με την cosmote) αλλά και πάλι δεν αλλάζει κάτι.Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω.Να σας πω ότι έχω μόνο μια sim πάνω στο κινητο στην micro θήκη την κατω κατω δηλαδη.

 

Έχεις ενεργοποιήσει το 4G από την εταιρία ?

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε η ALE-L21GRCC150B181 319MB , αγορασμένο από cosmote!!

 

Ποτε ειναι αγορασμενο?Γιατι εμενα απο μεσα Ιουλιου τιποτε.Μηπως πρεπει να κανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Ποτε ειναι αγορασμενο?Γιατι εμενα απο μεσα Ιουλιου τιποτε.Μηπως πρεπει να κανω κατι?

 

Την περίοδο με την προσφορά στα 169 ευρώ (Αύγουστο-Σεπτέμβρη), έκανα απλά έλεγχο από το emui και μου το εμφάνισε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι unbranded και αγορασμένο τον Αύγουστο δεν μου έχει έρθει ακόμα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Την περίοδο με την προσφορά στα 169 ευρώ (Αύγουστο-Σεπτέμβρη), έκανα απλά έλεγχο από το emui και μου το εμφάνισε.

 

Εκτος απο το wifi και τον αυτοματο συνχρονισμο που εχω ανοικτα πρεπει να ρυθμισω κατι αλλα

Link to comment
Share on other sites

Οι αυτόματες αναβαθμίσεις στα Huawei πάνε πάντα με το ΙΜΕI του τηλέφωνο και έτσι θα δοθούν.

Ασχετα απο το αν ειναι cosmote-wind - ΕU κλπ

Link to comment
Share on other sites

Οι αυτόματες αναβαθμίσεις στα Huawei πάνε πάντα με το ΙΜΕI του τηλέφωνο και έτσι θα δοθούν.

Ασχετα απο το αν ειναι cosmote-wind - ΕU κλπ

Με την σειρά;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω κι εγώ την εμπειρία μου με τις ενημερώσεις.

Μου είχε έρθει μία ενημέρωση στις 28 Οκτωβρίου. Την είχε κατεβάσει κανονικά αλλά μου έβγαζε συνέχεια error. Δοκίμασα και χειροκίνητα μέσω του Huawei suite και μέσω sd κάρτας... Τζίφος.

Θα έφαγε κανένα σκάλωμα λέω... με κάποιο factory reset θα διορθώσει. Κάνω επαναφορά, πάλι τίποτα.

Η συσκευή είναι αγορασμένη τον Σεπτέμβριο, γαλλική unbrand και μονόκαρτη. Δε ξέρω τι παίζει με τις αναβαθμίσεις εκεί στη Huawei αλλά σε αυτό το κομμάτι με έχει δυσαρεστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Διάβασα όσα μου γράψατε, δεν προχωρησα όμως σε καμία αναβάθμιση γιατι σε παλαιότερα σχόλια διάβασα ότι δημιουργήθηκαν αρκετά προβλήματα επίσης σε ένα site είδα ότι το update έπιανε μόνο στα unbranded.Οπότε πήρα τηλ στο support και μου είπαν να κάνω μεταφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (τι άλλο θα έλεγαν) και ίσως να ξεκολλήσει.Θα το κάνω πρωτοχρονιά λόγω έλλειψης χρόνου.Όσον αφορά τις ενημερώσεις γενικά μου είπε οτι καθυστερεί πολυ η huawei να τις βγάλει και να τις στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα πρόβλημα δεν υπάρχει με της ενημερώσεις απλά δεν χρειάζεται βιασύνη!! Εγώ είχα πάρει από τους πρώτους την 170 και τώρα για την 181 περιμένω ακόμα. Εξάλλου είναι για "λίγους" μηνες το Πάσχα θα έχουμε android 6.0.
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω θηκη flip της nilkin.

πηρε κανεις;

βρηκα στο εβαυ με περιπου 5-6 ευρω.

το σαμπανιζε ειναι ωραιο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απελπιστικα.Εχω το κινητο από τον σεπτεμβριο, το χω πάρει απο vodafone και έχω πανω μια καρτα 4g της cosmote (ενεργοποιημενο το 4g).Έχω την ενημέρωση στο κινητό την b140.Το προβλημα μου είναι το εξης, δεν μου αλλάζει ποτε σε 4g, βρε δεν μπα να ειμαι κάτω από κεραια 4g δεν αλλάζει.Ψαχνοντας το λιγο από εδώ και από εκεί είδα ότι θα έπρεπε να μου έχει κάπου την επιλογή LTE για το 4g.Στον προτιμωμενο τυπου δικτυου έχει 2 επιλογές την gsm & wcdma/gsm αυτόματα.Το apn της cosmote είναι σωστά (το έκανα με την cosmote) αλλά και πάλι δεν αλλάζει κάτι.Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω.Να σας πω ότι έχω μόνο μια sim πάνω στο κινητο στην micro θήκη την κατω κατω δηλαδη.

Οταν πηρα τηλεφωνο να ενεργοποιηω το 4G, στο moto e 2nd gen, μου ειπαν πως επρεπε να ειχα και "αντιστοιχο πακετο δεδομενων" για να το ξεκλειδωνει. Τα 500mb/μηνα (ή διαφορετικα 5€/μηνα) στην κοσμοκαρτα το ξεκλειδωναν. Αντιστοιχα υπαρχει και μινιμουμ πακετο δεδομενων που πρεπει να εχεις στα συμβολαια. Μηπως εχεις μικρο πακεο δεδομενων?

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω θηκη flip της nilkin.

πηρε κανεις;

βρηκα στο εβαυ με περιπου 5-6 ευρω.

το σαμπανιζε ειναι ωραιο;

 

Έχω πάρει για την κοπέλα μου την άσπρη. Μια χαρά θήκη είναι αλλά το άσπρο λερώνει εύκολα. Για το σαμπανιζέ δεν ξέρω να σου πω.

:D
Link to comment
Share on other sites

To γυρισαμε στο μαυρο, γιατί μάλλον το σαμπανιζε δε ταιριάζει με το μεταλλικό πλαίσιο της συσκευής :lol:

 

Μήπως μπορείς να ποσταρεις λιβε φωτο να το δω? :)

Link to comment
Share on other sites

To γυρισαμε στο μαυρο, γιατί μάλλον το σαμπανιζε δε ταιριάζει με το μεταλλικό πλαίσιο της συσκευής :lol:

 

Μήπως μπορείς να ποσταρεις λιβε φωτο να το δω? :)

 

Λίγο αργότερα που θα έχω το κινητό θα στείλω.

:D
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηρα τηλεφωνο να ενεργοποιηω το 4G, στο moto e 2nd gen, μου ειπαν πως επρεπε να ειχα και "αντιστοιχο πακετο δεδομενων" για να το ξεκλειδωνει. Τα 500mb/μηνα (ή διαφορετικα 5€/μηνα) στην κοσμοκαρτα το ξεκλειδωναν. Αντιστοιχα υπαρχει και μινιμουμ πακετο δεδομενων που πρεπει να εχεις στα συμβολαια. Μηπως εχεις μικρο πακεο δεδομενων?

 

Έχω κανονικό συμβόλαιο στην Cosmote με 4g ενεργοποιημενο, παλαιότερα είχα το one mini και είχα κανονικά σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

θέλω τη βοήθειά σας... σκέφτομαι να αγοράσω το Huawei P8 Lite Dual το μόνο πρόβλημα είναι μήπως έχω θέμα σε περίπτωση που χρειαστώ service επισκευή κτλ.. Είμαι από Κέρκυρα γι'αυτό... Χρόνια πολλά σε όλουςςςςς..!!! Απαντήστε μου σας παρακαλώ..

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας σας παρακαλώ...

 

Έχω την συσκευή από τον Ιούλιο,είμαι πλήρως ικανοποιημένος στα πάντα μιας και προέρχομαι από προβληματικό xperia J.

Ένα πράγμα με βγάζει από τα ρούχα μου,στα sms ενώ τα συντάσω με μικρούς χαρακτήρες κατά την αποστολή μετατρέπονται σε κεφαλαία.

Όπου αλλού και αν γραψω διατηρείτε η μορφοποίηση αυτή,στα μηνύματα όμως πάντα το αλλάζει.

Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται?Όσο και να έψαξα τις επιλογές του μενού των μηνυμάτων δεν βρήκα κάτι που να βοηθάει...

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας σας παρακαλώ...

 

Έχω την συσκευή από τον Ιούλιο,είμαι πλήρως ικανοποιημένος στα πάντα μιας και προέρχομαι από προβληματικό xperia J.

Ένα πράγμα με βγάζει από τα ρούχα μου,στα sms ενώ τα συντάσω με μικρούς χαρακτήρες κατά την αποστολή μετατρέπονται σε κεφαλαία.

Όπου αλλού και αν γραψω διατηρείτε η μορφοποίηση αυτή,στα μηνύματα όμως πάντα το αλλάζει.

Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται?Όσο και να έψαξα τις επιλογές του μενού των μηνυμάτων δεν βρήκα κάτι που να βοηθάει...

Πιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείς? Πήγαινε Ρυθμίσεις>Σύστημα>Γλώσσα και εισαγωγή και ψάξε εκεί.καλύτερα το Swype

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας σας παρακαλώ...

 

Έχω την συσκευή από τον Ιούλιο,είμαι πλήρως ικανοποιημένος στα πάντα μιας και προέρχομαι από προβληματικό xperia J.

Ένα πράγμα με βγάζει από τα ρούχα μου,στα sms ενώ τα συντάσω με μικρούς χαρακτήρες κατά την αποστολή μετατρέπονται σε κεφαλαία.

Όπου αλλού και αν γραψω διατηρείτε η μορφοποίηση αυτή,στα μηνύματα όμως πάντα το αλλάζει.

Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται?Όσο και να έψαξα τις επιλογές του μενού των μηνυμάτων δεν βρήκα κάτι που να βοηθάει...

είναι θέμα δικτύου και ελληνικών τα έχουμε πει .ΔΕΝ γίνεται να ΜΗΝ γίνουν κεφάλαια ΕΆΝ θες να μπορείς να στείλεις 160 χαρακτήρες μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Με την ετοιμότητα κυψέλης έχετε θέμα; Με B140 Vodafone καταναλώνει το μεγαλυτερο ποσοστό της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...