Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το εβαλα αν και πιστευω οι περισσοτεροι εχουν το US

Σωστός

Οι περισσότεροι έχουν CN, με λυμένα όμως προβλήματα, γιαυτό δεν εμφανίζονται , μερικοί δίνουν απαντήσεις για το US, ενώ έχουν CN,

Το US, είναι νέο τηλέφωνο , το CN κυκλοφορεί πάνω από χρόνο , (το θέμα ανοίχτηκε για το CN)

το 80% + από τις σελίδες, αναφαίνονται αποκλειστικά στο CN , οι τελευταίες μόνο σελίδες είναι για το US

(ισχύουν τα ίδια εκτός από τις roms η διαφορά τους είναι μόνο το πολύ καλό gps στο US)

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Σωστός

Οι περισσότεροι έχουν CN, με λυμένα όμως προβλήματα, γιαυτό δεν εμφανίζονται , μερικοί δίνουν απαντήσεις για το US, ενώ έχουν CN,

Το US, είναι νέο τηλέφωνο , το CN είναι παλιό , το 90% + από τις σελίδες, αναφαίνονται αποκλειστικά στο CN , οι τελευταίες μόνο σελίδες είναι για το US

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικα ποιο ειναι καλυτερο το US που εχω η το CN ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιο ειναι καλυτερο το US που εχω η το CN ?

Απάντησα παραπάνω ,όσο έγραφες, η διαφορά τους είναι μόνο στο πολύ καλό gps στην έκδοση US (με κόλπο κάναμε αρκετά καλό το CN , όχι στα επίπεδα του US)

και στην υποστήριξη , που ίσως να έχει η CN , θα φανεί ..... μακάρι να δούμε υποστήριξη και για τα δύο , για να δώσω το CN

μπαταρία , wifi, είναι στα ίδια επίπεδα

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

για να μην γίνονται μπερδέματα με τις δύο εκδόσεις του τηλεφώνου ,

όποιος θέλει , ας βάλει στην υπογραφή του την έκδοση του τηλεφώνου που έχει

 

Συμφωνώ και το βάζω κι εγώ...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 20 μέρες με την 11s του Cuocu και όλες τις αναβαθμίσεις, χθες (νομίζω μετά ένα reboot) μου εγκατέστησε από μόνο του κάτι χαζοπρογράμματα ... απεγκατέστησα ότι είδα στις installed εφαρμογές που να μην έχω βάλει από μόνος μου και προς το παρόν είμαι οκ ... αναρωτιέμαι πως ακριβώς έγινε αυτή η ιστορία .... θυμάμαι ότι κάπου έχει ξαναγραφεί αλλά ψάχνω το νήμα τόση ώρα ανεπιτυχώς ...
Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν ήμουν οκ ... όποτε το τηλέφωνο ανοίγει δεδομένα, τσουπ, να 'τα ξανά τα χαζοπρογράμματα (ένας διαχειριστής μπαταρίας, ένας διαχειριστής lock screen με πληροφορίες, ένας file manager και ένας browser ) ... σε δουλειές μπήκαμε. ... ας μου θυμήσει ένας φίλος πως ξεμπερδεύουμε ...
Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αμα παρει την 6 θα παρει και ραδιο ???

Μου εχει προβλημα και το καλωδιο type c γιατι σταματαει να φορτιζει και μου εδωσε ενα κανoνικο usb με ανταπτορακι σε type c της letv και με αυτο δενε χει προβλημα φορτιζει κανονικα οποτε κατι δεν παει καλα με το καλωδιο type c

 

Καλωδιο που θα βρω οεο???

 

Εχθες το εβαλα με το καλωδιο του και με τον φορτιστη και φορτισε αλλα η μπαταρια ηταν στο 30% οταν μου εκανε το ποιο πανω προβλημα ειχε πεσει στο 14% τι κουφο ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και το βάζω κι εγώ...

σωστός , για να καταλαβαίνουμε για ποιο κινητό μιλάμε

 

από αυτήν την σελίδα και μετά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414612&page=221

εμφανίστηκε και και η έκδοση US στο θέμα μας

Μετά από περίπου 20 μέρες με την 11s του Cuocu και όλες τις αναβαθμίσεις, χθες (νομίζω μετά ένα reboot) μου εγκατέστησε από μόνο του κάτι χαζοπρογράμματα ... απεγκατέστησα ότι είδα στις installed εφαρμογές που να μην έχω βάλει από μόνος μου και προς το παρόν είμαι οκ ... αναρωτιέμαι πως ακριβώς έγινε αυτή η ιστορία .... θυμάμαι ότι κάπου έχει ξαναγραφεί αλλά ψάχνω το νήμα τόση ώρα ανεπιτυχώς ...

ελπίζω να τα απ εγκατέστησες όλα , αν βάλεις το π.χ. cm security και βρει περίεργα και δεν τα σκοτώσει , αν σου βγάλει ονομασίες , κάνεις αυτό που έκανες , απεγκατάσταση από ρυθμίσεις=>περισσότερα=>system app unistaller

edit : τώρα είδα ότι εμφανίστηκαν πάλι http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/513098-malware-trojan-non-rimovibili-nelle-rom-le1pro_us.html

αν δεν βαριέσαι , κάνε εργοστασιακές ρυθμίσεις , στο recovery κάνε factory reset (το ίδιο είναι με το εργοστασιακές ρυθμίσεις)

βάλε την rom και μετά πάλι στο recovery κάνε factory reset (αντί για factory reset προτιμότερο : Advanced wipe , τα επιλέγεις όλα , εκτός την internal storage)

 

κατά διαστήματα ελέγχουμε το spam blocker (ρυθμίσεις περισσότερα ) , και αν φορτίσουμε την μπαταρία 100% το γνωστό battery calibration

 

για να κάνουμε 100% πιο γρήγορα όλα τα android

ρυθμίσεις=>Επιλογές για προγραμματιστές=>κάπου προς τα κάτω βρίσκουμε τα :κλίμακα κίνησης παραθύρου , κλίμακα κίνησης μετάβασης , κλιμ.διαρ.animator , επιλέγουμε και για τα τρία το 0,5χ (για να καταλάβουμε την διαφορά , αν τα βάλουμε στο π.χ. 5χ θα γίνει πολύ αργό)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν ήμουν οκ ... όποτε το τηλέφωνο ανοίγει δεδομένα, τσουπ, να 'τα ξανά τα χαζοπρογράμματα (ένας διαχειριστής μπαταρίας, ένας διαχειριστής lock screen με πληροφορίες, ένας file manager και ένας browser ) ... σε δουλειές μπήκαμε. ... ας μου θυμήσει ένας φίλος πως ξεμπερδεύουμε ...

Καλημέρα. Κοίτα στην προηγούμενη σελίδα το post του Billator που έχει το λινκ με την τελευταία rom 11s v. 48rl του Ιταλού που υποτίθεται είναι virus free και βάλε αυτή. Ότι άλλο κάνεις scan CM Kaspersky κλπ δεν τον βγάζει. Για περισσότερες πληροφορίες ρώτα τον Billator ή τον tora33με πμ. :)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

(το TopNTP είναι καλύτερο , αλλά στο US Δεν χρειάζεται τίποτα , το CN χρειάζεται )

 

 

Τι ρυθμίσεις έχεις στο TopNTP για να το δοκιμάσω;

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις έχεις στο TopNTP για να το δοκιμάσω;

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Μόνο για την έκδοση CN

παλιός είσαι , κάνε αυτά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6787231#post6787231

για το TopNTP μάλλον επιλέγεις Ευρώπη και Ελλάδα , θα το βάλω και θα σου απαντήσω εδώ

edit

στο global επιλέγεις Ευρώπη ..... , δεν συνέχισα για να μην αλλάξει το gps.conf , (έβαλα το gps.conf του US στο CN μου)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για την έκδοση CN

παλιός είσαι , κάνε αυτά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6787231#post6787231

για το TopNTP μάλλον επιλέγεις Ευρώπη και Ελλάδα , θα το βάλω και θα σου απαντήσω εδώ

edit

στο global επιλέγεις Ευρώπη ..... , δεν συνέχισα για να μην αλλάξει το gps.conf , (έβαλα το gps.conf του US στο CN μου)

 

Έκανε δουλειά το αρχείο του us στο cn εαν ναι δώσε το αρχείο να το βάλουμε.

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ευχαριστώ όσους απάντησαν ...

 

Δυστυχώς, είχα -από την πρώτη στιγμή που κυκλοφόρησε- εγκαταστήσει την V. 48, οπότε συμπεραίνουμε ότι και σε αυτήν την έκδοση υπάρχει το πρόβλημα...

 

επικείμενης της έκδοσης ΜΜ για το κινητό μας, λέω μέχρι τότε να κάνω χειροκίνητα τις απεγκαταστάσεις των ανεπιθύμητων, για να μην ξαναστήνω συνέχεια το τηλέφωνο ...

 

κρίμα, στην περίπτωση μου με την 11s του cuocu όλα ήταν μια χαρά και ήμουν σούπερ ευχαριστημένος ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ευχαριστώ όσους απάντησαν ...

 

Δυστυχώς, είχα -από την πρώτη στιγμή που κυκλοφόρησε- εγκαταστήσει την V. 48, οπότε συμπεραίνουμε ότι και σε αυτήν την έκδοση υπάρχει το πρόβλημα...

 

επικείμενης της έκδοσης ΜΜ για το κινητό μας, λέω μέχρι τότε να κάνω χειροκίνητα τις απεγκαταστάσεις των ανεπιθύμητων, για να μην ξαναστήνω συνέχεια το τηλέφωνο ...

 

κρίμα, στην περίπτωση μου με την 11s του cuocu όλα ήταν μια χαρά και ήμουν σούπερ ευχαριστημένος ...

 

Εκανες clear install της rom με διαγραφή της εσωτερικής μνήμης; Διαφορετικά κατέβασε το titanium backup (πρέπει να έχεις την Pro εκδοση) κ απενεργοποίησε τις ύποπτες εφαρμογες που αναφέρθηκαν. Σε εμένα δεν υπάρχει κάνένα πρόβλημα

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Έκανε δουλειά το αρχείο του us στο cn εαν ναι δώσε το αρχείο να το βάλουμε.

μονο για το CN

αυτό http://www.easybytez.com/llp7n1itpnhp

την ίδια δουλειά κάνουν και αυτά

http://www.letv.re/topic/800-gps-and-wifi-from-letv-2-max-rom-14s-marshmallow/

http://www.letv.re/topic/713-vnmod-v10-international-x900-india-012s-ported-for-x800/#comment-6596

 

αν θέλεις , βάλε στην υπογραφή σου την έκδοση του κινητού σου

(ξέρεις , πάνω δεξιά στην σελίδα , στο nickname μας πατάμε το βέλος , πίνακας ελέγχου , αριστερά , τροποποίηση υπογραφής)

Παιδιά δεν βλέπω να παίρνουμε ποτέ android 6 :)

ούτε για το CN θα πάρουμε .... όχι το υποσχέθηκαν υπομονή για όσους το έχουν

για το US δυο φορές υπομονή (αν θα έχει υποστήριξη , ίσως δούμε πιο σωστό wifi ,)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Εκανες clear install της rom με διαγραφή της εσωτερικής μνήμης; Διαφορετικά κατέβασε το titanium backup (πρέπει να έχεις την Pro εκδοση) κ απενεργοποίησε τις ύποπτες εφαρμογες που αναφέρθηκαν. Σε εμένα δεν υπάρχει κάνένα πρόβλημα

 

ευχαριστώ

 

θα το προσπαθήσω!

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 11s US ,ξαφνικα αρχισε να μην δουλευει το you tube ξερει κανενας τι μπορω να κανω;

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

αυτη του tinydeal που θα τρην βρω. μου εβαλε φιλος μια ρομ απο το xda και εμενα 11s και σε σχεση με την 11s του tinydeal στο σημα εχει τεραστια διαφορα προς το χειροτερο.

η 11s του tinydeal το μονο κακο που ειχε για εμενα ηταν οι κινοζοεφαρμογες και οι διαφημίσεις που εβγαζε συνεχεια. gps - wifi - σημα ηταν παρα πολυ καλα.

 

Μμ, μήπως να έστελνες ένα mail στο tinydeal? Εγώ την έχω κάνει backup μέσω twrp.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 11s US ,ξαφνικα αρχισε να μην δουλευει το you tube ξερει κανενας τι μπορω να κανω;

 

Το έκανε και σε εμένα μετά από 5 μέρες χρήση περίπου με τη rom tinydeal . Δεν πολύ ασχολήθηκα γιατί έβαλα την 12s και δεν έχω κανένα πρόβλημα από την Δευτέρα που μας πέρασε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@CrisBal , σβησε τα δεδομένα της εφαρμογής, επανεκκίνηση

Ή από το play store απ εγκατασταση και εγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

@CrisBal , σβησε τα δεδομένα της εφαρμογής, επανεκκίνηση

Ή από το play store απ εγκατασταση και εγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα δοκίμασα όλα αυτά αλλά τίποτα. Επίσης δεν σε άφηνε να την απεγκαταστήσεις γιατί ήταν εφαρμογή συστήματος tinydeal stock rom. Μόνο με Uninstaller Pro την έβγαλα μετά από root. Όπως είπα και πριν με την 12s, με titanium pro και nova launcher prime είμαι μια χαρά. Αν εξαιρέσουμε το True phone που αρνείται κατηγοριματικά να μπει ως default contacts and dialer. :lol: όσο για το WiFi από την αυλή μου έχω 3 τούβλα και βλέπει 12 δίκτυα.

Screenshot_2016_07_03_14_39_52.jpgΤο μόνο που παρατήρησα είναι ένα ένα θέμα με την κάμερα μετά από αρκετή χρήση βγάζει αυτό? Screenshot_2016_07_03_14_59_25.jpg:confused: τι να πω!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@CrisBal Δοκίμασε με titanium back up να απενεργοποιήσεις τις stock εφαρμογές κ δεν πως πηγαίνει το Τrue phone, μπορεί να βρεθεί λύσει έτσι.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

@CrisBal Δοκίμασε με titanium back up να απενεργοποιήσεις τις stock εφαρμογές κ δεν πως πηγαίνει το Τrue phone, μπορεί να βρεθεί λύσει έτσι.

Το έκανα και κρασαρε και το True phone! :X μια χαρά είναι κι έτσι το εγκατέστησα πάλι και το δουλεύω hand made! :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...