Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτηση

μπορω να βγαλω την LETV media screen οταν κανω swipe αριστερα? εαν οχι, πρεπει να ξαναλλαξω rom?

thanks

 

settings -> le Ecosystem Contect -> off

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σε ολους ,φκεφτεται φιλος να παρει το κινητο.ειναι αξιοπιστο; εσαςπου το εχετε σας εμφανισε καποιο προβλημα;

ευχαριστω!

 

παιδια καποιος να απαντησει αν ειναι ευκολο , γιατι δεν ξερω τι να παρω.......

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να απαντησει αν ειναι ευκολο , γιατι δεν ξερω τι να παρω.......

 

ευχαριστω!

 

 

 

Τα έχουμε πει πολλές φορές..διάβασε και αποφάσισε μόνος σου. Ο κάθε ένας από μας έχει την δίκη του άποψη

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει πολλές φορές..διάβασε και αποφάσισε μόνος σου. Ο κάθε ένας από μας έχει την δίκη του άποψη

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

απλα ειναι 200 + σελιδες και δεν μπορω να τις διαβασω ολες :)

Link to comment
Share on other sites

απλα ειναι 200 + σελιδες και δεν μπορω να τις διαβασω ολες :)

 

Πάρε αυτό που σου αρέσει πιο πολύ. Εγγύηση ότι θα βγει τέλειο δε θα σου δώσει κανένας και 700€ κινητό να πάρεις. Εγώ το έχω 2 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά αυτό είναι υποκειμενικό.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το θεμα με τον πιγκουινο σε fastboot mode ειναι θεμα των drivers κατεβαστε τους drivers υπαρχει οδηγος στο letv.re και καντε τους εγκατάσταση με κλειστο το κινητο, σε μενα ετσι πετυχε

 

Έχω βάλει βγάλει drivers καμμια 10αρια φορές... Με κλειστό με ανοιχτό με ότι θες... Αρνείται να μπει σε fastboot...

Win 7 έχω και βάζω της google drivers.

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Ίσως η λύση είναι να δοκιμάσεις σε άλλο pc, πριν χρόνια που παιδευομουν με ένα άλλο τηλέφωνο έτσι λύθηκε.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την διαδικασια εκανα εγω και μπορεσε και μπηκε σε fastboot mode. 1. At first go to developer option in your phone and tick "USB Debugging"

2. Then connect to your phone and install all the drivers which should be automatically installed. Check device manager whether your pc detected your phones adb or not. If not then you have to do some more works. At first download latest google usb drivers from here and extract.

http://developer.android.com/sdk/win-usb.html#

Now from device manager in your pc right click on the unrecognized Adb interface and select update driver. Then locate the usb driver that you just downloaded and choose list of devices. Choose Android phone from the list of devices and install the drivers and reboot your pc. This will install the adb drivers

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ φίλε μου!

Το έχω κάνει παρόλα αυτά ακριβώς όπως λέει και δεν...

Θα δοκιμάσω και όταν έχω πρόσβαση σε άλλο pc...

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τα παντα και αποτελεσμα δε βλεπω. Στη διαχειριση συσκευων μου λεει ΟΚ για το ADB και οταν συνδεω το κινητο βγαζει σφαλμα στο ΜΤΡ. Iroot δοκιμασα τπτ. Παω να δοκιμασω σε αλλο PC και αν δεν πετυχει εγκαταλειπω. Μου εσπασε τα νευρα. :rocket: Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια!
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω την cuoco 14s 2 ημερες πανω..δεν αντιμετώπια κανενα προβλημα,ειναι γρηγορη,σταθερη ρομ.προβλημα υποερθεμανσης δεν ειχα,νορμαλ θερμοκρασια μετα απο βαρια χρηση.το wifi,gps ειναι είναι καικ τα 2 σαγως καλυτερα απο την 12s indian,που ειχα πριν.το gps κλειδωσε σε 20-30'' και οχι λεπτο,το wifi στο δωματιο του σπιτιου μου σπανια επιανε,και σερνιταν,τωρα πιανει μετριο σημα μεν,αλλα σταθερο και δουλευω κανονικα.μπαταρια παρα πολυ καλη.

https://www.dropbox.com/sc/rrajl0pza377e0k/AABe50jBUe4T0KhIyntxVy5ja

Edited by giannisgr41
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το US, έχει ξεκινήσει μια προσπάθεια να σπάσουμε τα νεύρα της εταιρείας στο αμερικανικό φόρουμ της, με σκοπό να υποστηρίξει τη συσκευή. Όποιος θέλει να συμμετάσχει, απλά πάει στο thread http://forum.le.com/us/index.php?threads/open-support-for-model-letv-le1-x800-pro_us.1614/#post-7943 και ποστάρει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει βγάλει drivers καμμια 10αρια φορές... Με κλειστό με ανοιχτό με ότι θες... Αρνείται να μπει σε fastboot...

Win 7 έχω και βάζω της google drivers.

 

Παλικάρι είχα και εγώ θέμα με τους fastboot drivers σε windows 10 και αυτός ο οδηγός μου έλυσε το πρόβλημά μου. Εάν θες οποιαδήποτε διευκρίνιση στείλε μου pm.

 

http://www.teamandroid.com/2012/07/30/how-to-set-up-adb-fastboot-with-android-sdk/3/

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το US, έχει ξεκινήσει μια προσπάθεια να σπάσουμε τα νεύρα της εταιρείας στο αμερικανικό φόρουμ της, με σκοπό να υποστηρίξει τη συσκευή. Όποιος θέλει να συμμετάσχει, απλά πάει στο thread http://forum.le.com/us/index.php?threads/open-support-for-model-letv-le1-x800-pro_us.1614/#post-7943 και ποστάρει.

 

Μόλις το έκανα. Καλό θα ήταν να το κάνουμε όλοι όσοι έχουμε το US model. Μπορεί να φιλοτιμηθούν και να δώσουν το source code.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω την cuoco 14s 2 ημερες πανω..δεν αντιμετώπια κανενα προβλημα,ειναι γρηγορη,σταθερη ρομ.προβλημα υποερθεμανσης δεν ειχα,νορμαλ θερμοκρασια μετα απο βαρια χρηση.το wifi,gps ειναι είναι καικ τα 2 σαγως καλυτερα απο την 12s indian,που ειχα πριν.το gps κλειδωσε σε 20-30'' και οχι λεπτο,το wifi στο δωματιο του σπιτιου μου σπανια επιανε,και σερνιταν,τωρα πιανει μετριο σημα μεν,αλλα σταθερο και δουλευω κανονικα.μπαταρια παρα πολυ καλη.

https://www.dropbox.com/sc/rrajl0pza377e0k/AABe50jBUe4T0KhIyntxVy5ja

 

Δουλεύουν όλα κανονικά δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα. Καλό θα ήταν να το κάνουμε όλοι όσοι έχουμε το US model. Μπορεί να φιλοτιμηθούν και να δώσουν το source code.

 

μπήκα και γω

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

μπήκα και γω

 

Ωραία... τώρα βλέπω ότι πλακώσαν και οι Ρώσοι στο νήμα :lol:

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ φίλε μου!

Το έχω κάνει παρόλα αυτά ακριβώς όπως λέει και δεν...

Θα δοκιμάσω και όταν έχω πρόσβαση σε άλλο pc...

 

Σχετικά με το πρόβλημα Fastboot του us μοντέλου.

 

Φίλε Χρυσέ και όσοι άλλοι έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα έχω να ενημερώσω ότι το κατάφερα με έναν μαγικό τρόπο. Αφού πέρασα ότι driver υπάρχει στο ίντερνετ, Google, Qualcomm, μέσω SDK κλπ, και αφού άλλαξα και υπολογιστή, με έναν τυχαίο τρόπο το κινητό αναγνωρίστηκε. Πήγα βέβαια μέσω Κωλοπετινίτσας αλλά τέλος καλό. Άκου το story :

 

Εγώ ήθελα να περάσω του Ιταλού, αλλά επειδή δε δούλευε τπτ είχα κατεβάσει και τα αρχεία από efox (από εκεί έγινε τελικά η δουλειά). Μετά από εκατοντάδες προσπάθειες και αφού είχα αποφασίσει να τα παρατήσω έκανα μια τελευταία προσπάθεια έτσι για πλάκα που λέμε.

 

Αφού όπως προείπα έχω περάσει με κάθε δυνατό τρόπο drivers, έχω συνδεδεμένο ΑΝΟΙΚΤΌ το κινητό στον υπολογιστή και ανοίγω το command line που έχει μέσα το αρχείο του efox. Κλείνω το κινητό, ενώ είναι ακόμα συνδεδεμένο και πατάω να μπω σε Fastboot. ΑΝΆΣΤΑΣΗ. Ο πιγκουίνος ������ μένει στη θέση του και το πρόγραμμα αρχίζει να τρέχει. Μόλις τελείωσε κάνει κανονικά το wizard setup και μετά το κλείνω και δοκιμάζω κανονικά σύμφωνα και με τις οδηγίες της σελίδας 223 να περάσω την twrp του Ιταλού. Με την δεύτερη το πήρε και εγένετο φως. Πέρασα την 11s v41 και ολα καλα μετά. Να σημειώσω μόνο ότι στις οδηγίες το τελευταίο βήμα λέει make factory reset. Δεν ξέρω το λόγο, δεν το έκανα, δεν είδα κάτι κακό. Μετά πέρασα και ολα τα OTA από την εφαρμογή του Ιταλού και ολα καλά. :D

 

Ερώτηση τώρα: γνωρίζει κανείς πως ενεργοποιούμε το double tap to wake; Γιατί ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση τώρα: γνωρίζει κανείς πως ενεργοποιούμε το double tap to wake; Γιατί ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω.

 

Settings -> Accessibility - > Double tap to brighten screen

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Settings -> Accessibility - > Double tap to brighten screen

 

:thanks::thanks:

 

Έχω να αναφέρω ένα παράξενο πράγμα. Το AnTuTu που έκανα με την Rom του Ιταλού έκανε μικρότερο σκορ από αυτό που έκανα με την official 11s που είχε όταν ήρθε το τηλέφωνο.. Μυστήρια πράγματα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασε το Faster GPS από το play store και θα επιλέξεις Ευρώπη, Ελλάδα και Dn AGPS.

 

Ξέρει μήπως κανείς πως γίνεται το τρίτο βήμα;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

:thanks::thanks:

 

Έχω να αναφέρω ένα παράξενο πράγμα. Το AnTuTu που έκανα με την Rom του Ιταλού έκανε μικρότερο σκορ από αυτό που έκανα με την official 11s που είχε όταν ήρθε το τηλέφωνο.. Μυστήρια πράγματα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ξέρει μήπως κανείς πως γίνεται το τρίτο βήμα;

Μην κυνηγάτε το antuntu μπορώ άνετα να στήσω μια rom που δεν κρατάει τπτ στην ram και με κατάλληλα schedulers θα είναι cpu/gpu χωρίς κοφτες και αν γουστάρω 3d θα τρέχει σε 720 και θα μου βγάλει τεράστιο score... Σαν σύνολο όμως θα έχεις άθλια αποτέλεσματ; , κακή αυτονομία, ανύπαρκτο multitasking κλπ.. Το σύνολο μετράει πάντα το τι νιώθεις όταν το χρησιμοποιής

Link to comment
Share on other sites

Μην κυνηγάτε το antuntu μπορώ άνετα να στήσω μια rom που δεν κρατάει τπτ στην ram και με κατάλληλα schedulers θα είναι cpu/gpu χωρίς κοφτες και αν γουστάρω 3d θα τρέχει σε 720 και θα μου βγάλει τεράστιο score... Σαν σύνολο όμως θα έχεις άθλια αποτέλεσματ; , κακή αυτονομία, ανύπαρκτο multitasking κλπ.. Το σύνολο μετράει πάντα το τι νιώθεις όταν το χρησιμοποιής

 

+1 Δεν μπορούσες να το πεις καλύτερα.

 

Με την custom rom έχεις άλλο "αέρα" και δυνατότητες... Προσωπικά έκανα donate στο παιδί για να στηρίξω την US version. Κ μου ανάφερε ότι πολύ σύντομα θα δούμε νέα update και πιο Stable 13s version. Όσο τον στηρίζουν οικονομικά λογικά θα ασχολείται...

 

Απλά αναφορικά για να δείξω ότι δεν παίζει ρόλο το antutu Με την rom του cuoco92 στην us version έτρεξε στα 92,524 σκορ. Νομίζω λίγο πιο μεγάλο από την στοκ μέτρηση.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Μην κυνηγάτε το antuntu μπορώ άνετα να στήσω μια rom που δεν κρατάει τπτ στην ram και με κατάλληλα schedulers θα είναι cpu/gpu χωρίς κοφτες και αν γουστάρω 3d θα τρέχει σε 720 και θα μου βγάλει τεράστιο score... Σαν σύνολο όμως θα έχεις άθλια αποτέλεσματ; , κακή αυτονομία, ανύπαρκτο multitasking κλπ.. Το σύνολο μετράει πάντα το τι νιώθεις όταν το χρησιμοποιής

Πες τα χρυσοστομε, που ολοι πεφτουν με τα μουτρα στο antutu που ειναι στημενο benchmark, η εμπειρια χρησης ειναι το καλυτερο benchmark .-

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...