Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! το εχει μια φιλη μου (αγορασμενο απο Public) φοραει την 5.0.2 και στην αναζητηση για νεες ενημερωσεις δεν βγαζει κατι. Την 5.1.1 θα την παρει τελικα? ή ειναι για συγκεκριμενες εκδοσεις του p8 lite..

 

Επισης βρηκα κι αυτο το αρθρο εδω

 

Δεν αφορά το ευρωπαϊκό μοντελο αλλά το :This Android L release is designed for the Huawei P8 lite, model ALE-L04, build ALE-L04V100R001C00B124

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφορά το ευρωπαϊκό μοντελο αλλά το :This Android L release is designed for the Huawei P8 lite, model ALE-L04, build ALE-L04V100R001C00B124

 

Καταλαβα! δηλαδη για το ευρωπαικο μοντελο δεν υπαρχει καποια ανακοινωση για 5.1.1 ή 6 ετσι?!

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα! δηλαδη για το ευρωπαικο μοντελο δεν υπαρχει καποια ανακοινωση για 5.1.1 ή 6 ετσι?!

 

Για 6 δεν υπάρχει ανακοίνωση. Η 5.1.1 κυκλοφορεί σε beta για τα ευρωπαϊκά dual SIM P8 lite.

Link to comment
Share on other sites

το εχω σε dual sim unbranded στις ρυθμίσεις των δυο καρτων εχω ορίσει την sim1 ως προεπιλογη για κλησεις ...ομως καθε φορα με ρωταει με ποια sim να καλεσω. μηπως γνωριζετε τι να κανω για να μην με ρωταει συνεχεια αλλα να καλει απευθειας με την προεπιλεγμενη sim....

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα! το εχει μια φιλη μου (αγορασμενο απο Public) φοραει την 5.0.2 και στην αναζητηση για νεες ενημερωσεις δεν βγαζει κατι. Την 5.1.1 θα την παρει τελικα? ή ειναι για συγκεκριμενες εκδοσεις του p8 lite..

 

Επισης βρηκα κι αυτο το αρθρο εδω

 

το δικο μου (αγορασμενο απο Public) φοραει την 5,01 δεν μου βγαζει να καποια αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής...

Αν κατά λάθος σβήσουμε το εικονίδιο μιας εφαρμογής, πως μπορούμε να το επαναφέρουμε ;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής...

Αν κατά λάθος σβήσουμε το εικονίδιο μιας εφαρμογής, πως μπορούμε να το επαναφέρουμε ;

Δεν γίνεται να διαγραψεις το εικονίδιο μιας εφαρμογής παρά μόνο αν διαγραψεις την ίδια την εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να διαγραψεις το εικονίδιο μιας εφαρμογής παρά μόνο αν διαγραψεις την ίδια την εφαρμογή!

 

Ναι δεν ειναι οπως πχ στα samsung που αν διαγραψεις ενα εικονιδιο εφαρμογης απο την αρχικη οθονη απλα πας στο υπομενου των εφαρμογων και το επαναφερεις.Εδω διαγραφη εικονιδιου σημαινει διαγραφη εφαρμογης αρα ξανα εγκατασταση αν εγινε κατα λαθος

Link to comment
Share on other sites

Κάνω προσπάθειες να κατεβάσω τα αρχεια για dualsim και υπαρχει προβλημα. Του drive τα αρχεια δεν υπαρχουν εχουν διαγραφει, το αρχειο απο την Huawei σταματαει να κατεβαινει έπειτα απο 200Mb... Συνεπώς απελπίστηκα και δεν ξερω τι αλλο να κανω. Υπάρχει εξτρα βοηθεια;

Μπορει να μου πει κάποιος με δικαρτο ποια έκδοση εχει στο τηλεφωνο του; Το δικο μου γραφει:

Κωδικός μοντέλου ALE-L21

Αριθμός εκδοσης ALE -L21C02B181

 

Και τέλος πάντων...επειδή στα θέματα διαβάζω τις ίδιες απορίες, και πάνω κάτω τις ίδιες απαντήσεις παίρνουν και επειδή δεν το έχω και τόσο πολύ να το κάνω μόνος μου, γιατι διαβάζω ορολογίες που δεν τις εχω ξανα ακούσει και ουτε δει, μπορεί κάποιος να μου πει που μπορω να πάω να το κάνω δίκαρτο επιτέλους;;;

Γιατίιιιι αρκετά σας κούρασα... :(

Edited by vagalaxys2
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βρουμε να κατεβασω την B181 branded vodafone απο καπου και ας το κανει μονοκαρτο;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως απελπιστικά με το θέμα μετατροπής σε δικαρτο. Το αγόρασαν την παρασκευή που μας πέρασε καινούργιο και πήρα την απόφαση να το πουλησω 20 ευρώ κάτω απο την τρέχουσα τιμή που έχει η βονταφον
Link to comment
Share on other sites

Κάνω προσπάθειες να κατεβάσω τα αρχεια για dualsim και υπαρχει προβλημα. Του drive τα αρχεια δεν υπαρχουν εχουν διαγραφει, το αρχειο απο την Huawei σταματαει να κατεβαινει έπειτα απο 200Mb... Συνεπώς απελπίστηκα και δεν ξερω τι αλλο να κανω. Υπάρχει εξτρα βοηθεια;

Μπορει να μου πει κάποιος με δικαρτο ποια έκδοση εχει στο τηλεφωνο του; Το δικο μου γραφει:

Κωδικός μοντέλου ALE-L21

Αριθμός εκδοσης ALE -L21C02B181

 

Και τέλος πάντων...επειδή στα θέματα διαβάζω τις ίδιες απορίες, και πάνω κάτω τις ίδιες απαντήσεις παίρνουν και επειδή δεν το έχω και τόσο πολύ να το κάνω μόνος μου, γιατι διαβάζω ορολογίες που δεν τις εχω ξανα ακούσει και ουτε δει, μπορεί κάποιος να μου πει που μπορω να πάω να το κάνω δίκαρτο επιτέλους;;;

Γιατίιιιι αρκετά σας κούρασα... :(

Φιλε μου δοκιμασε εδω μηπως κατεβει το αρχειο της B046 που χρειαζεσαι : https://mega.co.nz/#!rcFDzZSa!V1zxHlmSqIvhF1_FjIOsyu762s8ZURmYDRtxcQe DyI0 αν κατεβει εχει λιγες σελιδες πιο πανω οδηγιες για να το κανεις δικαρτο

Link to comment
Share on other sites

http://mega.nz/#!rcFDzZSa!V1zxHlmSqIvhF1_FjIOsyu762s8ZURmYDRtxcQe

 

Δεν ανοίγει το λινκ φιλέ μου. Σε ευχαριστώ παρα πολύ όμως! Δεν νομιζω να μπω στην διαδικασία να το κάνω. Ξενερωσα με την διαδικασία και γιαυτό το βγάζω στο σφυρί. Αύριο πρωι πρωι κιόλας το πάω για πουλημα

Link to comment
Share on other sites

http://mega.nz/#!rcFDzZSa!V1zxHlmSqIvhF1_FjIOsyu762s8ZURmYDRtxcQe

 

Δεν ανοίγει το λινκ φιλέ μου. Σε ευχαριστώ παρα πολύ όμως! Δεν νομιζω να μπω στην διαδικασία να το κάνω. Ξενερωσα με την διαδικασία και γιαυτό το βγάζω στο σφυρί. Αύριο πρωι πρωι κιόλας το πάω για πουλημα

 

Παντως αν αλλαξεις γνωμη σε εμενα που δοκιμασα αυτο http://forum.xda-developers.com/p8lite/help/stock-rom-huawei-p8-lite-t3125331 το λινκ στο xda σε οδηγει σε λινκ που μπορεις να καταβασεις το firmware απο το mega (το πρωτο λινκ που δινει).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό

https://mega.co.nz/#!rcFDzZSa!V1zxHlmSqIvhF1_FjIOsyu762s8ZURmYDRtxcQe DyI0

γιατί στο προηγούμενο το DyI0 δεν ήταν στο url

 

Κατέβηκε...

Edited by kostaszoum
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,οπως εχει αναφερθει και πιο πανω σε ερωτηση απο φιλο αλλα δεν απαντηθηκε επανερχομαι αν γνωριζει κανεις,οι δυο καρτες που χρησιμοποιω ειναι cosmote στην θεση 1 και wind στη θεση 2,εχω επιλεξει και τις 3 επιλογες για την sim2 wind απο την διαχειριση καρτων, δηλ.και τηλεφωνα και δεδομενα απο sim2 wind,οταν παω μα κανω κληση απο επαφες μου βγαζει ξανα να επιλεξω μεταξυ sim1 και sim2,διορθωνεται αυτο?να μην μου βγαζει επιλογη αλλα να πραγματοποιει κατευθειαν κληση απο sim2 που εχω επιλεξει?ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,οπως εχει αναφερθει και πιο πανω σε ερωτηση απο φιλο αλλα δεν απαντηθηκε επανερχομαι αν γνωριζει κανεις,οι δυο καρτες που χρησιμοποιω ειναι cosmote στην θεση 1 και wind στη θεση 2,εχω επιλεξει και τις 3 επιλογες για την sim2 wind απο την διαχειριση καρτων, δηλ.και τηλεφωνα και δεδομενα απο sim2 wind,οταν παω μα κανω κληση απο επαφες μου βγαζει ξανα να επιλεξω μεταξυ sim1 και sim2,διορθωνεται αυτο?να μην μου βγαζει επιλογη αλλα να πραγματοποιει κατευθειαν κληση απο sim2 που εχω επιλεξει?ευχαριστω!!

Γίνεται στο περίπου. Δηλαδή αν απενεργoποιήσεις την cosmote οταν θα πατας σε ενα όνομα θα πέρνει κατεθειαν απο τη wind. Και με τις δυο ενεργες δεν γινεται.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στο περίπου. Δηλαδή αν απενεργoποιήσεις την cosmote οταν θα πατας σε ενα όνομα θα πέρνει κατεθειαν απο τη wind. Και με τις δυο ενεργες δεν γινεται.

μπα δεν λεει ετσι,θα το επαιρνα μονοκαρτο τοτε :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να διαγραψεις το εικονίδιο μιας εφαρμογής παρά μόνο αν διαγραψεις την ίδια την εφαρμογή!

 

Είσαι σίγουρος ; γιατί πήγα ένα εικονίδιο στο καλάθι για να το δοκιμάσω και έγινε κόκκινο... έτοιμο να σβήσει αν το άφηνα...

Σε αυτό το τηλέφωνο δεν υπάρχει υπομενού για όλα τα εικονίδια... είναι όλα στην επιφάνεια...

Αν όντως το σβήσω... που υπάρχει για να το ξαναβρώ ;

Link to comment
Share on other sites

"""Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής...

Αν κατά λάθος σβήσουμε το εικονίδιο μιας εφαρμογής, πως μπορούμε να το επαναφέρουμε ;"""

 

Μήπως με αυτό;

QuickShortcutMaker

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ; γιατί πήγα ένα εικονίδιο στο καλάθι για να το δοκιμάσω και έγινε κόκκινο... έτοιμο να σβήσει αν το άφηνα...

Σε αυτό το τηλέφωνο δεν υπάρχει υπομενού για όλα τα εικονίδια... είναι όλα στην επιφάνεια...

Αν όντως το σβήσω... που υπάρχει για να το ξαναβρώ ;

Αν σβησεις το εικονιδιο πηγαινοντας το στο καλαθι τοτε σβηνεις ολη την εφαρμογη οχι μονο το εικονιδιο της.Αρα για να το ξαναβρεις πρεπει να εγκαταστησεις παλι την εφαρμογη απο το playstore

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ από τις ρυθμίσεις να κρυψω την ώρα από την γωνία πάνω δεξιά;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...