Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτε περιπου θα βγει το ΜΜ ??

 

Το US support της LeTV συνιστά υπομονή για λίγες μέρες ακόμη. Ας ελπίσουμε ότι ισχύει.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιώργο καλημέρα. Χαζή ερώτηση αλλά θα την κανω:p

Το εκάστοτε νέο root zip δεν μπορούμε να το περνάμε και μέσω flashify κατευθείαν από το λειτουργικό μας και να μπουτάρουμε σε αυτό? Ή πιο σίγουρα να βάζουμε το zip από το recovery? Ευχαριστώ προκαταβολικά! :) edit Άκυρο! Τώρα είδα ότι αυτό ακριβώς είπες πιο πάνω!

ναι μπορούμε , θα ψάξεις το κινητό σου , θα το βρεις θα φλασάρει , αλλά πάλι μέσω recovery θα το κάνει και το flashify (δεν είναι .apk είναι .zip)

τώρα είδα ότι έγραψες άκυρο

με την εφαρμογή flashify , για το US δεν μπορούμε να κατεβάσουμε recovery δεν ξέρει την συσκευή , (για τις περισσότερες android συσκευές και για το CN ,μπορούμε)

ο @cuoco92 αυτό το recovery χρησιμοποιεί και για την US ,άλλα με πειραγμένο recovery, η μόνη διαφορά του US με το CN , είναι το αρχείο misc..img , το άλλαξε στην US....

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην παρέα! Κάτοχος 2 ημέρες τώρα του χ800 US !

 

Έχω σχηματίσει την εντύπωση, βλέποντας σε όσες καρτέλες έχει άσπρο φόντο το κινητό και στις εκδόσεις του cuoco 11s και 14s που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, οτι έχει θέμα με την σωστή απόδοση του χρώματος , σαν να είναι υπερτονισμένο-έντονο και τα χρώματα στα wallpapers είναι σαν "ξεπλυμένα" και φωτεινά.

Βέβαια η κατάσταση διορθώνεται , όπως είδα, όταν δοκίμασα τις 2 ρομ : cm 12.1 και EXODUS, όπου σ'αυτές το λευκό αποδίδεται όπως πρέπει , με το δικό μου μάτι.

 

Απλή απορία εκφράζω , μήπως έχει παρατηρήσει κάτι ανάλογο και κάποιος άλλος ή είναι θέμα που έχει μόνο το δικό μου ;

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορούμε , θα ψάξεις το κινητό σου , θα το βρεις θα φλασάρει , αλλά πάλι μέσω recovery θα το κάνει και το flashify (δεν είναι .apk είναι .zip).με

Εννοείς το recovery ότι είναι zip έτσι?

είδα ότι έγραψες άκυρο

την εφαρμογή flashify , για το US δεν μπορούμε να κατεβάσουμε recovery δεν ξέρει την συσκευή , (για τις περισσότερες android συσκευές και για το CN ,μπορούμε).

Το πειραγμένο του Ιταλού πχ το 3.0 δεν το περνάει μέσω flashify?

@cuoco92 αυτό το recovery χρησιμοποιεί και για την US ,άλλα με πειραγμένο recovery, η μόνη διαφορά του US με το CN , είναι το αρχείο misc..img , το άλλαξε στην US....

Μόνο στο CN δεν είναι πειραγμένο το misc.. img? Το εχει αλλάξει ο Ιταλός στο US μόνο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπέρα στην παρέα! Κάτοχος 2 ημέρες τώρα του χ800 US !

 

Έχω σχηματίσει την εντύπωση, βλέποντας σε όσες καρτέλες έχει άσπρο φόντο το κινητό και στις εκδόσεις του cuoco 11s και 14s που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, οτι έχει θέμα με την σωστή απόδοση του χρώματος , σαν να είναι υπερτονισμένο-έντονο και τα χρώματα στα wallpapers είναι σαν "ξεπλυμένα" και φωτεινά.

Βέβαια η κατάσταση διορθώνεται , όπως είδα, όταν δοκίμασα τις 2 ρομ : cm 12.1 και EXODUS, όπου σ'αυτές το λευκό αποδίδεται όπως πρέπει , με το δικό μου μάτι.

 

Απλή απορία εκφράζω , μήπως έχει παρατηρήσει κάτι ανάλογο και κάποιος άλλος ή είναι θέμα που έχει μόνο το δικό μου ;

Όντως υπάρχει θέμα με το λευκό και την αντίθεση στις rom γι αυτό και μέχρι την 11s δεν δουλεύει το color Mode στην 12s δουλεύει κανονικά η αντίθεση ευκρίνεια αυτην έχω εγώ τώρα και όλα είναι άψογα κατά την δική μου άποψη πάντα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποπο μην σας τύχει :eek: , άφησα την μπαταρία να τελειώσει μέχρι να σβήσει το κινητό, και πάνω απο μια ώρα να μην αντιδρά, τίποτα, με όλους τους συνδιαζμους κουμπιών, σύνδεση με το pc, τα πάντα αλλα γιοκ..

Και κάποια στιγμή ανοίγει ενα κόκκινο λαμπάκι σταθερά και αναβοσβήνοντας (φοβήθηκα για battery fail) , αλλά με λίγες ακομη προσπάθειες ξεκολλήσε και ξεκίνησε να φορτίζει και αναψε κανονικά.

Αρα, δεμ θα το ξανακλεισω καν και εννοείται οτι κατω απο 5% δεν θα ξαναπάει η μπαταρία... :cool:

Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα. Επειδή το σκέφτομαι το τηλέφωνο για την αδερφή μου, θα ήθελα να ρωτήσω αν το αφήσω με την official rom θα έχει πρόβλημα, θα έχει ελληνικά και play store; Το gps και η φωτογραφική λειτουργούν καλά; Αυτά και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν το λες και φτηνό για να το πάρεις χωρίς να είσαι σχετικά ενημερωμένος.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το recovery ότι είναι zip έτσι?

όχι, για το αρχείο root zip που θα βάλουμε στο κινητό και θα το ψάξεις.....(η ερώτηση :Το εκάστοτε νέο root zip δεν μπορούμε να το περνάμε και μέσω flashify ....)

Το πειραγμένο του Ιταλού πχ το 3.0 δεν το περνάει μέσω flashify?

η εφαρμογή flashify ,καταλαβαίνει το κινητό σου , και κατεβάζει το σωστό recovery απο εδώ https://twrp.me/Devices/ , μόνο το αρχείο recovery.img και όχι το συμπιεσμένο αρχείο , μόνο με αυτό μπορεί να κάνει εγκατάσταση αυτόματα

(υπάρχουν για πολλά android συσκευές , όχι όμως το US)

Μόνο στο CN δεν είναι πειραγμένο το misc.. img? Το εχει αλλάξει ο Ιταλός στο US μόνο?

και η εφαρμογή flashify και ο @cuoco και όποιος θέλει κατεβάζει το αρχείο απο εδώ https://twrp.me/Devices/ για την συσκευή του , (για το US δεν υπάρχει ακόμη) ,

θα σε κουράσω .....

αν κατεβάσουμε εμείς το αρχείο για την συσκευή μας και θέλουμε να το κάνουμε χειροκίνητα και όχι με το flashify (που το κάνει αυτόματα σε λίγα δευτερόλεπτα) , ακολουθούμε αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6587098#post6587098 , κατεβάζουμε το αρχείο που λέει το ποστ (μέσα έχει παλιό recovery.img το misc.img(αυτό άλλαξε ο cuoco για το US) , έχει και άλλα αρχεία μέσα απαραίτητα ίδια για όλα τα κινητά ) ,

το αποσυμπιέζουμε , αντικαθιστούμε στον φάκελο , το recovery.img και το σωστό misc.img , κ.λ.π. ότι λέει στο ποστ

τώρα

το recovery του cuoco για το US, έχει μέσα το recovery.img και το σωστό misc.img του US (το έψαχνε, το βρήκε) και τα υπόλοιπα κοινά αρχεία για όλα τα android και έκανε μαγκιά, το έκανε .exe για να μην κάνει αυτά απο το ποστ μου , στο πρώτο ποστ : εγκατάσταση του twrp recovery σε fastboot mode

 

Καλησπέρα κι απο εμένα. Επειδή το σκέφτομαι το τηλέφωνο για την αδερφή μου, θα ήθελα να ρωτήσω αν το αφήσω με την official rom θα έχει πρόβλημα, θα έχει ελληνικά και play store; Το gps και η φωτογραφική λειτουργούν καλά; Αυτά και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν το λες και φτηνό για να το πάρεις χωρίς να είσαι σχετικά ενημερωμένος.

Αν θα πάρεις την έκδοση CN , δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα , θα παίρνεις και ενημερώσεις, gps και φωτογραφική τέλεια

το play store και Ελληνικά, θα τα εγκαταστήσεις εσύ ,

 

Αν διαλέξεις το US ,(είναι πιο φθηνό, ίδιο τηλέφωνο) θα έλθει με μια rom που όλοι την αλλάξαμε.... , έχει Ελληνικά ,τα πάντα,

μέχρι όμως να έλθει το κινητό σου, είπαν ότι θα δώσουν κάποια rom , αν θα υπάρχει μετά αναβάθμιση στην rom δεν το ξέρουμε , δεν θα έχει Ελληνικά και play store

όποιο και να πάρεις μπορούμε να σε βοηθήσουμε να αλλάξεις rom

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοον,σήμερα ήταν η 2η φορά που με απογοήτευσε οικτρά από λήψη σήματος τηλεφωνίας το Letv. Την πρώτη δεν έδωσα τόση σημασία καθώς νόμισα ότι ήταν θέμα περιοχής και κακής κάλυψης cosmote.. Σήμερα όμως έχοντας δίπλα μου ένα samsung galaxy ace 2 (3ετίας τουλάχιστο και 3g) το οποίο έπιανε στην παραλία HSDPA και το Χ800 έπιανε ΕDGE και χλώμιαζε να ανοίξει έστω ένα fb! Είπα λοιπόν να σκαλίσω τις ρυθμίσεις *#*#4636#*#* και επέλεξα την full σάρωση δικτύου για TD-SCDMA,LTE, CDMA,EvDo GSM/WCDMA. Ε λοιπόν μου έβγαλε μέχρι και 4G στην παραλία. Άρα λοιπόν η ρύθμιση TD-SCDMA, GSM, LTE, τουλάχιστο σε μένα βγήκε ασύμφορη.Πολύ σκάλισμα για να δουλέψει αυτό το κινητό ρε παιδιά.. Έχoυν περάσει από τα χέρια μου elephone, doogee, lenovo, blackview, jiayu και σας πληροφορώ ότι την καλύτερη rom είχε το blackview των 50€ και την χειρότερη το Letv. Ελπίζω να βγάλουν κάτι καλό οι κινέζοι φίλοι γιατί το βλέπω να πιάνει θέση στο συρτάρι ως 2η συσκευή.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Από δοκιμή που έκανα σε wind που πιάνει μόνο κεραία 3g στο σπίτι μου τα LTE td-scdma evdo cdma είναι άχρηστα- νεκρές μπαντες. Μονο GSM και wcdma που με speed test έπιαναν 10 up 2.5 down.

Θα δοκιμασω δεύτερα στο κέντρο της Πατρας με 4g στα 900mhz και 2100 να δω ποιος συνδυασμός είναι ο καλύτερος στις μπάντες.

Ως έχει τωρα (3g μονο) ή μικρότερη κατανάλωση είναι ή με wcdma preferred ή GSM auto prl

 

Λογικά από αυτά που γράφεις και εσένα ή wcdma σου έδωσε 4g. Edge επιανες από το gsm

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα τον ενθουσιασμό αυτό το κινητό!!

Μετα από ταλαιπωρία και άγχος με την βοήθεια του tora33 που τον ευχαριστώ πολύ το κινητό έφτιαξε στο θέμα των κλήσεων!! Μέχρι που μου εμφανίζονται όλο καινούρια προβλήματα. Αρχικά σήμερα δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από viber και whats up όσα και αν αλλαξα σε ρυθμίσεις με βαση αλλά post και αλλά μικροπροβληματα που δεν θέλω να σας κουρασω!! Και τώρα καταλαβαίνω οτι και το ίντερνετ ειτε 4g ειτε wifi δεν πιάνουν καθόλου καλά! Αν έχεις κάποιος καμία ιδέα αν φτιάχνουν αυτά ή απλά αν πρεπει επιτέλους να παρω απόφαση οτι τελικά δεν ηταν καθόλου καλη αγορά αυτό το κινητό!!!! :/

Link to comment
Share on other sites

Viber που έχω μου βγάζει μία χαρά ειδοποιήσεις και σε wifi και data.

Κοίταξες τις ρυθμίσεις του viber?

Notification management στις ρυθμίσεις δειχνει το viber?

Εβγαλες την ένδειξη ταχύτητας δίπλα από το ρολόι?

Το ρουτερ είναι στα 2.4?

Έχεις αλλάξει μεταξύ LTE recommended και 3g?

 

Δοκιμασε ενα clean install την ρομ με 2 factory reset 1 στην twrp (σελίδα 223) και ένα μέσα από το κιν αφού ανοίξει αν δεν βγαλεις ακρη

 

Συνήθως αποφεύγω τα restore app και τα στυνω όλα από την αρχή σε κάθε αλλαγή rom για να μην έχω μπερδέματα

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω λίγο ρε παιδιά..έχω βάλει την 11 s του couoco92 όλα κομπλε και δεν έχω πηραξει τίποτα..το μονο θέμα μου είναι στο auto rotate της οθόνης ..αμα το πλαγιασω ειτε κλειστό ειτε ανοιχτό γυρίζει..υπάρχει τρόπος να το φτιαξω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες . Εχω βρει να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά είναι η έκδοση us και λέει ότι πιάνει όλες τις μπάντες εκτός από την Β7 και την Β20 . Θα έχω κάποιο πρόβλημα με το 4g?
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικά γράφει αυτά

Network type: GSM+WCDMA+FDD-LTE

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/900/1900/2100

4G: FDD-LTE B1/B2/B3/B4/B5/B12/B17/B25/B26

Kindly Note: Do Not Support FDD-LTE B7 and B20

Θα έχω κάποιο πρόβλημα με το σήμα (3G-4G);

Μου είπαν ότι θα έρθει και θα έχει μέσα και ελληνικά και playstore .

Edited by spiros2008
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω λίγο ρε παιδιά..έχω βάλει την 11 s του couoco92 όλα κομπλε και δεν έχω πηραξει τίποτα..το μονο θέμα μου είναι στο auto rotate της οθόνης ..αμα το πλαγιασω ειτε κλειστό ειτε ανοιχτό γυρίζει..υπάρχει τρόπος να το φτιαξω?

Καλημέρα! Αν εννοείς πως θα το απενεργοποιήσεις να μην γυρίζει=>Ρυθμίσεις=>Προβολή=>(κάτω_κάτω)Aυτόματη περιστροφή οθόνης(τap-on/off) :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναλυτικά γράφει αυτά

Network type: GSM+WCDMA+FDD-LTE

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/900/1900/2100

4G: FDD-LTE B1/B2/B3/B4/B5/B12/B17/B25/B26

Kindly Note: Do Not Support FDD-LTE B7 and B20

Θα έχω κάποιο πρόβλημα με το σήμα (3G-4G);

Συνήθως μέσα στις μεγαλουπόλεις (Αθήνα-Θεσ/νικη κλπ) δεν θα έχεις πρόβλημα, όπως δεν έχουμε όλοι μας εντός Αττικής άλλωστε. Τώρα σε κάποιο νησί, ορεινή Ηπειρωτική χώρα κλπ, πιθανόν να χρειάζεται η Β20, απλά εκεί δεν θα πιάνεις 4G αλλά 3G. Δες εδώ, για να καταλάβεις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=420980Τώρα αν ένα πρωϊ ξυπνήσουν όλες οι εταιρείες κιν.τηλεφ. και αποφασίσουν να εκπέμπoυν μόνο στην 800άρα...4G τέλος μέχρι να ξεκλειδωθεί από την Letv-Leeco.

Edited by CrisBal
Διακοπή Σύνδεσης

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολη τη παρεα,

 

εχω το χ800 us εδω και 20 μερες , η παραγγελια εγινε απο everbuying και μου ηρθε μετα απο 20-25 μερες, φοραει την 5.5.0 11s (stable)

ξεκινοντας θα ηθελα να αναφερω πως δεν ειμαι ιδιαιτερα απαιτητικος χρηστης, εξ ου και η μεχρι τωρα "γενικοτερη ικανοποιηση" μου απο το τηλεφωνο.

 

Εξωτερικα το τηλεφωνο ειναι πολυ ομορφο (χρυσο), φιλοι φιλες εντυπωσιαστηκαν μολις το ειδαν οπως κι εγω οταν το εβγαλα απο τη συσκευασια,

συνεχιζω με τα θετικα πιανοντας την οθονη η οποια σε σχεση με το xperiam2 που ειχα ειναι μερα με τη νυχτα , ο επεξεργαστης τουλαχιστον για τη δουλεια που τον θελω εγω τρεχει αψογα χωρις κανενα θεμα υπερθερμανσης με ανοιχτα wifi email παιζοντας παιχνιδια fb viber κτλ...

οσον αφορα τις καμερες η μπροστινη ειναι πολυ δυνατη βγαζει αρκετα καθαρες φωτο, αλλα και η πισω ειναι αρκετα καλη οχι ομως κατι το ιδιαιτερο, βεβαια δεν εχω δοκιμασει ακομη φωτογραφιες σε εξωτερικους χωρους, για τη ποιοτητα βιντεο δε μπορω να εκφερω αποψη γιατι δε το εχω χρησιμοποιησει ακομη. Η μπαταρια θα μπορουσε να ειναι και στα αρνητικα αλλα και στα θετικα και εξηγουμαι , τις πρωτες μερες που το τηλεφωνο τεντωνε στη κυριολεξια με 4-5 ωρες οθονη μου εβγαζε 12-14 ωρες , υστερα απο 2-3 καλες φορτισεις μου εβγαλε μεχρι και 42 ωρες βεβαια με ελαχιστη χρηση, wifi ανοιχτο μιση μερα καμια 15 τηλεφωνα του λεπτου λιγες ωρες δεδομενα πολυ λιγο παιχνιδι και αρκετο fb messenger, τις μερες βαριας χρησης ομως με το ζορι θα βγαλει 24ωρο. το wifi σε σχεση με αυτα που διαβαζα στο φορουμ πριν το παραγγειλω και ειχα τρομαξει ειναι εν τελει καλο , ελαφρως πιο αδυναμο σημα απο το xperiam2, ομως πιανω σε ολο το σπιτι σημα με το ρουτερ να βρισκεται σε αλλο σπιτι απο πανω, 4g παντου και παντα και ταχυτατο, νομος κιλκις και θεσσαλονικης.

Παμε τωρα στα αρνητικα ξεκινοντας με το gps οπου ζοριζεται πολυυυυυ στο να βρει σημα , με το here maps που το χρησιμοποησα εμεινα απογοητευμενος, δε χρησιμοποιω ποτε gps αλλα ειναι μλκια να ξερεις οτι καποια στιγμη θα το χρειαστεις και θα σου βγαλει τη πιστη.

στη συνεχεια ειναι τα malware τα downloads apps και η εγκατασταση αυτων , σχεδον σε καθε εισοδο μου με τον chrome μου πεταει και απο μια σελιδα με διαφορες διαφημισεις "ιους" κτλ. αρνητικο επισης ειναι το γεγονος πως δε αφηνει να αλλαξω το color mode το οποιο ειναι παντα στην επιλογη leeco ισως για αυτο και τα χρωματα φαινονται ελαχιστα ξεθωριασμενα, αρνητικο το οτι δε μπορω να βρω θεματα για το κινητο, επισης δε με αφηνει να επιλεξω ως default καποιον dialer ( true phone) , και τελος ενα μικρο κρασαρισμα στη εφαρμογη των μηνυματων οταν παταω παρατεταμενα πανω σε ενα μηνυμα με σκοπο να το διαγραψω, δε με ενοχλει βεβαια διοτι διαγραφω σερνοντας αριστερα.

 

σας κουρασα με το σεντονι μου το ξερω :lol: , τελειωνω λεγοντας πως σε σχεση με το "πειραγμα" κινητων ειμαι ΝΤΟΥΓΑΝΙ :lol: και επειδη οπως διαβαζω δεν εχει βγει καποια ρομ που να λυνει τα παραπανω προβληματα δε θα ρισκαρω κατι προσ το παρων, οταν ομως βγει mia αξιοπιστη ρομ πιστευω πως θα γινω ο νεος κολλητος (κολλητσιδα) του tora-tora :p

 

ΥΓ: αν καποιος εχει να προτεινει καποια λυση για το gps και για τα malware χωρις εγκατασταση νεας ρομ ειναι ευπροσδεκτη,

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαβάζω για mailware αλλά με 11s v48 που την έκανα clean install όταν ήρθε το κινητό δεν είδα εγκαταστάσεις προγραμμάτων ή άλλα περίεργα,μεχρι τώρα τουλάχιστον και έχουν περάσει 15-20 μέρες. Μακάρι να βγάλουν μια σωστή MM που να δουλεύουν όλα (π.χ να υποστηρίζει το dac chip ηχου), στο x500 είναι πάρα πολύ καλή ως εξαιρετική rom με μεγάλη βελτίωση στην μπαταρία.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα τον ενθουσιασμό αυτό το κινητό!!

Μετα από ταλαιπωρία και άγχος με την βοήθεια του tora33 που τον ευχαριστώ πολύ το κινητό έφτιαξε στο θέμα των κλήσεων!! Μέχρι που μου εμφανίζονται όλο καινούρια προβλήματα. Αρχικά σήμερα δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από viber και whats up όσα και αν αλλαξα σε ρυθμίσεις με βαση αλλά post και αλλά μικροπροβληματα που δεν θέλω να σας κουρασω!! Και τώρα καταλαβαίνω οτι και το ίντερνετ ειτε 4g ειτε wifi δεν πιάνουν καθόλου καλά! Αν έχεις κάποιος καμία ιδέα αν φτιάχνουν αυτά ή απλά αν πρεπει επιτέλους να παρω απόφαση οτι τελικά δεν ηταν καθόλου καλη αγορά αυτό το κινητό!!!! :/

να είσαι καλά, για να ανέβει λίγο το ηθικό σου για το τηλέφωνό μας , http://www.myphone.gr/d/letv/le-1-pro-x800.554/hands-on/

viber και whats up έκανες φαντάζομαι τα γνωστά που ειπώθηκαν

και πατώντας το αριστερό κουμπί αφής χαμηλά , βλέπεις το π.χ. viber το αγγίζεις και το σέρνεις προς τα κάτω , θα δεις ένα λουκέτο

ρυθμίσεις=>permitions , βάλε στο auto launch ποιες εφαρμογές θέλεις να τρέχουν αυτόματα

στις ρυθμίσεις π.χ. του viber =>general=> να είναι επιλεγμένο το show viber status icon

 

Τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Antennas_EMR/health/BaseStationRdt/GRNetworks/

όλα τα Letv + Ελλάδα

https://www.frequencycheck.com/brands/letv

 

γενικά για greeklish https://www.google.gr/webhp?gfe_rd=cr&ei=TY5mVuXaErCz8wek_pTYBw#q=greeklish+to+greek

(να μην συνεχιστή η συζήτηση γιατί θα εμφανιστεί ο s.m. και θα αρχίσει διαγραφές και στα δικά μας off topic)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Θελει να το παρει φιλος γιατι τον γλυκανε που εχει και τηλεοκοντρολ και με ρωτησε αν πηρε την 6 αρα ηρθα εδω αν ρωτησω, για πειτε μου. :)
Link to comment
Share on other sites

Θελει να το παρει φιλος γιατι τον γλυκανε που εχει και τηλεοκοντρολ και με ρωτησε αν πηρε την 6 αρα ηρθα εδω αν ρωτησω, για πειτε μου. :)

 

Από το σχετικό forum της LeEco δεν προκύπτει τίποτα νέο προς το παρόν. Ούτε 6, ούτε 5,αλλά 0..

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Από το σχετικό forum της LeEco δεν προκύπτει τίποτα νέο προς το παρόν. Ούτε 6, ούτε 5,αλλά 0..

 

Α τοσο καλα ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν η 14s του cuoco ειναι και αυτο EUI ?? Δν μου αρεσει το EUI βρε παιδια .... To MM θα ειναι κανονικα οπως τα κλασικα android ?

 

Οχι EUI θα ειναι.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Viber που έχω μου βγάζει μία χαρά ειδοποιήσεις και σε wifi και data.

Κοίταξες τις ρυθμίσεις του viber?

Notification management στις ρυθμίσεις δειχνει το viber?

Εβγαλες την ένδειξη ταχύτητας δίπλα από το ρολόι?

Το ρουτερ είναι στα 2.4?

Έχεις αλλάξει μεταξύ LTE recommended και 3g?

 

Δοκιμασε ενα clean install την ρομ με 2 factory reset 1 στην twrp (σελίδα 223) και ένα μέσα από το κιν αφού ανοίξει αν δεν βγαλεις ακρη

 

Συνήθως αποφεύγω τα restore app και τα στυνω όλα από την αρχή σε κάθε αλλαγή rom για να μην έχω μπερδέματα

 

Λοιπόν το έχω στις ειδοποιήσεις σαν priority και δεν ξέρω τι άλλο να αλλάξω!!! :/

Αυτό για την ένδειξη ταχύτητας δεν το ξέρω τι είναι.

Δεν έχω αλλάξει κάτι στο LTE recommended αυτό είχε και το άφησα!

Επίσης συγνώμη για τις πολλές απορίες αλλά πώς κάνουμε factory reset στην twrp; πατώντας αύξηση ήχου και On/Οff και πώς από μέσα;;;

Πφφφφ τι το ήθελα αφού είμαι άσχετη :P Συγνώμη που σας πρήζω και εσάς!!!!:O

 

 

 

να είσαι καλά, για να ανέβει λίγο το ηθικό σου για το τηλέφωνό μας , http://www.myphone.gr/d/letv/le-1-pro-x800.554/hands-on/

viber και whats up έκανες φαντάζομαι τα γνωστά που ειπώθηκαν

και πατώντας το αριστερό κουμπί αφής χαμηλά , βλέπεις το π.χ. viber το αγγίζεις και το σέρνεις προς τα κάτω , θα δεις ένα λουκέτο

ρυθμίσεις=>permitions , βάλε στο auto launch ποιες εφαρμογές θέλεις να τρέχουν αυτόματα

στις ρυθμίσεις π.χ. του viber =>general=> να είναι επιλεγμένο το show viber status icon

 

Τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Antennas_EMR/health/BaseStationRdt/GRNetworks/

όλα τα Letv + Ελλάδα

https://www.frequencycheck.com/brands/letv

 

γενικά για greeklish https://www.google.gr/webhp?gfe_rd=cr&ei=TY5mVuXaErCz8wek_pTYBw#q=greeklish+to+greek

(να μην συνεχιστή η συζήτηση γιατί θα εμφανιστεί ο s.m. και θα αρχίσει διαγραφές και στα δικά μας off topic)

 

Μόλις έκανα αυτό που μου είπες για τις ρυθμίσεις το viber!! Ελπίζω να φτιάξει αν και γενικά ανακαλύπτω όλο καινούρια προβλήματα!!

Στο messenger για παράδειγμα εκεί που είναι και καλά το χεράκι δεν πατιέται ποτέ! Κάνει μόνο τον ήχο, επίσης είχε θέμα ότι δεν μου φόρτωνε τίποτα καινούριο στην αρχική του fb αλλά μου πέταξε ότι δεν μπορώ να το χρησιμοποιώ στα ελληνικά και μου το άλλαξε στα αγγλικά και τώρα τις φορτώνει και νομίζω τελευταίο, ότι αν προσπαθώ να μπω σε μια σελίδα από fb μου πετάει κάτω μήνυμα ότι δεν μπορώ να συνδεθώ τώρα ενώ το ίντερνετ μου είναι μια χαρά και μετά αν ανοιγοκλείσω το κινητό ίσως και να φτιάξει καμιά φορά!

Γενικά μου παρουσιάζει άπειρα όποτε ή έχω κάνει κάτι λάθος στην εγκατάσταση ή έχω πέσει σε περίπτωση :P

Edited by vera92
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ερωτση ποια ρομ ειναι καλύτερη ή offisial ή του ιταλού μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα .επίσης αν ξέρει κάποιος έχασα το usbκαλωδιο φόρτισης που μπορώ να βρω και πόσο κάνει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...