Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια, θα σκασω. Δεν μπορω να αποφασισω, να παρω αυτο ή το redmi note 3 pro?? Mολις παω να γειρω προς το letv βλεπω αυτο για τον 810 και την υπερθερμναση. Θελει καποιοσ να μου δωσει την συμβο(υ)λη του?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, θα σκασω. Δεν μπορω να αποφασισω, να παρω αυτο ή το redmi note 3 pro?? Mολις παω να γειρω προς το letv βλεπω αυτο για τον 810 και την υπερθερμναση. Θελει καποιοσ να μου δωσει την συμβο(υ)λη του?

 

 

 

Τι συμβο(υ)λη να σου δώσουμε ακριβώς; Εγώ πχ,όπως και άλλοι όσο ξέρω, δεν είχα ποτέ θέμα υπερθέρμανσης παρά μόνο όταν έβαζα νέα ρομ και ήταν στην εκκίνηση. Ο φίλος που λέει πιο πάνω για τηγάνισμα αυγού δεν μας λέει με ποια ρομ είναι και τι έκανε και άναψε το τηλέφωνο. Αν πχ παίζεις παιχνίδι για αρκετή ώρα με δεδομένο ότι δεν είναι και παιχνιδομηχανή είναι λογικό κάποια στιγμή να θερμανθεί. Πάντως ποτέ με την ρομ του Ιταλού ή τη στοκ δεν έφτασε σε σημείο, τουλάχιστον σε μένα, να καίει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, θα σκασω. Δεν μπορω να αποφασισω, να παρω αυτο ή το redmi note 3 pro?? Mολις παω να γειρω προς το letv βλεπω αυτο για τον 810 και την υπερθερμναση. Θελει καποιοσ να μου δωσει την συμβο(υ)λη του?

 

δεν υπάρχει υπερθέρμανση φίλε στο x800, αν αυτό σε αποτρέπει προχώρα στην αγορά

edit: 6 συνεχόμενα antutu είχα τρέξει και η θερμοκρασία πότε δεν ξεπέρασε τους 55 βαθμούς

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει υπερθέρμανση φίλε στο x800, αν αυτό σε αποτρέπει προχώρα στην αγορά

edit: 6 συνεχόμενα antutu είχα τρέξει και η θερμοκρασία πότε δεν ξεπέρασε τους 55 βαθμούς

 

μια απο τα ίδια και εγώ. 37 το πρώτο. ζεσταίνεται ναι, το νιώθεις ναι αλλά μιλάμε οτι έχεις και εργαλείο με 91,000+. έκανα φλασάρισμα σε 5 λεπτά αν είναι δυνατόν!

Καλησπέρα. Ενδιαφέρεται ένας γνωστός μου για κινητό και λέω να του προτείνω αυτό. Γενικά δεν έχει πολλές απαιτήσεις αλλά δεν έχει και ειδικές γνώσεις (και χρόνο) για να ασχοληθεί με rom κλπ. Αν πάρει το κινητό και το κρατήσει stock θα έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα ή θα είναι οκ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

να πάρει ένα meizu ή xiaomi καλύτερα, δεν θέλουν πείραγμα και είναι κορυφαίας ποιότητας για την τιμή τους. ακόμα υπάρχου και άλλες μάρκες και σε ελληνικά καταστήματα με 2 χρόνια εγγύηση

 

τα letv/leeco θέλουν χέρι. η στοκ ρομ που έρχεται έχει σπασμένο browser / youtube, θέμα με τις φωτογραφίες που είναι θολές κτλ

με νέα ρομ

δεν είναι κόπος να φλασάρεις το χ800 - που είναι τώρα και για πολύ καιρό ακόμα η κορυφαία αγορά απο κίνα για τα λεφτά του - αλλά θέλει να αφιερώσεις χρόνο

 

ρε παιδια, θα σκασω. Δεν μπορω να αποφασισω, να παρω αυτο ή το redmi note 3 pro?? Mολις παω να γειρω προς το letv βλεπω αυτο για τον 810 και την υπερθερμναση. Θελει καποιοσ να μου δωσει την συμβο(υ)λη του?

 

το xiaomi έχει μπαταρία 3 ημερών έναντι μιας του χ800 και απίστευτη υποστήριξη λογισμικού και ελληνικό μενού και ελληνικό φόρουμ

 

σε όλα τα άλλα το χ800 υπερέχει.

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι για το θέμα της μπαταρίας έχω μια ένσταση. Αν δεν το πειράζεις και το έχεις για τις βασικές λειτουργίες που σημαίνει κλήσεις μηνύματα και λίγο browsing ακόμα και πλοήγηση κρατάει άνετα 2 μέρες

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι για το θέμα της μπαταρίας έχω μια ένσταση. Αν δεν το πειράζεις και το έχεις για τις βασικές λειτουργίες που σημαίνει κλήσεις μηνύματα και λίγο browsing ακόμα και πλοήγηση κρατάει άνετα 2 μέρες

Sent from my iPad using Tapatalk

 

για τα βασικά παίρνεις και φτηνότερα κινητά με μεγαλύτερη διάρκεια (5μ+) μπαταρίας.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναγραψει πριν καμια δεκαρια μερες... ¨Εχω αγορασει απο gearbest 31/5 και απο τις 6/6 έχει κολλήσει στο tracking status να λεει The item is pre-advised. Το gearbest μου είπε ότι έγινε shipping 1/6.

 

Aκόμη θεωρείται normal για το gearbest? Δε μου χει ξανατύχει να αργεί τόσο πολύ να πάει κάτι απο κίνα σε NL... Ή τέλος πάντων να λέει item picked up. στο status update (έχω ξεσκίσει το aliexpress οπότε έχω μια εμπειρία πάνω στο πως δουλεύουν οι κινέζοι με Post Nl... Απο Gearbest ψωνίζω πρώτη φορά.).

 

Tα φώτα σας παρακαλώ.

Edited by sunshine2k5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το άνοιξα έκανα ένα log in στο play store και έτρεξα ένα AnTuTu. Τίποτα άλλο. Το τηλέφωνο ζεστάθηκε πάρα πολύ. Φοράει την 11s την official. Τώρα παλεύω να περάσω τη Rom του Cuoco και θα ενημερώσω εάν το φαινόμενο συνεχίζεται.

 

Για να κάνω και την ερώτηση μου τώρα. Πατάω το Vol- + Power button για να μπω σε Fastboot,. Εμφανίζεται ο πιγκουίνος, αφήνω τα κουμπιά και το τηλέφωνο κάνει κανονική εκκίνηση. Ξέρει κανείς κάτι;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας χρησιμοποιεί ένα κινητό βάσει των αναγκών του. Έχει τύχει να το φορτίσω την ίδια μέρα έχει τύχει να μου βγάζει 2 μέρες. Το ότι πήρα το κινητό όταν είχε 300 δεν σημαίνει ότι όλη μέρα πρέπει να είμαι με το δάχτυλο πάνω του

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναγραψει πριν καμια δεκαρια μερες... ¨Εχω αγορασει απο gearbest 31/5 και απο τις 6/6 έχει κολλήσει στο tracking status να λεει The item is pre-advised. Το gearbest μου είπε ότι έγινε shipping 1/6.

 

Aκόμη θεωρείται normal για το gearbest? Δε μου χει ξανατύχει να αργεί τόσο πολύ να πάει κάτι απο κίνα σε NL... Ή τέλος πάντων να λέει item picked up. στο status update (έχω ξεσκίσει το aliexpress οπότε έχω μια εμπειρία πάνω σε αυτό).

 

Tα φώτα σας παρακαλώ.

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα φίλε. Παρήγγειλα 2 τηλέφωνα με διαφορά μιας ημέρας. Το δεύτερο το παρέλαβα σήμερα το πρώτο ακόμα λέει pre advised..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα φίλε. Παρήγγειλα 2 τηλέφωνα με διαφορά μιας ημέρας. Το δεύτερο το παρέλαβα σήμερα το πρώτο ακόμα λέει pre advised..

 

Πληροφοριακά πότε έκανες την παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας χρησιμοποιεί ένα κινητό βάσει των αναγκών του. Έχει τύχει να το φορτίσω την ίδια μέρα έχει τύχει να μου βγάζει 2 μέρες. Το ότι πήρα το κινητό όταν είχε 300 δεν σημαίνει ότι όλη μέρα πρέπει να είμαι με το δάχτυλο πάνω του

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

εννοείται φίλε μου. το μόνο που είπα είναι οτι για ελαφριά χρήση υπάρχουν και λύσεις και πιο φτηνές και με μεγαλύτερη διάρκεια.

 

ο καθένας παίρνει βάση των αναγκών του και του προσωπικού του γούστου :)

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναγραψει πριν καμια δεκαρια μερες... ¨Εχω αγορασει απο gearbest 31/5 και απο τις 6/6 έχει κολλήσει στο tracking status να λεει The item is pre-advised. Το gearbest μου είπε ότι έγινε shipping 1/6.

 

Aκόμη θεωρείται normal για το gearbest? Δε μου χει ξανατύχει να αργεί τόσο πολύ να πάει κάτι απο κίνα σε NL... Ή τέλος πάντων να λέει item picked up. στο status update (έχω ξεσκίσει το aliexpress οπότε έχω μια εμπειρία πάνω στο πως δουλεύουν οι κινέζοι με Post Nl... Απο Gearbest ψωνίζω πρώτη φορά.).

 

Tα φώτα σας παρακαλώ.

 

Μην ανησυχείς ακόμη. Μου έχει τύχει και εμένα το ίδιο θέμα στο GearBest πριν ένα μήνα. Παρέλαβα την παραγγελία και το status ήταν ακόμη pre-advised. Να αρχίσεις να ανησυχείς μετά τις 30 ημέρες. Υπομονή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια, θα σκασω. Δεν μπορω να αποφασισω, να παρω αυτο ή το redmi note 3 pro?? Mολις παω να γειρω προς το letv βλεπω αυτο για τον 810 και την υπερθερμναση. Θελει καποιοσ να μου δωσει την συμβο(υ)λη του?

 

Με συγχωρείς αλλά συγκρίνεις διαφορετικής κατηγορίας τηλέφωνα. Κατ' αναλογία με υπολογιστές, είναι σα να έχεις δίλημμα ανάμεσα σε i7 και 27" 4Κ monitor και i5 με 24" Full HD. Η συμβουλή μου είναι απλή: αν έχεις ξανακάνει root και έχεις κάνει flash custom ROM και kernel, τότε X800 δαγκωτό. Αλλιώς, Xiaomi χωρίς δεύτερη σκέψη.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω και την ερώτηση μου τώρα. Πατάω το Vol- + Power button για να μπω σε Fastboot,. Εμφανίζεται ο πιγκουίνος, αφήνω τα κουμπιά και το τηλέφωνο κάνει κανονική εκκίνηση. Ξέρει κανείς κάτι;

Kι εγώ που παρέλαβα σήμερα έχω ακριβώς το ίδιο θέμα...

Καμμία βοήθεια;;;

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο το περιμένω αλλά διαβασα ότι από την στιγμή που εμφανίζεται ο πιγκουίνος πρέπει μέσα σε 3 δευτερόλεπτα να το συνδέσεις στο pc.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τόσο τον οδηγό της σελίδας 223 όσο και τις οδηγίες του βίντεο από το efox σε κάθε συνδυασμό. Τζίφος. Αν ξέρει κάτι κανείς για αυτή την περίπτωση ας βοηθήσει αλλιώς με βλέπω για iroot στο κινητό και μετά πειράματα και ότι βγει.
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το θεμα με τον πιγκουινο σε fastboot mode ειναι θεμα των drivers κατεβαστε τους drivers υπαρχει οδηγος στο letv.re και καντε τους εγκατάσταση με κλειστο το κινητο, σε μενα ετσι πετυχε
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους ,φκεφτεται φιλος να παρει το κινητο.ειναι αξιοπιστο; εσαςπου το εχετε σας εμφανισε καποιο προβλημα;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το θεμα με τον πιγκουινο σε fastboot mode ειναι θεμα των drivers κατεβαστε τους drivers υπαρχει οδηγος στο letv.re και καντε τους εγκατάσταση με κλειστο το κινητο, σε μενα ετσι πετυχε

 

Συμφωνώ και γω σε αυτό. ο οδηγός της σελίδας 223 δεν πέτυχε σε εμένα οπότε και η λοιπή διαδικασία να μην εφαρμόζεται

 

ακολούθησα τον οδηγό http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/how-to/guide-twrp-root-gapps-letv-s1-pro-t3150782 και απο εκεί και πέρα τα βήματα του οδηγού στην 223.

 

"Guide to install TWRP , Root and Gapps

1. At first go to developer option in your phone and tick "USB Debugging"

2. Then connect to your phone and install all the drivers which should be automatically installed. Check device manager whether your pc detected your phones adb or not. If not then you have to do some more works. At first download latest google usb drivers from here and extract.

http://developer.android.com/sdk/win-usb.html#

Now from device manager in your pc right click on the unrecognized Adb interface and select update driver. Then locate the usb driver that you just downloaded and choose list of devices. Choose Android phone from the list of devices and install the drivers and reboot your pc. This will install the adb drivers."

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.root.rootcheck&hl=el

εχει εφαρμογες και αλλες στο google play

 

δειχνει να εχει αλλα μου εβγαλε μήνυμα για grant superuser access Οπου και αποδέχτηκα. Μπορει να γινει μονιμο και να μην ζηταει access σε καθε restart του κινητου?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

δειχνει να εχει αλλα μου εβγαλε μήνυμα για grant superuser access Οπου και αποδέχτηκα. Μπορει να γινει μονιμο και να μην ζηταει access σε καθε restart του κινητου?

 

thanks

 

νομιζω μια φορα στο ζηταει αυτο στην καθε εφαρμογη που χρησιμοποιεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..το περιμενω και εγω σε καποιες μερες..μπορεις να παραθεσεις οδηγιες (για αρχαριους) στο πως περασες twrp recovery και τη ρομ? Ενα link απο το που κατεβασες τα αρχεια? τελος αν μπορεις να μας πεις εντυπωσεις κυριως για μπαταρια.. ευχαριστω

 

δεν μπορω να σου πω πως το εκανα μιας και ημουν απλως τυχερος. Δλδ προσπαθησα να κανω οτι ελεγαν οι οδηγοι αλλα τζιβος γιατι δεν εμπαινε σε FB. that said, εβαλα drivers αφου εβγαλα driver sig, και προσπαθουσα να επικηνωνησω με το κινητο. καποια στιγμη αφου ειχα αφησει το shell prog ανοιχτο (ειχα εισαγει και τρεξει την πρωτη εντολη με το κινητο πανω στο Pc) με το message <waiting for device> και αρχιζα να παιζω με το restart & τα κουμπακια βλεπω το πουλι να κολλαει και μην παει στην recovery ή στην homescreen. μετα εβαλα μια εντολη και το κινητο εδειξε ενα κοκκινο μαυρο enviroment. εκανα καποια κλικ που μαλλον δεν ειναι 100% σωστα και δειχνει οτι εχω αλλη ρομ μιας και βλεπω το Logo του τυπου στο about phone section.

 

η συμβουλη μου ειναι προσπαθησε να βαλεις τους drivers με το γνωστο κολπο του f7 στα win > 7

 

 

Κάθε 10 ποστ κάποιος ζητάει τον οδηγό για εγκατάσταση σε US MODEL.

Μήπως ήρθε η ώρα να μπει ο οδηγός στο op;

 

Μέχρι τότε κάνε ένα search στο thread ή πήγαινε στη σελίδα του προϊόντος στο efox και θα βρεις σχετικά Link.

 

οπως προειπα το Link μου το εβγαζε οσο ημουν ανώνυμος αλλα μολις εκανα Login δεν μου το δειχνει πια. dont know why.

 

έβαλα πριν λίγο της 11s του Cuocu ... ακολούθησα τις οδηγίες της σελίδος 223 και (αφού πήρε με την τρίτη την TWRP) όλα πήγαν καλά ... μόνον που αφού φλάσαρα την ρομ και έκανα wipe cache / dalvik ξέχασα να κάνω το δεύτερο factory reset (το πρώτο το κάνεις πριν φλασάρεις την ρομ) ... είναι σημαντική αυτή η παράλειψη ; το κινητό φόρτωσε κανονικά αλλά δεν ξέρω μήπως στην συνέχεια κάνει τίποτε κουφά, με δεδομένο ότι δεν έκανα το factory reset ... έχει νόημα να ξαναμπώ σε twrp και να το κάνω τώρα ;;;;

 

 

 

ευχαριστώ !

 

ουτε εγω το εκανα

 

Μόλις παρέλαβα κι εγώ και έχω να αναφέρω πως μάλλον η φήμη του 810 ότι τηγανίζει το αυγουλάκι αλήθεια είναι..

 

ειναι ζεστο ναι αλλα δεν μπορω να πω οτι τηγανιζει αυτο μιας και το ipad 4 ειναι αρκετα πιο ζεστο.

 

ρε παιδια, θα σκασω. Δεν μπορω να αποφασισω, να παρω αυτο ή το redmi note 3 pro?? Mολις παω να γειρω προς το letv βλεπω αυτο για τον 810 και την υπερθερμναση. Θελει καποιοσ να μου δωσει την συμβο(υ)λη του?

 

ειχα το coolpad 7320 μεχρι χθες. Τωρα με ~150 δεν μπορω να πω οτι υπαρχει αλλη επιλογη εκτος του x800 (ισως ο decacore θα ειναι καλυτερος αλλα θα περιμενω για τα reviews και για ασημι χρωμα)

 

νομιζω μια φορα στο ζηταει αυτο στην καθε εφαρμογη που χρησιμοποιεις

 

α okay.

 

 

ερωτηση

 

μπορω να βγαλω την LETV media screen οταν κανω swipe αριστερα? εαν οχι, πρεπει να ξαναλλαξω rom?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...