Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίκαιο έχεις loyros, δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα σκρουτζομαγαζα καθόλου. Πάω λίγο στα σίγουρα.

Ναυτικο δικαιο?αστικο?Μαλλον δικιο θες να πεις.Νικο αν σου αρεσει να σπαταλας χρηματα μαλλον τα χεις αποκτησει με την ιδια ευκολια που τα χαλας οποτε το σιγουρο για μενα στην προκειμενη (Huawei) ειναι η αντιπροσωπεια της εδω Ελλαδα η Arvato που καλυπτει ολες τις συσκευες.Αν εχεις να πεις κατι πανω στο κινητο καλοδεχουμενος αλλα για ερευνα αγορας δεν βλεπω να εχεις να πεις κατι ουσιαστικο.

Edited by loyros
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Ναυτικο δικαιο?αστικο?Μαλλον δικιο θες να πεις.Νικο αν σου αρεσει να σπαταλας χρηματα μαλλον τα χεις αποκτησει με την ιδια ευκολια που τα χαλας οποτε το σιγουρο για μενα στην προκειμενη (Huawei) ειναι η αντιπροσωπεια της εδω Ελλαδα η Arvato που καλυπτει ολες τις συσκευες.Αν εχεις να πεις κατι πανω στο κινητο καλοδεχουμενος αλλα για ερευνα αγορας δεν βλεπω να εχεις να πεις κατι ουσιαστικο.

Δεν έχω τίποτα να σου πω για έρευνα αγοράς και στο είπα και στο προηγούμενο μήνυμα! Αλλά πάλι λες μεγάλες κουβέντες επί προσωπικου που ούτε καν φαντάζεσαι σε ποιον μιλάς και πως βγάζει τα χρήματα του! Κραταω όσο μπορώ ακόμα τα νεύρα μου και σου λεω: Χαλάρωσε και μην το ψαχνεις πολύ! Καληνύχτα και να είσαι πιο δεκτικός στην αντίθετη αποψη!

Link to comment
Share on other sites

εγω μια χαρα χαλαρος ειμαι και ηαποψη δικια σου ειναι και σεβαστη εν μερη ομως στην αποσυνεθεσα.τωρα για τις προσωπικες αναφορες γελαω απλα μιας και το παιζεις πλανηταρχης και εμμεσως πλυν σαφως με απειλεις οτι κρατας τα νευρα σου για να μην μου κανεις καποιο κακο που ισως θες επειδη σου αποδομησα καθε επιχειρημα σου.Τελος παντων δεν εχω να χωρισω κατι με κανεναν απο εδω μεσα ποσο μαλλον με σενα...καλο βραδυ φιλε νικο.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Ναυτικο δικαιο?αστικο?Μαλλον δικιο θες να πεις.Νικο αν σου αρεσει να σπαταλας χρηματα μαλλον τα χεις αποκτησει με την ιδια ευκολια που τα χαλας οποτε το σιγουρο για μενα στην προκειμενη (Huawei) ειναι η αντιπροσωπεια της εδω Ελλαδα η Arvato που καλυπτει ολες τις συσκευες.Αν εχεις να πεις κατι πανω στο κινητο καλοδεχουμενος αλλα για ερευνα αγορας δεν βλεπω να εχεις να πεις κατι ουσιαστικο.

 

Δικαιο λεγεται φιλε......στα σωστα Ελληνικα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δικαιο λεγεται φιλε......στα σωστα Ελληνικα!

ως φιλολογος 10€ παιρνω αμα θες ιδιαιτερα http://e-didaskalia.blogspot.gr/2015/04/blog-post_331.html?m=1

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε βρε παιδιά, αφήστε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις, δεν οδηγούν πουθενά παρά μόνο στην διαγραφή των συγκεκριμένων αναρτήσεων...

Πρέπει να ενθουσιαζόμαστε από το νέο του ότι η 6.0 πλησιάζει οσονούπω!

Δεν θα βελτιώσει την καθημερινότητά μας βέβαια, αλλά θα είναι μια αλλαγή, έστω και στο κινητό μας...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε βρε παιδιά, αφήστε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις, δεν οδηγούν πουθενά παρά μόνο στην διαγραφή των συγκεκριμένων αναρτήσεων...

Πρέπει να ενθουσιαζόμαστε από το νέο του ότι η 6.0 πλησιάζει οσονούπω!

Δεν θα βελτιώσει την καθημερινότητά μας βέβαια, αλλά θα είναι μια αλλαγή, έστω και στο κινητό μας...

εγω το ξερω...ισα ισα θελω να το παρω και ρωτησα για την κληση που παραπονιουνται οι περισσοτεροι και αν υπαρχει καποιο τρανταχτο αρνητικο και δεν απαντησε κανεις

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα την συσκευή από γνωστό κινεζομαγαζο τον Σεπτέμβριο κ επειδή σαν δικαρτο έχω εταιρικό κ προσωπικό νούμερο, κάνω πααααρα πολλές κλήσεις καθημερινά χωρίς κανένα πρόβλημα! Ούτε σε κλήσεις ούτε κολλήματα! Κ ή μπαταρία του άνετα βγάζει μέρα με 3g κ δεδομένα κ κλήσεις κ περιήγηση internet κ λίγο Facebook....

Το μόνο ελάττωμα οι φωτογραφίες νύχτα με χρήση φλας (θολούρα λόγω φλας)...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα την συσκευή από γνωστό κινεζομαγαζο τον Σεπτέμβριο κ επειδή σαν δικαρτο έχω εταιρικό κ προσωπικό νούμερο, κάνω πααααρα πολλές κλήσεις καθημερινά χωρίς κανένα πρόβλημα! Ούτε σε κλήσεις ούτε κολλήματα! Κ ή μπαταρία του άνετα βγάζει μέρα με 3g κ δεδομένα κ κλήσεις κ περιήγηση internet κ λίγο Facebook....

Το μόνο ελάττωμα οι φωτογραφίες νύχτα με χρήση φλας (θολούρα λόγω φλας)...

η οθονη ειναι πολυ σκοτεινη στο φως της ημερας που παραπονιουνται μερικοι? ευχαριστω φιλος

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

εγω το ξερω...ισα ισα θελω να το παρω και ρωτησα για την κληση που παραπονιουνται οι περισσοτεροι και αν υπαρχει καποιο τρανταχτο αρνητικο και δεν απαντησε κανεις

Καλημερα φιλε,οντως εχει ενα θεματακι με τον ηχο σπανια εως πολυ σπανια θα ελεγα ακους την φωνη σου η ο αλλος που σε καλει ακουει την φωνη του,

σε επικοινωνία που είχα με την εταιρεία για το θέμα του ήχου hd voice μού απάντησαν ως εξής:Γιώργο καλησπέρα!Στην επίσημη σελίδα της Huawei στην Ελλάδα http://bit.ly/1OBW6q5 υπάρχει το συγκεκριμένο Firmware,θα σου πρότεινα να το κατεβάσεις,να κάνεις έπειτα μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,σώζοντας τα αρχεία σου πριν και ενημέρωσε μας εάν το πρόβλημα υπάρχει ακόμα.Καλό Σαββατοκύριακο,φιλικά!.Το έχει κάνει κάποιος να μας πει αν διορθώθηκε το πρόβλημα?Εγω δεν το επιχειρησα γιατι δεν τα παω καλα με την τεχνολογια.

Link to comment
Share on other sites

ως φιλολογος 10€ παιρνω αμα θες ιδιαιτερα http://e-didaskalia.blogspot.gr/2015/04/blog-post_331.html?m=1

Χαχα α χα

Παιδιά συνεχίστε.

 

Περιμένετε μόνο να φέρω μπύρες και σουβλάκια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω το ξερω...ισα ισα θελω να το παρω και ρωτησα για την κληση που παραπονιουνται οι περισσοτεροι και αν υπαρχει καποιο τρανταχτο αρνητικο και δεν απαντησε κανεις

 

Αρνητικό τραναχτο δεν έχει.

 

Είναι πολύ smooth.

GPs, WiFi, 4G, πολύ καλα.

Μπαταρία ανεκτή.

 

Ποιότητα κορυφαια-για όσα πληρωνεις.

 

Παιρνει συχνά αναβαθμίσεις.

 

Μόνο αν θες συμβουλή πάρε ΜΟΝΟ ΤΟ unbranded δικαρτο. ALEL21

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ένα θεματάκι το βγάζει που και που, όχι σε μόνιμη βάση, που και που. Ακούγεται ή φωνή με τρέμουλο και διακοπές σαν να μιλάς μέσα από τενεκέ γιατί βγαίνει και μια μεταλλική χροιά. Αυτό όμως είναι κάτι που το κάνει σπάνια και σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα κατά τη γνώμη μου. Το τηλέφωνο θερίζει και δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι σε αυτά τα λεφτά που να το ανταγωνίζεται στο σύνολο.

Το μόνο "μελανό" σημείο είναι ίσως η μπαταρία που θα μπορούσε να είναι καλύτερη αλλά και πάλι με την ευχαρίστηση που θα πάρεις από την αβίαστη λειτουργία του που δεν θα σε ενοχλήσει και πολύ, έτσι κι αλλιώς οι περισσότεροι κάθε μέρα φορτίζουν.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις αναλυτικες απαντησεις να στε καλα τελος του μηνα θα το τσιμπησω λογικα
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε βρε παιδιά, αφήστε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις, δεν οδηγούν πουθενά παρά μόνο στην διαγραφή των συγκεκριμένων αναρτήσεων...

Πρέπει να ενθουσιαζόμαστε από το νέο του ότι η 6.0 πλησιάζει οσονούπω!

Δεν θα βελτιώσει την καθημερινότητά μας βέβαια, αλλά θα είναι μια αλλαγή, έστω και στο κινητό μας...

 

 

Το θεμα ειναι ποτε θα ερθει ομως στην συσκευη ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου έβγαλε στα 35% Installation Failed στο Android 6.0 ,αναγκαστικά φλάσαρα παλιότερη έκδοση με fastboot & δεν λειτουργεί η sim & δεν με αφήνει να κάνω install άλλη έκδοση με local update ,τι κάνω;

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα.

Τον τελευταίο καιρό παρατηρείται το φαινόμενο όποιος προσπαθεί να με καλεί να μου βγαίνει αναπάντητη κλήση αν και παρατηρώντας το φαινόμενο διαπίστωσα ότι έχω σήμα κανονικά. Έβαλα πριν από κανά δίμηνο κάρτα Q, κινητό αγορασμένο το περασμένο καλοκαίρι από βόνταφοουν με τις κλασικές αναβαθμίσεις που δίνει η εταιρεία. Ούτε ρουτ, ούτε τίποτα. Στις ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας έχω ενεργοποιημένα τα: 1. Δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, 2. περιαγωγή δεδομένων, 3. Να γίνεται πάντα αποστολή και λήψη ΜΜΣ, 4. Ενεργ. πάντα ενεργών φορ. δεδ. και ο προτιμώμενος τύπος δικτύου είναι στο LTE/WCDMA/GSM αυτόματα. Πρόσφατα ''επέλεξα'' αυτό το δίκτυο. Λέτε να φταίει αυτό;

Υ.Γ.: Έκανα screenshot την οθόνη με τις ρυθμίσεις δικτύου αλλά δεν μπορώ να την κάνω upload! ο λόγος ποιος είναι; (εκτός θέματος, αλλά εντός σημασίας...)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα.

Τον τελευταίο καιρό παρατηρείται το φαινόμενο όποιος προσπαθεί να με καλεί να μου βγαίνει αναπάντητη κλήση αν και παρατηρώντας το φαινόμενο διαπίστωσα ότι έχω σήμα κανονικά. Έβαλα πριν από κανά δίμηνο κάρτα Q, κινητό αγορασμένο το περασμένο καλοκαίρι από βόνταφοουν με τις κλασικές αναβαθμίσεις που δίνει η εταιρεία. Ούτε ρουτ, ούτε τίποτα. Στις ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας έχω ενεργοποιημένα τα: 1. Δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, 2. περιαγωγή δεδομένων, 3. Να γίνεται πάντα αποστολή και λήψη ΜΜΣ, 4. Ενεργ. πάντα ενεργών φορ. δεδ. και ο προτιμώμενος τύπος δικτύου είναι στο LTE/WCDMA/GSM αυτόματα. Πρόσφατα ''επέλεξα'' αυτό το δίκτυο. Λέτε να φταίει αυτό;

Υ.Γ.: Έκανα screenshot την οθόνη με τις ρυθμίσεις δικτύου αλλά δεν μπορώ να την κάνω upload! ο λόγος ποιος είναι; (εκτός θέματος, αλλά εντός σημασίας...)

 

Δες αν έχεις ενεργοποιημένη την λειτουργία "Μην ενοχλείτε" (το εικονίδιο είναι ένα μισοφέγγαρο στης συντομεύσεις).

Δεν μπορείς να ανεβάσεις φώτο γιατί έχουν πολύ περιορισμένο το μέγεθος αρχείου μερικά μόλις kb.

Link to comment
Share on other sites

Official αναβάθμιση Android 6.0 Marshmallow beta για το Μονόκαρτο (Single Sim) από την έκδοση Β171.

 

B525 (Single Sim): https://goo.gl/Jinl6D

 

Ελέγξτε να έχετε την έκδοση Β171 και ημερομηνία έκδοσης Kernel Fri Oct 9

 

vHwS7PUClklbSYVcQXsR5Qlq0rulRTaYoJYiwq_u_ewBytF4aSSgY3SbGaxkp3o8HFEX1cKTyowyb7-3cANsEaLPx--5WfuurixWSuWSppD_0pe8dwb6-WBqtBpMRjysN19n8y4o29Ts9xlFz5Iszqz8g6HhTBAT2LOJhMyb-4QSVOElUNp_HamLmfCY5pxyL4k3CSCxqH0szz8-kuFtpRa-cyeWBxV2iaV9_VoCLHZhPS_XL-iBqVwVWqvUG_juc4n--2lxwcONns0X89Odx6YFbZdGh1PWanLbeJMZB1YkKISUeP_o7ffkyMlGH4nXUDKY3KY49hHyPRMQLsHoRgDz6BvdF1PGPv6ZP4eCwJ_WVnKzPx_o6Li5SIcW_hUMinawzxJmrWLEaCbC6pIaQBxV-Jv6hMAR4PfSkuOcYzv5unW37Szo_7gXkPNVWBxb8lcjEmqWab47wCLpJey_iTFm-HelfSe0XrUQtxZQBQdBP-fxJXZCe6uIineGhM6B5vGDLXxJqtHaOzcW8fBEBSGGHHJplet1GmM1-OXHH5IA8DlcTf-9xiGLnc90qzku7m_tUw=w362-h643-no

 

Μετά περάστε το update.zip στον φάκελο dload της κάρτας sd και κάντε local update.

 

Δεν φέρω καμία ευθύνη για τυχόν δυσλειτουργία της συσκευής μετά την εκτέλεση της παραπάνω διαδικασίας.

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Official αναβάθμιση Android 6.0 Marshmallow beta για το Μονόκαρτο (Single Sim) από την έκδοση Β171.

 

B525 (Single Sim): https://goo.gl/Jinl6D

 

Ελέγξτε να έχετε την έκδοση Β171 και ημερομηνία έκδοσης Kernel Fri Oct 9

 

 

 

Μετά περάστε το update.zip στον φάκελο dload της κάρτας sd και κάντε local update.

 

Δεν φέρω καμία ευθύνη για τυχόν δυσλειτουργία της συσκευής μετά την εκτέλεση της παραπάνω διαδικασίας.

 

Για το δικαρτο ποτε θα βγει ;

Edited by navi55
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Για το δικαρτο ποτε θα βγει ;

 

Έχει βγει...

 

Β524 (Dual Sim):https://goo.gl/mkt9I3

 

Από την Β170.

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχεις ενεργοποιημένη την λειτουργία "Μην ενοχλείτε" (το εικονίδιο είναι ένα μισοφέγγαρο στης συντομεύσεις).

Δεν μπορείς να ανεβάσεις φώτο γιατί έχουν πολύ περιορισμένο το μέγεθος αρχείου μερικά μόλις kb.

 

Δεν είναι ενεργοποιημένο... Δλδ πόσα κβ; 3;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ενεργοποιημένο... Δλδ πόσα κβ; 3;

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ τι μπορεί να φταίει..

jpeg 800,0 KB 1600x1200

jpg 1,00 MB 3264x2448

png 128,0 KB 1600x1200

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σκεφτώ τι μπορεί να φταίει..

jpeg 800,0 KB 1600x1200

jpg 1,00 MB 3264x2448

png 128,0 KB 1600x1200

 

Τις είδα τις διαστάσεις. Όσο για το πρόβλημα, θα το γκουγκλάρω λίγο περισσότετο. Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...