Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πέσεις σε μονόκαρτο δύο επιλογές έχεις: Είτε το μετατρέπεις σε δίκαρτο και χάνεις τη θέση της sd, η το αφήνεις έτσι όπως είναι με τη μία sim και την επέκταση της sd.

 

Στην περιπτωση του δικαρτου δεν χανεις τη θεση της sd, λειτουργει ενναλακτικα και σαν δικαρτο και σαν μονοκαρτο με sd.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση του δικαρτου δεν χανεις τη θεση της sd, λειτουργει ενναλακτικα και σαν δικαρτο και σαν μονοκαρτο με sd.

 

Δεν έχει βγει εύκολος τρόπος για ροοτ και περασμα νέου λογισμικού ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει εύκολος τρόπος για ροοτ και περασμα νέου λογισμικού ακόμα;

 

Δεν το γνωρίζω γιατί δεν ασχολούμαι καθόλου. Το αγόρασα δικαρτο και δεν έχω παρέμβει καθόλου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρεί κάποιος λύση στο πρόβλημα σύνδεσης Bluetooth με car kit για ανοιχτη ακρόαση. Συνδέεται για 1 δευτερόλεπτο και αποσυνδέεται. Εχω την B140 υπάρχει νεώτερη που να λύνει το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,επειδη ειχε εξαντληθει και τωρα το εφερε ξανα η vodafon με 199 αλλα δεν λεει πουθενα για dual που θελω,αν το παρω γινετε dual ευκολα?αν το εχει κανει καποιος θα το εκτιμουσα να απαντησει γιατι με ενδιαφερει μονο dual.

ευχαριστω!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απότι διαβασα φιλε το πηρες απο vodafon ειναι dual?

 

Οχι δεν ειναι,αλλα το κανεις με τις οδηγιες στην πρωτη σελιδα..!!!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει βγει εύκολος τρόπος για ροοτ και περασμα νέου λογισμικού ακόμα;

 

Ευκολο δεν τον λες...σιγουρα.Αλλα δοκιμασα και ολα δουλευουν καλα...!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει εύκολος τρόπος για ροοτ και περασμα νέου λογισμικού ακόμα;

Απο οσο ξερω δν εχει βγει ακομα αλλα να ξερεις οτι αν το κανεις ροοτ χανεται η εγγυηση του κινητου :)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στο κινητό της συζύγου αναβάθμιση B181. Αναβαθμίζει σε 5.1 και προσθέτει κάποια χαρακτηριστικά. Αγορασμένο από Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στο κινητό της συζύγου αναβάθμιση B181. Αναβαθμίζει σε 5.1 και προσθέτει κάποια χαρακτηριστικά. Αγορασμένο από Vodafone.

Ωραία!! Μπορείς να μας πεις τα καινούργια χαρακτηριστικά; Ή τι προλαβες να δεις ως αλλαγές; Όπως και να έχει καλός μας ήρθε ή 5.1

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στο κινητό της συζύγου αναβάθμιση B181. Αναβαθμίζει σε 5.1 και προσθέτει κάποια χαρακτηριστικά. Αγορασμένο από Vodafone.

 

Στα αγορασμένα από Γερμανό, ακόμα τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!! Μπορείς να μας πεις τα καινούργια χαρακτηριστικά; Ή τι προλαβες να δεις ως αλλαγές; Όπως και να έχει καλός μας ήρθε ή 5.1

 

Δεν πρόλαβα να δω κάτι διαφορετικό, πάντως η έκδοση είναι η 5.1.1.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρεί κάποιος λύση στο πρόβλημα σύνδεσης Bluetooth με car kit για ανοιχτη ακρόαση. Συνδέεται για 1 δευτερόλεπτο και αποσυνδέεται. Εχω την B140 υπάρχει νεώτερη που να λύνει το πρόβλημα.
Εβαλα την Β181 αλλά το πρόβλημα παραμένει
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα.έχω την 140 μονοκαρτο απο βονταφον.και θα το κανω δικαρτοο Αύριο.ξαναβάλτε λίγο τα λινκς που δουλεύουν σίγουρα αν δν ειναι κοποςε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Έχω το τηλέφωνο με έκδοση v100r001c636b120. Είναι δίκαρτο από την μάνα του και πλήρως λειτουργικό. Αναγνωρίζει τις 2 κάρτες μια χαρά. Πως μπορώ να το αναβαθμίσω? Με ποιά έκδοση? Μου προτείνετε κάτι?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Γιώργος

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

το πηρε η αδερφη μου!

υπερτουμπανο!

δε το λειτουργησα πολυ, αλλα με μια γρηγορη ματια ειναι σουπερ και δε νιωθει τιποτα!!!

ειναι voda branded

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω συζήτηση για την 5.1 δεν υπάρχει κάποιος άλλος που πήρε την 5.1 για να μας πει τι έχει αλλάξει στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ βρε παιδιά... γιατί το έχω βάλει στο μάτι :-)

Αν το πάρω από το public θα παίρνει δύο κάρτες ;

Αλλά δύο κάρτες ΚΑΙ microSD ταυτόχρονα... ή μία κάρτα και microSD ;

Κάπου είχα διαβάσει μέσα στις σελίδες κάτι σχετικό αλλά δεν μπόρεσα να το εντοπίσω....

 

Επίσης... έχει αρκετή μνήμη για εφαρμογές ;

Ευχαριστώ...!

Καλές γιορτές σε όλους !!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ βρε παιδιά... γιατί το έχω βάλει στο μάτι :-)

Αν το πάρω από το public θα παίρνει δύο κάρτες ;

Αλλά δύο κάρτες ΚΑΙ microSD ταυτόχρονα... ή μία κάρτα και microSD ;

Κάπου είχα διαβάσει μέσα στις σελίδες κάτι σχετικό αλλά δεν μπόρεσα να το εντοπίσω....

 

Επίσης... έχει αρκετή μνήμη για εφαρμογές ;

Ευχαριστώ...!

Καλές γιορτές σε όλους !!!!

Για το public δεν ξέρω μπορείς όμως να δεις αν λέει dual sim αν δεν το λέει το είναι μονοκαρτο το οποίο γίνεται και αυτό δικαρτο, θα βρεις το πως αν ψαξεις μέσα στο furom, αλλά αν πάρεις δικαρτο τότε: Μια κάρτα και sd ή δύο κάρτες. Όσο για την μνήμη από τα 16gb σου αφήνει περίπου 10gb οπότε νομίζω ότι είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω συζήτηση για την 5.1 δεν υπάρχει κάποιος άλλος που πήρε την 5.1 για να μας πει τι έχει αλλάξει στο κινητό;

 

λογικα δεν θα αλλαζει τιποτα! Εγω με wind δεν πηρα τιποτα ακομα ! Μετα τις γιορτες για wind-kote σιγουρα . Πρωτα δινουν στην voda .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ βρε παιδιά... γιατί το έχω βάλει στο μάτι :-)

Αν το πάρω από το public θα παίρνει δύο κάρτες ;

Αλλά δύο κάρτες ΚΑΙ microSD ταυτόχρονα... ή μία κάρτα και microSD ;

Κάπου είχα διαβάσει μέσα στις σελίδες κάτι σχετικό αλλά δεν μπόρεσα να το εντοπίσω....

 

Επίσης... έχει αρκετή μνήμη για εφαρμογές ;

Ευχαριστώ...!

Καλές γιορτές σε όλους !!!!

Δικαρτο ειναι απο τα public...απο κει το πηρα και εγω!;)

micro sim και nano sim ή micro sd και μια nano sim.

Link to comment
Share on other sites

Για το public δεν ξέρω μπορείς όμως να δεις αν λέει dual sim αν δεν το λέει το είναι μονοκαρτο το οποίο γίνεται και αυτό δικαρτο, θα βρεις το πως αν ψαξεις μέσα στο furom, αλλά αν πάρεις δικαρτο τότε: Μια κάρτα και sd ή δύο κάρτες. Όσο για την μνήμη από τα 16gb σου αφήνει περίπου 10gb οπότε νομίζω ότι είναι αρκετά.

 

Οπότε ουσιαστικά δεν μπορώ να το έχω δίκαρτο αφού οπωσδήποτε χρειάζομαι την SD μου.... Κρίμα...

Αλλά αν αφήνει 10gb για εφαρμογές και δεν έχει τον περιορισμό των 2gb.... αυτό είναι τέλειο....:-)

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς smart unlock / trusted devices κλπ; Δεν μπορώ να το βρω.

 

Η λειτουργία smart unlock εμφανίζεται μόνο όταν συνδεθεί μέσω bluetooth με καποια άλλη συσκευή. Δυστυχώς η Huawei έχει "ξεχάσει" να συμπεριλάβει τη συγκεκριμένη λειτουργία στις ρυθμίσεις του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...