Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tora33

1ον. ναι , το έκανα τώρα

ρυθμίσεις=>Account management=>Google=>...@gmail=>ΔΕΝ επέλεξα το επαφές , οπότε δεν κάνει συγχρονισμό τις επαφές

τηλέφωνο=>contacts=>πατάμε παρατεταμένα το αριστερό κουμπί αφής του κινητού=>show contacts by accouts=>δεν επιλέγω κανένα

πάω πίσω=>import/export contacts=>εξαγωγή στο χώρο αποθ. (έχω το αρχείο .vcf στο κινητό)

πίσω=>πίσω=> delete contacts (δεν έχω επαφές)

βρίσκω το αρχείο .vcf , το τρέχω , =>Τοπικός λογαριασμός Μόνο στο τηλέφωνο , χωρίς συγχρονισμό , τέλος

(θα τις κρατήσω έτσι )

 

Το δοκίμασα και μετά από reboot ξανά τα ίδια χάλια, εξαφανίζονται οι local επαφές.. Google account υποχρεωτικά λοιπόν, και στο χειροκίνητο την true phone dialer @ contacts, τι να κάνουμε.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

tora33

Το δοκίμασα και μετά από reboot ξανά τα ίδια χάλια, εξαφανίζονται οι local επαφές.. Google account υποχρεωτικά λοιπόν, και στο χειροκίνητο την true phone dialer @ contacts, τι να κάνουμε.

Έτσι ακριβώς είναι...από την πρώτη μέρα εχω βάλει-βγάλει 20 φορές τις επαφές μου! Τίποτα!:wacko: Ή Google ή καθόλου!!:confused:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και μετά από reboot ξανά τα ίδια χάλια, εξαφανίζονται οι local επαφές.. Google account υποχρεωτικά λοιπόν, και στο χειροκίνητο την true phone dialer @ contacts, τι να κάνουμε.

@CrisBal

τι εννοείται ? ποιες επαφές εμφανίζονται ? νομίζω μένουν μόνο αυτές που πήραμε από το αρχείο .vcf

 

δεν έχουμε συγχρονισμό του gmail για τις επαφές μας , το απ' ενεργοποιήσαμε (δεν έρχονται ούτε ανεβαίνουν επαφές στο gmail)

μετά από επανεκκίνηση , οι επαφές πάλι θα βρίσκονται στο κινητό και δεν έχουν σχέση με το gmail

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

@CrisBal

τι εννοείται ? ποιες επαφές εμφανίζονται ? νομίζω μένουν μόνο αυτές που πήραμε από το αρχείο .vcf

δεν έχουμε συγχρονισμό του gmail για τις επαφές μας , το απ' ενεργοποιήσαμε (δεν έρχονται ούτε ανεβαίνουν επαφές στο gmail)

μετά από επανεκκίνηση , οι επαφές πάλι θα βρίσκονται στο κινητό και δεν έχουν σχέση με το gmail

Δυστυχώς ΔΕΝ μένουν!:( Τουλάχιστον ούτε με την stock tinydeal, ούτε με την 11s cuoco, ούτε με την 12s! Kάντο να δεις και στο τέλος, επανεκκίνησε το κινητό.Θα έχουν χαθεί όλες! Εκτός κι αν δεν του κάνεις επανεκκίνηση, τότε θα εμφανίζονται μέχρι να του κάνεις!:confused:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο εχουν κατεβασει την 13ς απο το site του χ900? Ακουσες κατι? http://bbs.le.com/zt/eui/le_max.html
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ΔΕΝ μένουν!:( Τουλάχιστον ούτε με την stock tinydeal, ούτε με την 11s cuoco, ούτε με την 12s! Kάντο να δεις και στο τέλος, επανεκκίνησε το κινητό.Θα έχουν χαθεί όλες! Εκτός κι αν δεν του κάνεις επανεκκίνηση, τότε θα εμφανίζονται μέχρι να του κάνεις!:confused:

με τον τρόπο που είπα παραπάνω , έκανα 2 επανεκκινήσεις και όπως είπα βλέπω τις επαφές μου

έκλεισα το κινητό τελείως το άνοιξα και έχω επαφές , μπήκαν με το αρχείο , αν δεν τις σβήσω εγώ , από μόνες τους πως θα πάρουν πρωτοβουλία ?

 

Γιωργο εχουν κατεβασει την 13ς απο το site του χ900? Ακουσες κατι? http://bbs.le.com/zt/eui/le_max.html

Γιάννη , βγαίνει σήμερα η 15s για τα Le1 CN

Έτοιμες 15s για όλα τα Le2

ανέβηκαν τα απλά Le1 , και περιμένουμε επιτέλους σε λίγο τα Χ800 , και Χ900

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

βγαίνει σήμερα η 15s για τα Le1 CN

 

Ευχαριστω Γιωργο. Αν ακουσεις τιποτα και για μας τους παραπεταμενους :lol::lol::lol::lol::lol::lol: βαλε φωνη.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

με τον τρόπο που είπα παραπάνω..... απο μόνες τους πως θα πάρουν πρωτοβουλία ?

Το έκανα πάλι......ΤΠΤ... άστο μιά χαρά δουλεύουν κι από Google Account!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Γιωργο. Αν ακουσεις τιποτα και για μας τους παραπεταμενους :lol::lol::lol::lol::lol::lol: βαλε φωνη.

Γιάννη απο στιγμή σε στιγμή......

edit Le max 15s http://bbs.le.com/zt/eui/le_max.html , (Γιάννη ελπίζω να μην την κατεβάσουν και την ανεβάσουν αύριο, να παρακολουθείς το site ,

σε λίγες ημέρες ξέρεις θα έχετε την Ευρωπαική απο τον @cuoco92 )

για το Χ800 CN , την άφησαν τελευταία ......υπομονή

edit1

15s official για το X800 CN , http://bbs.le.com/zt/eui/le_pro1.html

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη απο στιγμή σε στιγμή......

edit Le max 15s http://bbs.le.com/zt/eui/le_max.html , (Γιάννη ελπίζω να μην την κατεβάσουν και την ανεβάσουν αύριο, να παρακολουθείς το site ,

σε λίγες ημέρες ξέρεις θα έχετε την Ευρωπαική απο τον @cuoco92 )

για το Χ800 CN , την άφησαν τελευταία ......υπομονή

edit1

15s official για το X800 CN , http://bbs.le.com/zt/eui/le_pro1.html

 

Δεν μ αφηνει να την κατεβασω Γιωργο γιατι?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα, σήμερα παρέλαβα το Letv X800 US από tinydeal και ήθελα μια διευκρίνιση σχετικά με rom.

Διαβάζω από τους περισσότερους ότι η cuoco 11s v48 είναι και η προτεινόμενη.

Ισχύει αυτό μέχρι και σήμερα και ποια η διαφορά από τη 12s ή τη 14s που αναφέρονται?

Με ενδιαφέρει περισσότερο να έχει καλό gps και σήμα wifi.

Τέλος, για να περάσω τη rom ακολουθώ τον οδηγό της σελίδας 223?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Letv x800 - US version
Link to comment
Share on other sites

Δεν μ αφηνει να την κατεβασω Γιωργο γιατι?

Γιατί είναι μαλ@@κες , άλλαξαν το σύστημα Γιάννη ,

πρέπει να μπούμε εδώ , http://bbs.le.com/thread-1988097-1.html και να ποστάρουμε κάτι ,

λέει η σελίδα :

αυτή η ενημερωμένη έκδοση πακέτου απαιτεί από το χρήστη να απαντήσει να εισέλθουν στην αντίστοιχη σελίδα για να κατεβάσετε.....

είμαι γραμμένος , αλλά πρέπει να έχω κάρτα sim με δικό τους νούμερο Κίνας ...

αυτό γινόταν πάντα , δεν μπορούσαμε απο την σελίδα τους να κατεβάσουμε άλλες rom αλλά την official την είχαν για όλους

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι μαλ@@κες , άλλαξαν το σύστημα Γιάννη ,

πρέπει να μπούμε εδώ , http://bbs.le.com/thread-1988097-1.html και να ποστάρουμε κάτι ,

λέει η σελίδα :

αυτή η ενημερωμένη έκδοση πακέτου απαιτεί από το χρήστη να απαντήσει να εισέλθουν στην αντίστοιχη σελίδα για να κατεβάσετε.....

είμαι γραμμένος , αλλά πρέπει να έχω κάρτα sim με δικό τους νούμερο Κίνας ...

αυτό γινόταν πάντα , δεν μπορούσαμε απο την σελίδα τους να κατεβάσουμε άλλες rom αλλά την official την είχαν για όλους

 

Τσαμπα χαρηκα **** το @$5%4%#$@#$$%$##@$$%% που Γ@#@#$$#@@#$$

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν βαλω τη 13ς θα την κανει update?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Τσαμπα χαρηκα **** το @$5%4%#$@#$$%$##@$$%% που Γ@#@#$$#@@#$$

 

!!!!:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X!!!!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα, σήμερα παρέλαβα το Letv X800 US από tinydeal και ήθελα μια διευκρίνιση σχετικά με rom.

Διαβάζω από τους περισσότερους ότι η cuoco 11s v48 είναι και η προτεινόμενη.

Ισχύει αυτό μέχρι και σήμερα και ποια η διαφορά από τη 12s ή τη 14s που αναφέρονται?

Με ενδιαφέρει περισσότερο να έχει καλό gps και σήμα wifi.

Τέλος, για να περάσω τη rom ακολουθώ τον οδηγό της σελίδας 223?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αν δε σε ενδιαφέρει το double tap βάλε τη 14s. Είναι καλύτερη σε όλα τα επίπεδα. Edit: Πειραματικά αποδεδειγμένο πλέον ότι το καλύτερο Wifi το έχει η 12s. Παρόλο που η 14s ρέει ακόμα πιο απροβλημάτιστα εγώ γυρνάω στη 12s.

 

Ακολούθησε τις οδηγίες της σελίδας 223 ναι. Υπομονή μόνο αν δε μπορείς να μπεις κατευθείαν σε Fastboot. Κάποια στιγμή θα πάρει μόνο του χωρίς να καταλάβεις το γιατί. :p

 

=================================

 

Έχει κανείς ιδέα πως αποθηκεύει τον default launcher; Με το που πατάω το μεσαίο κουμπί με πετάει στον εργοστασιακό. Σαν να ήμουν πριν σε απλή εφαρμογή.

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενδιαφέρει το double tap βάλε τη 14s. Είναι καλύτερη σε όλα τα επίπεδα.

Ακολούθησε τις οδηγίες της σελίδας 223 ναι. Υπομονή μόνο αν δε μπορείς να μπεις κατευθείαν σε Fastboot. Κάποια στιγμή θα μπορεί μόνο του χωρίς να καταλάβεις το γιατί. :p

 

ΟΚ, δηλαδή όσοι περνάνε την 11s το κάνουν μόνο και μόνο για να έχουν το double tap?

Αν μπορείς βάλε και ένα link για τη 14s από που να την κατεβάσω.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Letv x800 - US version
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μηνύματα και δύο εκδόσεις κινητού... Πρέπει να γίνει ο διαχωρισμός κάποια στιγμή στο φόρουμ...

 

 

Να επισημάνω και ένα πράγμα που παρατήρησα....

Όταν από Marshmellow γυρνάς μέσω μπακ απ σε lolipop δεν διαβάζει την σιμ... Το ίδιο πράγμα γίνεται και αντίστροφα.. Πρέπει να ξανακάνεις ινσταλ το ζιπ της ρομ και μετά ινσταλ το μπακ απ...

Επίσης κάποια φορά μου μπρικαρε και εμένα..κολλούσε στο μπουτλουπ μετά από εγκατάσταση ρομ. Πατώντας το Power button παρατεταμένα έκλεισε και δεν άνοιγε με τπτ... Σύνδεση στον υπολογιστή πάλι τπτ... Και μετά από ένα πεντάλεπτο ως δια μαγείας άνοιξε... ;)

Αυτό μου έκανε και εμένα, για να πας από την μια στην άλλη, 13 στην 14 ή το αντίστροφο, πρέπει να κάνεις καθαρή εγκατάσταση η διαφορετικά δεν βλέπει την Sim. Σε εμένα ξαφνικά στην 14 S δεν είχε Data, οπότε γύρισα στην 13S μέχρι να βγει η 6.0 για το X800. LeTV CN.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, δηλαδή όσοι περνάνε την 11s το κάνουν μόνο και μόνο για να έχουν το double tap?

Αν μπορείς βάλε και ένα link για τη 14s από που να την κατεβάσω.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

 

Τσέκαρε την αλλαγή που έκανα στο προηγούμενο σχόλιο μου.

 

Την 11s τη διαλέγουν γι'αυτό είναι βασισμένη στην official (?) που έχει το κινητό όταν έρχεται. Ενώ οι άλλες δύο είναι βασισμένες στο X900.

 

Το λινκ είναι https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=64249 για να διαλέξεις όποια αποφασίσεις.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Τσαμπα χαρηκα **** το @$5%4%#$@#$$%$##@$$%% που Γ@#@#$$#@@#$$

 

Αν βαλω τη 13ς θα την κανει update?

Οχι , δεν γίνεται αναβάθμιση

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Οχι , δεν γίνεται αναβάθμιση

 

Ναι το καταλαβα μολις τελειωσα την επαναφορα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι την αγορά του τηλεφώνου αλλά δε με ενδιαφέρει να μπλέξω με αλλαγές ROM. Η εργοστασιακή τί θεματάκια έχει? Δεν είναι επαρκής?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρε παιδιά!!! Λοιπόν μόλις πήρα στα χέρια μου το κινητό και έχω κάτσει και έχω διαβάσει πολλές συζητήσεις σας αλλά εκτός ότι είναι 270 σελίδες μηνύματα δεν καταλαβαίνω και πολλά γι'αυτό είπα να σας πρήξω με ερωτήσεις μπας και βγάλω άκρη :p

1ον) Διαβάζω για την αλλαγή της ROM και δεν καταλαβαίνω πολλά!! φοβάμαι κιόλας μην κάνω καμιά πατάτα και το χαλάσω ακόμα δεν το πήρα!! Οπότε ήθελα να ρωτήσει αν υπάρχει κανείς που μπορεί να με καθοδηγήσει λίγο θα το εκτιμούσα πολύ... :D και

2ον) Δεν έχει μενού το κινητό.. Μου τα πετάει όλα στην αρχική! Αν αλλάξω ROM αλλάζει και αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να κάνουμε τελείως format το κινητό (και internal memory) πρέπει πρώτα από TWRP να σβήσουμε την εσωτερική μνήμη, μετά τα περάσουμε την rom που θέλουμε εκ νέου και να κάνουμε τα κλασικά wipes? Δεν μπορώ να συνδέσω οποιαδήποτε συσκευή ως ota για να μπορέσω να κάνω εγκατάσταση από φλασάκι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα βρε παιδιά!!! Λοιπόν μόλις πήρα στα χέρια μου το κινητό και έχω κάτσει και έχω διαβάσει πολλές συζητήσεις σας αλλά εκτός ότι είναι 270 σελίδες μηνύματα δεν καταλαβαίνω και πολλά γι'αυτό είπα να σας πρήξω με ερωτήσεις μπας και βγάλω άκρη :p

1ον) Διαβάζω για την αλλαγή της ROM και δεν καταλαβαίνω πολλά!! φοβάμαι κιόλας μην κάνω καμιά πατάτα και το χαλάσω ακόμα δεν το πήρα!! Οπότε ήθελα να ρωτήσει αν υπάρχει κανείς που μπορεί να με καθοδηγήσει λίγο θα το εκτιμούσα πολύ... :D και

2ον) Δεν έχει μενού το κινητό.. Μου τα πετάει όλα στην αρχική! Αν αλλάξω ROM αλλάζει και αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :) :) :) :) :)

 

1) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6754646#post6754646

2) Δεν υπάρχει σωστή rom με μενού μέσα. Απλά κατεβάζεις όποιον Lancher θες (πχ Nova) και τελείωσε.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!! Δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη με τα αγγλικά γιατί είμαι λίγο άσχετη αλλά θα προσπαθήσω!!! :) :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...