Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο you.gr με χρήση του κωδικού CP8LITE έχει 179€.

Για όποιον ενδιαφέρεται..

Στο site τους γραφει 'ραδιοφωνο ' 'οχι' και στα περιεχομενα συσκευασιας δεν γραφει για handsfree κ καλωδιο usb. Τι λετε, ειναι δυνατον να μην εχει ραδιο κ handsfree?

Link to comment
Share on other sites

Η κανονική συσκευασία έχει handsfree αφού χρειάζονται και σαν κεραία για το ράδιο, που προφανώς εχει*. Δεν είναι τίποτα φοβερό τα ακουστικά. Εμένα δε με βολεψαν καθόλου στο αυτί.

 

*το ράδιο έχει κάποια θεματακια αφού σταματάει να παίζει σε άσχετες στιγμές χωρίς να ξέρουμε τι το προκαλεί.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα. θα ήθελα δυο πραγματάκια. πρώτον πώς γίνεται να συγχρονίσω ή να περάσω τα γενέθλια των φίλων μου απο το facebook στο ενσωματωμένο ημερολόγιο της συσκευής και δεεύτερον υπάρχει τρόπος μεταφοράς των μηνυμάτων απο το παλιό μου τηλέφωνο samsung galaxy s3 στο p8 lite

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα. θα ήθελα δυο πραγματάκια. πρώτον πώς γίνεται να συγχρονίσω ή να περάσω τα γενέθλια των φίλων μου απο το facebook στο ενσωματωμένο ημερολόγιο της συσκευής και δεεύτερον υπάρχει τρόπος μεταφοράς των μηνυμάτων απο το παλιό μου τηλέφωνο samsung galaxy s3 στο p8 lite

ευχαριστώ

Για το πρώτο σου ερώτημα είμαι ανίδεος.

Τα μηνύματα και τις επαφές όταν αλλάζω συσκευή τα αποθηκεύω στην παλιά και τα περνάω στην νέα με την εφαρμογή Super backup.

Μέσω google drive ή μέσω Gmail ή ακόμα και σαν αρχείο .csv, είναι επιλογές που σου δίνονται από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρα στο έτερον ήμισυ ένα Ρ8 Lite White Dual.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν εκτός της εργοστασιακής ζελατίνας μπροστά με τα γράμματα έχει και άλλη δεύτερη. Με το νύχι γύρω από τον αισθητήρα και την κάμερα καταλαβαίνω ότι είναι δύο επίπεδα.

Το ίδιο και στο πάνω πίσω μέρος που βρίσκεται η κύρια κάμερα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μου κλεψανε κατι γυφτοι μεσα απο το μαγαζι το κινητο μου που ειχα πανω απο 2 με 3 χρονια (s4 mini duos) λεω αυριο να παω να παρω το P8 lite duos για να αντικαταστησω το κλεμμενο μου κινητο που τοσο αγαπουσα....Λεω να το παρω απο εδω τους πηρα τηλ τους ρωτησα και μου ειπαν οτι διαθετουν ενα κοματι και ειναι το ALE-L01 απο κοντα η αληθεια δεν το εχω δει και αποτι διαβασα σε διαφορες αξιολογησεις προβληματα ειναι το σαρ οτι ειναι υψηλο η φωτεινοτητα προερχομαι απο samoled και η αυτονομια της μπαταριας παρολα αυτα δεν με κανουν πισω ολα αυτα στο να μην το αγορασω δεν ξερω αν υπαρχει κατι καλυτερο σαυτα τα χρηματα....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...Κατοχος του p8 lite και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...Πολυ καλο ειναι 2 εβδομαδες που το εχω και παρα πολυ δυνατο!!

Μια ερωτηση θελω να κανω..Εχω το ALE-L21 , φοραει εκδοση 5.0.1 και ειναι δικαρτο!

Γνωριζουμε αν θα παρει android 6;;;Γιατι καποιοι γραφουν οτι θα παρει και αλλοι γραφουν οτι δεν θα παρει!!τι ισχυει ομως?

Link to comment
Share on other sites

Μου κλεψανε κατι γυφτοι μεσα απο το μαγαζι το κινητο μου που ειχα πανω απο 2 με 3 χρονια (s4 mini duos) λεω αυριο να παω να παρω το P8 lite duos για να αντικαταστησω το κλεμμενο μου κινητο που τοσο αγαπουσα....Λεω να το παρω απο εδω τους πηρα τηλ τους ρωτησα και μου ειπαν οτι διαθετουν ενα κοματι και ειναι το ALE-L01 απο κοντα η αληθεια δεν το εχω δει και αποτι διαβασα σε διαφορες αξιολογησεις προβληματα ειναι το σαρ οτι ειναι υψηλο η φωτεινοτητα προερχομαι απο samoled και η αυτονομια της μπαταριας παρολα αυτα δεν με κανουν πισω ολα αυτα στο να μην το αγορασω δεν ξερω αν υπαρχει κατι καλυτερο σαυτα τα χρηματα....

 

Παρε μονο ALEL21

MONO

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...Κατοχος του p8 lite και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...Πολυ καλο ειναι 2 εβδομαδες που το εχω και παρα πολυ δυνατο!!

Μια ερωτηση θελω να κανω..Εχω το ALE-L21 , φοραει εκδοση 5.0.1 και ειναι δικαρτο!

Γνωριζουμε αν θα παρει android 6;;;Γιατι καποιοι γραφουν οτι θα παρει και αλλοι γραφουν οτι δεν θα παρει!!τι ισχυει ομως?

Θα πάρει σίγουρα!! Είδη κάποιοι έχουν βάλει 6.0 marshmallows beta αν διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω θα δεις και της εντυπώσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Παρε μονο ALEL21

MONO

Αυτο ηθελα να γραψω ακριβως και το εγραψα λαθος αυτο που γραφεις εσυ γιατι ειδα να το επισιμανεις και πιο πανω απλα δεν καταλαβα το γιατι....

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει σίγουρα!! Είδη κάποιοι έχουν βάλει 6.0 marshmallows beta αν διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω θα δεις και της εντυπώσεις τους.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση...Γνωριζουμε μηπως ποτε θα παρει την stable εκδοση;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση...Γνωριζουμε μηπως ποτε θα παρει την stable εκδοση;;;

Μέχρι τα μέσα Μαρτίου, όμως κανείς δεν ξέρει πότε ακριβώς.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρα στο έτερον ήμισυ ένα Ρ8 Lite White Dual.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν εκτός της εργοστασιακής ζελατίνας μπροστά με τα γράμματα έχει και άλλη δεύτερη. Με το νύχι γύρω από τον αισθητήρα και την κάμερα καταλαβαίνω ότι είναι δύο επίπεδα.

Το ίδιο και στο πάνω πίσω μέρος που βρίσκεται η κύρια κάμερα.

Καμιά βοήθεια παίδες;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παρε μονο ALEL21

MONO

 

Αυτό τι ακριβώς είναι και πού του βλέπουμε?

Έχω το κινητό,αλλά στις πληροφορίες συστήματος που μπήκα στο EMUI δεν βλέπω κάτι που να μοιάζει με αυτό ώστε να καταλάβω κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Στο μπροστά έχει, εγώ δεν την έχω βγάλει

 

Πίσω νομίζω δεν έχει, το τζαμάκι είναι αυτο. Αν είχε ζελατίνα θα είχε τρύπα στην κάμερα

 

 

Edit

Για το πίσω μέρος αναφέρομαι για επιπλέον ζελατίνα όπως μπροστά. Τέτοια δεν έχει. Έχει μια απλή που βγαίνει εύκολα

Edited by macnianios
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια παίδες;

Αν θυμάμαι καλά είχε μια μικρή ζελατίνα στην πίσω κάμερα όσο είναι το "τζαμακι" αλλά πολύ λεπτή συσκευασίας, πάντα με επιφύλαξη γιατί το είχα πάρει Σεπτέμβριο 2015.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση...Γνωριζουμε μηπως ποτε θα παρει την stable εκδοση;;;

Συμφωνώ με τον stoum, μέσα με τέλη μαρτιου.

Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παίδες, τη μπροστά θα την κρατήσουμε γιατί απ'ότι βλέπω έχει και καλή εφαρμογή και καλή απόκριση το touch.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παίδες, τη μπροστά θα την κρατήσουμε γιατί απ'ότι βλέπω έχει και καλή εφαρμογή και καλή απόκριση το touch.

 

Η μπροστά φίλε μπορεί να έχει καλή εφαρμογή, αλλά άμα την βγάλεις θα καταλάβεις άλλο κινητό...

από προσωπική εμπειρία έτσι έλεγα και εγώ αλλά όταν αποφάσισα να βάλω tempered glass και το δοκίμασα 2 μέρες χωρίς ζελατίνα μετάνιωσα που δούλευα το κινητό τόσο καιρό με την ζελατίνα... άσε που αφήνει τρελές δαχτυλιές ε?? για μένα βγαλτην θα καταλάβεις τι εννοώ :ninja::ninja::ninja:

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

Η μπροστά φίλε μπορεί να έχει καλή εφαρμογή, αλλά άμα την βγάλεις θα καταλάβεις άλλο κινητό...

από προσωπική εμπειρία έτσι έλεγα και εγώ αλλά όταν αποφάσισα να βάλω tempered glass και το δοκίμασα 2 μέρες χωρίς ζελατίνα μετάνιωσα που δούλευα το κινητό τόσο καιρό με την ζελατίνα... άσε που αφήνει τρελές δαχτυλιές ε?? για μένα βγαλτην θα καταλάβεις τι εννοώ :ninja::ninja::ninja:

 

Συμφωνω...Τζαμι Η σκετο,η ζελατινα ειναι μουφεξ !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω...Τζαμι Η σκετο,η ζελατινα ειναι μουφεξ !

Τζάμι ναι. Χωρίς καμία προστασία στην οθόνη, δεν είναι ακραίο και παρακινδυνευμένο; Ούτε καν να το σκεφτώ δε θέλω...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

2.5 μήνες τώρα χωρίς θήκη χωρίς ζελατίνα, ούτε γρατζουνιά, το κινητάκι είναι θηρίο. Gorilla 3 άλλωστε.
Link to comment
Share on other sites

2.5 μήνες τώρα χωρίς θήκη χωρίς ζελατίνα, ούτε γρατζουνιά, το κινητάκι είναι θηρίο. Gorilla 3 άλλωστε.

Δεν σημαίνει πως αυτό είναι και που πρέπει.

Να μη στο ματιάσω, αλλά για την κακιά την ώρα ξέρεις ε;

Σε εμένα έχει τύχει στην ταμπλέτα, με τζάμι τοποθετημένο και θήκη bumper, την 3η μέρα να πέσει και να σπάσει το τζάμι, αλλά η ταμπλέτα άθικτη.

Σκέφτηκα το να ήταν αλλιώς τα πράγματα, μπρρρ...

Στις τελευταίες 5 συσκευές μου, τοποθετώ όσο δυνατόν σκληρότερο τζάμι κυρίως Nillkin και θήκη bumper οπωσδήποτε!

Άλλωστε, "το δις εξαμαρτείν, ουκ ανδρός σοφού", που έλεγαν και οι τόσο διαφορετικοί πρόγονοί μας.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

2.5 μήνες τώρα χωρίς θήκη χωρίς ζελατίνα, ούτε γρατζουνιά, το κινητάκι είναι θηρίο. Gorilla 3 άλλωστε.

 

φιλε σπαει και γρατζουνιεται ευκολα οπως το χαρτι...το πρωτο μου P8 lite ( εχω παρει 5 μεχρι στιγμης) ηταν γεματο γρατζουνιες στην οθονη και το πουλησα 100 ευρω...απο τοτε μονο τζαμακι !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

φιλε σπαει και γρατζουνιεται ευκολα οπως το χαρτι...το πρωτο μου P8 lite ( εχω παρει 5 μεχρι στιγμης) ηταν γεματο γρατζουνιες στην οθονη και το πουλησα 100 ευρω...απο τοτε μονο τζαμακι !

Σωστά έτσι είναι, οθόνη συνθετική να μην χαράσεται, δεν έχει εφευρεθεί ακόμη.

Όχι το 3, αλλά ούτε το gorilla 6 όταν εφευρεθεί, δεν θα προστατεύει πλήρως από γρατζουνιές.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

φιλε σπαει και γρατζουνιεται ευκολα οπως το χαρτι...το πρωτο μου P8 lite ( εχω παρει 5 μεχρι στιγμης) ηταν γεματο γρατζουνιες στην οθονη και το πουλησα 100 ευρω...απο τοτε μονο τζαμακι !

τι 5 ρε φιλε,συλλογη κανεις?

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...