Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει τύχει σε κανένα σας να κανει εγκατάσταση εφαρμογών απο μονο του ενω εχω ανοιχτό το wi fi και κάνω απλά περιήγηση ???

 

Το προβλημα σου αναφέρεται εκτενώς εδώ φίλε http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/513098-malware-trojan-non-rimovibili-nelle-rom-le1pro_us.html#post7553653 και από ότι φαίνεται αφορά όλους όσους έχουν eui.

 

Σα να με κούρασε αυτή η ιστορία με τις official και τις official based custom. Έχει δοκιμάσει κανείς cyanogen; Λένε τίποτα;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία. Οσο περισσότεροι δυσαρεστημένοι πελάτες ζητούν υποστήριξη, τόσο πιο κοντά έρχεται το update.:up:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ΟΧΙ και αν επιχειρήσεις μετά να του περάσεις CN ROM το τηλέφωνο θα γίνει bricked και θα μπλέξεις.

Ωχ! Αλήθεια? Από ότι διάβασα, στην σελ. 223 έχει βγάλει την 11s v41 για US τα ΜΟΝΤΈΛΑ! Ή κατάλαβα λάθος?

Εδώ.....

LeTV Leeco X800 US VERSION How to install

GUIDE FOR DUMMIES SUPER - LeTV Leeco X800 US VERSION

 

The installation through the following steps. First, go here and pay a coffee to Cuoco92 ( https://www.paypal.com/de/...e17951d2c62172 )

Then, download the needed:

TOOLS: https://www.androidfilehos...80943222145288

TWRP: https://www.androidfilehos...80943222145290

ROM (you choose is a discussion, I use the latest Cook 11s): https://www.androidfilehos...les&flid=64249

Unpack the first two. The ROM rename it update.zip and upload them on your LeTV via USB (not put it into any folder, just drag it into the LeTV)

Σωστά? Αυτή κατέβασα να περάσω...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευμένος από την 11s του cuoco. Double tap, μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό. Μισό ελληνικό μενού, αδιάφορο στην απόδοση της συσκευής. Εκεί όμως που τα έχω πάρει είναι η βασικότερη λειτουργία του τηλεφώνου, δεν κρατάει επαφές παρά μόνο συγχρονίζει με τον google account μετά από κάθε επανεκίνηση, και αυτό χειροκίνητα. Αδύνατον να ορίσεις default άλλη εφαρμογή τηλεφώνου και επαφών. Σκέφτομαι να γυρίσω στην κινέζικη και να περιμένω update από Letv.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Απογοητευμένος από την 11s του cuoco. Double tap, μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό. Μισό ελληνικό μενού, αδιάφορο στην απόδοση της συσκευής. Εκεί όμως που τα έχω πάρει είναι η βασικότερη λειτουργία του τηλεφώνου, δεν κρατάει επαφές παρά μόνο συγχρονίζει με τον google account μετά από κάθε επανεκίνηση, και αυτό χειροκίνητα. Αδύνατον να ορίσεις default άλλη εφαρμογή τηλεφώνου και επαφών. Σκέφτομαι να γυρίσω στην κινέζικη και να περιμένω update από Letv.

Ακριβώς τα ίδια έχει και η stock που ήρθε από tinydeal! Μήπως έχουν βάλει τελικά την ίδια?Αυτό ρωτάω για να μην μπώ στην διαδικασία να το πειράξω!Επαφές κι εγώ τις περνάω στο τηλεφωνο και τις ανεβάζει google και εξαφανίζονται!

Ήρθε με έκδοση: 5.0.2 EUI V 5.5.011S(Stable) Αρ.Έκδοσης: BXNAAOP55011030701S

Tελικά τι γίνεται? Θα έχω βελτίωση με του Ιταλού? θα παίζουν σωστά τα apk browser,youtube,doyble tap e.t.c, θα έχει τα 3 adaware ή να το αφήσω όπως είναι??

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

... Αδύνατον να ορίσεις default άλλη εφαρμογή τηλεφώνου και επαφών. Σκέφτομαι να γυρίσω στην κινέζικη και να περιμένω update από Letv.

 

Καλημέρα φίλε

Δεν καταλαβαίνω πως δεν μπορείς να βάλεις άλλη εφαρμογή dialer....έχω την true phone από την αρχή ως default χωρίς κανένα πρόβλημα .

Την έχεις κάνει default στα application settings;

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όσοι έχετε us και στοκ ρομ, βαλτε την 11s του ιταλού. Το λέμε ένα μήνα τώρα...

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε

Δεν καταλαβαίνω πως δεν μπορείς να βάλεις άλλη εφαρμογή dialer....έχω την true phone από την αρχή ως default χωρίς κανένα πρόβλημα .

Την έχεις κάνει default στα application settings;

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όσοι έχετε us και στοκ ρομ, βαλτε την 11s του ιταλού. Το λέμε ένα μήνα τώρα...

 

Καλημέρα. Προσπάθησα αλλά είναι κλειδωμένη η ρύθμιση. Θα το ξαναδώ.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

30 Ιουνιου θα βγει η official ΜΜ. Πιστευω θα ειναι η καθολικη λυση για CN & US. Υπομονη 2 μερες ακομα.

Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε δύο μέρες να την έχουμε...

Οκ..υπομονή δύο μέρες λοιπόν και μετά περνάω του Quoco...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε

Δεν καταλαβαίνω πως δεν μπορείς να βάλεις άλλη εφαρμογή dialer....έχω την true phone από την αρχή ως default χωρίς κανένα πρόβλημα .

Την έχεις κάνει default στα application settings;

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όσοι έχετε us και στοκ ρομ, βαλτε την 11s του ιταλού. Το λέμε ένα μήνα τώρα...

 

Πάντως και εμένα την true phone δεν την εμφανίζει στα application settings ώστε να την κάνω default!

Δείχνει μόνο την μαμά dialing και InCall! την έβαλα "μπροστά" κι εγώ κι άστη εκεί να την δουλεύω χειροκίνητα!:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

30 Ιουνιου θα βγει η official ΜΜ. Πιστευω θα ειναι η καθολικη λυση για CN & US. Υπομονη 2 μερες ακομα.

 

Για να δούμε τι θα μαγειρέψουν οι κινέζοι. Ελπίζω η LEeco να καταννοεί το τι πρέπει να έχει και να ΜΗΝ ΕΧΕΙ αυτό που θα υλοποιήσει. Αμήν..

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πιστεύω δεν έχει καμμία τύχη αυτό που λες... :)

Απλά θα περιμένουμε μια "σοβαρή" custom rom να πατήσει πάνω στην official κινέζικη και να την καθαρίσει / βελτιώσει.

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αυτή η rom:

που λέει LeEco Letv Le Official Android Marshmallow Android 6.0.1 και για το le 1 pro παίζει στα US? Την έχει δοκιμάσει κανένας??

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Android Marshmallow Android 6.0.1 και για το le 1 pro παίζει στα US? Την έχει δοκιμάσει κανένας??

 

ΜΜ δεν παίζει σε us

 

Έβαλα την προηγούμενη βδομάδα flyme σε US και είχε θέμα το google play -> έβαλα σήμερα pico gapps και παίζει μια χαρά. :D:D:D

 

κατεβάζω τώρα όλες τις εφαρμογές, θα σβήσω κινεζιές και θα αναφέρω:)

 

=========================================

 

 

τονίζω οτι για US η πλέον λειτουργική EUI ρομ είναι του cuoco 11s και 12s χωρίς κανένα θέμα σε hardware / software :)

απο βδομάδα η mm -> μην βιαστείτε για εγκατάσταση αν δεν έχετε εμπειρία, αφήστε 3-4 μέρες να δούμε τι λάθη έχει :!::!::!:

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

ΜΜ δεν παίζει σε us

 

Έβαλα την προηγούμενη βδομάδα flyme σε US και είχε θέμα το google play -> έβαλα σήμερα pico gapps και παίζει μια χαρά. :D:D:D

 

κατεβάζω τώρα όλες τις εφαρμογές, θα σβήσω κινεζιές και θα αναφέρω:)

 

=========================================

 

 

τονίζω οτι για US η πλέον λειτουργική EUI ρομ είναι του cuoco 11s και 12s χωρίς κανένα θέμα σε hardware / software :)

απο βδομάδα η mm -> μην βιαστείτε για εγκατάσταση αν δεν έχετε εμπειρία, αφήστε 3-4 μέρες να δούμε τι λάθη έχει :!::!::!:

Γιατί τότε οι κινέζοι απαντάνε ότι είναι η επίσημη έκδοση και για το X800_US? :wacko::wacko:

Πριν από 6 ημέρες

Hello, can you tell me if it works on new model X800_US?

China MobilesΠριν από 6 ημέρες

yes it works on new model X800_US

 

Πριν από 4 εβδομάδες

What about x800 pro 64gb?support?

China MobilesΠριν από 4 εβδομάδες

it works in x800.

:blink::blink:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

για US η πλέον λειτουργική EUI ρομ είναι του cuoco 11s και 12s χωρίς κανένα θέμα σε hardware / software :)

 

Στην 12s διορθώθηκε double tap και η δόνηση των κουμπιών κάτω από την οθόνη;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Αλήθεια? Από ότι διάβασα, στην σελ. 223 έχει βγάλει την 11s v41 για US τα ΜΟΝΤΈΛΑ! Ή κατάλαβα λάθος?

........................

Σωστά? Αυτή κατέβασα να περάσω...

 

Βάλε όποια US ROM θέλεις. Απλά μετά μην προσπαθήσεις να περάσεις CN έκδοση από πάνω. Αν και κάποιοι υποστηρίζουν ότι αν σβήσεις το directory firmware update μιας CN based ROM, αυτή μπορεί να εγκατασταθεί σε US model. Εγώ πάντως δεν το έχω δοκιμάσει και δεν το σκέπτομαι καν.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

ok..ευχαριστώ ! Θα το δοκιμάσω σε λίγες μέρες, μήπως - χλωμό - προλάβει και βγεί η official 6.0!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε όποια US ROM θέλεις. Απλά μετά μην προσπαθήσεις να περάσεις CN έκδοση από πάνω. Αν και κάποιοι υποστηρίζουν ότι αν σβήσεις το directory firmware update μιας CN based ROM, αυτή μπορεί να εγκατασταθεί σε US model. Εγώ πάντως δεν το έχω δοκιμάσει και δεν το σκέπτομαι καν.

 

Αν ήταν τόσο απλό θα βλέπαμε κανονικές υλοποιήσεις από τους Dev. Οπότε δεν νομίζω καν να ισχύει, ή το κινητό με αυτό το τρόπο απλά καταφέρνει να ανοίξει απλά που κ πάλι δεν σημαίνει τίποτα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τότε οι κινέζοι απαντάνε ότι είναι η επίσημη έκδοση και για το X800_US?

 

άσε τι λένε μην μπρικάρεις το τηλ και φας 2 μέρες να το ξεκολλήσεις μετά.

 

Στην 12s διορθώθηκε double tap και η δόνηση των κουμπιών κάτω από την οθόνη;

 

όχι. το πρώτο με σκοτώνει. η δόνηση είναι απο τα πρώτα πράγματα που βγάζω, τρώει πολύ μπαταρία.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

άσε τι λένε μην μπρικάρεις το τηλ και φας 2 μέρες να το ξεκολλήσεις μετά.

Να σε ρωτήσω.. πρίν να περάσω το custom recovery πρέπει να το έχω κάνει root? Η απλά τρέχω το X800-TWRP-INSTALLER και θα μπεί για να συνεχίσω? Μετά αν κάνω πρώτα backup την on board rom με swipe to Backup που θα την πάει ? στο κινητό? Μετά κάνω slide από αριστερά προς τα δεξιά για Reset και data ή με την επιλογή data , χάνουμε τις ρυθμίσεις , γλώσσα ,πληκτρολόγιο και τις εφαρμογές μας? Να τσεκάρω και το system? Την rom όπως είναι zip την πετάω χύμα στο τηλέφωνο για να την δει σωστά? Τέλος πατάω install και μόλις τελειώσει κάνω reboot? Ευχαριστώ και πάλι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω.. πρίν να περάσω το custom recovery πρέπει να το έχω κάνει root? Η απλά τρέχω το X800-TWRP-INSTALLER και θα μπεί για να συνεχίσω? Μετά αν κάνω πρώτα backup την on board rom με swipe to Backup που θα την πάει ? στο κινητό? Μετά κάνω slide από αριστερά προς τα δεξιά για Reset και data ή με την επιλογή data , χάνουμε τις ρυθμίσεις , γλώσσα ,πληκτρολόγιο και τις εφαρμογές μας? Να τσεκάρω και το system? Την rom όπως είναι zip την πετάω χύμα στο τηλέφωνο για να την δει σωστά? Τέλος πατάω install και μόλις τελειώσει κάνω reboot? Ευχαριστώ και πάλι..

 

κάτσε να θυμηθώ

ρουτ γίνεται με το twrp - στο λέει σε κάποια στιγμή και κάνεις slide

κάνε backup την υφιστάμενη ρομ - την κρατάει σε φάκετο στο τηλ - την σβήνεις αργότερα αν θες ή απο το κινητό ή απο το recovery

οπότε κάνεις στο twrp reset data (όχι internal space) install rom, delete cache/dalvinc cashe

μόλις τελειώσει κάνε reboοt και περίμενε θέλει λίγο χρόνο

αν αποτύχεις για κάποιο λόγο μπες στο twrp με πάτημα τα 2 up volume / power και ξανά απο την αρχή ΧΩΡΙΣ να πάρεις backup

 

έτσι βάζεις και βγάζεις απο δω και πέρα ότι θες. παίξε λίγο να το μάθεις :p

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

κάτσε να θυμηθώ

ρουτ γίνεται με το twrp - στο λέει σε κάποια στιγμή και κάνεις slide

κάνε backup την υφιστάμενη ρομ - την κρατάει σε πάκετο στο τηλ - την σβήνεις αργότερα αν θες ή απο το κινητό ή απο το recovery οπότε κάνεις στο twrp reset data (όχι internal space) install rom, delete cache/dalvinc cashe

μόλις τελειώσει κάνε reboοt και περίμενε θέλει λίγο χρόνοαν αποτύχεις για κάποιο λόγο μπες στο twrp με πάτημα τα 2 up volume / power και ξανά απο την αρχή ΧΩΡΙΣ να πάρεις backup

έτσι βάζεις και βγάζεις απο δω και πέρα ότι θες. παίξε λίγο να το μάθεις :p

Χίλια ευχαριστώ!!:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα απο tinydeal ,πριν το ενεργοποιησω το φορτισα μεχρι 97τοις εκατο.Το ανοιγω ξεκιναει κανονικα μολις φτανει στην επιλογη γλωσσας μαυριζει η οθονη και βγαζει το EUI δειχνοντας οτι φορτωνει ,το αφησα μιση ωρα και δεν προχωραει τιποτα!!!Δοκιμασα να το απενεργοποιησω κλεινει και ξεκιναει παλι με τα ιδια βγαζοντας το EUI να φορτωνει . Τι μπορω να κανω εχω απελπιστει!!!!!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα απο tinydeal ,πριν το ενεργοποιησω το φορτισα μεχρι 97τοις εκατο.Το ανοιγω ξεκιναει κανονικα μολις φτανει στην επιλογη γλωσσας μαυριζει η οθονη και βγαζει το EUI δειχνοντας οτι φορτωνει ,το αφησα μιση ωρα και δεν προχωραει τιποτα!!!Δοκιμασα να το απενεργοποιησω κλεινει και ξεκιναει παλι με τα ιδια βγαζοντας το EUI να φορτωνει . Τι μπορω να κανω εχω απελπιστει!!!!!

 

Τα ίδια έπαθα κι εγώ μόλις παρέλαβα και νόμιζα πως ήρθε χαλασμένο. Άστο λίγο ακόμη να φορτίσει και μετά ξαναδοκίμασε εγώ το έκανα πάνω από 10 φορές και τελικά πήρε μπρος.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...