Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή για να μπει η 15s παίζει ρόλο η έκδοση του recovery που έχουμε; εγω έχω πχ την 3.0.2

 

Στάλθηκε από το X800+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα σε όλους. :D

Είμαι κάτοχος του X800_US εδώ και 16 ημέρες και έχω περάσει αρκέτες ώρες στο συγκεκριμένο νήμα, προσπαθώντας να μάθω, να καταλάβω και να στήσω το τηλέφωνο, σύμφωνα με τις δικές μου προτιμήσεις. Στην προσπάθειά μου αυτή, διάβασα και ξαναδιάβασα αρκετές φορές, post που έχουν γραφτεί από μέλη και διαχειριστές του νήματος και δίνουν πολλές απαντήσεις και οδηγίες, για αρκετά προβλήματα - και όχι μόνο - που αφορούν το Χ800. Όλη αυτή η προσπάθεια, μου "γέννησε" την επιθυμία, να τα συγκεντρώσω όλα αυτά, σε ένα είδος "οδηγού-manual", ώστε να τα έχω διαθέσιμα, ανά πάσα στιγμή που θα τα χρειαστώ συγκεντρωμένα όλα μαζί. Είμαι λοιπόν στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω, ότι με την άμεση συνεργασία και καθοδήγηση από το μέλος tora33, χωρίς το οποίο δεν θα είχε γίνει τίποτα από όλα αυτά, έφτιαξα έναν οδηγό, για αρχάριους και μη, με εικόνες και αναλυτικές οδηγίες, για τα περισσότερα θέματα - προβλήματα, που αφορούν το κινητό μας!:)

Ο οδηγός είναι σε μορφή winrar και περιέχει εικόνες jpg με οδηγίες,λύσεις,tips, που μας αφορούν πιστεύω όλους. Μπορείτε λοιπόν να τον κατεβάσετε και να μου πείτε τι άλλο θα μπορούσε να είναι χρήσιμο, ώστε να τον ανανεώνουμε, όποτε χρειάζεται! Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τις πληροφορίες, που πήρα από αυτο το νήμα και φυσικά περισσότερο τον tora33.:p

link: https://mega.nz/#!xUUDFIrZ!saCdADC8x-xtY0tAYDTYJXQekAEihWaZFW9a61gfipY

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους. :D

Είμαι κάτοχος του X800_US εδώ και 16 ημέρες και έχω περάσει αρκέτες ώρες στο συγκεκριμένο νήμα, προσπαθώντας να μάθω, να καταλάβω και να στήσω το τηλέφωνο, σύμφωνα με τις δικές μου προτιμήσεις. Στην προσπάθειά μου αυτή, διάβασα και ξαναδιάβασα αρκετές φορές, post που έχουν γραφτεί από μέλη και διαχειριστές του νήματος και δίνουν πολλές απαντήσεις και οδηγίες, για αρκετά προβλήματα - και όχι μόνο - που αφορούν το Χ800. Όλη αυτή η προσπάθεια, μου "γέννησε" την επιθυμία, να τα συγκεντρώσω όλα αυτά, σε ένα είδος "οδηγού-manual", ώστε να τα έχω διαθέσιμα, ανά πάσα στιγμή που θα τα χρειαστώ συγκεντρωμένα όλα μαζί. Είμαι λοιπόν στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω, ότι με την άμεση συνεργασία και καθοδήγηση από το μέλος tora33, χωρίς το οποίο δεν θα είχε γίνει τίποτα από όλα αυτά, έφτιαξα έναν οδηγό, για αρχάριους και μη, με εικόνες και αναλυτικές οδηγίες, για τα περισσότερα θέματα - προβλήματα, που αφορούν το κινητό μας!:)

Ο οδηγός είναι σε μορφή winrar και περιέχει εικόνες jpg με οδηγίες,λύσεις,tips, που μας αφορούν πιστεύω όλους. Μπορείτε λοιπόν να τον κατεβάσετε και να μου πείτε τι άλλο θα μπορούσε να είναι χρήσιμο, ώστε να τον ανανεώνουμε, όποτε χρειάζεται! Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τις πληροφορίες, που πήρα από αυτο το νήμα και φυσικά περισσότερο τον tora33.:p

link: Guide for LetvLeeco 1pro X800_CN_US.zip - 4.9 MB

 

Ευχαριστώ!....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους. :D

Είμαι κάτοχος του X800_US εδώ και 16 ημέρες και έχω περάσει αρκέτες ώρες στο συγκεκριμένο νήμα, προσπαθώντας να μάθω, να καταλάβω και να στήσω το τηλέφωνο, σύμφωνα με τις δικές μου προτιμήσεις. Στην προσπάθειά μου αυτή, διάβασα και ξαναδιάβασα αρκετές φορές, post που έχουν γραφτεί από μέλη και διαχειριστές του νήματος και δίνουν πολλές απαντήσεις και οδηγίες, για αρκετά προβλήματα - και όχι μόνο - που αφορούν το Χ800. Όλη αυτή η προσπάθεια, μου "γέννησε" την επιθυμία, να τα συγκεντρώσω όλα αυτά, σε ένα είδος "οδηγού-manual", ώστε να τα έχω διαθέσιμα, ανά πάσα στιγμή που θα τα χρειαστώ συγκεντρωμένα όλα μαζί. Είμαι λοιπόν στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω, ότι με την άμεση συνεργασία και καθοδήγηση από το μέλος tora33, χωρίς το οποίο δεν θα είχε γίνει τίποτα από όλα αυτά, έφτιαξα έναν οδηγό, για αρχάριους και μη, με εικόνες και αναλυτικές οδηγίες, για τα περισσότερα θέματα - προβλήματα, που αφορούν το κινητό μας!:)

Ο οδηγός είναι σε μορφή winrar και περιέχει εικόνες jpg με οδηγίες,λύσεις,tips, που μας αφορούν πιστεύω όλους. Μπορείτε λοιπόν να τον κατεβάσετε και να μου πείτε τι άλλο θα μπορούσε να είναι χρήσιμο, ώστε να τον ανανεώνουμε, όποτε χρειάζεται! Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τις πληροφορίες, που πήρα από αυτο το νήμα και φυσικά περισσότερο τον tora33.:p

link: Guide for LetvLeeco 1pro X800_CN_US.zip - 4.9 MB

 

Εξαιρετική πρωτοβουλία. Μπράβο :clap::clap::clap:

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Καλύτερη απ αυτή?

http://alexnld.com/product/nillkin-anti-burst-9h-glass-screen-protector-film-for-letv-one-pro-le-1-pro/?eb

Αν ναι με ενδιαφέρει. Και η θήκη φαίνεται ωραία. :)

 

Πάπαλα το Nilkin, μόλις μου ακύρωσαν την παραγγελία από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω στο Back up τι κουτάκια μαρκάρω για να μην είναι πελώριο και ταυτόχρονα να έχω τα πάντα μέσα.

Τάκη ναι , backup - restore , αρκούν μόνο τα boot, system και data (και κάνεις το γνωστό σου κόλπο , σε ίδιες rom, επαναφέρεις μόνο τα data)

 

Λοιπον αλλαξα recovery από 2.8... που είχα σε 3....

και δεν μπορώ να κάνω restore τα παλιά backup που είχα τι να κάνω?

Δηλαδή για να μπει η 15s παίζει ρόλο η έκδοση του recovery που έχουμε; εγω έχω πχ την 3.0.2

Στάλθηκε από το X800+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απο διαφορετικά recovery π.χ. από TWRP σε CWM η Philz δεν ισχύει , απο TWRP σε TWRP άλλης έκδοσης ισχύει

συνήθως χρησιμοποιούμε της TeamWin - TWRP https://twrp.me/

και πειραγμένο για την US έκδοση , δεν υπάρχει ακόμη στην λίστα τους https://twrp.me/Devices/ , για το CN υπάρχει ,

recovery και αναβάθμιση παίρνουμε και με το Flashify από play store

 

OFFICIAL 15s MM για το CN

το gps ΤΕΛΕΙΟ , επιτέλους , το έφτιαξαν μετά απο ένα χρόνο

wifi , καμιά αλλαγή , είναι όπως το ξέρουμε

λίγο πιο γρήγορο

double tap gesture δεν έχει

(ίσως πήραν μια rom απο άλλο τηλέφωνο , άλλαξαν το updater-script για να τρέχει στο δικό μας , έβαλαν το δικό μας boot κ.λ.π. , όπως κάνουν οι dev, rom απο άλλο κινητό στο δικό μας)

κατά τα άλλα καλή φαίνεται , η επόμενη καλύτερη

το καλό ότι οι rom για τα Le1 θα βγαίνουν μαζί με τα Le2 , όπως εχθές, την δίνουν μόνο για Κίνα αλλά θα την έχουμε από διαρροές

ετοιμάζεται ο @MrRusch , να βγάλει την ΜΜ βασισμένη στην 13S για το CN http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=67634609&postcount=450

και λίγες μέρες μετά θα έχουμε του Ιταλού (ξέρουμε πλέον τα χρονοδιαγράμματά τους)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Συνοψιζοντας να πω οτι δεν τρελαθηκα με την νεα ρομ πολυ ταλαιπωρια ειδικα για ενα αρχαριο απαραδεκτη συμπεριφορα της εταιρειας να μην δινει σε ολους τη ρομ και γενικοτερα πολυς καβγας για το τιποτα.

Ειμαι ευχαριστημενος γενικα απο το τηλ Χ900 αλλα τρωει ακυρο απο μενα σαν εταιρεια λογω συμπεριφορας και υποστηριξης αν δεν υπηρχε ο ιταλος ακομα θα ψαχναμε.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Συνοψιζοντας να πω οτι δεν τρελαθηκα με την νεα ρομ πολυ ταλαιπωρια ειδικα για ενα αρχαριο απαραδεκτη συμπεριφορα της εταιρειας να μην δινει σε ολους τη ρομ και γενικοτερα πολυς καβγας για το τιποτα.

Ειμαι ευχαριστημενος γενικα απο το τηλ Χ900 αλλα τρωει ακυρο απο μενα σαν εταιρεια λογω συμπεριφορας και υποστηριξης αν δεν υπηρχε ο ιταλος ακομα θα ψαχναμε.

δεν διαφωνώ , συντάσσεσαι (και εγώ μέσα , μόνο το gps μ' ενοχλούσε) , με τις χιλιάδες βρισιές των Κινέζων προς την εταιρεία ,εδώ και περίπου 1 χρόνο

(το μόνο που χρειάζεται να βάλουμε είναι gapps και το supersu , και αν αντέχουμε την μαμά ρομ, εγώ είχα την προηγούμενη official, προτείνω βέβαια του Ιταλού)

αλλά σε λίγες μέρες θα έχουμε 4 καλές rom Ευρωπαϊκές που θα βασίζονται στην μαμά rom χωρίς κινεζιές , στα μέτρα μας , θα τις δοκιμάσω και ίσως γυρίσω στην μαμά rom

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνώ , συντάσσεσαι (και εγώ μέσα , μόνο το gps μ' ενοχλούσε) , με τις χιλιάδες βρισιές των Κινέζων προς την εταιρεία ,εδώ και περίπου 1 χρόνο

(το μόνο που χρειάζεται να βάλουμε είναι gapps και το supersu , και αν αντέχουμε την μαμά ρομ, εγώ είχα την προηγούμενη official, προτείνω βέβαια του Ιταλού)

αλλά σε λίγες μέρες θα έχουμε 4 καλές rom Ευρωπαϊκές που θα βασίζονται στην μαμά rom χωρίς κινεζιές , στα μέτρα μας , θα τις δοκιμάσω και ίσως γυρίσω στην μαμά rom

 

Δεν ξερω Γιωργο για το χ800 αλλα το χ900 που ειναι ακριβο τηλ (340) το πληρωσα περιμενα καλυτερη συμπεριφορα και υποστηριξη κι οχι να εξαρτώμαι απο τον καθε ιταλο.

Any way προς γνωση και συμμόρφωση.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω Γιωργο για το χ800 αλλα το χ900 που ειναι ακριβο τηλ (340) το πληρωσα περιμενα καλυτερη συμπεριφορα και υποστηριξη κι οχι να εξαρτώμαι απο τον καθε ιταλο.

Any way προς γνωση και συμμόρφωση.

ναι Γιάννη μαζί σου , και το Χ800 περίπου τόσο το πήραμε , edit 280 ευρώ σε προσφορά

στις 28/1/2016 πήραμε την τελευταία ουσιαστικά ρομ την 10s , μετά μας έδωσαν 2 ίδιες και τώρα ΜΜ , πάντα η πρώτη έχει λίγα προβλήματα (που δεν φάνηκαν ακόμη), οι επόμενες θα είναι τέλειες

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μωρε μπραβο σας πηρατε ΜΜ και εγω οταν ρωτησα ποιο να παρω το X800 η το mi note pro μου ειπαν το δευτερο γιατι εχει καλυτερη υποστηριξη.

 

Η πλακα ειναι οτι αγορασα πρωτα το X800 και μετα το mi note pro και εχθες εδωσα το Χ800

 

Τωρα που λογω οτι θελω μεγαλη οθονη μου ειπαν αναμεσα στο LeTV X900 και στο Xiaomi mi MAX να προτιμησω το δευτερο και στο τελος MM θα παρει το X900 :lol::p

Link to comment
Share on other sites

ναι Γιάννη μαζί σου , και το Χ800 περίπου τόσο το πήραμε , edit 280 ευρώ σε προσφορά

στις 28/1/2016 πήραμε την τελευταία ουσιαστικά ρομ την 10s , μετά μας έδωσαν 2 ίδιες και τώρα ΜΜ , πάντα η πρώτη έχει λίγα προβλήματα (που δεν φάνηκαν ακόμη), οι επόμενες θα είναι τέλειες

 

Απο που θα κατεβάσουμε τα gapps για την 15s

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Μωρε μπραβο σας πηρατε ΜΜ και εγω οταν ρωτησα ποιο να παρω το X800 η το mi note pro μου ειπαν το δευτερο γιατι εχει καλυτερη υποστηριξη.

 

Η πλακα ειναι οτι αγορασα πρωτα το X800 και μετα το mi note pro και εχθες εδωσα το Χ800

 

Τωρα που λογω οτι θελω μεγαλη οθονη μου ειπαν αναμεσα στο LeTV X900 και στο Xiaomi mi MAX να προτιμησω το δευτερο και στο τελος MM θα παρει το X900 :lol::p

 

Ακου αδερφε εγω με το χ900 δεν εχω προβληματα με wifi και gps. Αλλα ασχολουμε και τα φτιαχνω μονος μου φυσικα επειδη υπαρχει ο ιταλος κι ο Γιωργος διαφορετικα θα ειχα μια πορσε με μοτερ φιατ.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ακου αδερφε εγω με το χ900 δεν εχω προβληματα με wifi και gps. Αλλα ασχολουμε και τα φτιαχνω μονος μου φυσικα επειδη υπαρχει ο ιταλος κι ο Γιωργος διαφορετικα θα ειχα μια πορσε με μοτερ φιατ.

 

Ουτε εγω ειχα προβλημα μια χαρα ηταν και το gps και το wifi

 

Τον Ιταλο τον ξερω ο Γιωργος ποιος ειναι; :confused:

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω ειχα προβλημα μια χαρα ηταν και το gps και το wifi

 

Τον Ιταλο τον ξερω ο Γιωργος ποιος ειναι; :confused:

 

Ενας ειναι ο Γιωργος ο tora33

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ενας ειναι ο Γιωργος ο tora33

 

Α και εγω ελεγα ειναι κανενας που φτιαχνει rom γιατι μονο τον Ιταλο ηξερα.:D

Link to comment
Share on other sites

Α και εγω ελεγα ειναι κανενας που φτιαχνει rom γιατι μονο τον Ιταλο ηξερα.:D

 

Με τοσο ψαξιμο που κανουμε εχουμε γινει dev :lol::lol::lol::lol::lol:

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Απο που θα κατεβάσουμε τα gapps για την 15s

 

πως εγκατέστησα τα gapps (google play κ.λ.π.)

το έτρεξα , στην λίστα με τα προγράμματα χαμηλά επέλεξα το google play , εγκατάσταση

τα λέμε φίλε

Το έχει πει ήδη ο Γιώργος παραπάνω.....:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λοιπόν στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω, ότι με την άμεση συνεργασία και καθοδήγηση από το μέλος tora33, χωρίς το οποίο δεν θα είχε γίνει τίποτα από όλα αυτά, έφτιαξα έναν οδηγό, για αρχάριους και μη, με εικόνες και αναλυτικές οδηγίες, για τα περισσότερα θέματα - προβλήματα, που αφορούν το κινητό μας!:)

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τις πληροφορίες, που πήρα από αυτο το νήμα και φυσικά περισσότερο τον tora33.:p

link: Guide for LetvLeeco 1pro X800_CN_US.zip - 4.9 MB

 

Καλησπέρα και από μένα και πολλά συγχαρητήρια και στους δυο. Εμείς ευχαριστούμε! :up::up::clap::clap:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Kι από εμένα ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που βοηθάνε ουσιαστικά!

 

Από εκεί και πέρα στην 11S v.48 το malware τελικώς αφαιρείται κάπως;;;

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξέρετε ότι με το 15s μπορούμε και πάλι να κατεβάζουμε τραγούδια από την εφαρμογή Μουσική. Όπως γινόταν στις αρχές, με τις πρώτες ρομ.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα και πολλά συγχαρητήρια και στους δυο. Εμείς ευχαριστούμε! :up::up::clap::clap:

Τα πολλά συγχαρητήρια και τα μπράβο πάνε στον Γιώργο(tora33)...:)

Εγώ απλά έκανα έρευνα, τα μάζεψα, έβαλα και φωτό όπου μπορούσα και τα δημοσίευσα. :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Μόλις παρέλαβα κι εγώ από banggood.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα,πατάω το power button και ανοίγει μέχρι το emui,το αφήνω να φορτίσει 14 ώρες και δε λέει να ξεκολλήσει με τίποτα.

Είτε πατάω το power button είτε power button με volume up κάνει μόνο restart

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Μόλις παρέλαβα κι εγώ από banggood.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα,πατάω το power button και ανοίγει μέχρι το emui,το αφήνω να φορτίσει 14 ώρες και δε λέει να ξεκολλήσει με τίποτα.

Είτε πατάω το power button είτε power button με volume up κάνει μόνο restart

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Οταν το βαζεις να φορτισει το λεντακι της φορτισης παραμενει αναμμενο;

Αν οχι τοτε βαλε το ανταπτορακι και βαλε ενα καλωδιο micro usb ισως να εχει πεσει πολυ χαμηλα η μπαταρια και με το δικο του καλωδιο να μην φορτιζει αν ειναι προβληματικο οπως ηταν το δικο μου καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...