Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα και γω στην κοπελιά απο media mrkt στα 199. Ελπίζω να μην έχει κανα θέμα

 

δουλευουν και οι 2 καρτες ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εβαλα δεύτερη γιατι περνει micro sim. Γιατι να μην δουλευουν?

 

Εσυ πες μας δουλευουν και οι 2 ; Αυτο ρωταω.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα δουλεύουν δεν είναι branded το λογισμικό

 

α ρε παοκαρα ....καλυτερα να το δοκιμασεις. Απο κοτε και βοντα νομιζω δεν παιζουν και οι 2 καρτες. Εγω εγω απο γουιντ και παιζει dual.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλαράκι μου αυτό σου λεω το τηλεφωνο ειναι καθαρό δεν έχει λογισμικό κάποιας εταιρείας και έγραφε και στο ταμπελακι dual sim στο ραφι. Επίσης είναι το μοντέλο ALE-L21
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το P8lite ενός φίλου και του το έκανα δικαρτο με την γνωστή μέθοδο του haki . Το έχω αναβαθμίσει στην έκδοση Β170 . Τώρα μου το δίνει να το κρατήσω γιατί δεν τον βολεύει του φαίνεται μεγάλο…και του έδωσα ένα μικρότερο 4.5’’.

α)Επειδή έχω ήδη το note 3 και θα χρησιμοποιώ ξεχωριστά την δεύτερη SIM ποια θήκη θα προτείνατε για να τα κουβαλάω και τα δυο πορτοφόλι ή την απλή TPU ?

β)Εάν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να στρώσει καλύτερα όπως έχει αναφερθεί και πιο παλιά θα χάσω την αναβάθμιση ( B170) ? σε ποια κατάσταση θα έρθει το κινητό ή δεν αξίζει μιας και το κινητό δεν έχει δουλευτεί σχεδόν καθόλου από εφαρμογές κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλαράκι μου αυτό σου λεω το τηλεφωνο ειναι καθαρό δεν έχει λογισμικό κάποιας εταιρείας και έγραφε και στο ταμπελακι dual sim στο ραφι. Επίσης είναι το μοντέλο ALE-L21

 

ΟΛΑ γραφουν Dual sim αλλα δεν παιζουν ολα ,αυτο προσπαθω να σου πω ! :lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το P8lite ενός φίλου και του το έκανα δικαρτο με την γνωστή μέθοδο του haki . Το έχω αναβαθμίσει στην έκδοση Β170 . Τώρα μου το δίνει να το κρατήσω γιατί δεν τον βολεύει του φαίνεται μεγάλο…και του έδωσα ένα μικρότερο 4.5’’.

α)Επειδή έχω ήδη το note 3 και θα χρησιμοποιώ ξεχωριστά την δεύτερη SIM ποια θήκη θα προτείνατε για να τα κουβαλάω και τα δυο πορτοφόλι ή την απλή TPU ?

β)Εάν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να στρώσει καλύτερα όπως έχει αναφερθεί και πιο παλιά θα χάσω την αναβάθμιση ( B170) ? σε ποια κατάσταση θα έρθει το κινητό ή δεν αξίζει μιας και το κινητό δεν έχει δουλευτεί σχεδόν καθόλου από εφαρμογές κ.λ.π

 

Για το κουβαλημα θα σου απαντησω,εγω εχω μια απλη σιλικονης και δεν τιθεται θεμα ειναι πολυ μικρο το σκαφος,αρα θα ελεγα να μην παρεις πορτοφολι αδικα ! Στην θεση σου θα το εδινα το ΝΟΤΕ 3 αν δεν καιγεσαι για την μεγαλη οθονη και θα κρατουσα το p8 lite.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

είμαι και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου τηλεφώνου

στο παλιό μου τηλ Samsung ενεργοποιώντας την λειτουργία οδήγησης και είχα εγκαταστήσει το svox άκουγα στα ελληνικά το όνομα καλούντος

Στο p8 lite γίνεται αυτό ,και πως?

γιατί δεν μπορώ να βρώ την λειτουργία οδήγησης

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αγόρασα αυτή την εβδομάδα P8 LITE Dual Sim. Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά και με τις δύο sim. H μόνη διαφορά με αυτή την συσκευή είναι ότι δεν έχει ξεχωριστή θέση για SD κάρτα. Οπότε εάν θέλεις να έχεις δύο κάρτε sim παίρνει μία κάρτα mini Sim στην Θέση 1 και στην Θέση 2 βάζει macro sim κάρτα. Εγώ επειδή είχα και στην προηγούμενη συσκευή δύο κάρτες δεν αγόρασα νεες απλά έκοψα τις δύο κάρτες όπως προηγούμνεα σας είπα. Τώρα εά θέλεις να έχεις μία κάρτα sim στην θέση της mini sim θα βάλεις την min sd κάρτα σου και ολά θα είναι οκ
Link to comment
Share on other sites

β)Εάν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να στρώσει καλύτερα όπως έχει αναφερθεί και πιο παλιά θα χάσω την αναβάθμιση ( B170) ? σε ποια κατάσταση θα έρθει το κινητό ή δεν αξίζει μιας και το κινητό δεν έχει δουλευτεί σχεδόν καθόλου από εφαρμογές κ.λ.π

 

Το firmware της συσκευής δεν αλλάζει με την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ γραφουν Dual sim αλλα δεν παιζουν ολα ,αυτο προσπαθω να σου πω ! :lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μόλις το δοκίμασα δουλεύει κανονικά με 2 σιμ

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να αφαιρέσω τον λογαριασμό μου gmail από την εφαρμογή gmail και να τον περάσω στην εφαρμογή email μαζί με έναν hotmail που έχω?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Της κοπέλας μου εχει την β170 υπαρχει νεοτερη?

Η Β170 είναι η τελευταία έκδοση για τις dual SIM συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ γραφουν Dual sim αλλα δεν παιζουν ολα ,αυτο προσπαθω να σου πω ! :lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μόλις το δοκίμασα δουλεύει κανονικά με 2 σιμ

 

ωραια εχουμε την ιδια εκδοση dual sim B170 .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμιση σήμερα από 140 σε 181 μονόκαρτο Vodafone. Αλλάζει κάτι σοβαρό στις λειτουργίες του? Αλλάζει ο χρόνος κατανάλωσης της μπαταρίας του σε σχέση με πριν? Τελικά συμφέρει να κάνω την αναβάθμιση ή όχι ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν απαντήσεις. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Τα Κινέζικα P8Lite πάντως θα πάρουν σίγουρα Marshmallow...

http://emui.huawei.com/portal.php?mod=view&aid=55

Αυτό είναι γνωστό σχεδόν τρεις μήνες. Ωστόσο δεν είναι σίγουρο ότι η αναβάθμιση θα δοθεί και στα ευρωπαϊκά μοντέλα.

Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι να πάρουμε την 5.1.1 σύντομα, μήπως και διορθωθούν τα διάφορα προβλήματα του λογισμικού της Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμιση σήμερα από 140 σε 181 μονόκαρτο Vodafone. Αλλάζει κάτι σοβαρό στις λειτουργίες του? Αλλάζει ο χρόνος κατανάλωσης της μπαταρίας του σε σχέση με πριν? Τελικά συμφέρει να κάνω την αναβάθμιση ή όχι ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν απαντήσεις. ;-)

 

Λοιπόν Παίδες, πήρα σήμερα την αναβάθμιση απο vodafone σε 181 την εκανα και μου επιλυθηκαν καποια προβληματακια που είχα.Πχ το 4g που δεν εδειχνε να υπαρχει πλεον ειναι οκ.Επιπλεον μπηκε και το android 5.1.1.Εγω το λειτουργω ως μονοκαρτο με sd καρτα 64 οπότε με 5 γκιγκα ελευθερο χωρο μου είναι κομπλε.Αν οσοι δεν την εχετε περασει, εχετε απορίες πείτε μου να κοιτάξω να σας πω αν τα χει περασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρέα. Μόλις εχθες πήρα απο την βοντα το κινητό, αλλά έχω κολλήσει με το θέμα της 2ης nanosim. Την χρειάζομαι όπως και δηποτε. Διάβασα με προσοχή τα θέματα, αλλά δεν μπόρεσα να ανοιξω καν τα link. Στον οδηγό που έχει ανεβάσει ο φίλος εδώ ζητάει σύνδεση στο drive. Μήπως είναι δυνατόν να δωθεί ένας πιο αναλυτικός οδηγός για εμας που δεν το έχουμε τόσο πολύ με την τεχνολογία; Υπάρχει περίπτωση αν κόψω την κάρτα κ την βάλω να δουλέψει χωρίς να κάνω εγκατάσταση αλλο λογισμικό; Αν την κόψω κ δεν δουλεψει μπαίνω σε αλλες περιπέτειες και θα μείνω από τηλέφωνο. Τα φώτα σας παρακαλώ
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρέα. Μόλις εχθες πήρα απο την βοντα το κινητό, αλλά έχω κολλήσει με το θέμα της 2ης nanosim. Την χρειάζομαι όπως και δηποτε. Διάβασα με προσοχή τα θέματα, αλλά δεν μπόρεσα να ανοιξω καν τα link. Στον οδηγό που έχει ανεβάσει ο φίλος εδώ ζητάει σύνδεση στο drive. Μήπως είναι δυνατόν να δωθεί ένας πιο αναλυτικός οδηγός για εμας που δεν το έχουμε τόσο πολύ με την τεχνολογία; Υπάρχει περίπτωση αν κόψω την κάρτα κ την βάλω να δουλέψει χωρίς να κάνω εγκατάσταση αλλο λογισμικό; Αν την κόψω κ δεν δουλεψει μπαίνω σε αλλες περιπέτειες και θα μείνω από τηλέφωνο. Τα φώτα σας παρακαλώ

 

Θα πρέπει να το κανεις unbranded για να παρει την δευτερη Sim, δες εδω τις οδηγιες που μ ειχε δωσει ο stef και επιπλέον ψαξε λίγο στο νετ τα link του haki Που βρίσκονται στα πρωτα post.

 

Καλη χρονια σε ολους.Αφου κατεβασεις την 046 θα ξεζιπαρεις το αρχειο και θα σου εμφανισει δυο φακελους step1 και step2 ο καθε ενας απο αυτους εχει μεσα ενα αρχειο με το ονομα dload.Αυτα τα 2 αρχεια (dload) θα τα αντιγραψεις χυμα οχι σε καποιο φακελο στην καρτα μνημης του τηλεφωνου.Μετα μεσα απο το μενου του τηλεφωνου θα πας ρυθμισεις-ενημερωση λογισμικου-μενου-τοπικη ενημερωση.Πρωτα θα επιλεξεις το αρχειο απο το φακελο step1 και αφου το τηλεφωνο κανει την διαδικασια σβηνεις το αρχειο απο το step1 και κανεις την ιδια διαδικασια (μενου-ρυθμισεις κτλ) και επιλεγεις το αρχειο dload ( απο το step2) που εχει μεινει πλεον στην καρτα μνημης.Μολις τελειωσει η αναβαθμιση το τηλεφωνο θα ειναι πλεον με την b046 δικαρτο unbranded.Υποψιν οτι θα σβηστουν ολα απο μεσα θα ειναι σαν να το ανοιγεις πρωτη φορα.Σε μενα μου εβγαλε ειδοποιηση αμεσως για αναβαθμιση OTA στην b170 εγω ομως την εκανα χειροκινητα με τον παραπανω τροπο.Αν θελεις να ψαξεις υπαρχουν και αλλα μηνυματα στο θεμα που περιγραφουν την διαδικασια εγω ετσι εβγαλα ακρη σε οτι αποριες ειχα,κυριως χαρη στα μηνυματα του haki αλλα και αλλων παιδιων εδω που ειχαν την διαθεση να βοηθησουν εμας τους ασχετους και τους ευχαριστω για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! το εχει μια φιλη μου (αγορασμενο απο Public) φοραει την 5.0.2 και στην αναζητηση για νεες ενημερωσεις δεν βγαζει κατι. Την 5.1.1 θα την παρει τελικα? ή ειναι για συγκεκριμενες εκδοσεις του p8 lite..

 

Επισης βρηκα κι αυτο το αρθρο εδω

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...