Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6.0 marshmallow τον Μάρτιο!!! https://www.androidpit.com/android-marshmallow-update-overview-for-smartphones-and-tablets Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

5.01 τα δικαρτα

5.1 τα μονοκαρτα

 

για ποιο λόγο το μονοκάταρτο είναι μια εκδοσή πιο πάνω ?

εκτός απο τις δυο κάρτες ολα τα αλλα ειναι ίδια?

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο το μονοκάταρτο είναι μια εκδοσή πιο πάνω ?

εκτός απο τις δυο κάρτες ολα τα αλλα ειναι ίδια?

Σταμάτησε η αναβάθμιση για 5.1 για να δουλέψουν κατευθείαν την 6.0!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το P8 Lite, κ από τι στιγμή που αποφάσισα να το κάνω dual sim,

το wifi δεν δουλεύει ποια.

Δοκίμασα διάφορα frimware, ξεκίνησα με : (ALE-L21V100R001C432B046b) -> http://forum.xda-developers.com/p8lite/help/stock-rom-huawei-p8-lite-t3125331

κ κατέληξα με το B170.

Σήμερα κατάφερα με fastboot (έχοντας κάνει unlock) να κάνω downgrade

στο ALE-L21C432B052, νομίζοντας ότι θα έφτιαχνε το πρόβλημα,

αλλά τίποτα, το wifi επιμένει να μην λειτουργεί.

*Μόνο όταν το βάζω ουσιαστικά πάνω στο router δουλεύει.

 

Υπάρχει κάποιος που έχει να προτείνει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό…

Το τηλέφωνο ουσιαστικά χωρίς wifi είναι άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εμμ πήρα το κινητό χθες, και μου έχουν πει 4 άτομα ήδη ότι δεν ακούγομαι καλά στο τηλέφωνο. :( Σα να τους μιλάω από μακριά ή κάτι τέτοιο, ενώ μιλάω κανονικά προφανώς :p Το έχει πάθει κανένας άλλος; Κάνω εγώ κάτι λάθος ή υπάρχει πρόβλημα στο κινητό; :/

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε επανεκκίνηση και προσπάθησε να μιλήσεις σε μέρος με καλό σήμα για να ξέρεις ότι δεν φταίει το δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε επανεκκίνηση και προσπάθησε να μιλήσεις σε μέρος με καλό σήμα για να ξέρεις ότι δεν φταίει το δίκτυο.

 

Έχεις δίκιο έπρεπε να έχω δώσει και άλλες πληροφορίες.:p Εχω κάνει και επανεκινηση, και έχω και μια χαρά σήμα :/ Επίσης σε μία συνομιλία πχ την μία με ακούνε καλά και την άλλη όχι :o

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Περήφανος κάτοχος του κινητού εδώ και 4 μέρες. Έχω κάποιες απορίες αν μπορεί κάποιος να μου πει γιατί

δεν βρήκα κάτι στο search του τοπικ :

 

1) Γίνεται το timelapse βίντεο να γίνει λίγο πιο "αργό"? Τράβηξα βίντεο 25 λεπτά και το έκανε 15 δευτερόλεπτα.

Είναι τόσο γρήγορο που δεν μπορείς να διακρίνεις τίποτα....

2) Δεν μου ενεργοποιείται το led ειδοποίησης όταν έχω μηνύματα από viber και yahoo mail.

 

Αν μπορείτε να βοηθήσετε θα ήμουν ευγνώμων.

Ευχαριστώ

 

Ξέρει κάποιος να μου πει για αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εμμ πήρα το κινητό χθες, και μου έχουν πει 4 άτομα ήδη ότι δεν ακούγομαι καλά στο τηλέφωνο. :( Σα να τους μιλάω από μακριά ή κάτι τέτοιο, ενώ μιλάω κανονικά προφανώς :p Το έχει πάθει κανένας άλλος; Κάνω εγώ κάτι λάθος ή υπάρχει πρόβλημα στο κινητό; :/

Δοκιμασε να βαλεις το δικτυο σου σε 2G να δεις αν ειναι καλυτερα ετσι ....

Link to comment
Share on other sites

μάγκες όποιος έχει την Β170 και θέλει να αναβαθμίσει σε android 6.0 BETA (Δοκιμαστική)

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/huawei-p8-lite-android-6-0-marshmallow-t3305550

 

εγώ την έβαλα πολύ εύκολα... και έχω ενθουσιαστεί είναι τέλεια δεν κολαει και πάει σφαιρααααααααααααα:D:D:D:D:D:D:D και ας είναι ΒΕΤΑ

 

Εγκαταστήσει:

1, έχουμε Huawei P8 Lite ALE-L21432B170 (Ευρώπη)

2, Κατεβάζουμε και κάνουμε update την C432B188

3, κατεβάζουμε και κάνουμε update την C432Β524

ΈΤΟΙΜΟΙ

Edited by sefis33
Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

μάγκες όποιος έχει την Β170 και θέλει να αναβαθμίσει σε android 6.0 BETA (Δοκιμαστική)

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/huawei-p8-lite-android-6-0-marshmallow-t3305550

 

εγώ την έβαλα πολύ εύκολα... και έχω ενθουσιαστεί είναι τέλεια δεν κολαει και πάει σφαιρααααααααααααα:D:D:D:D:D:D:D και ας είναι ΒΕΤΑ

 

Εγκαταστήσει:

1, έχουμε Huawei P8 Lite ALE-L21432B170 (Ευρώπη)

2, Κατεβάζουμε και κάνουμε update την C432B188

3, κατεβάζουμε και κάνουμε update την C432Β524

ΈΤΟΙΜΟΙ

 

 

Ωραιος , λογικο ειναι να δουλευει καλυτερα, αν βελτιωθει λιγο και η μπαταρια μια χαρα θα ειναι με το android 6.0.

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.. υπάρφει περίπτωση να χάσω τα τηλέφωνα; πρέπει να βγάλω την κάρτα πρώτα;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.. υπάρφει περίπτωση να χάσω τα τηλέφωνα; πρέπει να βγάλω την κάρτα πρώτα;
ναι θα χάσεις τα τηλέφωνα αν δεν τα πάρεις backup. Κάνε εξαγωγή επαφών στην SD και πάρε το αρχείο vcf στο Η/Υ (νομίζω το σβήνει από την sd όταν κάνεις επαναφορά, αλλά όχι όλα τα τηλέφωνα) ή βγάλε την SD να μην είναι μέσα κατά την επαναφορά (το οποίο έχει άλλα θέματα). Μετά την επαναφορά αντέγραψε το πάλι στην sd και κάνε import τις επαφές στο τηλέφωνο. Αλλιώς συγχρόνισε με google ή κάτι τέτοιο. H sim δεν πειράζει να είναι μέσα, λογικά δε θα σβήσει επαφές σε αυτήν, αλλα προσωπικά θα την έβγαζα και αυτήν αν είχα μέσα επαφές (ξέρω εγώ τι κάνει το P8 lite :lol:).
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το daydream. Πέρα από αυτό που έχει στις ρυθμίσεις για προβολή φωτο, άλλες εφαρμογές daydream δεν λειτουργούν;
Link to comment
Share on other sites

Στα ξαφνικα, χωρις να κανω καμια αλλαγη, δεν συνδέεται αυτόματα με το wifi στο σπιτι και όταν το συνδεω χειροκίνητα δουλευει πολύ αργα, κατεβαζει με εξαιρετικα μικρη ταχυτητα. στο ιδιο ρουτερ συνδεομαι με το Ζ1 χωρις κανενα θεμα. καμια ιδεα? να προσθεσω ότι δεν μπορεσα ακομη να το δοκιμασω σε άλλο ρουτερ Edited by makisg4
Link to comment
Share on other sites

μάγκες όποιος έχει την Β170 και θέλει να αναβαθμίσει σε android 6.0 BETA (Δοκιμαστική)

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/huawei-p8-lite-android-6-0-marshmallow-t3305550

 

εγώ την έβαλα πολύ εύκολα... και έχω ενθουσιαστεί είναι τέλεια δεν κολαει και πάει σφαιρααααααααααααα:D:D:D:D:D:D:D και ας είναι ΒΕΤΑ

 

Εγκαταστήσει:

1, έχουμε Huawei P8 Lite ALE-L21432B170 (Ευρώπη)

2, Κατεβάζουμε και κάνουμε update την C432B188

3, κατεβάζουμε και κάνουμε update την C432Β524

ΈΤΟΙΜΟΙ

 

Εγώ που είμαι Vodafone branded στην 180...μπορώ να το βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Στα ξαφνικα, χωρις να κανω καμια αλλαγη, δεν συνδέεται αυτόματα με το wifi στο σπιτι και όταν το συνδεω χειροκίνητα δουλευει πολύ αργα, κατεβαζει με εξαιρετικα μικρη ταχυτητα. στο ιδιο ρουτερ συνδεομαι με το Ζ1 χωρις κανενα θεμα. καμια ιδεα? να προσθεσω ότι δεν μπορεσα ακομη να το δοκιμασω σε άλλο ρουτερ

 

Μου το είχε κανει και σε εμένα μετά που είχα συνδεθεί σε ένα ελεύθερο που έπιασα τυχαία. Δεν μου συνδεόταν αυτόματα στου σπιτιού. Έκανα μερικές επανεκινήσεις και έστρωσε. Έσβησα και το αποθηκευμένο ελεύθερο και όλα καλά. Αν έπαθες το ίδιο δοκίμασε τα παραπάνω. Δοκίμασε επίσης να σβήσεις ότι δίκτυο έχεις αποθηκευμένο και ξαναπέρνα τις ρυθμίσεις του wifi σου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα επανεκκίνηση, και διαγραφή των σημείων πρόσβασης, τίποτα. Έκανα επαναφορά του τηλεφώνου, τίποτα πάλι... Την Παρασκευή το πάω βοντα και θα δούμε...
Link to comment
Share on other sites

καλσηπερα παιδια εχω ενα π8 λιτε το οποιο ειναι απο βονταφον .

Θελω να το κανω 2καρτο γιατι δεν αναγνωριζει τη 2η σιμ. Θα χασω την εγγυηση αμα το κανω 2καρτο?

Στη 1η σελιδα το λινκ ειναι down

υπαρχει καπου το αρχειο? και οδηγιες για το πως το κανουμε?

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...