Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει μήπως κανείς πως γίνεται το τρίτο βήμα;

 

Θα γίνει αυτόματα μόλις ενεργοποίησεις το Gps έξω από το σπίτι και εφόσον έχεις σύνδεση Mobile data ενεργοποιημένη.

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που σου επιτρέπουν να σβήσεις τα agps data και να ξανακατεβάσεις αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι στη πλειοψηφία των περιπτώσεων έχει χρησιμότητα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για GPS ακολουθώ αυτό http://www.xda-developers.com/gps-lock-faster-xdatv/ και έχει αποτέλεσμα, ειδικά σε ένα standalone Android κινέζικο ρολόι, εκεί που δεν κλειδωνε ποτέ τώρα ζορίζεται μεν αλλά δουλεύει.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

 

Θα γίνει αυτόματα μόλις ενεργοποίησεις το Gps έξω από το σπίτι και εφόσον έχεις σύνδεση Mobile data ενεργοποιημένη.

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που σου επιτρέπουν να σβήσεις τα agps data και να ξανακατεβάσεις αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι στη πλειοψηφία των περιπτώσεων έχει χρησιμότητα αυτό.

 

Thanks profgiol. Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα δοκιμάσει το GPS παρόν κατεβάσω την εφαρμογή που πρότεινες, πάντως τώρα που το δοκίμασα έχω να πω ότι η λέξη ακαριαία είναι φτωχή για να περιγράψει πόσο γρήγορα κλείδωσε τη θέση μου. Δεν το πίστευα.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Το GPS κλειδώνει τόσο γρήγορα που νόμιζα ότι το κινητό είχε ανοιχτά δεδομένα!

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , εχω ενα πολυ μεγαλο προβλημα , καταρχας οταν πηγα να περασω το custom recovery ειχε κολλησει στο πιγκουινακι της Linux , και δν μπορουσα να κανω τιποτα , κατεβασα το QFIL , για qualcom hard brick , το ετρεξα και δοξα το θεο ανοιξε , περασα το recovery TWRP , και τωρα καθε φορα που περναω μια ROM παει και κολλαει εκει που ειναι να διαβασει την SIM , Τι μπορω να κανω ;; Καθε βοηθεια δεκτη , σας ευχαριστω πολυ !!!
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξαναγραψει πριν καμια δεκαρια μερες... ¨Εχω αγορασει απο gearbest 31/5 και απο τις 6/6 έχει κολλήσει στο tracking status να λεει The item is pre-advised. Το gearbest μου είπε ότι έγινε shipping 1/6.

 

Aκόμη θεωρείται normal για το gearbest? Δε μου χει ξανατύχει να αργεί τόσο πολύ να πάει κάτι απο κίνα σε NL... Ή τέλος πάντων να λέει item picked up. στο status update (έχω ξεσκίσει το aliexpress οπότε έχω μια εμπειρία πάνω στο πως δουλεύουν οι κινέζοι με Post Nl... Απο Gearbest ψωνίζω πρώτη φορά.).

 

Tα φώτα σας παρακαλώ.

Φίλε μου είμαι στην ίδια ακριβώς κατάσταση με την δική σου.Αν τυχόν παραλάβεις το κινητό ή δεις κάποια αλλαγή στο tracking number ενημέρωση είτε με μήνυμα στο θέμα είτε αν μπορείς με προσωπικό μήνυμα σε εμένα.Αν μάθω κάτι εγώ θα σε ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , εχω ενα πολυ μεγαλο προβλημα , καταρχας οταν πηγα να περασω το custom recovery ειχε κολλησει στο πιγκουινακι της Linux , και δν μπορουσα να κανω τιποτα , κατεβασα το QFIL , για qualcom hard brick , το ετρεξα και δοξα το θεο ανοιξε , περασα το recovery TWRP , και τωρα καθε φορα που περναω μια ROM παει και κολλαει εκει που ειναι να διαβασει την SIM , Τι μπορω να κανω ;; Καθε βοηθεια δεκτη , σας ευχαριστω πολυ !!!

 

Δοκίμασε να ξανακατεβάσεις τις ρομ και κάνε εγκατάσταση ξανά. Συνήθως αυτά συμβαίνουν όταν κάποιο αρχείο του zip είναι κατεστραμμένο.

 

 

Ένα παράξενο bug μου εμφανίζει το κινητό. Συνδέεται στο Wifi παίζει κανονικά για λίγη ώρα και μετά σταματά η σύνδεση στο ίντερνετ. Στο δίκτυο είναι συνδεδεμένο αλλά ίντερνετ δεν έχει. Δεν είναι πρόβλημα του Wifi γιατί καμία από τις άλλες συσκευές δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δυστυχώς νομίζω το έκαψα (?) το X800...

 

Πέρασα την 11s του Cuoco και όλα ΟΚ (US είμαι) και μετά πήγα να περάσω την 14s από πάνω και αφού έκανα wipe dalvik και factory reset,στο reboot το κινητό....... έσβησε και δεν ξαναδίνει σημεία ζωής.... καμία ανταπόκριση σε κουμπιά, φόρτιση, σύνδεση με PC...

 

Αν έχει καμιά ιδέα κανείς γιατί είμαι να το στέλνω πίσω Κίνα...από το παράθυρο :mad:

ZUK Z2 - (πρώην) LeTv Χ800 - (πρώην) LeTv X600 - - και ότι βγάζει η Xiaomi γενικώς..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φιλε το brickares εβαλες σε us version κινεζικη ρομ. Στο xda forum υπαρχει οδηγος για unbrick γραψε brick x800 και θα σου βγαλει την διαδικασια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δυστυχώς νομίζω το έκαψα (?) το X800...

 

Πέρασα την 11s του Cuoco και όλα ΟΚ (US είμαι) και μετά πήγα να περάσω την 14s από πάνω και αφού έκανα wipe dalvik και factory reset,στο reboot το κινητό....... έσβησε και δεν ξαναδίνει σημεία ζωής.... καμία ανταπόκριση σε κουμπιά, φόρτιση, σύνδεση με PC...

 

Αν έχει καμιά ιδέα κανείς γιατί είμαι να το στέλνω πίσω Κίνα...από το παράθυρο :mad:

 

Δεν έχει βγει 14s για το US μοντέλο!!! :!::!::!::!:

 

Δεν έχω ιδέα τι μπορείς να κάνεις. Δοκίμασε στο http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/, και μίλα στον cuoco τον ίδιο αν δε έχεις ήδη βρει βοήθεια.

 

Επαναλαμβάνω για το US υπάρχουν μόνο 11s, 13s και cm. Η 11s είναι η καλύτερη για την ώρα - μέχρι η cm να λύσει θέματα hardware που έχει πχ double tap

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η διαδικασία για unbrick, δεν εχει χρειαστεί να την κανω οποτε δεν γνωριζω λεπτομέρειες μακαρι να πανε ολα καλα http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/how-to/x800-hard-brick-t3379850
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει 14s για το US μοντέλο!!! :!::!::!::!:

 

Αυτη ειναι η διαδικασία για unbrick, δεν εχει χρειαστεί να την κανω οποτε δεν γνωριζω λεπτομέρειες μακαρι να πανε ολα καλα http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/how-to/x800-hard-brick-t3379850

 

Ευχαριστώ με σώνετε!!!

Κατεβάζω τωρα από xda - s7yler το QFIL για hard brick του X800, τελικά δεν είμαι ο μόνος που έκανα την πατάτα...

ZUK Z2 - (πρώην) LeTv Χ800 - (πρώην) LeTv X600 - - και ότι βγάζει η Xiaomi γενικώς..
Link to comment
Share on other sites

Ουφ... ΟΚ ζωντάνεψε!!! καλά πιό brick δεν γινότανε....

 

Η διαδικασία του unbrick και τα links για τα αρχεία από εδώ...και πάλι thanks τα χρειάστηκα

http://s7yler.blogspot.gr/2016/06/how-to-unbrick-us-version-of-letv-l1.html

ZUK Z2 - (πρώην) LeTv Χ800 - (πρώην) LeTv X600 - - και ότι βγάζει η Xiaomi γενικώς..
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

ποση ram σας τρωει? Ρωταω γιατι βλεπω 1G of 4G available.

 

ποτέ δεν κοιτάμε ραμ σε android. τρώει άπλετη γιατί λειτουργεί ακριβώς με αυτό το τρόπο.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

@billator

Το χε πει από χτες. Είναι ωραίος!

Βλέπω ότι δεν προχωράει με την 13 μάλλον θα μας πάει στην 14 κατευθείαν

 

Παίζεις με την cm12 καθόλου ;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Με την 11s του Cuocco και τα τελευταία updates φτάνει τα 81-84.000 Antutu (μόνο..)

 

Ξέρω δεν είναι το ζητούμενο το σκορ του Αntutu αλλά θα ήθελα να το δω στα 90Κ+ έχετε περάσει κάτι άλλο; (σε US version πάντα)

 

Πάντως είναι απόλαυση το εργαλείο και μπράβο και στον Cuoco92, έχει κερδίσει κατ'εμέ και το donate :cool:

ZUK Z2 - (πρώην) LeTv Χ800 - (πρώην) LeTv X600 - - και ότι βγάζει η Xiaomi γενικώς..
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους , επειδη λογικα θα το παρω το κινητο για φιλο .

εχει otg? γιατι λιγο που εψαξα δεν βρηκα απαντηση.....

εχει δοκιμασει κανεις mhl?

ποιo ειναι αυτοο το us model που αναφερεται;

ποια η διαφορα του απο αυτο http://www.banggood.com/LETV-LeEco-LE1-PRO-X800-5_5-Inch-2K-Screen-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-810-4G-Smartphone-p-1056505.html?admitad_uid=fffc602fefc7c5d0314947fb9122c85e

;;;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ποτέ δεν κοιτάμε ραμ σε android. τρώει άπλετη γιατί λειτουργεί ακριβώς με αυτό το τρόπο.

 

okay

υπαρχει καποιο app που να την διαχειριζεται καλυτερα ή να μην ασχοληθω καν?

 

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους , επειδη λογικα θα το παρω το κινητο για φιλο .

εχει otg? γιατι λιγο που εψαξα δεν βρηκα απαντηση.....

εχει δοκιμασει κανεις mhl?

ποιo ειναι αυτοο το us model που αναφερεται;

ποια η διαφορα του απο αυτο http://www.banggood.com/LETV-LeEco-LE1-PRO-X800-5_5-Inch-2K-Screen-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-810-4G-Smartphone-p-1056505.html?admitad_uid=fffc602fefc7c5d0314947fb9122c85e

;;;

ευχαριστω!

Το mhl δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το mhl δουλεύει κανονικά.

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση ,

και για το otg μου απαντησε ενα παιδι απο αλλο φορουμ .

τωρα η μονη μου απορια ειναι τι ειναι η us version. και τι version ειναι αυτο απο το bangood http://www.banggood.com/LETV-LeEco-LE1-PRO-X800-5_5-Inch-2K-Screen-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-810-4G-Smartphone-p-1056505.html?admitad_uid=fffc602fefc7c5d0314947fb9122c85e

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Με την 11s του Cuocco και τα τελευταία updates φτάνει τα 81-84.000 Antutu (μόνο..)

:

Οπως ειπαμε δεν εχει νοημα. Μπορω να σ πω τι να κανεις κ να βγαλεις 92.5k οπως εγω με την ROM του cuocco. Απλα απολαυσε το κινητο σου ;) καλυτερα παει σε σχεση με την στοκ..

 

Σκορ με την ROM του Cuocco

Screenshot_2016_06_19_13_26_22.jpg

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

@billator

 

Παίζεις με την cm12 καθόλου ;

 

Από τετάρτη θα την κατεβάσω και θα την δοκιμάσω που θα έχω χρόνο, οπότε αν δεν την έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος από τα παιδιά εδώ θα σας πω πως πηγαίνει :D

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...