Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία πρόταση για θήκη; Ακούω καλά λόγια για την Nillkin Frosted Shield, όμως δεν μπορώ να βρω το χρώμα που θέλω στην Ελλάδα.Οι original της Huawei αξίζουν;
Link to comment
Share on other sites

Καμία πρόταση για θήκη; Ακούω καλά λόγια για την Nillkin Frosted Shield, όμως δεν μπορώ να βρω το χρώμα που θέλω στην Ελλάδα.Οι original της Huawei αξίζουν;

 

αν εννοεις αυτη...http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3918&virtuemart_category_id=378&Itemid=71

 

 

πολλα κενα εχει πανω κατω δεν ξερω αν σε πεσιμο παθει κατι ! Εγω εχω μια απλη με λαστιχο, εχει πεσει πολλες φορες κατω και τιποτα.

Πριν την παρω επεσε μια φορα και αμεσως εφυγε ενα κομματι απο κατω στο μπεζελ. Με εχει σωσει . Προτεινω λαστιχο φιλε με 5 ευρω,μη δινεις αδικα λεφτα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αν σβησεις το εικονιδιο πηγαινοντας το στο καλαθι τοτε σβηνεις ολη την εφαρμογη οχι μονο το εικονιδιο της.Αρα για να το ξαναβρεις πρεπει να εγκαταστησεις παλι την εφαρμογη απο το playstore

 

Ωωωω Μάλιστα !!! Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα εχω το κινητο σε branded Cosmote (εκδοση ALE-L21GRCC150B130) και θελω να το κανω η unbranded η εστω Vodafone.Mπορει να μου πει καποιος με σιγουρια πιο αρχειο πρεπει να κατεβασω και ποιες οδηγιες πρεπει να ακολουθησω;
Link to comment
Share on other sites

 

το p8 φαινεται να ειναι φιλε

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μήπως το κάνει και σε κανέναν άλλον;

μου λέει η υπηρεσία music play δεν μπορεί να ανοίξει αν δεν ενημερωθούν οι υπηρεσίες google.. πατάω πάνω, προσπαθεί να ανοίξει το google play και δεν μπορεί να το ανοίξει με τίποτα..

δεν ανοίγει το google play.. βγαίνει ένα κυκλάκι που γυρνάει και φαίνεται ότι προσπαθεί, αλλά δεν ανοίγει..

 

έχω την εντύπωση ότι αυτό προέκυψε από τότε που έκανα αναβάθμιση στην 170..

Edited by scofild
Link to comment
Share on other sites

αν μπορειτε να με βοηθησετε,στην θεση sim 1 εχω βαλει καρτα της cosmote,στην θεση sim 2 καρτα wind,επειδη στο σπιτι δεν εχω καλο σημα της wind που ειναι και η κυρια γραμμη που χρησιμοποιω,μεσα απο το μενου του κινητου ενεργοποιησα τις προωθησεις απο την μια sim στην αλλη οταν με καλουν και δεν εχει σημα η συγκεκριμενη που δεχομαι κληση,κανω δοκιμες στο σπιτι καλωντας απο το σταθερο οταν δεν εχει καθολου σημα και δεν γινεται η προωθηση,υπαρχει καποιο προβλημα?πρεπει να κανω καποια αλλη ενεργεια?
Link to comment
Share on other sites

Που πάω για να δω τις εφαρμογές παρασκηνίου;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι. Το viber όταν έχω ανοιχτό το κινητό αν με πάρει κάποιος χτυπάει κανονικα. Αν όμως είναι σε αναμονή οποίος και να με καλέσει δεν χτυπάει το κινητό ούτε και ανάβει η οθόνη απλά μου την δείχνει σαν αναπάντητη. Μήπως ξέρετε τι το προκαλεί. Σίγουρα κάποια ρύθμιση ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Σε περίπτωση που στο κινητό υπάρχει μόνο ή nano sim και είναι υnbranded dual sim ,κανονικά υπάρχει 4g στο κινητό ?(εφόσον βέβαια το υποστηρίζει ή simcard)Γιατι

κάπου διάβασα ότι είναι 2g και ανησύχησα.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το hd voice. Αυτό που ξέρω είναι ότι το τηλέφωνο είναι μιας εβδομάδας και μιλάω με την δικιά μου και σπάνε τα νεύρα μου. Δεν είναι θέμα σήματος. Μια ειναι την ακούω κανονικά μαι χάνεται κτλ. Έχει cosmote αλλά πρέπει να ναι θέμα του τηλεφώνου. Απαράδεκτο. Δεν υπάρχει δηλαδη λύση;

Το πήγα πίσω και θα πάρω μάλλον το ίδιο καινούριο. Ελπίζω να μην κάνει το ίδιο. Αλλά από οτι βλέπω δεν το χει το πρόβλημα αυτό πολύς κόσμος εδώ στο φόρουμ

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Σε περίπτωση που στο κινητό υπάρχει μόνο ή nano sim και είναι υnbranded dual sim ,κανονικά υπάρχει 4g στο κινητό ?(εφόσον βέβαια το υποστηρίζει ή simcard)Γιατι

κάπου διάβασα ότι είναι 2g και ανησύχησα.Ευχαριστώ.

 

Είναι 4g και στις δύο sim!!Απλώς όταν απενεργοποίησα την sim 1 ξέχασα πριν να γυρίσω το 4g στην sim 2!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και καμια βδομαδα το wifi δεν μπαινει αυτοματα..αναγκαζομαι να πηγαινω στις ρυθμισεις και να παταω συνδεση 5-6 φορες για να μπει..αυτο δεν το κανει μονο στο ρουτερ του σπιτιου αλλα και σε αλλα..τι φταιει και τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/official-info-marshmallow-5-1-1-p8lite-t3293409

 

επισημη απαντηση στο xda....ειχε γινει πολυ κουβεντα περι αναβαθμισης...οποτε υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό για τη γυναίκα μου (εγώ έχω ένα huawei nexus 6p), αλλά διαβάζοντας τους τελευταίες 50 σελίδες του φόρουμ, μπερδεύτηκα με τις πολλές εκδόσεις. Θα ήθελα λοιπόν, αν είναι εύκολο, τα φώτα σας. Το δικαρτο δεν είναι απαραίτητο, το χρώμα δε μας απασχολεί, θα ήθελα όμως να έχει όσο περισσότερες πιθανότητες γίνεται για να πάρει μελλοντικές αναβαθμίσεις. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό για τη γυναίκα μου (εγώ έχω ένα huawei nexus 6p), αλλά διαβάζοντας τους τελευταίες 50 σελίδες του φόρουμ, μπερδεύτηκα με τις πολλές εκδόσεις. Θα ήθελα λοιπόν, αν είναι εύκολο, τα φώτα σας. Το δικαρτο δεν είναι απαραίτητο, το χρώμα δε μας απασχολεί, θα ήθελα όμως να έχει όσο περισσότερες πιθανότητες γίνεται για να πάρει μελλοντικές αναβαθμίσεις. Ευχαριστώ πολύ

 

Οτι kαι να πάρεις από Ελλάδα/ΑΜΑΖΟΝ

να είναι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ALE-L21

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό για τη γυναίκα μου (εγώ έχω ένα huawei nexus 6p), αλλά διαβάζοντας τους τελευταίες 50 σελίδες του φόρουμ, μπερδεύτηκα με τις πολλές εκδόσεις. Θα ήθελα λοιπόν, αν είναι εύκολο, τα φώτα σας. Το δικαρτο δεν είναι απαραίτητο, το χρώμα δε μας απασχολεί, θα ήθελα όμως να έχει όσο περισσότερες πιθανότητες γίνεται για να πάρει μελλοντικές αναβαθμίσεις. Ευχαριστώ πολύ

Θα πάρει android marshmallows 6.0 οπως λένε διάφορα ευρωπαϊκά sites βασιζόμενα σε έγκυρες πηγες (δες σε προηγούμενο σχόλιο τα site). Μάλιστα αυτός είναι ο λόγος που τα μισά p8 lite δεν πήραν την 5.1. Όπως αναφέρουν σταμάτησαν την 5.1 γιατί δουλεύουν την 6.0. Ως πιθανή ημερομηνία θεωρείται ο Μάρτιος. Δεν μένει παρά να το δούμε στην πράξη με λίγη υπομονή. Μην ξεχνάμε ότι ή 6.0 τρέχει σε πολύ λίγα κινητά ακόμα περίπου στο 3% άρα μάλλον σε καλύπτει στο κομμάτι τον μελλοντικών αναβαθμίσεων που ειπες.

Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι μερικα θεματα για κατεβασμα.http://www.huaweitheme.work/search?updated-max=2016-01-02T12%3A48%3A00-08%3A00&max-results=9 και εδω http://emui.huawei.com/cn/plugin.php?id=themezone&zone=theme&mod=list&display=2&model=Mate%207&version=EMUI3.0&page=4 Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο καιρο που εψαχνα λυση για τις αποσυνδεσεις με το bluetooth πιστευω οτι βρηκα μια λυση.Απο οτι ειδα δοκιμαζοντας bluetooth version 2.0 εδω και 2-3 μερες δεν εχω καμμια αποσυνδεση.Καπου διαβασα οτι ισχυει και σε αλλα κινητα με 5.1 και τα παιδια εκει δοκιμασαν και με version 4.0 αλλα δεν εχω δοκιμασει με τετοια version.Αν εχει κανεις τετοιο bluetooh ας το κοιταξει μεχρι στιγμης εγω ειμαι οκ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έχω το p8 lite (ale-l21) και όταν λαμβάνω μήνυμα στο viber δεν λαμβάνω ειδοποίηση μέσω του led.

Αρχικα πίστευα ότι δεν έχει μοβ απόχρωση και ότι αυτό θα είναι το πρόβλημα, αλλα είδα όταν λαμβάνω μηνύματα στο whatsapp ανάβει μοβ.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έχω το p8 lite (ale-l21) και όταν λαμβάνω μήνυμα στο viber δεν λαμβάνω ειδοποίηση μέσω του led.

Αρχικα πίστευα ότι δεν έχει μοβ απόχρωση και ότι αυτό θα είναι το πρόβλημα, αλλα είδα όταν λαμβάνω μηνύματα στο whatsapp ανάβει μοβ.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

ευχαριστω εκ των προτέρων

Κι εμένα το κάνει αυτό χωρίς να έχω καταφέρει να βρω λύση...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

εμενα στην αρχη μου το εμφανιζε το μοβ και μετα παπαλα....πρεπει κατι να σκαλισεις στις ρυθμισεις.νομιζω πως εαν επιλεξεις να εμφανιζετε το μνμ που λαμβανεις(οχι οτι απλα ηρθε μνμ,αλλα και το περιεχομενο του μνμ)θα σου αναβοσβηνει κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό για τη γυναίκα μου (εγώ έχω ένα huawei nexus 6p), αλλά διαβάζοντας τους τελευταίες 50 σελίδες του φόρουμ, μπερδεύτηκα με τις πολλές εκδόσεις. Θα ήθελα λοιπόν, αν είναι εύκολο, τα φώτα σας. Το δικαρτο δεν είναι απαραίτητο, το χρώμα δε μας απασχολεί, θα ήθελα όμως να έχει όσο περισσότερες πιθανότητες γίνεται για να πάρει μελλοντικές αναβαθμίσεις. Ευχαριστώ πολύ

 

Μια χαρά επιλογή είναι το πήρα και εγώ για την γυναίκα μου το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...