Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγορασα σημερα το κινητο από βονταφον. του τοποθετησα την 2η καρτα που εχω από το πρόγραμμα Red1 για την χρηση σε ταμπλετ και στικακι αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ. τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα το κινητο από βονταφον. του τοποθετησα την 2η καρτα που εχω από το πρόγραμμα Red1 για την χρηση σε ταμπλετ και στικακι αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ. τι μπορει να συμβαινει?

 

Τη δεύτερη κάρτα τη βλέπει; Τα βονταφον δε λειτουργούν ως δίκαρτα.

Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα το κινητο από βονταφον. του τοποθετησα την 2η καρτα που εχω από το πρόγραμμα Red1 για την χρηση σε ταμπλετ και στικακι αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ. τι μπορει να συμβαινει?

 

Aπο Vodafone δεν ειναι dual sim οπότε δεν θα σου βλέπει τη 2η κάρτα . . .

Link to comment
Share on other sites

Aπο Vodafone δεν ειναι dual sim οπότε δεν θα σου βλέπει τη 2η κάρτα . . .

 

ισως δεν το διατυπωσα σωστα. στην πρωτη θεση την εχω βαλει την καρτα. με μια καρτα σιμ είναι το κινητο. η καρτα που εχω απλα δεν επιτρεπει την χρηση της για ομιλια αλλα μονο για δεδομενα

Edited by makisg4
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ ρε παιδιά αυτό που βλέπω στο κινητό να το προβάλω στην τηλεόραση; Για παράδειγμα μια ταινία; Έχω δοκιμάσει με τη λειτουργία που λέει πολλαπλες οθόνες αλλά δεν κάνει τίποτα, μόνο κάποιες φωτογραφίες και αυτές όχι όλες, μόνο όσες είναι σε landscape λήψη. Υπάρχει άλλος τρόπος;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aπο Vodafone δεν ειναι dual sim οπότε δεν θα σου βλέπει τη 2η κάρτα . . .

 

Εκτός και αν περάσεις την επίσημη unbranded rom που υποστηρίζει πλήρως το dual sim και θα λαμβάνει η συσκευή κανονικά και τα ΟΤΑ updates.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε ενα φίλο ήρθε από Β052 OTA σε Β170 (το είχα μετατρέψει εγώ με τη γνωστή διαδικασία από vodafone μονόκαρτο σε δίκαρτο).

Με τη Β052 και τη χρήση που του κάνει αυτός του κρατάει χαλαρά 2 ημέρες

Και στην εκπομπή κυψελης εχει 4%

Πραγματικά ειμαι προβληματισμένος αν αξίζει να την περάσει, βλέποντας οτι σε πολούς εκανε πρόβλημα μέσω OTA .

Link to comment
Share on other sites

το ότι μας οδηγει σε σελιδα που γραφει Ισπανικα μας ενοχλεί? Ή κατεβαζω το αρχειο και το περναω απλα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση το demo Phone που θα έχουν να είναι διαφορετικό από αυτό που πωλείται? Βασικά ξεκάθαρα θα το πάρω και σε περίπτωση που δεν λειτουργεί η dual Sim λειτουργία θα επιστραφεί καθώς δεν πληροί αυτά που λέει κοινώς ότι είναι dual Sim out of the box. Αν είναι ας διευκρίνησουν ότι γίνεται dual μετά από εγκατάσταση αλλού firmware και ας το πουλήσουν μετά.

 

Θυμίζει το ανέκδοτο "εσύ και ο γρύλος σου". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 3 μήνες και υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με το Bluetooth κάθε μισή ώρα μου κάνει αποσυνδεσεις καμμια φορα κλείνει το Bluetooth από το κινητό.Έχει βρει κάποιος κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό(αν το έχει και κάποιος άλλος και δεν είναι μόνο δικό μου) ή μήπως έχετε να προτείνετε κάνα συμβατό ακουστικό γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Υ.γ κάνω υπομονή μέχρι την αναβάθμιση αλλιώς πάει για πούλημα αν δεν διορθωθει

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 3 μήνες και υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με το Bluetooth κάθε μισή ώρα μου κάνει αποσυνδεσεις καμμια φορα κλείνει το Bluetooth από το κινητό.Έχει βρει κάποιος κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό(αν το έχει και κάποιος άλλος και δεν είναι μόνο δικό μου) ή μήπως έχετε να προτείνετε κάνα συμβατό ακουστικό γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Υ.γ κάνω υπομονή μέχρι την αναβάθμιση αλλιώς πάει για πούλημα αν δεν διορθωθει

 

Ποιό FIRMWARE έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

B130 branded

 

Εγω προσωπικά σε unbranded Β052 Β170 σε τρείς διαφορετικές συσκευές δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με bluetooth.

Σε B130 branded απο Vodafone σε δυο τουλάχιστον ημέρες δεν είδα το πρόβλημα που αναφέρεις .

Ας αναφέρει και κάποιος φίλος αν είδε πρόβλημα με το bluetooth.

Edited by stavai
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 2 plantronics m55 που δοκίμασα φουλ αποσυνδεσεις κάθε μισή ώρα γιαυτό ρώτησα αν υπάρχει κάποιο που είναι συμβατό με το κινητό.Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει(το πήγα και στο σέρβις αλλά δεν βγήκε κάτι)
Link to comment
Share on other sites

Θυμίζει το ανέκδοτο "εσύ και ο γρύλος σου". :lol:

Κάπως έτσι!!!

;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αγορασα χθες το p8lite με εγκατεστημενη την Β132. Επειδη το κινητο ειναι επαγγελματικο και θελω να το στησω με εφαρμογες, email, κτλ....να κανω την αναβαθμιση σε Β170 ή οχι? Εχουν εκφραστει κανας δυο φιλοι με αρνητικα σχολια, αλλα μονο αυτοι. Τι λετε οι υπολοιποι? Εχει θεματα με μπαταρια ή κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

B130 branded

 

εγω δν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα με το bluetooth,το κινητο αγορασμενο απο vodafone με Β140 εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αγορασα χθες το p8lite με εγκατεστημενη την Β132. Επειδη το κινητο ειναι επαγγελματικο και θελω να το στησω με εφαρμογες, email, κτλ....να κανω την αναβαθμιση σε Β170 ή οχι? Εχουν εκφραστει κανας δυο φιλοι με αρνητικα σχολια, αλλα μονο αυτοι. Τι λετε οι υπολοιποι? Εχει θεματα με μπαταρια ή κατι αλλο?

Φυσικά και να την κανεις, δεν θεωρώ ότι υπάρχει αναβάθμιση για κακό. Εγω δεν αντιμετωπισα κανένα πρόβλημα μετά την αναβάθμιση αλλά εμένα ήταν 046 πριν και έγινε 170. Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι έχω πλέον καλύτερο ήχο στο ακουστικό. Όσο για την μπαταρία έχει γίνει τεράστια συζήτηση εδω και πάντα τουλάχιστον εγώ βγάζω το συμπέρασμα ότι έχει να κάνει με το τι ζητάς από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

 

Εκτός από το ότι η έκδοση λέει ότι είναι στα Ισπανικά, όταν κατέβασα το zip και πηγα να το ανοιξω μου έβγαλε μηνύματα σφάλματος και ο φάκελος μέσα δεν είχε όλα τα αρχεία... τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το ότι η έκδοση λέει ότι είναι στα Ισπανικά, όταν κατέβασα το zip και πηγα να το ανοιξω μου έβγαλε μηνύματα σφάλματος και ο φάκελος μέσα δεν είχε όλα τα αρχεία... τι συμβαίνει?

 

To ειδα και εγω οτι ειναι αλλοιωμένο το zip

Το ειχα γράψει σε προηγούμενο post .

Εκανα π.μ στο φιλο ( vasel ) που το πέρασε πρόσφατα παρότι του έβγαλε σφάλμα, και περιμένω απάντηση .

Προς το παρόν περίμενε .

Αν το εχει κάποιος φίλος ας το ανεβάσει.

 

Ευχαριστώ . . .

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν το βλεπω να παιδεύομαι και πολύ πολύ ας ρωτησω κατι: εκτος από την ενεργοποιηση της 2ης καρτας σιμ τι άλλη αλλαγη θα φερει στο κινητο ολη αυτή η διαδικασια? Έχει σημασία για τις επόμενες ενημερώσεις? Θα γίνονται αυτόματα ή θα πρέπει να επμβαίνει η VODAFONE?
Link to comment
Share on other sites

1) Θα γίνονται αυτόματα ενημερώσεις ΟΤΑ .

2) το λογότυπο VODAFONE στην αρχή θα φύγει και θα ξεκινάει με HUAWEI

3) θα εχει 2 sim ενεργές

 

Πραγματικά αξίζει . . .

Edited by stavai
Link to comment
Share on other sites

είμαι ανάμεσα στο p8 lite και στο Ascend P7

έχει κάποιος εμπειρία από το P7

 

 

Δεν χρειάζεται να έχει κάποιος εμπειρία για να σου πει ότι το P7 είναι καλύτερο. Μιλάμε για την περσινή ναυαρχίδα με καλύτερη οθόνη, καλύτερο επεξεργαστή καλύτερη κάμερα.... Το αρνητικό είναι ότι δε θα πάρει τη marshmallow.

Το lite παίζει σε άλλη κατηγορία, παρ όλα αυτά το βρίσκω πολύ αξιόλογο κινητό για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...