Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω για την απαντηση

νομιζα οτι ειναι καποιο εικονιδιο στις εφαρμογες...

ποια εφαρμογη μου προτεινεις για να απελευθερωνω μνημη; η να το κανω με το δικο του επιταχυνσηομετρο(το πρασινο εικονιδιο μιας ασπιδας)

Μάλλον λες για την διαχείριση συσκευής.. Αν ναι τότε δεν χρειάζεται καμία άλλη εφαρμογή το κινητό σου, αυτή ή εφαρμογή της συσκευής κάνει πολύ καλή δουλειά! Τσεκαρισμενο με 2 πολύ γνωστές εφαρμογές, δεν αφήνει σχεδόν τίποτα και έχει και πολλές άλλες επιμέρους ρυθμίσεις αρκετά χρήσιμες και αυτές.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ειμαι μεταξυ huawei p8 lite και zte blade s6,ιδια τιμη και χαρακτηριστικα,τι λετε?

 

p8 lite με κλειστα τα ματια !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ασε που επιλέγεις το 4g σε ποια από τις 2 sim θέλεις να έχεις στο p8 lite ,ενώ στο blade μόνο στην μία!!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον hola launcher αλλά δεν μου αρέσει και τώρα δεν μπορώ να τον βγάλω. Από που πάω;;;;;; SOS!!!!!!!

 

Άκυρο, έβαλα άκρη. Έκανα απεγκατάσταση μέσα από το store.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Εγώ που έχω την balong ποια έκδοση να κατεβάσω έχω το dual SIM.;;

Επίσης πως θα την περάσω ακριβώς;με τοπική ενημέρωση;θα χάσω δεδομένα κλπ;

Υπάρχει κάποιος οδηγός με βήματα;

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο απο Γερμανο μεσα Ιουλιου.Μολις το ανοιξα ηρθε ενημερωση για b130 και την εκανα.Απο τοτε δεν μου ηρθε καμμια αλλη.Αυτο συμβαινει και σε αλλους?Ειναι branded cosmote.

 

μία από τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Huawei P8 lite περίπου ένα μήνα και είμαι απολύτως ευχαριστημένος. Μήπως γνωρίζετε κάποια ρύθμιση ώστε όταν δέχεται κλήση από καταχωρημένη επαφή αντί για ringtone να "διαβάζει" το όνομα της επαφής;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,ειμια κατοχος του p8 lite τωρα και μερικους μηνες ,τωρα μ εδωσαν και απο την δουλεια ενα τηλ(ετερικο) και δεν θελω να εχω 2 συσκευες μαζι μου και θα ηθελα να το κανω δικαρτο μιας και το εχω παρει απο τον γερμανο και ειναι με λογισμικο για το θεμα μου ειναι οτι δεν ξερω απο αυτα και φοβαμαι να το πειραξω μνος μου..τι μπορω να κανω ?που μπορω να ζητησω να μ το κανουν?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδες 1 ερωτηση σαν υποψηφιος αγοραστης.Το τηλεφωνακι χρησιμοποιει σαν sd card υποδοχη την micro sim ή την nano sim tray,γιατι εχω μπερδευτει λιγο?Ευχαριστω:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδες 1 ερωτηση σαν υποψηφιος αγοραστης.Το τηλεφωνακι χρησιμοποιει σαν sd card υποδοχη την micro sim ή την nano sim tray,γιατι εχω μπερδευτει λιγο?Ευχαριστω:rolleyes:
την δεύτερη θέση/θήκη που είναι nano όταν χρησιμοποιηθεί με SIM
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,μηπως εχει καποιος λυσει το προβλημα με το Bluetooth;το συνδέω με το εργοστασιακο του honda και δεκα λεπτα αποσυνδέεται και ξανα συνδέεται....Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,μηπως εχει καποιος λυσει το προβλημα με το Bluetooth;το συνδέω με το εργοστασιακο του honda και δεκα λεπτα αποσυνδέεται και ξανα συνδέεται....Ευχαριστώ

Όπως όλοι όσοι έχουμε το ίδιο πρόβλημα, θα κάνεις υπομονή μέχρι να δοθεί η αναβάθμιση σε 5.1, μήπως και διορθωθεί η λειτουργία του Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ξεκλειδωμα του bootloader και root ,ξεχαστηκα κι εκανα αναβαθμιση. Το κινητο κολλησε σε λουπα του λογοτυπου.Το πηγα στην voda που το ειχα αγορασει,και 3 βδομαδες μετα,αλλαχτηκε η πλακετα και το παρελαβα.Ολα μια χαρα.:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,επειδη ειχε εξαντληθει και τωρα το εφερε ξανα η vodafon με 199 αλλα δεν λεει πουθενα για dual που θελω,αν το παρω γινετε dual ευκολα?αν το εχει κανει καποιος θα το εκτιμουσα να απαντησει γιατι με ενδιαφερει μονο dual.

ευχαριστω!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο ξεκλειδωμα του bootloader και root ,ξεχαστηκα κι εκανα αναβαθμιση. Το κινητο κολλησε σε λουπα του λογοτυπου.Το πηγα στην voda που το ειχα αγορασει,και 3 βδομαδες μετα,αλλαχτηκε η πλακετα και το παρελαβα.Ολα μια χαρα.:D

Απότι διαβασα φιλε το πηρες απο vodafon ειναι dual?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω να το αγοράσω για την αδερφή μου.. Στη Vodafone έχει τίποτα λογότυπα Vodafone? Το έχει και ο Κωτσόβολος στα 199 (ίδια τιμή με Vodafone) αλλά σε άσπρο. Γενικά πρέπει να προσέξω κάτι ως προς τις εκδόσεις, π.χ. ευρωπαϊκή, κινέζικη?Να κοιτάξω και κανένα skroutzoμάγαζο?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω να το αγοράσω για την αδερφή μου.. Στη Vodafone έχει τίποτα λογότυπα Vodafone? Το έχει και ο Κωτσόβολος στα 199 (ίδια τιμή με Vodafone) αλλά σε άσπρο. Γενικά πρέπει να προσέξω κάτι ως προς τις εκδόσεις, π.χ. ευρωπαϊκή, κινέζικη?Να κοιτάξω και κανένα skroutzoμάγαζο?

Ευχαριστώ!

Ναι ή Vodafone έχει λογότυπα κ.α. και ναι να προσεξεις να είναι έκδοση ALE-L21.

Link to comment
Share on other sites

Από αγορά μέσω web πώς το τσεκάρω αυτό? Σε τι είναι καλύτερη αυτή η έκδοση? Της Vodafone δλδ έχει εφαρμογές που είναι βαριές/δε βγαίνουν?
Link to comment
Share on other sites

Από αγορά μέσω web πώς το τσεκάρω αυτό? Σε τι είναι καλύτερη αυτή η έκδοση? Της Vodafone δλδ έχει εφαρμογές που είναι βαριές/δε βγαίνουν?

 

Όπως λέμε είναι branded δλδ είναι πειραγμενο το λογισμικό του ώστε να εξυπηρετεί μια εταιρία. Έτσι έχει apps της εταιρίας με το ζόρι που δεν μπορείς να βγαλεις εκτός αν το rootαρεις. Επίσεις επειδή η voda δεν θέλει δικαρτα να πουλάει και ετσι είναι ευνουχισμενο σε μονοκαρτο ενω κατασκευάσθηκε ως δικαρτο.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω να το αγοράσω για την αδερφή μου.. Στη Vodafone έχει τίποτα λογότυπα Vodafone? Το έχει και ο Κωτσόβολος στα 199 (ίδια τιμή με Vodafone) αλλά σε άσπρο. Γενικά πρέπει να προσέξω κάτι ως προς τις εκδόσεις, π.χ. ευρωπαϊκή, κινέζικη?Να κοιτάξω και κανένα skroutzoμάγαζο?

Ευχαριστώ!

 

το τηλεφωνο ΔΕΝ εχει κανενα λογοτυπο της VODAFONE εξωτερικα. Εμφανιζει κατά την εναρξη ένα λογοτυπο για λιγα δευτερόλεπτα και μετα τελος. Εχει εγκατεστημένες πανω καποιες εφαρμογες της VODAFONE οι οποιες απεγκαθιστουνται χωρις πρόβλημα. Το μονο σοβαρο πορβλημα είναι η "καταργηση" της dual sim λειτουργιας του τηλεφωνου (που εμενα δεν με ενοχλεί γιατι ουτε 2η γραμμη θελω να εχω αλλα θελω να εχω και sd διαθεσιμη). Το τηλεφωνο νομιζω ότι μπορεις να το βρεις καμια 10αρια ευρω φθηνοτερα σε Σκρουτζ, αλλα προσεξε να είναι η ALE L21 εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου εκτος απο το λογοτυπο στην εκκινηση δεν μου εμφανιζει εφαρμογες της vodafone στο μενου(με καρτα της cosmote μεσα)
Link to comment
Share on other sites

Το λογότυπο δε πειράζει τόσο αλλά είναι κρίμα να σου καταργεί τη δυνατότητα του δίακαρτου. Αυτό με την έκδοση πως το ελέγχω προ (web) αγοράς?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση γιατι εχω μπερδευτει..Αν πεσουμε σε μονοκαρτο,δεν θα δεχεται sd card για επεκταση μνημης ή απλως δεν θα εχουμε την δυνατοτητα για 2η γραμμη??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση γιατι εχω μπερδευτει..Αν πεσουμε σε μονοκαρτο,δεν θα δεχεται sd card για επεκταση μνημης ή απλως δεν θα εχουμε την δυνατοτητα για 2η γραμμη??

 

Αν πέσεις σε μονόκαρτο δύο επιλογές έχεις: Είτε το μετατρέπεις σε δίκαρτο και χάνεις τη θέση της sd, η το αφήνεις έτσι όπως είναι με τη μία sim και την επέκταση της sd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...