Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

profgiol και varajohn έκανα τελικά εγκατάσταση από την αρχή την 11s του Ιταλού και έβαλα και την ρύθμιση για επέκταση μπαταρίας στο πρώτο post και τέλος έκανα και calibration. Αυτό που έκανα τις δύο προηγούμενες φορές και δεν έκανα τώρα ήταν να αλλάξω θέμα στα εικονίδια του κινητού (δεν ξέρω εάν αυτό το επηρέαζε αλλά δεν το ξανακάνω). Η αυτονομία από τις 2.30 τα ξημερώματα μέχρι και τώρα 11:40 σε standby είναι 96% !!!!.

 

ευχαριστώ για την συμβουλή σας.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

profgiol και varajohn έκανα τελικά εγκατάσταση από την αρχή την 11s του Ιταλού και έβαλα και την ρύθμιση για επέκταση μπαταρίας στο πρώτο post και τέλος έκανα και calibration. Αυτό που έκανα τις δύο προηγούμενες φορές και δεν έκανα τώρα ήταν να αλλάξω θέμα στα εικονίδια του κινητού (δεν ξέρω εάν αυτό το επηρέαζε αλλά δεν το ξανακάνω). Η αυτονομία από τις 2.30 τα ξημερώματα μέχρι και τώρα 11:40 σε standby είναι 96% !!!!.

 

ευχαριστώ για την συμβουλή σας.

Τιποτα ρε φιλε να εισαι καλα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

@kimon60 , για το wifi

βγήκα στο μπαλκόνι με το CN το US και ένα xiaomi , μόνο με το xiaomi κατέβασα από το play store μια εφαρμογή

τα δικά μας έχασαν την λήψη , έχουν πρόβλημα όταν παρεμβάλλονται τοίχοι

αντίθετα όμως χωρίς εμπόδια , απέναντι από καφετέρια στα 50 μέτρα λειτουργεί με αρκετή αξιοπρέπεια

(και τα δύο κινητά , πετάνε)

για το US η έκδοση της rom που έρχεται από τα Κινεζομάγαζα έχουν ιούς , καθαρίστε τους

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με νευρίασε η κινέζικη 11s του tinydeal.. Πήγα να κάνω κλήση μέσω true phone dialer και μου νέκρωσε το δίκτυο. Υποψιάστηκα την stock εφαρμογή και όντως από εκεί έκανα κλήση κανονικά και επανήλθε το σήμα. Φορτίζω και περνάω την 11s του cuoco.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με νευρίασε η κινέζικη 11s του tinydeal.. Πήγα να κάνω κλήση μέσω true phone dialer και μου νέκρωσε το δίκτυο. Υποψιάστηκα την stock εφαρμογή και όντως από εκεί έκανα κλήση κανονικά και επανήλθε το σήμα. Φορτίζω και περνάω την 11s του cuoco.

πολύ καλή , κάνε και τις 4 αναβαθμίσεις , μεταξύ των άλλων για να έχεις και το double tap to brighten screen

κάνε έλεγχο και για ιούς με το cm security η το kaspersky

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

έχω δοκιμασει την cyanogen και εχω το εξεις προβλημμα , η δευτερη καρτα sim ειναι μονο 2g και ουτε καν 3g .

υπάρχει τρόπος να αλλάξει ?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τους περισσότερους να περιμένετε την marshmallow. Η 14s τον Cuoco τί είναι?Εκτός αν αναφέρεστε στην us version. Πάντως η μπαταρία στην 14s δεν έχει διαφορά και δεν δουλεύει το double tap που δεν με χαλάει γιατί δεν το χρησιμοποιούσα.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τους περισσότερους να περιμένετε την marshmallow. Η 14s τον Cuoco τί είναι?Εκτός αν αναφέρεστε στην us version. Πάντως η μπαταρία στην 14s δεν έχει διαφορά και δεν δουλεύει το double tap που δεν με χαλάει γιατί δεν το χρησιμοποιούσα.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Για το CN , περιμένω την επίσημη mm,

Αυτές που κυκλοφορούν είναι από άλλα κινητά που δεν υποστηρίζουν π.χ. το double tap...γιατί έχουν δακτυλικό αποτύπωμα

Το double tap...το χρησιμοποιούν κάποια κινητά για να μην χαλάσει το κουμπί on/off , για το δικό μας δεν αναφέρθηκε ότι είναι προβληματικό το power button

Στο CN τώρα είμαι με official , στο US με του Ιταλού 11s , έκανε καλή δουλειά

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μετά μια σειρά posts από δεκάδες Ευρωπαίους κατόχους του Χ800 US model που ζητούσαν (άλλοι πολύ ευγενικά και άλλοι λιγότερο) το αυτονόητο δηλαδή υποστήριξη, η LeEco απάντησε ότι εργάζεται για να βρεί λύση μέσω update το συντομότερο δυνατό.

 

[ LeEco_Eric, Administrator Jun 21, 2016 at 2:01 PM

 

LeEco hears all of you. We are working hard to provide a resolution. This is a priority for us. We will give you an update as soon as possible.

In the meantime, if you need immediate service for your phone, we strongly recommend contacting the reseller or store you originally purchased the phone from.

(http://forum.le.com/us/index.php?threads/open-support-for-model-letv-le1-x800-pro_us.1614/page-3) ]

 

Οποιος έχει τη διάθεση καλό θα ήταν να συμμετάσχει ευγενικά στο κίνημα διαμαρτυρίας.

 

Έστειλα κι εγώ αίτημα για ανάπτυξη νέας rom και επίσημη υποστήριξη για τα κινητά μας!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

το Χ800 64gb US , στην τιμή που το δίνουν , είναι δωρεάν , αν είχε και υποστήριξη , official rom με αναβαθμίσεις θα ήταν τέλειο ,

το 4g στην Θεσσαλονίκη φυσικά δεν έχει πρόβλημα (αν και δεν υποστηρίζει η Αμερικάνικη έκδοση FDD-LTE Β7 και Β20 )

 

Κάποια sites αντέξουν ότι η Β7 (2600) υποστηρίζεται πάντως. Κάποια άλλα λένε πως όχι. Τι ισχύει μάλλον δε θα μάθουμε ποτέ :lol:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

εχει τύχει σε κανένα σας να κανει εγκατάσταση εφαρμογών απο μονο του ενω εχω ανοιχτό το wi fi και κάνω απλά περιήγηση ???

 

αυτο ξεκινησε απο χθες και ενα δευτερο , ενω τραβαω βιντεο μου το κοβει απο μονο του κοντα στα 20 δεύτερα

Link to comment
Share on other sites

OTA v47 για την 11s του Ιταλού :up::up:

 

έχει ενημέρωση για το τι διορθώνει ή προσθέτει???

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

εχει τύχει σε κανένα σας να κανει εγκατάσταση εφαρμογών απο μονο του ενω εχω ανοιχτό το wi fi και κάνω απλά περιήγηση ???

 

Εγκατάσταση ή ενημέρωση;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

έχει ενημέρωση για το τι διορθώνει ή προσθέτει???

 

Hotfix λέει και το άλλο που παρατήρησα είναι ότι δεν έχει την προειδοποίηση για να ξετικάρουμε το wipe cache όπως είχε στις προηγούμενες ενημερώσεις. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Απλώς το αναφέρω.

 

================================================================

 

Μετά βγάζει κι άλλη μια πάλι v47 και λέει ότι φτιάχνει τα force close του Google notes.

 

================================================================

Φίλε aifospap δεν το έχω ξανακούσει..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

εγκατάσταση κανονικά

 

επίσης δεν έχω πειράξει ρομ οτι εχει έρθει απο tinydeal

 

Υποθηκε ξανα. Ειναι malware. Ή κανεις root κ το σβηνεις ή αλλαζεις ROM. Καλο ειναι να βιαστεις να κανεις κατι απο τα δυο.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Υποθηκε ξανα. Ειναι malware. Ή κανεις root κ το σβηνεις ή αλλαζεις ROM. Καλο ειναι να βιαστεις να κανεις κατι απο τα δυο.

Που είναι βρε παιδιά ο πλήρες οδηγός για να βάλω την 11s του Ιταλού? Από root twpr rom etc γιατί στα ιταλικά που είδα το βίντεο δεν κατάλαβα και πολλά. Πρώτα root μετά twpr μετά εγκατάσταση στην 11s του tinydeal με wind davlik case? Έχουμε κάπου οδηγό βήμα βήμα? Και οι usb drivers είναι ενσωματωμενοι στο μίνι ADB? Ευχαριστώ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σελ 223 ο οδηγός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα την 11s του cuoco. Το true phone δεν κρατάει τις επαφές local μετά από reboot.. Δλδ σώνει και καλά με την παλιοστόκ πρέπει να μείνουμε, ή έχει κάποιο κόλπο?

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Στην σελιδα 223 εχει τον οδηγο. Αν εχεις θεμα με τους driver λενε οτι οι minimal adb κανου δουλεια. Εμενα το διαβασε κατευθειαν ειμουνα τυχερος σαυτο

 

Σελ 223 ο οδηγός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα την 11s του cuoco. Το true phone δεν κρατάει τις επαφές local μετά από reboot.. Δλδ σώνει και καλά με την παλιοστόκ πρέπει να μείνουμε, ή έχει κάποιο κόλπο?

 

Δοκιμασε ενα factory restore και εμενα εκανε κατι τρελα η καμερα

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Σελ 223 ο οδηγός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα την 11s του cuoco. Το true phone δεν κρατάει τις επαφές local μετά από reboot.. Δλδ σώνει και καλά με την παλιοστόκ πρέπει να μείνουμε, ή έχει κάποιο κόλπο?

Κι εγώ ψάχνω γιατί στην official του tinydeal έχει 3 adaware και σταματάνε οι εφαρμογές! Θα δοκιμάσω αύριο την 11s v41 και ο Θεός βοηθός! Θα την βλέπει cn μετά είδα?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα κι εγώ αίτημα για ανάπτυξη νέας rom και επίσημη υποστήριξη για τα κινητά μας!

 

Ωραία. Οσο περισσότεροι δυσαρεστημένοι πελάτες ζητούν υποστήριξη, τόσο πιο κοντά έρχεται το update.:up:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα δοκιμάσω αύριο την 11s v41 και ο Θεός βοηθός! Θα την βλέπει cn μετά είδα?

 

ΟΧΙ και αν επιχειρήσεις μετά να του περάσεις CN ROM το τηλέφωνο θα γίνει bricked και θα μπλέξεις.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...