Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μου το έχει παρουσιάσει αυτό όμως ούτε στο ταμπλετ μου (Sony Z2), ούτε στο προηγούμενο κινητό μου (Lenovo K3 Note). Οπότε τυχαίο δε νομίζω ότι είναι..

 

Όση ώρα έκανα για να σου απαντήσω (θυμίζω είμαι με 12s ) κατέβασα την 14s, έτσι για δοκιμή μαζί με ενημερώσεις απο google play και κατέβηκαν όλα χωρις διακοπή. Τυχαία σίγουρα δεν είναι, αλλά πιστεύω ότι είναι software πρόβλημα και όχι hardware.

Πάντως ο Γιώργος έχει δώσει αναλυτικές οδηγίες και γι'αυτό.:p

 

------ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΟΙ ΛΗΨΕΙΣ - ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ WIFI-------

by tora33

 

όποτε διορθωθεί με κάποιο , σταματάμε

A. Kλείνουμε την εμφανιση real time internet speed=>dual sim and mobile networks=>display real time internet(off)

B. Για να μην τρέχει η εφαρμογή =>πατάμε τα αριστερό κουμπί αφής της συσκευής και "διώχνουμε" την ανοιχτή εφαρμογή play store

Γ. επανεκκίνηση (δούλεψε? τσεκάρουμε κατεβάζουμε,ενημερώνουμε κ.λ.π.... όχι?) συνεχίζουμε....

1. ενημέρωσε την Ημερομηνία και την ώρα (να μην είναι σε Αυτόματη ζώνη ώρας) , μπες στην αρχικής οθόνης , πάλι στην Ημερομηνία και ώρα ρυθμίσεις...

1. ρυθμίσεις=>εφαρμογές(app manager)=>Google Play Store > Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης > Εκκαθάριση δεδομένων .

το ίδιο και για τα google play service και google play framework

3. ρυθμίσεις=>app manager=> Downloads και Download Manager > Clear cache > Εκκαθάριση δεδομένων .

4. Επανεγκατάσταση Play Store ενημερώσεις

ρυθμίσεις=>app manager=>Google Play Store > Κατάργηση εγκατάστασης (θα ζητηθεί να αλλάξουμε την εφαρμογή Play Store , στην εργοστασιακή έκδοση , πατάμε OK . επανεκκίνηση

5. απ εγκατάσταση και εγκατάσταση του λογαριασμού σου google (gmail)

6. Επανεκίνηση επανγκατάσταη λογαριασμου

7. Πληρης απεγκατάσταση - επανεγκτάσταση GAPS(google play κ.λ.π.)

 

**Εναλακτικά: Επιλεγουμε full wipe και την internal storage και μετα την περναμε μεσω otg.**

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα ανακάλυψα τυχαία ένα καλούδι. Πατώντας στην επάνω δεξιά γωνία της οθόνης, εκεί που γράφει την ώρα, απενεργοποιείται η οθόνη! Άρα double tap - on, πάνω δεξιά - off :)

Μπορείς ρυθμίσεις με όποιο κουμπί θες να σβήνει και από Ρυθμίσεις>Προσβασιμότητα>>press and hold virtual button> επιλέγεις τι να κάνει το καθένα.

Απλά να θυμάσαι ότι μπαίνει ουσιαστικα σε "αναμονή" αλλά η μπαταρία .... κάποια στιγμη τελειώνει..!:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν είναι δυνατόν. Απενεργοποιησα την ένδειξη ταχύτητας και τώρα το 4g παει σφαίρα. Εχω ενεργοποιησει και το cdma. Ευχαριστώ παίδες θα δοκιμασω και το live view σε μια action cam αν δουλεύει

 

Edit Κατεβάζει επιτέλους βίντεο απο την κάμερα στο κινητό. Το live view αν και καλυτερα απο πριν δεν το λες live

 

Αυτά έπρεπε να διορθώσουν αφού το ηξεραν

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν. Απενεργοποιησα την ένδειξη ταχύτητας και τώρα το 4g παει σφαίρα. Εχω ενεργοποιησει και το cdma. Ευχαριστώ παίδες θα δοκιμασω και το live view σε μια action can αν δουλεύει

Επίσης για πιο γρήγορο και καλύτερο σήμα αλλά και οικονομία μπαταρίας μπορείς να ενεργοποιησεις να ψάχνει μόνο για TD-SCDMA, GSM, LTE, στην κάρτα που έχεις τα δεδομένα και φυσικά σκέτο GSM στην άλλη.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ρωτάει για tampered glass, εγω εχω αγοράσει αυτό απο eBay http://www.ebay.co.uk/itm/262174925749

 

Καλό έχει βγει προς το παρόν, απόκριση σαν να είναι η οθόνη, και επειδή είχαμε ενα ατύχημα πριν καν φτάσει το κινητό , καλός seller με αμεση αντικατάσταση.

 

Στάλθηκε απο το Le 1 Pro US version μου, μέσω Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Το cdma που χρειαζεται ?

Με απλά λόγια είναι το ....3G! :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με ταλαιπωρεί τις τελευταίες 2 ημέρες το σχετικό malware που εγκαθιστά κάποιες εφαρμογές αυτόματα.

Δε ξέρω αν απαλλάχτηκα οριστικά, θα το επιβεβαιώσω μετά από κάμποση χρήση, αλλά θα αναφέρω τι έκανα μήπως βοηθήσω και κάποιον άλλο. Mέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι για τις τελευταίες 2 ώρες.

 

Αρχικά τα συμπτώματα ήταν να βλέπω ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές ή ακόμα και live μπροστά μου την ώρα που έκανα κάτι άλλο να βγαίνει το παράθυρο εγκατάστασης και ακόμα και να πάταγα cancel, η εφαρμογή γινόταν install.

Αρχικά εγκατέστησα CM Security και Stubborn Trojan Killer. Έκανα scan με CM και μου εντόπισε 2 threats (1 Search Service το οποίο και απεγκατάστησε και 1 trojan που παρέπεμψε στην εγκατάσταση του STK). Στο scan με το STK εντόπισε 2 trojans (1 ghost push και 1 που δε του θυμάμαι) και (έλεγε) ότι τα καθάρισε επιτυχώς. Το 2ο όντως καθάρισε. Το ghost push δυστυχώς μετά από κάποια ώρα επανέρχεται και ακόμα και να λέει ότι το καθαρίζει συνεχίζει τις προσπάθειες εγκατάστασης.

Αυτό που άλλαξε όμως με τα παραπάνω είναι ότι οι εφαρμογές πλέον δεν έκαναν αυτόματη εγκατάσταση αλλά έμενε ανοιχτό το install dialog τους και επιλέγοντας cancel δεν γινόταν εγκατάσταση. Παρόλα αυτά μετά από λίγο ξαναέβγαινε και ξανά και ξανά...

Περίμενα και όταν εμφανίστηκε το dialog έτρεξα σε pc με adb το :

adb shell dumpsys activity activities

εντόπισα task με κλήση στο package installer app και από το property launchedFromPackage είδα από ποιο package γινόταν η κλήση του (στην περίπτωσή μου ήταν com.cleanmaster.appmonitor.tool αλλά θεωρώ ότι σε άλλους μπορεί να μασκαρεύεται σαν οτιδήποτε άλλο).

Το απεγκατέστησα και απο τότε δεν έχω δει ακόμα popups ή εγκατεστημένες εφαρμογές. Βέβαια είναι ακόμα νωρίς, οπότε θα το δω πως πάει γενικότερα.

Ελπίζω να βοηθάω...

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ρωτάει για tampered glass, εγω εχω αγοράσει αυτό απο eBay http://www.ebay.co.uk/itm/262174925749

Πόσο πάχος έχει γιατί δεν λέει πουθενά! 3αρα είναι? Ή 5άρα? :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το cdma που χρειαζεται ?

Γιάννη αν και απαντήθηκε

CDMA είναι κυψελοειδές σύστημα των ΗΠΑ και WCDMA είναι η Ευρωπαϊκή 3G UMTS

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αν και απαντήθηκε

CDMA είναι κυψελοειδές σύστημα των ΗΠΑ και WCDMA είναι η Ευρωπαϊκή 3G UMTS

 

Η ερωτηση ειναι αν το χρειαζομαστε κι αν βοηθαει καπου γιατι δεν εχω δει διαφορα κλειστο η ανοιχτο. Δεν ξερω αν παιζει ρολο εχω cosmote.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση ειναι αν το χρειαζομαστε κι αν βοηθαει καπου γιατι δεν εχω δει διαφορα κλειστο η ανοιχτο. Δεν ξερω αν παιζει ρολο εχω cosmote.

βάλτα έτσι στο CN σου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6563245#post6563245 TD-SCDMA, GSM και LTE

 

CDMA υποστηρίζει κανονικά τις Ευρωπαϊκές μπάντες ;άρα και τις Ελληνικές ,

αυτός http://www.letv.re/topic/1090-official-le-1-pro-cn-eui58015s/?do=findComment&comment=10956

το έχει έτσι "LTE / GSM / CDMA auto (PRL)" , είχε πρόβλημα με την sim http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/510500-rom-letv-x800-4-64-versione-usa-ovvero-le1pro_us-marchiato-ce-17.html#post7530960

(CDMA, είναι ιδιοκτησία της εταιρείας κατασκευής τσιπ της Qualcomm.)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πάχος έχει γιατί δεν λέει πουθενά! 3αρα είναι? Ή 5άρα? :)

Δεν έγραφε η αλήθεια, δεν έχει πολύ πάχος αρα μάλλον 3αρα. Μπήκε χωρίς κόπο, και όντως εαν σπάσει (το έκανα στην πρώτη χωρίς το κινητό) δεν κομματιαζετε αλλα παραμένει ενα κομμάτι.

 

Στάλθηκε απο το Le 1 Pro US version μου, μέσω Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Γιώργος έχει δώσει αναλυτικές οδηγίες και γι'αυτό.:p

 

------ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΟΙ ΛΗΨΕΙΣ - ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ WIFI-------

by tora33

 

όποτε διορθωθεί με κάποιο , σταματάμε

A. Kλείνουμε την εμφανιση real time internet speed=>dual sim and mobile networks=>display real time internet(off)

B. Για να μην τρέχει η εφαρμογή =>πατάμε τα αριστερό κουμπί αφής της συσκευής και "διώχνουμε" την ανοιχτή εφαρμογή play store

Γ. επανεκκίνηση (δούλεψε? τσεκάρουμε κατεβάζουμε,ενημερώνουμε κ.λ.π.... όχι?) συνεχίζουμε....

1. ενημέρωσε την Ημερομηνία και την ώρα (να μην είναι σε Αυτόματη ζώνη ώρας) , μπες στην αρχικής οθόνης , πάλι στην Ημερομηνία και ώρα ρυθμίσεις...

1. ρυθμίσεις=>εφαρμογές(app manager)=>Google Play Store > Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης > Εκκαθάριση δεδομένων .

το ίδιο και για τα google play service και google play framework

3. ρυθμίσεις=>app manager=> Downloads και Download Manager > Clear cache > Εκκαθάριση δεδομένων .

4. Επανεγκατάσταση Play Store ενημερώσεις

ρυθμίσεις=>app manager=>Google Play Store > Κατάργηση εγκατάστασης (θα ζητηθεί να αλλάξουμε την εφαρμογή Play Store , στην εργοστασιακή έκδοση , πατάμε OK . επανεκκίνηση

5. απ εγκατάσταση και εγκατάσταση του λογαριασμού σου google (gmail)

6. Επανεκίνηση επανγκατάσταη λογαριασμου

7. Πληρης απεγκατάσταση - επανεγκτάσταση GAPS(google play κ.λ.π.)

 

**Εναλακτικά: Επιλεγουμε full wipe και την internal storage και μετα την περναμε μεσω otg.**

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια τόσο εσένα όσο και το Γιώργο για τη βοήθεια και τον οδηγό. Θα δοκιμάσω και θα ελπίζω να δω κάποια διαφορά..

Προτείνω να μπουν και αυτές οι οδηγίες στην πρώτη σελίδα του νήματος.

σ.σ. Πραγματικά που βρήκε ότι μπορεί να επηρεάζουν η ένδειξη της ταχύτητας του ίντερνετ και η αυτόματη ζώνη ώρας δε θα καταλάβω ποτέ! Μεγάλο αλάνι! :up::up:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας την οφισιαλ ρομ όχι μόνο έχασα το ρουτ αλλά και το ρεκαβερι... Είναι λογικό αυτό; πρώτη φορά μου συμβαίνει. Με πετάει στο στοκ ρεκαβερι.

Ρουτ πως κάνω στην οφισιαλ εύκολα;

 

Το gps με μαμά ρυθμίσεις δεν κλειδώνει τπτ.. Άχρηστο..θέλω να βάλω ρουτ μπας και δουλέψει με ρυθμίσεις..

 

Απογοητευτηκα...

Link to comment
Share on other sites

1 Βάζοντας την οφισιαλ ρομ όχι μόνο έχασα το ρουτ αλλά και το ρεκαβερι... Είναι λογικό αυτό;

πρώτη φορά μου συμβαίνει. Με πετάει στο στοκ ρεκαβερι.

Ρουτ πως κάνω στην οφισιαλ εύκολα;

 

2.Το gps με μαμά ρυθμίσεις δεν κλειδώνει τπτ.. Άχρηστο..θέλω να βάλω ρουτ μπας και δουλέψει με ρυθμίσεις..

 

Απογοητευτηκα...

έχεις την Κινέζικη έκδοση

1. το root το χάνεις η official δεν είναι rooted , του π.χ. Ιταλού είναι root http://click.xda-developers.com/api/click?format=go&jsonp=vglnk_146799544824311&key=f0a7f91912ae2b52e0700f73990eb321&libId=iqdyjiix01000n4o000DL5fz7nh5t&loc=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D1538053&v=1&out=http%3A%2F%2Fdownload.chainfire.eu%2Fsupersu&ref=http%3A%2F%2Fwww.myphone.gr%2Fforum%2Fshowthread.php%3Ft%3D414612%26page%3D280&title=%5BSTABLE%5D%5B2016.07.05%5D%20SuperSU%20v2.76&txt=http%3A%2F%2Fdownload.chainfire.eu%2Fsupersu

το recovery δεν το χάνεις , ήταν ας πούμε τυχαίο , άλλαξα πάρα πολλές rom δεν άλλαξε το recovery https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145291

2. gps κλειδώνει ακαριαία

 

μπας και έχεις την US έκδοση και έβαλες την Κονέζικη 5.8.015S ?

στην πλάτη του τηλεφώνου χαμηλά γράφει CE.... ? (έχεις και το US ? ΌΧΙ να υποθέσω)

Ξέρω ότι έχεις το CN ,

εγκατέστησε πάλι το recovery ,

και σε recovery =>wipe=>factory reset οπωσδήποτε και βάλε πάλι την rom , όλα θα πάνε καλά

χωρίς factory reset θα έχεις προβλήματα

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα σχετικά με το malware στη rom του cuoco. To stubborn trojan killer σκοτωνει προσώρινα τον ghost push. Σου βγάζει notification το supersu να κάνει update το binary. Αν το κάνεις, μετά το reboot, o trojan έχει επανέρθει.
Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

έχεις την Κινέζικη έκδοση

1. το root το χάνεις η official δεν είναι rooted , του π.χ. Ιταλού είναι root http://click.xda-developers.com/api/click?format=go&jsonp=vglnk_146799544824311&key=f0a7f91912ae2b52e0700f73990eb321&libId=iqdyjiix01000n4o000DL5fz7nh5t&loc=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D1538053&v=1&out=http%3A%2F%2Fdownload.chainfire.eu%2Fsupersu&ref=http%3A%2F%2Fwww.myphone.gr%2Fforum%2Fshowthread.php%3Ft%3D414612%26page%3D280&title=%5BSTABLE%5D%5B2016.07.05%5D%20SuperSU%20v2.76&txt=http%3A%2F%2Fdownload.chainfire.eu%2Fsupersu

το recovery δεν το χάνεις , ήταν ας πούμε τυχαίο , άλλαξα πάρα πολλές rom δεν άλλαξε το recovery https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145291

2. gps κλειδώνει ακαριαία

 

μπας και έχεις την US έκδοση και έβαλες την Κονέζικη 5.8.015S ?

στην πλάτη του τηλεφώνου χαμηλά γράφει CE.... ? (έχεις και το US ? ΌΧΙ να υποθέσω)

Ξέρω ότι έχεις το CN ,

εγκατέστησε πάλι το recovery ,

και σε recovery =>wipe=>factory reset οπωσδήποτε και βάλε πάλι την rom , όλα θα πάνε καλά

χωρίς factory reset θα έχεις προβλήματα

 

ελα ομως που δεν μπορω να περασω το ρεκαβερυ!:lol:

φταινε τα drivers του adb interface δεν μπαινουν με τπτ. θα δοκιμασω με αλλο υπολογιστη στη χειροτερη!

ειχα nexus s, nexus 5 και εχω κανει πολλλες φορες τετοιες μοντιες και το ρεκαβερι πρωτη φορα το εχασα!

παντως το gps ως εχει δεεεν λειτουργει...μαλλον ή σχεδον σιγουρα εχω θεμα με hardware...

απλα ξενερωσα τωρα!

θα την βρω την ακρη ομως... ! ευχαριστω για ολα :)

Edited by kassotis
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση....

Πέρασα χειροκίνητα τα drivers έν τέλη και έγινε το εξής παράδοξο στην προσπάθεια να βάλω το ρεκαβερι 2.8.7 cuoco!

Στην αρχή ενώ έκανε επανεκκίνηση το κινητό η διαδικασία κόλλησε στη μέση...

Δεύτερη προσπάθεια και χρειάστηκε να ξαναπεράσω τα drivers και όλα καλά όλα ωραία με το εξής παράδοξο!

Δεν με έβαλε στο γραφικό περιβάλλον της twrp αλλά σε ένα άλλο... Ωστόσο το backup της 13s cuoco ήταν εκεί κανονικά... Το φλασαρα και έγινε το άλλο που είχα προαναφέρει ξανά.. Επειδή γύρισα με backup από mm σε lolipop δεν μου διάβασε σιμ και το άνοιγε με το αρχικό λογκο της mm!

Μπαίνω πάλι ρεκαβερι και με έβαλε στο γραφικό περιβάλλον της twrp κανονικά! Και έκανα ινσταλ από πάνω του την ρομ της 13s cuoco ξανά χωρίς wipe και ήρθε στα καλά του ;)

 

Τι να πω περίεργα πράγματα συμβαίνουν! Οπότε γύρισα σε 13s cuoco και μένω εκεί μέχρι να βγει η επόμενη mm cuoco! Δεν ασχολούμαι άλλο με το gps! Χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση....

1.Πέρασα χειροκίνητα τα drivers έν τέλη και έγινε το εξής παράδοξο στην προσπάθεια να βάλω το ρεκαβερι 2.8.7 cuoco!

Στην αρχή ενώ έκανε επανεκκίνηση το κινητό η διαδικασία κόλλησε στη μέση...

Δεύτερη προσπάθεια και χρειάστηκε να ξαναπεράσω τα drivers και όλα καλά όλα ωραία με το εξής παράδοξο!

Δεν με έβαλε στο γραφικό περιβάλλον της twrp αλλά σε ένα άλλο... Ωστόσο το backup της 13s cuoco ήταν εκεί κανονικά... Το φλασαρα και έγινε το άλλο που είχα προαναφέρει ξανά.. Επειδή γύρισα με backup από mm σε lolipop 2.δεν μου διάβασε σιμ και το άνοιγε με το αρχικό λογκο της mm!

Μπαίνω πάλι ρεκαβερι και με έβαλε στο γραφικό περιβάλλον της twrp κανονικά! Και έκανα ινσταλ από πάνω του την ρομ της 13s cuoco ξανά χωρίς wipe και ήρθε στα καλά του ;)

 

Τι να πω περίεργα πράγματα συμβαίνουν! Οπότε γύρισα σε 13s cuoco και μένω εκεί μέχρι να βγει η επόμενη mm cuoco! Δεν ασχολούμαι άλλο με το gps! Χαχαχ

Αυτά για μελλοντική χρήση

CN

όλα έχουν την εξήγησή τους

1. τους οδηγούς τους παίρνει αυτόματα με το που θα συνδέσεις το κινητό (θα το βλέπεις στον υπολογιστή σου), αυτό έγινε ήδη με την πρώτη φορά που το σύνδεσες

δεν χρειαζόταν να βάλεις το παλιό recovery 2.8.7 , αυτό έχει άλλη ανάλυση , (λύσεις στην πρώτη σελίδα πρώτο ποστ)

σου είπα να βάλεις το νέο recovery , αποσυμπίεση , συνδέεις το κινητό , πατάς Le1PRO-TWRP-INSTALLER και κάνεις ότι σου πει

(για το recovery κάνε το παρακάτω είναι πολύ εύκολο , και την επόμενη αναβάθμιση απο το παρακάτω να την κάνεις

κατεβάζεις αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.flashify&hl=el στο κινητό σου , το τρέχεις, παίρνει δικαιώματα root ,

πατάς στο "recovery image"=>download TWRP=>διαλέγεις το 3.02....(νέα) , κατεβαίνει και κάνει εγκατάσταση)

2. πολλές φορές όταν περνάμε μια rom , κολλάει στις ρυθμίσεις , δεν διαβάζει τις sim , το μόνο που θα κάνεις είναι να βγάλεις τις sim(το συρταράκι), συνεχίζεις τις ρυθμίσεις βάζεις το συρταράκι με τις sim , επανεκκίνηση , και τις βλέπει

 

είπα κι εγώ θα βάλεις την 5.8.015S official , να ανταλλάξουμε γνώμες

η επόμενη ελπίζω καθαρή android 6

 

από το μεσημέρι είναι στο πρώτο ποστ οι 2 οδηγοί

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τα κατεβαζε τα drivers απλά έβγαζε σφάλμα και δεν μπορούσε να τα εγκαταστήσει στον υπολογιστή!

Ήθελα το συγκεκριμένο ρεκαβερι γτ ήθελα να βάλω το παλιο μπακ απ μιας και δεν ήξερα αν με το καινούριο θα το διάβαζε!

Δεν είναι θέμα βάλε βγάλε όταν γυρνάς από mm σε λολιποπ γιατί όταν μπουταρει στην αρχή δείχνει το logo που έχει η mm και όχι η λολιποπ...

Δεν με έβαλε σε ρεκαβερι της twrp... Αλλά ρεκαβερι ήταν μαλλον... Απλά όταν αρχικά είχε χάσει το ρεκαβερι δεν με έβαζε καν

Link to comment
Share on other sites

Αντε και στα δικα μας

 

Letv

 

Hi Matteo, Thanks very much for your understanding. A solution is on the way and coming soon. It is a question of days. I completely understand and hear all of you. Some things are not in my own control but we are pushing to get a solution asap. Again, wait few more days for new information coming. Thanks for your very long patience, Remi.

 

 

Βαριεμαι να στηνω συνεχεια οποτε αφηνω του Ιταλου οταν βγει για καβα. Θα περιμενω την official.

Του πεταξα και την εξυπναδα μου απο κατω για να μην νομιζει οτι ψαρωνουμε ετσι απλα ο Remi :lol::lol::lol:

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Τα κατεβαζε τα drivers απλά έβγαζε σφάλμα και δεν μπορούσε να τα εγκαταστήσει στον υπολογιστή!

Ήθελα το συγκεκριμένο ρεκαβερι γτ ήθελα να βάλω το παλιο μπακ απ μιας και δεν ήξερα αν με το καινούριο θα το διάβαζε!

Δεν είναι θέμα βάλε βγάλε όταν γυρνάς από mm σε λολιποπ γιατί όταν μπουταρει στην αρχή δείχνει το logo που έχει η mm και όχι η λολιποπ...

Δεν με έβαλε σε ρεκαβερι της twrp... Αλλά ρεκαβερι ήταν μαλλον... Απλά όταν αρχικά είχε χάσει το ρεκαβερι δεν με έβαζε καν

αν θα χρειασθεί να αλλάξεις rom θα την προσπαθήσουμε μαζί με π.μ. , δύο θα είμαστε , δεν μπορεί θα τα καταφέρουμε

Αντε και στα δικα μας

 

Letv

 

Hi Matteo, Thanks very much for your understanding. A solution is on the way and coming soon. It is a question of days. I completely understand and hear all of you. Some things are not in my own control but we are pushing to get a solution asap. Again, wait few more days for new information coming. Thanks for your very long patience, Remi.

 

 

Βαριεμαι να στηνω συνεχεια οποτε αφηνω του Ιταλου οταν βγει για καβα. Θα περιμενω την official.

Του πεταξα και την εξυπναδα μου απο κατω για να μην νομιζει οτι ψαρωνουμε ετσι απλα ο Remi :lol::lol::lol:

μακάρι , περιμένουμε .....

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

......... νέο recovery , αποσυμπίεση , συνδέεις το κινητό , πατάς Le1PRO-TWRP-INSTALLER και κάνεις ότι σου πει

(για το recovery κάνε το παρακάτω είναι πολύ εύκολο , και την επόμενη αναβάθμιση απο το παρακάτω να την κάνεις

κατεβάζεις αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.flashify&hl=el στο κινητό σου , το τρέχεις, παίρνει δικαιώματα root ,

πατάς στο "recovery image"=>download TWRP=>διαλέγεις το 3.02....(νέα) , κατεβαίνει και κάνει εγκατάσταση)

Γιώργο καλημέρα. Χαζή ερώτηση αλλά θα την κανω:p

Το εκάστοτε νέο root zip δεν μπορούμε να το περνάμε και μέσω flashify κατευθείαν από το λειτουργικό μας και να μπουτάρουμε σε αυτό? Ή πιο σίγουρα να βάζουμε το zip από το recovery? Ευχαριστώ προκαταβολικά! :) edit Άκυρο! Τώρα είδα ότι αυτό ακριβώς είπες πιο πάνω!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εμφανιστούν τα notification icons (εικονίδια ειδοποίησης) των εφαρμογών όπως π.χ Memory Notification ή Battery Monitor στην status bar (π.χ θερμοκρασία, free RAM κλπ) ? Τώρα υπάρχουν μόνο drop down notifications. Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το Nexus 5 με pure Android και μου λείπουν αφάνταστα τα notification icons. Με μια ματιά στην status bar έβλεπα τα πάντα, τώρα πρέπει να παίζω με widgets και multiple screens. Αν μπορούσε κάποιος να δώσει καμμία ιδέα. Ευχαριστώ.

 

PS: χρησιμοποιώντας το Kernel Audiutor και θέτοντας min frequency και στα δύο clusters 384 MHz και governor interactive η κατανάλωση της μπαταρίας (WiFi on συνέχεια) έχει πέσει αρκετά (π.χ τις τελευταίες 12 ώρες από 88% σε 84% με χαμηλή χρήση).

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τη 14s του cuoco. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος (δεν υποστηρίζει DT2W). Θα την αλλάξω μόνο όταν βγάλει MM.

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=64249

 

Ποτε περιπου θα βγει το ΜΜ ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...