Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Θα γίνονται αυτόματα ενημερώσεις ΟΤΑ .

2) το λογότυπο VODAFONE στην αρχή θα φύγει και θα ξεκινάει με HUAWEI

3) θα εχει 2 sim ενεργές

 

Πραγματικά αξίζει . . .

 

Το 2 και το 3δεν με απασχολούν πολύ... Οι ενημερώσεις όμως με ενδιαφέρουν. Η Β140 που φοράει τώρα είναι η τελευταία; Η 170 τι διαφορά έχει; Και τέλος τις ενημερώσεις που δεν γίνονται αυτόματα πως τις κανω; Μέσω Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Το 2 και το 3δεν με απασχολούν πολύ... Οι ενημερώσεις όμως με ενδιαφέρουν. Η Β140 που φοράει τώρα είναι η τελευταία; Η 170 τι διαφορά έχει; Και τέλος τις ενημερώσεις που δεν γίνονται αυτόματα πως τις κανω; Μέσω Vodafone?

 

Η 170 απλα σου τελειωνει την μπαταρια μεχρι να πεις ...μπαταρια !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το 2 και το 3δεν με απασχολούν πολύ... Οι ενημερώσεις όμως με ενδιαφέρουν. Η Β140 που φοράει τώρα είναι η τελευταία; Η 170 τι διαφορά έχει; Και τέλος τις ενημερώσεις που δεν γίνονται αυτόματα πως τις κανω; Μέσω Vodafone?

 

 

Η Β140 που φοράει τώρα είναι η τελευταία ; Ναι για branded ( μια SIM )

Η Β170 που φοράει τώρα είναι η τελευταία ; Ναι για unbrabded ( δυο SIM )

Link to comment
Share on other sites

απο τη φωτογραφικη του μηχανη ειστε ευχαριστημενοι;

ειχα ενα χρονο το samsung s3 neo. δεν ειχα καποιο παραπονο αλλα το εδωσα για παω σε dual sim. ετσι ειμαι σε αναζητηση τηλεφωνου.

μου αρεσει αυτη η συσκευη αλλα κολλαω λιγο στη μπαταρια που δεν ειναι αποσπωμενη.

επισης βλεπω οτι δεν αξιζει η αγορα του απο εξωτερικο γιατι ιδια τιμη παιζει και στην Ελλαδα.

και ενα τελευταιο ειδα οτι καποια πολυκαταστηματα στην Ελλαδα τον Αυγουστο το ειχαν βαλει προσφορα στα 169 ευρω! λετε να ξαναπεσει τετοια προσφορα;

Link to comment
Share on other sites

Το 2 και το 3δεν με απασχολούν πολύ... Οι ενημερώσεις όμως με ενδιαφέρουν. Η Β140 που φοράει τώρα είναι η τελευταία; Η 170 τι διαφορά έχει; Και τέλος τις ενημερώσεις που δεν γίνονται αυτόματα πως τις κανω; Μέσω Vodafone?

 

Η 170 απλα σου τελειωνει την μπαταρια μεχρι να πεις ...μπαταρια !

εγώ προσωπικά δεν είχα θέμα με μπαταρία ούτε πριν ούτε μετά την 170

Καλο είναι παρουσιαζεις τη θέση σου σαν προσωπική εμπειρία και όχι παγκόσμια αλήθεια

 

Ανάλογα το πως χρησιμοποιείς το κινητό έχει και την ανάλογη απόδοση.

2κατι είναι η μπαταρία δεν θα κρατάει και μέρες, τη μέρα με λογική χρήση τη βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά δεν είχα θέμα με μπαταρία ούτε πριν ούτε μετά την 170

Καλο είναι παρουσιαζεις τη θέση σου σαν προσωπική εμπειρία και όχι παγκόσμια αλήθεια

 

Ανάλογα το πως χρησιμοποιείς το κινητό έχει και την ανάλογη απόδοση.

2κατι είναι η μπαταρία δεν θα κρατάει και μέρες, τη μέρα με λογική χρήση τη βγάζει.

 

εννοειται αναλογα . Αλλα και χαλαρα να το εχεις πιστευω την ημερα δεν την βγαζει με την 170.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγορασμένο από το Γερμανό (branded), χρειάζεται να ξεκλειδώσω bootloader κλπ για να κάνω την αλλαγή firmware to unbranded και κάτι ακόμα, έπειτα από αλλαγή firmware το καλύπτει η εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

συνυπογράφω...κανένα θέμα με μπαταρία με την 170!

 

νταξει ετυχε μονο σε εμενα δεν πειραζει !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι διαολο παιζει με την ετοιμοτητα κυψελης μου εχει φτασει στο 80%!!!! θεωρειται φυσιολογικο???
Link to comment
Share on other sites

νταξει ετυχε μονο σε εμενα δεν πειραζει !

 

δεν το καταλαβαίνω το ύφος σου και δη χωρίς smilies..:rolleyes:

λές δηλαδή να έχω θέμα , αλλά να το αποκρύπτω? Γιατί? Μην στεναχωρεθεί η συσκευή και δε μου κάνει χαρές?

Αντιθέτως, θα σου πρότεινα, όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, να μην γενικεύεις κρίνοντας εξ ιδίων, και να ψάξεις να βρεις τι σου προκαλέι το πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

δεν το καταλαβαίνω το ύφος σου και δη χωρίς smilies..:rolleyes:

λές δηλαδή να έχω θέμα , αλλά να το αποκρύπτω? Γιατί? Μην στεναχωρεθεί η συσκευή και δε μου κάνει χαρές?

Αντιθέτως, θα σου πρότεινα, όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, να μην γενικεύεις κρίνοντας εξ ιδίων, και να ψάξεις να βρεις τι σου προκαλέι το πρόβλημα :)

 

ωραια θα περιμενουμε απαντησεις και απο αλλους και στο τελος κανουμε Σουμα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το να έχουμε προσωπικές αντιπαραθέσεις μένουν ερωτήματα αναπάντητα! Όπως αυτά του mic31 και το δικό μου που αφορά την διαδικασία ενημέρωσης σε συσκευές branded.

Εγώ τελικά δεν θα προχωρησω στο de-brand οπότε ρωταω : όταν προκύψει μια νέα έκδοση λειτουργικού (πχ ή 5.1) εγώ τους πρέπει να κάνω ώστε να την αποκτησω? Θα ψαξω να βρω κάποια Ρομ να κατεβασω και να την εγκαταστησω? Ή θα απευθυνθω στην Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το να έχουμε προσωπικές αντιπαραθέσεις μένουν ερωτήματα αναπάντητα! Όπως αυτά του mic31 και το δικό μου που αφορά την διαδικασία ενημέρωσης σε συσκευές branded.

Εγώ τελικά δεν θα προχωρησω στο de-brand οπότε ρωταω : όταν προκύψει μια νέα έκδοση λειτουργικού (πχ ή 5.1) εγώ τους πρέπει να κάνω ώστε να την αποκτησω? Θα ψαξω να βρω κάποια Ρομ να κατεβασω και να την εγκαταστησω? Ή θα απευθυνθω στην Vodafone?

 

Θα σου έρθει πιο αργά, τόσο απλά. Συνήθως οι branded συσκευές έχουν αυτό το αρνητικό (εκτός τα λογότυπα).

Άρα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας dont worry. Κάτσε και απόλαυσε τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προσωπικά δεν είχα θέμα με μπαταρία ούτε με Β046 ούτε με Β052 ούτε με την Β170

Καλο είναι να παρουσιαζεις την προσωπική σου εμπειρία .

Ανάλογα το πως χρησιμοποιείς το κινητό .

Εμένα η μπαταρία κρατάει και δυο μέρες, με λογική χρήση .

Στο θέμα κυψέλις εχω ενδείξεις απο 4% μεχρι και 80% μέσα στη μέρα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια ερώτηση σχετικα με το notification led... το χρωμα του ειναι μονο πρασινο? και λειτουργει μονο για κλησεις και μηνυματα? Υπαρχει δυνατοτητα να παιζει κ με αλλες εφαρμογες (πχ messenger, viber, κλπ)? με καποια εφαρμογη ισως,οπως το "light flow"?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια ερώτηση σχετικα με το notification led... το χρωμα του ειναι μονο πρασινο? και λειτουργει μονο για κλησεις και μηνυματα? Υπαρχει δυνατοτητα να παιζει κ με αλλες εφαρμογες (πχ messenger, viber, κλπ)? με καποια εφαρμογη ισως,οπως το "light flow"?

 

Καλημέρα, στο δικό μου με στοκ ρομ έχει μπλε για σοσιαλ και πράσινο για αναπάντητες, μεηλ, και σμς.

Link to comment
Share on other sites

με το lite manager απο google play μπορείς να αλλάξεις τα χρωματα σε ολες τις εφαρμογες. Αρχικα δεν δουλευε, νομιζω οτι θελει ενεργοποιηση απο το "Κεντρο Ειδοποιησεων" το συγκεκριμενο προγραμμα, γιατι πειραξα πολλα για να παρει μπρος. Δεν παίρνει custom χρωματα, αλλα τα 8 ετοιμα που εχει δουλευουν μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία....από το βράδυ που το αφήνω με όλα κλειστά μέχρι το πρωί μου έχει καταναλώσει μέχρι και το 40% όσο περίεργο και αν ακούγεται,λετε να την αντικαταστησω με άλλη μηπωςλυθει το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία....από το βράδυ που το αφήνω με όλα κλειστά μέχρι το πρωί μου έχει καταναλώσει μέχρι και το 40% όσο περίεργο και αν ακούγεται,λετε να την αντικαταστησω με άλλη μηπωςλυθει το πρόβλημα;

 

καποια εφαρμογη σου κανει την ζημια κατα 99%

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία....από το βράδυ που το αφήνω με όλα κλειστά μέχρι το πρωί μου έχει καταναλώσει μέχρι και το 40% όσο περίεργο και αν ακούγεται,λετε να την αντικαταστησω με άλλη μηπωςλυθει το πρόβλημα;

Κλειστά όλα αλλά πόσες προστατευμένες εφαρμογές έχεις; Δεν έχει σημασία αν είναι κλειστά όλα κάποιες εφαρμογές δεν αφήνουν το τηλέφωνο να έρθει σε κατάσταση αδράνειας. Πας.. Διαχείριση συσκευης - προστατευμένες εφαρμογές και κλείσε αυτές που δεν χρειάζεται να λειτουργούν όταν κλείνει η οθόνη και το βράδυ πριν το αφήσεις κάνε και μια σάρωση με την διαχείριση συσκευης, πίστεψε με βοηθάει πολύ! Εμένα με ΟΛΑ κλειστά το πολύ να φάει 4 με 5%.

Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

Κλειστά όλα αλλά πόσες προστατευμένες εφαρμογές έχεις; Δεν έχει σημασία αν είναι κλειστά όλα κάποιες εφαρμογές δεν αφήνουν το τηλέφωνο να έρθει σε κατάσταση αδράνειας. Πας.. Διαχείριση συσκευης - προστατευμένες εφαρμογές και κλείσε αυτές που δεν χρειάζεται να λειτουργούν όταν κλείνει η οθόνη και το βράδυ πριν το αφήσεις κάνε και μια σάρωση με την διαχείριση συσκευης, πίστεψε με βοηθάει πολύ! Εμένα με ΟΛΑ κλειστά το πολύ να φάει 4 με 5%.

 

τα κανω συνεχεια και τα δυο αλλα δν βλεπω αποτελεσμα....με αυτο που ειπες οτι σου τρωει 4-5% και μενα πριν 2 βδομαδες τοσο μου ετρωγε και πιο λιγο μη σου πω αλλα ξαφνικα το επαθε και μου τρωει τοσο πολυ μπαταρια....τι να πω δν ξερω τι φταει.:(

Link to comment
Share on other sites

τα κανω συνεχεια και τα δυο αλλα δν βλεπω αποτελεσμα....με αυτο που ειπες οτι σου τρωει 4-5% και μενα πριν 2 βδομαδες τοσο μου ετρωγε και πιο λιγο μη σου πω αλλα ξαφνικα το επαθε και μου τρωει τοσο πολυ μπαταρια....τι να πω δν ξερω τι φταει.:(

Τότε πραγματικά δεν ξέρω τι να πω! Μήπως μια επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις βοηθούσε; Το ξέρω είναι μανίκι ξανά από την αρχή αλλά δεν βλέπω και τίποτα αλλο, μακάρι να μην είναι πρόβλημα στην μπαταρία γιατί από ότι ειπες λειτουργούσε καλά πριν!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...