Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως δεν γινεται τιποτα το κλεινω και ξανανοιγει μονο του!! Να το αφησω να ξεφορτιστει τελειως; Δεν ξερω τι αλλο να κανω κριμα!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν γινεται τιποτα το κλεινω και ξανανοιγει μονο του!! Να το αφησω να ξεφορτιστει τελειως; Δεν ξερω τι αλλο να κανω κριμα!

Στο μαμα recovery με volume + και power μπαινει?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο το flume os για την US. Δεν έχει gps!

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα 2 φορες εκανα restart αλλα τιποτα εχει κολησει στο eui και ουτε σβηνει ουτε προχωραει!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα 2 φορες εκανα restart αλλα τιποτα εχει κολησει στο eui και ουτε σβηνει ουτε προχωραει!

 

Εχεις πμ ................

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα απο tinydeal ,πριν το ενεργοποιησω το φορτισα μεχρι 97τοις εκατο.Το ανοιγω ξεκιναει κανονικα μολις φτανει στην επιλογη γλωσσας μαυριζει η οθονη και βγαζει το EUI δειχνοντας οτι φορτωνει ,το αφησα μιση ωρα και δεν προχωραει τιποτα!!!Δοκιμασα να το απενεργοποιησω κλεινει και ξεκιναει παλι με τα ιδια βγαζοντας το EUI να φορτωνει . Τι μπορω να κανω εχω απελπιστει!!!!!

 

Κ εμένα μου έκανε το ίδιο μόλις επελεγα τα ελληνικά.κανε factory reset απο το recovery και όταν ανοιξει επελεξε αγγλικά και μόλις μπεις στο μενού δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις και να βάλεις ελληνικά.σ εμένα έτσι πέτυχε.απο tinydeal κ εγω

Edited by shikabalidis
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα το εκανε.Για να το λυσω κρατησα το power μεχρι να σβησει και μετα power ταυτοχρονα με το volume +

Αφου μπηκε recovery εκανα reser και ολα ηταν ενταξει.

Αν εσενα σου κανει επανεκινηση οταν πατας το Power κρατα πατημενο και το volume+ για να μπει recovery.

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κινητο ανοιξε με recovery επειτα απο πολλες προσπαθειες!Σας ευχαριστω ολους για τις πολυτιμες συμβουλες σας!!Ι

Ιδαιτερα θελω να ευχαριστησω το χρηστη varajohn για το pm που εστειλε και την προσωπικη επικοινωνια που ειχα μαζι του.Να ειστε ολοι καλα και να συνεχισετε ετσι!!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα σήμερα λέει exodus rom για το us μοντέλο

 

θα ενημερώσω :)

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κινητο ανοιξε με recovery επειτα απο πολλες προσπαθειες!Σας ευχαριστω ολους για τις πολυτιμες συμβουλες σας!!Ι

Ιδαιτερα θελω να ευχαριστησω το χρηστη varajohn για το pm που εστειλε και την προσωπικη επικοινωνια που ειχα μαζι του.Να ειστε ολοι καλα και να συνεχισετε ετσι!!

 

Ολοι να ειμαστε καλα και να βοηθαμε.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μετα από την 14S ξαφνικά κάθε φορα που κάνω κλήση μου μου βγάζει αναφορά πως δεν λειτουργεί το Google play store.

Δοκίμασα να κάνω restore σε προηγούμενες Rom αλλά τίποτε η Rom εγκαθίσταται αλλά με πρόβλημα , δεν βλέπει δίκτυο και δεν δουλεύει το εικονίδιο των ρυθμίσεων, κάποια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι σε όλη την παρέα. Παιδιά όποιος μπορεί να με βοηθήσει, γιατί έχω το εξής πρόβλημα!

Συνδέω κανονικά το τηλέφωνο, ενεργοποιημένοs o εντοπισμός σφαλμάτων κλπ. Τρέχω το Le1Pro_US_TWRP_3.0.2-0_CUOCO92-INSTALLER το αναγνωρίζει κανονικά, πατάω back space, για να αρχίσει να περνάει το custom recovery, τα κάνει όλα βγάζει και τρία μηνύματα 0,002sec κλπ -οκ, και μου λέει να πατήσω πάλι back space για να μπεί στο recovery! Τζίφος!! Κάνει κανονική επανεκίνηση! Μήπως κάνω κάτι λάθος? -Σίγουρα κάνω αλλά λέω - μήπως? Ευχαριστώ προκαταβολικά!:confused:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα σήμερα λέει exodus rom για το us μοντέλο

 

θα ενημερώσω :)

 

Πολλα lags κατα την λειτουργεια του κινητου.

 

Την εστρωσα οσο πηγαινε, διορθονεται το προβλημα με το video. Ο ενσωματωμενος launcher λαγγαρει επισης, οποτε λυθηκε με τον nova launcher. Φωτογραφικη μετρια σε επιπεδο us stock με 3rd part εφαρμογες. Ενα μικρο προβλημα στο οτι δεν παιρνει updates και γενικα το κινητο ζεστενεται πολυ.

 

Εμενα μου εσβησε απο την θερμοκρασια κ ειχα παθει καρδια μιας κ για 10 λεπτα δεν ανοιγε.

 

Για playstore δοκιμασε pico open gapps 64bit arm 5.1.+ εκδοση.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

1. μετα από την 14S ξαφνικά κάθε φορα που κάνω κλήση μου μου βγάζει αναφορά πως δεν λειτουργεί το Google play store.

2. Δοκίμασα να κάνω restore σε προηγούμενες Rom αλλά τίποτε η Rom εγκαθίσταται αλλά με πρόβλημα ,

3. δεν βλέπει δίκτυο και δεν δουλεύει το εικονίδιο των ρυθμίσεων, κάποια ιδέα.

Καλησπέρα Τάκη ,

1.λογικό είναι γιατί ξέρω πως βάζεις τις roms

έκανες εγκατάσταση την rom ,χωρίς να επιλέξεις την εσωτερική μνήμη, σωστά,

και μετά έφερες και τα data , λάθος,

(σε διαφορετικές rom δεν ισχύει αυτό , στα data είναι οι παλιές ρυθμίσεις της παλιάς rom που δεν ισχύουν στην νέα rom

(απο recovery στο data έχει τις δικές μας εφαρμογές με τα δεδομένα τους , αλλά και τις ρυθμίσεις της προηγούμενης rom που δεν ισχύουν όλες στη νέα rom)

3. περνάς την rom χωρίς να επιλέξεις την εσωτερική μνήμη (όπως σωστό το έκανες) και δεν επαναφέρεις τα data (ξεχνάς αυτό το κόλπο γιατί η 14s είναι mm , άλλη rom)

edit : ξέχασα το 2 , αν έκανες restore μια rom που την είχες κάνει backup , έρχεται κανονικά και δουλεύουν όλα όπως παλιά , όπως πολλές φορές το έκανες .......

 

για τις εφαρμογές σου με τα δεδομένα τους χρησιμοποιείς το πολυεργαλείο , titanium backup

(κάνεις backup μόνο τις δικές σου εφαρμογές και όχι του συστήματος , μετά από νέα rom , restore τις δικές σου εφαρμογές και όχι του συστήματος) , τα ξέρεις όλα αυτά

 

Καλησπέρα και πάλι σε όλη την παρέα. Παιδιά όποιος μπορεί να με βοηθήσει, γιατί έχω το εξής πρόβλημα!

Συνδέω κανονικά το τηλέφωνο, ενεργοποιημένοs o εντοπισμός σφαλμάτων κλπ. Τρέχω το Le1Pro_US_TWRP_3.0.2-0_CUOCO92-INSTALLER το αναγνωρίζει κανονικά, πατάω back space, για να αρχίσει να περνάει το custom recovery, τα κάνει όλα βγάζει και τρία μηνύματα 0,002sec κλπ -οκ, και μου λέει να πατήσω πάλι back space για να μπεί στο recovery! Τζίφος!! Κάνει κανονική επανεκίνηση! Μήπως κάνω κάτι λάθος? -Σίγουρα κάνω αλλά λέω - μήπως? Ευχαριστώ προκαταβολικά!:confused:

για το US στο τέλος δεν πατάς το back space , αλλά τα πλήκτρα power και ήχο επάνω και θα μπει σε recovery ,για το CN πατάμε back space

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εχω το us από tinydeal με 11s.ο ταν ενεργοποιω τα data μου πετάει συνέχεια διαφημίσεις.κσι συνέχεια κανει install εφαρμογές μόνο του ειτε χρησιμοποιώ τον chrome είτε τον opera.κατι σε ιό μου θυμίζει.το κάνει από τι πρώτο άνοιγμα.

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Πολλα lags κατα την λειτουργεια του κινητου.

 

Την εστρωσα οσο πηγαινε, διορθονεται το προβλημα με το video. Ο ενσωματωμενος launcher λαγγαρει επισης, οποτε λυθηκε με τον nova launcher. Φωτογραφικη μετρια σε επιπεδο us stock με 3rd part εφαρμογες. Ενα μικρο προβλημα στο οτι δεν παιρνει updates και γενικα το κινητο ζεστενεται πολυ.

 

Εμενα μου εσβησε απο την θερμοκρασια κ ειχα παθει καρδια μιας κ για 10 λεπτα δεν ανοιγε.

 

Για playstore δοκιμασε pico open gapps 64bit arm 5.1.+ εκδοση.

 

Καλησπέρα φίλε μου - χάθηκες

Λοιπόν μια μέρα χρήση και δεν έχω θέμα με την ζέστη. φωτογραφική δεν έχω δει. δεν έχω lag έβαλα και θέματα όλα μια χαρά.

updates ακόμα δεν έχει πει τπτ ο ισπανός. μόνο ο ιταλός γαζώνει - έμαθες φαντάζομαι για το mallware στην 11s US??? Ενημερώθηκε και έβγαλε ΟΤΑ σε μια μέρα !!!!! :):):)

 

πάω να δω φωτογραφική

 

flyme όπως είπα αν διάβασες, ωραία σούπερ μπαταρία σήμα κτλ και δεν έβγαζε gps και μερικές φορές κόλλαγε στα data

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

έμαθες φαντάζομαι για το mallware στην 11s US??? Ενημερώθηκε και έβγαλε ΟΤΑ σε μια μέρα !!!!! :):):)

 

πάω να δω φωτογραφική

 

Εμένα έχει κολλήσει και δεν μπαίνει 1 update, σε πιο βρισκόμαστε τώρα; Το mallware που υπήρχε στην original stock;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εχω το us από tinydeal με 11s.ο ταν ενεργοποιω τα data μου πετάει συνέχεια διαφημίσεις.κσι συνέχεια κανει install εφαρμογές μόνο του ειτε χρησιμοποιώ τον chrome είτε τον opera.κατι σε ιό μου θυμίζει.το κάνει από τι πρώτο άνοιγμα.

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

η rom έχει trojians

με επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων ίσως να μην χαθούν γιατί είναι προ εγκατεστημένα με την rom , (μαγκιές από τα Κινεζομάγαζα )

βάλε απο το play store το cm sequrity και το stubborn trojam killer .........

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/513098-malware-trojan-non-rimovibili-nelle-rom-le1pro_us.html

 

αν βάλεις την 11s του Ιταλού θα κάνεις factory reset και θα εξαφανιστούν

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/510500-rom-letv-x800-4-64-versione-usa-ovvero-le1pro_us-marchiato-ce-51.html#post7556501

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εχω το us από tinydeal με 11s.ο ταν ενεργοποιω τα data μου πετάει συνέχεια διαφημίσεις.κσι συνέχεια κανει install εφαρμογές μόνο του ειτε χρησιμοποιώ τον chrome είτε τον opera.κατι σε ιό μου θυμίζει.το κάνει από τι πρώτο άνοιγμα.

 

ρ μόνο ο ιταλός γαζώνει - έμαθες φαντάζομαι για το mallware στην 11s US??? Ενημερώθηκε και έβγαλε ΟΤΑ σε μια μέρα !!!!! :):):)

 

Το έχω αναφέρει πιο πάνω το συγκεκριμένο πρόβλημα, καθώς το έχουν βρει αρκετές μέρες οι Ιταλοί. http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/513098-malware-trojan-non-rimovibili-nelle-rom-le1pro_us.html#post7553653

 

 

Εμένα έχει κολλήσει και δεν μπαίνει 1 update, σε πιο βρισκόμαστε τώρα; Το mallware που υπήρχε στην original stock;

 

Στο τελευταίο δεν αναφέρεσαι που λέει για Google notes ; 9MB;

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει πιο πάνω το συγκεκριμένο πρόβλημα, καθώς το έχουν βρει αρκετές μέρες οι Ιταλοί. http://www.androidiani.com...ml#post7553653

 

 

 

 

Στο τελευταίο δεν αναφέρεσαι που λέει για Google notes ; 9MB;

 

Κανε ξανά ποστ το Link,

όχι σε εμένα κόλησε στο v47 hotfix

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Κανε ξανά ποστ το Link,

όχι σε εμένα κόλησε στο v47 hotfix

 

Διόρθωσα το λινκ πάνω. Εμένα το έκανε αυτό το update και κόλλησε στο επόμενο V47 και αυτό. MD 5 error λέει..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσα το λινκ πάνω. Εμένα το έκανε αυτό το update και κόλλησε στο επόμενο V47 και αυτό. MD 5 error λέει..

 

κατεβάζω της 11s v48 κ την αναβάζω στο onedrive γιατί θέλει 1.5ώρα κοντά να κατέβει από εκεί που το ανέβασε.

Όπως διαβάζω η v48 θα είναι το τελευταίο update (και καλά έσβησε τo malware) και δεν θα την υποστηρίξει περισσότερο. Οπότε περιμένουμε για της 14s. Αυτή τι android έχει; 5.1 ή 6?

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

[quote=tora33;6784848

για το US στο τέλος δεν πατάς το back space , αλλά τα πλήκτρα power και ήχο επάνω και θα μπει σε recovery ,για το CN πατάμε back space

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω αύριο για να βάλω κι εγώ του Ιταλού. Παρεμπιπτόντως το malware στην stock μου το πέταξε σήμερα για πρώτη φορά μετά από 4 μέρες χρήση από tinydeal.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...