Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βάλω την 11s του Quooco θα είναι root? Γιατί δε θα μου παίζει το οτε tv.

Με τη rom του cuoco θα έχεις root. Μπορείς βέβαια να κάνεις unroot ή να βάλεις xposed και rootcloak.

 

Έχει δοκιμαστεί ότι το App του OteTV, με Xposed και RootCloak παίζει επιτυχως???

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα την 14 S έχασα το Double tap to wake up μήπως βρήκε κάνεις καμμιά λύση ή κάποιο αξιόπιστο πρόγραμμα που να μην αφήνει αναμμένη την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Μετα την 14 S έχασα το Double tap to wake up μήπως βρήκε κάνεις καμμιά λύση ή κάποιο αξιόπιστο πρόγραμμα που να μην αφήνει αναμμένη την οθόνη.

 

Εγώ στη stock US δεν το βρίσκω πουθενά βρε παιδιά. Που είναι? Τα έψαξα όλα!

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες όσο αφορά το root 11s

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μεσω του kimovil, βρισκω το κινητο απο δω http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le1-pro-one-pro-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-810-20ghz-g-305508

 

αυτο θα ερθει δηλαδη απο ιταλια? χωρις τελωνειο και σε λιγες μερες?

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλβα κι εγώ πριν τρεις μέρες για την γυναίκα μου. Σαν κινητό φαίνεται καλό μεν αλλά νομίζω πως έχει πολύ χάλια μπαταρία. Από 100% στις 9:00 το πρωί είχε πάει στο 44% στις 17:00 με οκτώ κλήσεις φωνής μικρής σχετικά διάρκειας και όλα κλειστά με εξαίρεση ανοικτό το WiFi. Έχω βάλει την 11s του Ιταλού με όλες τις αναβαθμήσεις ΟΤΑ που έδωσε. Υπάρχει κάτι που μπορεί κάποιος να κάνει για την αυτονομία ή αυτό είναι???
One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

για το us

 

Video Timestamps / Index

(On a PC you can click on the times below to jump to that part)

0:01 Introduction

1:00 Unboxing

2:46 Design

5:05 How to uprade the stock ROM

7:34 Phone in action

9:21 Camera & settings

10:34 Viewing angles

11:06 Various info & tests app results

12:12 Built-in speaker music test

12:46 Youtube 2K video test

14:58 Compass & GPS test

15:47 Thickness & weight

16:04 3D shooter game test "Unkilled"

Πάντως το κινητό όπως ήρθε από tinydeal φοράει την τελευταία 11s που δείχνει στο παραπάνω βίντεο με το τελευταίο update γι αυτό μου φαίνεται λείπει και το Double tap to wake. Αυτή έχει πολλές διαφορές από του Quoco?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μετά μια σειρά posts από δεκάδες Ευρωπαίους κατόχους του Χ800 US model που ζητούσαν (άλλοι πολύ ευγενικά και άλλοι λιγότερο) το αυτονόητο δηλαδή υποστήριξη, η LeEco απάντησε ότι εργάζεται για να βρεί λύση μέσω update το συντομότερο δυνατό.

 

[ LeEco_Eric, Administrator Jun 21, 2016 at 2:01 PM

 

LeEco hears all of you. We are working hard to provide a resolution. This is a priority for us. We will give you an update as soon as possible.

In the meantime, if you need immediate service for your phone, we strongly recommend contacting the reseller or store you originally purchased the phone from.

(http://forum.le.com/us/index.php?threads/open-support-for-model-letv-le1-x800-pro_us.1614/page-3) ]

 

Οποιος έχει τη διάθεση καλό θα ήταν να συμμετάσχει ευγενικά στο κίνημα διαμαρτυρίας.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

παιδια να το τσιμοπησω απο το efox το ιταλικο?

 

**επισης γιατι το 32αρι ειναι ακριβοτερο απο το 64αρι?

Edited by skoulikios13
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλβα κι εγώ πριν τρεις μέρες για την γυναίκα μου. Σαν κινητό φαίνεται καλό μεν αλλά νομίζω πως έχει πολύ χάλια μπαταρία. Από 100% στις 9:00 το πρωί είχε πάει στο 44% στις 17:00 με οκτώ κλήσεις φωνής μικρής σχετικά διάρκειας και όλα κλειστά με εξαίρεση ανοικτό το WiFi. Έχω βάλει την 11s του Ιταλού με όλες τις αναβαθμήσεις ΟΤΑ που έδωσε. Υπάρχει κάτι που μπορεί κάποιος να κάνει για την αυτονομία ή αυτό είναι???

 

Μου προκαλεί έκπληξη αυτό που λες γιατί εγώ που τό'χω 10 μέρες είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη μπαταρία, μου πάει μιάμιση μέρα από 100% μέχρι 30% με νορμάλ χρήση, λίγο απ'όλα. Και φορτίζει σφαίρα για 3000ma, το πολύ σε μιάμιση ώρα έχει γεμίσει. Μήπως έπεσες σε ελατωμματική μπαταρία?

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Μετά μια σειρά posts από δεκάδες Ευρωπαίους κατόχους του Χ800 US model που ζητούσαν (άλλοι πολύ ευγενικά και άλλοι λιγότερο) το αυτονόητο δηλαδή υποστήριξη, η LeEco απάντησε ότι εργάζεται για να βρεί λύση μέσω update το συντομότερο δυνατό.

 

[ LeEco_Eric, Administrator Jun 21, 2016 at 2:01 PM

 

LeEco hears all of you. We are working hard to provide a resolution. This is a priority for us. We will give you an update as soon as possible.

In the meantime, if you need immediate service for your phone, we strongly recommend contacting the reseller or store you originally purchased the phone from.

(http://forum.le.com/us/index.php?threads/open-support-for-model-letv-le1-x800-pro_us.1614/page-3) ]

 

Οποιος έχει τη διάθεση καλό θα ήταν να συμμετάσχει ευγενικά στο κίνημα διαμαρτυρίας.

 

Διαβασα και το νημα στο λινκ , αλλα δεν καταλαβα το προβλημα που υπάρχει με το us μοντέλο.

Μπορεί καποιος να μου το ξεδιαλύνει ?

Link to comment
Share on other sites

Μου προκαλεί έκπληξη αυτό που λες γιατί εγώ που τό'χω 10 μέρες είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη μπαταρία, μου πάει μιάμιση μέρα από 100% μέχρι 30% με νορμάλ χρήση, λίγο απ'όλα. Και φορτίζει σφαίρα για 3000ma, το πολύ σε μιάμιση ώρα έχει γεμίσει. Μήπως έπεσες σε ελατωμματική μπαταρία?

 

 

 

Τι να σου πω δεν ξέρω. Από την πρώτη μέρα δεν μου άρεσε η αυτονομία αλλά επειδή ήταν ανοιχτό το 4G και το GPS είπα πως έφταιγε αυτό. Τώρα με όλα κλειστά ούτε μισή μέρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δεν ξέρω. Από την πρώτη μέρα δεν μου άρεσε η αυτονομία αλλά επειδή ήταν ανοιχτό το 4G και το GPS είπα πως έφταιγε αυτό. Τώρα με όλα κλειστά ούτε μισή μέρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ειναι αληθεια οτι δεν ειναι κανενα τερας στην μπαταρια,απλα μεσα στον μεσο ορο.

Θα μπορουσαμε να πουμε οτι για την ακριβεια ειναι το αδυνατο του σημειο.

Αμα θες κινητο για μπαταρια πας στο Xiaomi Redmi 3 η το xperia z3c.Ειδικα στις γυναικες που δεν τους αρεσουν

τα σχετικα μεγαλα κινητα.

Παντως ειναι κριμας οταν βλεπεις μικροτερα σε μεγεθος κινητα να φορανε 4000Mh μπαταρια και σε αυτο με 5,5 οθονη

αναλυσης 2Κ να φοραει την 3000mh.

Ανετα μπορουσανε να του φορεσουν μια 4100Mh οπως του Xiaomi Redmi 3

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

[[ καλησπερα παιδια, μεσω του kimovil, βρισκω το κινητο απο δω http://en.efox-shop.com/ve...20ghz-g-305508

αυτο θα ερθει δηλαδη απο ιταλια? χωρις τελωνειο και σε λιγες μερες?]]

 

Λογικα ετσι ειναι. Θα ερθει απο ΕΕ.

Γιατι δεν στελνεις email στο καταστημα να σου απαντησουν για να σιγορευτεις?

Edited by gpl
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια οτι δεν ειναι κανενα τερας στην μπαταρια,απλα μεσα στον μεσο ορο.

 

Θα μπορουσαμε να πουμε οτι για την ακριβεια ειναι το αδυνατο του σημειο.

 

Αμα θες κινητο για μπαταρια πας στο Xiaomi Redmi 3 η το xperia z3c.Ειδικα στις γυναικες που δεν τους αρεσουν

 

τα σχετικα μεγαλα κινητα.

 

Παντως ειναι κριμας οταν βλεπεις μικροτερα σε μεγεθος κινητα να φορανε 4000Mh μπαταρια και σε αυτο με 5,5 οθονη

 

αναλυσης 2Κ να φοραει την 3000mh.

 

Ανετα μπορουσανε να του φορεσουν μια 4100Mh οπως του Xiaomi Redmi 3

 

 

 

Μάλλον προβληματική μπαταρία έχει, μέσα σε μια ώρα και κάτι με απλή αναμονή έφαγε 10%.... Και άρχισαν οι γκρίνιες της γυναίκας μου....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα factory reset, μετά φόρτιση στο 100% και battery calibration. Υπάρχει επίσης και το snapdragon guru που μπορεί να βοηθήσει να περιορίσεις την κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα factory reset, μετά φόρτιση στο 100% και battery calibration. Υπάρχει επίσης και το snapdragon guru που μπορεί να βοηθήσει να περιορίσεις την κατανάλωση.

Πολυ σωστα τα λεει ο φιλος εκτος απο το snapdragon guru μην ασχοληθεις καθολου. Και ακομα καλυτερα φορτισε το με το πολυ 1 αμπερ 2-3 φορες.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει βρει το ραδιόφωνο; Αν δεν κάνω λάθος αναφέρεται στα χαρακτηριστικά, αλλά δε βρήκα τίποτα. Φοράω 11s του Ιταλού.
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει βρει το ραδιόφωνο; Αν δεν κάνω λάθος αναφέρεται στα χαρακτηριστικά, αλλά δε βρήκα τίποτα. Φοράω 11s του Ιταλού.[/QU δεν εχει
Link to comment
Share on other sites

εβαλα 14ς και το κινητο λαγκαρει περισσοτερο απ οτι με την 6ς.. Ακολουθησα τον οδηγο στην πρωτη σελιδα με wipe dalvik/cache οχι ομως internal storage.

 

Αλλη μια απορια, μετα το upgrade, στο κινητο υπαρχουν ακομα οι φακελοι απο τις παλιες μου εφαρμογες οποτε τις εκανα restore με titanium. Για να εχω λοιπον CLEAN install rom, πρεπει να κανω wipe και internal storage και να ξαναπερασω 14ς ?

Link to comment
Share on other sites

1.εβαλα 14ς και το κινητο λαγκαρει περισσοτερο απ οτι με την 6ς.. Ακολουθησα τον οδηγο στην πρωτη σελιδα με wipe dalvik/cache οχι ομως internal storage.

 

2. Αλλη μια απορια, μετα το upgrade, στο κινητο υπαρχουν ακομα οι φακελοι απο τις παλιες μου εφαρμογες οποτε τις εκανα restore με titanium. Για να εχω λοιπον CLEAN install rom, πρεπει να κανω wipe και internal storage και να ξαναπερασω 14ς ?

Απο την 6s μέχρι την 14s άλλαξαν πολλές ρυθμίσεις , αν επέλεξες μόνο dalvik cache , και το cache , θα έχεις lag γιατί μπερδεύτηκαν οι ρυθμίσεις των data των εφαρμογών σου

είσαι στην περίπτωση σα να κάνεις εγκατάσταση διαφορετική rom

1. κάνεις Factory Reset η τα επιλέγεις όλα εκτός όπως είπες την internal storage (θα επιλέξεις και το data , εδώ γίνεται το μπέρδεμα , lag )

2. αν επέλεγες και την internal storage , θα έχανες και τους φακέλους σου .... και το αρχείο της rom που θα κάνεις εγκατάσταση ,

αν επιλέξεις και την internal storage , θέλει προσοχή , όπως είσαι σε recovery , θα πρέπει να συνδέσεις το κινητό σου με το κομπιούτερ σου και να βάλεις στο κινητό το αρχείο της rom και το κάνεις εγκατάσταση (αν έχεις εμπειρία και πήρες backup όχι στο κινητό γιατί θα χαθεί αλλά π.χ. σε ένα otg , μπορείς να το προσπαθήσεις)

 

gps US VS gps CN

για όσους έχουν την CN έκδοση (32gb) , το gps ξέρουμε ότι κλειδώνει δορυφόρους σε καθαρό ουρανό σε περίπου 15 δευτερόλεπτα με αλλαγή του gps.conf (είπαμε πολλά γιαυτό)

ΤΟ Χ800 64gb US , κλειδώνει και σε κλειστό χώρο (σπίτι...) σχεδόν ακαριαία , είναι τέλειο , να ανησυχούμε ? τελευταία ελπίδα η marshmallow

το wifi στο US ,αν και βλέπει περισσότερα ρούτερ , σε λήψη είναι ίδιο χάλι με το CN

 

το Χ800 64gb US , στην τιμή που το δίνουν , είναι δωρεάν , αν είχε και υποστήριξη , official rom με αναβαθμίσεις θα ήταν τέλειο ,

το 4g στην Θεσσαλονίκη φυσικά δεν έχει πρόβλημα (αν και δεν υποστηρίζει η Αμερικάνικη έκδοση FDD-LTE Β7 και Β20 )

 

η διαφορά τους είναι στο gps και ότι παίρνουν διαφορετικές roms

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

[quote name=

 

gps US VS gps CN

για όσους έχουν την CN έκδοση (32gb) , το gps ξέρουμε ότι κλειδώνει δορυφόρους σε καθαρό ουρανό σε περίπου 15 δευτερόλεπτα με αλλαγή του gps.conf (είπαμε πολλά γιαυτό)

ΤΟ Χ800 64gb US , κλειδώνει και σε κλειστό χώρο (σπίτι...) σχεδόν ακαριαία , είναι τέλειο , να ανησυχούμε ? τελευταία ελπίδα η marshmallow

το wifi στο US ,αν και βλέπει περισσότερα ρούτερ , σε λήψη είναι ίδιο χάλι με το CN

 

το Χ800 64gb US , στην τιμή που το δίνουν , είναι δωρεάν , αν είχε και υποστήριξη , official rom με αναβαθμίσεις θα ήταν τέλειο ,

το 4g στην Θεσσαλονίκη φυσικά δεν έχει πρόβλημα (αν και δεν υποστηρίζει η Αμερικάνικη έκδοση FDD-LTE Β7 και Β20 )

 

η διαφορά τους είναι στο gps και ότι παίρνουν διαφορετικές roms

 

Στο wifi θα διαφωνησω μαζι σου,πριν απο το X800 (UN version)ειχα το sony xperia z3c και το Χ800 βλεπει ακριβως τα ιδια router που εβλεπε και το z3c.

Ποιοτητα ληψης ειναι ακριβως η ιδια.Περιμενω και εγω την marshmallow rom αλλα μονο και μονο για την αυτονομια μπαταριας,αφου διαβαζω οτι σε πολλα κινητα εδωσε 30% παραπανω μπαταρια.

Ετσι και αλλιως ειμαι σε ψαξιμο στο τι αλλη μπαταρια θα μπορουσα να βαλω στο Χ800,μεγαλυτερης χωριτικοτητας φυσικα μιας και χωρος υπαρχει για να αυξησω την αυτοδυναμια του.

Μια μπαταρια ειναι απο το Bluboo X550 και αλλη μια απο το Elephone P4000 που μαλλον πρεπει να ταιριαζει κουτι.

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...