Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H 12s κομπλέ φαίνεται αλλά δεν κερδίζεις στην ουσία τίποτα, δεν καταλαβαίνω το λόγο ανάπτυξης της από τον cuoco. Ίσως απλά διορθόνονται κάποια bus από το λειτουργικό της Letv.

 

Η 12s εχει bug στην καμερα,βγαζει συνεχεια μηνυμα υπερθερμανσης απο τα πρωτα δευτερολεπτα.

Σε ολα τα αλλα καλα.Στο θεμα μπαταριας την βρηκα στα ιδια επιπεδα καταναλωσης με την 11s.

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δωσε μου 1-2 μερες να πειραματιστω να την δοκιμασω παντου κ να παιξω με τις εφαρμογες συστηματος σε περιπτωση που τα προβληματα αυτα που ανεφερες ειναι επιφανειακα κ επιλυσιμα.

 

Απλα σκεψου οτι ειναι μια ROM ουτε 400Mb οποτε προφανως θελει αρκετο ψαξιμο κ στησιμο για να βρεθει η χρυση τομη παντου ;)

 

αν θες βοήθεια μου λες

 

Η 12s εχει bug στην καμερα,βγαζει συνεχεια μηνυμα υπερθερμανσης απο τα πρωτα δευτερολεπτα.

Σε ολα τα αλλα καλα.Στο θεμα μπαταριας την βρηκα στα ιδια επιπεδα καταναλωσης με την 11s.

 

κάμερα δεν είδα αλλά στο βίντεο μερικές φορές σκάει η εφαρμογή λόγω μεγάλου temp

 

το touch σου φαίνεται λιγότερο αποκρίσιμο;;;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

αν θες βοήθεια μου λες

 

 

 

κάμερα δεν είδα αλλά στο βίντεο μερικές φορές σκάει η εφαρμογή λόγω μεγάλου temp

 

το touch σου φαίνεται λιγότερο αποκρίσιμο;;;

 

Οχι ειναι το ιδιο.

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι το ιδιο.

 

ευχαριστώ

 

περνάω flyme και βλέπουμε

 

update: πολύ πολύ κινεζιά. η ρομ έχει πολύ πράγμα μέσα. ψάχνω να βρω πως θα βάλω gapps τώρα...

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε θήκη σε 10-11 μέρες !!! αλλά το κινητό δεν έπιασε Ελλάδα, τουλάχιστον έχει 6 μέρες που έφυγε από Ολλανδία. Στο χ500 η beta marshmallow είναι πολλή καλύτερη στην μπαταρία από τις lollipop πιστεύω ότι και στο χ800_us (αν την πάρει ποτέ) κάτι θα βελτιώνει.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα ενώ έχω την 14s του couco μια εβδομάδα έχω πρόβλημα με τον dialer μου βγάζει το μήνυμα οτι έχει πρόβλημα και σταματάει!

Έχει παρατηρήσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε στο πρώτο post... ;)

 

Επειδή έχω την επίβλεψη σχεδόν ολόκληρου του forum μπορεί να μου ξεφύγει κάποιο αίτημα σας αν το ζητήσετε μόνο εδώ, γιαυτό να με ενημερώνετε και με pm.

γιαννη αυτο ειναι το μονιμο και μεγαλο προβλημα του forum ....αμεσα και χωρις καποιος να σας πει πρεπει ολοι οι οδηγοι να μπαινουν 1ο ποστ...

αφου τα Post τα ελεγχετε ολα...

δεν εχουν ολοι το χρονο και την υπομονη να ψαχνουν μεσα σε ολο το thread να βρουν κατι..και απο την αλλη δεν φταινε και τα υπολοιπα παιδια που δεχονται συνεχεια

ερωτησεις για πραγματα που 99% εχουν απαντηθει...

το εχω κανει και παραπονο 2 φορες αλλα στου κουφου την πορτα...αυτα φιλικα και τελος το off topi αλλα πολυ ...In στο προβλημα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έβαλα την flyme στο us -> ελαφριά, δεν ζεστάθηκε καθόλου το κινητό, δεν διαπίστωσα θέμα με την μπαταρία, το σήμα ή τίποτα άλλο.

Δυστυχώς έχει πρόβλημα το google play, με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνω εγκατάσταση χεράτα σε ότι ήθελα. αυτό φυσικά δεν είναι εφικτό για 100+ εφαρμογές...

κινεζιές έχει πάααααρααααα πολλές και θέλει λίγο εξοικίωση να βγάλει κάποιος άκρη. χωρίς gapps πάντως δεν είναι για ευρώπη η ρομ. δεν έλεγξα αν παίζουν τα πάντα όλα αλλά πχ mute button / double tap δεν είχε

 

θα περάσω ξανά την 12s για την καθημερινότητα και με την πρώτη ευκαιρία ξαναδοκιμάζω.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα ενώ έχω την 14s του couco μια εβδομάδα έχω πρόβλημα με τον dialer μου βγάζει το μήνυμα οτι έχει πρόβλημα και σταματάει!

Έχει παρατηρήσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

Εγώ το έχω από την αρχή. Αλλά δεν επηρεάζει την λειτουργία. Σε μένα το βγάζει μετά την ολοκλήρωση της κλήσης

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω από την αρχή. Αλλά δεν επηρεάζει την λειτουργία. Σε μένα το βγάζει μετά την ολοκλήρωση της κλήσης

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

 

Σε εμένα το βγάζει πριν δείξει την κλήση και δεν ξέρω ποιος με παίρνει...

Είναι πολύ κουραστικό..

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα ενώ έχω την 14s του couco μια εβδομάδα έχω πρόβλημα με τον dialer μου βγάζει το μήνυμα οτι έχει πρόβλημα και σταματάει!

Έχει παρατηρήσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

 

Και εγώ το ανακάλυψα σήμερα. Τι κάνουμε με αυτό;

 

Edit: για την ώρα δοκιμασα κατάργηση των ενημερώσεων των υπηρεσιών Google και φάνηκε να έστρωσε.

Edited by evans86
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ανακάλυψα σήμερα. Τι κάνουμε με αυτό;

 

Edit: για την ώρα δοκιμασα κατάργηση των ενημερώσεων των υπηρεσιών Google και φάνηκε να έστρωσε.

Και πως το κάνουμε αυτό?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- εφαρμογές - υπηρεσίες Google - αναγκαστική διακοπή και από πάνω δεξιά που έχει τις 3 τελείες που ανοίγουν ένα μικρό μενού κατάργηση ενημερώσεων.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- εφαρμογές - υπηρεσίες Google - αναγκαστική διακοπή και από πάνω δεξιά που έχει τις 3 τελείες που ανοίγουν ένα μικρό μενού κατάργηση ενημερώσεων.

Συγγνώμη αλλά δεν βρίσκω τις τρεις τέλειες?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω από την αρχή. Αλλά δεν επηρεάζει την λειτουργία. Σε μένα το βγάζει μετά την ολοκλήρωση της κλήσης

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

 

Εγώ την έχω την 14S περίπου 6 με 7 ημέρες και δεν έχω παρατηρήσει τίποτα, νομίζω πως έχω αλλάξει το πρόγραμμα για Dialer και Επαφές, δεν είναι το δικό του.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

 

Εγώ άλλαξα dialer/contacts/sms apps σε σχέση με τα stock. Τα μεν contacts δεν είχε επιλογή για το πως θα σορτάρονται/εμφανίζονται, ενώ στα sms για κάποιο λόγο δε γινόταν update o counter στο εικονίδιο και μου έδειχνε μόνιμα ότι υπάρχει κάποιο χωρίς να υπάρχει όμως.

Είναι ασφαλές να απεγκαταστήσω τα stock ή χρησιμοποιούνται και κάπου αλλού και θα έχω καμμια περίεργη παρενέργεια;

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω την cuoco 14s μια βδομαδα πανω,κανενα προβλημα ποτε με τον dialer..μπορειτε να βαλετε την εφαργομη true phone,δουλευει μια χαρα.αλλα στα μυνηματα προσεξτε,τριτες εφαρμογες μερικες φορες δεν παιρνουν καποια μυνηματα οπως ειδοποιησεις π.χ απο τραπεζες,καποιους κωδικους απο υπηρεσιες.επειδη χρειαομαι 160 χαραχτηρες ,εχω τριτη εφαρμογη αλλα μονο για αποστολη σμς.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα!γνωριζετε αν εχει βρεθει λυση για λειτουργια των υπερυθρων σε apps απο playstore?ειμαι στην official rom και οι υπερυθρες λειτουργουν μονο με την εφαρμογη remote control της letv
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την παρέα του φόρουμ για letv le1 pro x800. Κάτοχος μια βδομάδα τώρα θα μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου. Πολύ καλό τηλέφωνο για τα 164,75 €που το πήρα από tinydeal με κουπόνι 5€ που είχα. Φυσικά US μοντέλο με stock 11s. Πρώην κάτοχος του Elephone p6000 και δοκιμάζοντας όλες τις rom που βγήκαν καταληγοντας πάντα στη kk P6000 02. Λοιπόν.. Δεν ξετρελάθηκα σε σχέση με το P6000 απόκριση εφαρμογών σχεδόν ίδια. Λέω να μην το "πειράξω" ακόμα και αφού διάβασα τις 247 σελίδες του θέματος έχω να ρωτήσω κάτι και όποιος θέλει ας απαντήσει. Αν βάλω την 11s του Quooco θα είναι root? Γιατί δε θα μου παίζει το οτε tv. Επίσης επειδή δεν κατάλαβα θέλει custom twr για να μπει? Θα έχω μεγάλες διαφορές με την στοκ? Αυτά προς το παρόν να μην σας κουραζω. Ευχαριστώ προκαταβολικά. Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το Ir δουλεύει μόνο με την εφαρμογή της μαμάς.

Με τη rom του cuoco θα έχεις root. Μπορείς βέβαια να κάνεις unroot ή να βάλεις xposed και rootcloak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...