Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To cn/us δεν είναι θέμα επιλογής/πρότασης... Εξαρτάται ποια version του κινητού έχεις... Λογικά αφού το έχεις από παλιά είναι σχεδόν σίγουρο ότι έχεις CN.
Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To cn/us δεν είναι θέμα επιλογής/πρότασης... Εξαρτάται ποια version του κινητού έχεις... Λογικά αφού το έχεις από παλιά είναι σχεδόν σίγουρο ότι έχεις CN.

 

CN εχω ναι, αλλα δε μπορω να βαλω us αν θελω?

Link to comment
Share on other sites

CN εχω ναι, αλλα δε μπορω να βαλω us αν θελω?

 

το cn είναι καλύτερο γιατί έχει περισσότερες επιλογές τόσο για eui rom όσο και για miui, flyme κτλ

 

ήδη έχει βγει mm.

 

εμείς με το us αναβαθμιζόμαστε αφού βγάλει ο ιταλός για το cn πρώτα και το δοκιμάσει...

 

κρίμα γιατί ήθελα να δοκιμάσω flyme/miui στις τελευταίες εκδόσεις τους

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

το cn είναι καλύτερο γιατί έχει περισσότερες επιλογές τόσο για eui rom όσο και για miui, flyme κτλ

 

ήδη έχει βγει mm.

 

εμείς με το us αναβαθμιζόμαστε αφού βγάλει ο ιταλός για το cn πρώτα και το δοκιμάσει...

 

κρίμα γιατί ήθελα να δοκιμάσω flyme/miui στις τελευταίες εκδόσεις τους

 

 

Φίλε μου, επειδή το έχω χάσει λίγο, μπορείς να μου διευκρινίσεις το παρακάτω :

 

-Είχα καταλάβει ότι αν μπούμε στην διαδικασία να περάσουμε τα εργαλεία του Cuocu και πχ. την δική του 11 ή την 13 s, τότε το τηλέφωνο πλέον φαίνεται στο υπολογιστή ως CN και μπορούμε εφεξής να βάζουμε οτιδήποτε μανιπιουλαρισμένη κινέζικη ρομ βγαίνει (πχ. είδα χθες για 15 s που πλέον βασίζεται στο android 6.0) .

 

-Δεν είναι έτσι τα πράγματα ; Ο cuocu δηλαδή απλώς διορθώνει /αναβαθμίζει την us έκδοση της ρομ και θα πρέπει κανείς να περιμένει την αντίστοιχη κάθε φορά αμερικάνα ;;;;

 

Ευχαριστώ για τον κόπο και την προσοχή !

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, επειδή το έχω χάσει λίγο, μπορείς να μου διευκρινίσεις το παρακάτω :

-Είχα καταλάβει ότι αν μπούμε στην διαδικασία να περάσουμε τα εργαλεία του Cuocu και πχ. την δική του 11 ή την 13 s, τότε το τηλέφωνο πλέον φαίνεται στο υπολογιστή ως CN και μπορούμε εφεξής να βάζουμε οτιδήποτε μανιπιουλαρισμένη κινέζικη ρομ βγαίνει (πχ. είδα χθες για 15 s που πλέον βασίζεται στο android 6.0) .

-Δεν είναι έτσι τα πράγματα ; Ο cuocu δηλαδή απλώς διορθώνει /αναβαθμίζει την us έκδοση της ρομ και θα πρέπει κανείς να περιμένει την αντίστοιχη κάθε φορά αμερικάνα ;;;;

 

Ευχαριστώ για τον κόπο και την προσοχή !

 

όπως τα λες είναι. αν και βάζεις "cn" παραμένει us το κινητό - δεν έχω δοκιμάσει ούτε έχω διαβάσει το αντίθετο. αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο ας μας ενημερώσει

 

για την ώρα αναβαθμίζει ο ιταλός και περνάμε με οτα ή φλασάρισμα

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

όπως τα λες είναι. αν και βάζεις "cn" παραμένει us το κινητό - δεν έχω δοκιμάσει ούτε έχω διαβάσει το αντίθετο. αν κάποιος ξέρει κάτι άλλο ας μας ενημερώσει

 

για την ώρα αναβαθμίζει ο ιταλός και περνάμε με οτα ή φλασάρισμα

 

 

ευχαριστώ ! να είσαι καλά !

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν πάντως είναι έτσι τα πράγματα, ίσως είναι βολικότερο να χρησιμοποιήσει κανείς την μέθοδο του s7yler με τα updates του eFOX, καθώς αυτό τις recovery που θέλει 2 και 3 φορές μέχρι να περάσουν πολύ με εκνευρίζει ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

αν πάντως είναι έτσι τα πράγματα, ίσως είναι βολικότερο να χρησιμοποιήσει κανείς την μέθοδο του s7yler με τα updates του eFOX, καθώς αυτό τις recovery που θέλει 2 και 3 φορές μέχρι να περάσουν πολύ με εκνευρίζει ...

 

οι βελτιώσεις σε 2 εφαρμογές δεν συγκρίνονται με την γενική βελτίωση της ιταλικής. μεγάλη διαφορά στην ποιότητα η ιταλική

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος ξερει..εβαλα την 6,0,1 του cuocco..μου εβγαλε ota update.v51..αυτη που φοραω ειναι v50,,einai tou cuocco?η ειναι update μαμισιο??
Link to comment
Share on other sites

οι βελτιώσεις σε 2 εφαρμογές δεν συγκρίνονται με την γενική βελτίωση της ιταλικής. μεγάλη διαφορά στην ποιότητα η ιταλική

 

Για να είμαστε σίγουροι πρέπει κάποιος να το τολμήσει ... οι δύο updates του eFox είναι συνολικά 3,5 γκίγκα ... δεν μπορεί να είναι μόνον για να βελτιώσει 2 εφαρμογές .... από την άλλη, έχεις δίκαιο, καλύτερα λίγη φασαρία παραπάνω και να μπει η ιταλική, όπου υπάρχει και υποστήριξη από την αντίστοιχη κοινότητα ....

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος ξερει..εβαλα την 6,0,1 του cuocco..μου εβγαλε ota update.v51..αυτη που φοραω ειναι v50,,einai tou cuocco?η ειναι update μαμισιο??

 

αφού έβαλες νέα ρομ, το ότα είναι της νέας ρομ. ξέχνα ότι παλαιότερο είχε το κινητό πάνω.

 

Για να είμαστε σίγουροι πρέπει κάποιος να το τολμήσει ... οι δύο updates του eFox είναι συνολικά 3,5 γκίγκα ... δεν μπορεί να είναι μόνον για να βελτιώσει 2 εφαρμογές .... από την άλλη, έχεις δίκαιο, καλύτερα λίγη φασαρία παραπάνω και να μπει η ιταλική, όπου υπάρχει και υποστήριξη από την αντίστοιχη κοινότητα ....

 

είναι update με firmware της ινδικής έκδοσης που πέρασαν όλοι στα us. ο ίδιος στο βίντεο δεν λέει για τίποτε άλλο εκτός οτι μίκρυναν οι εικόνες.

ίσως και να βελτιώνει τα πράγματα αλλά γιατί να μην περάσεις twrp και να κάνεις ότι θες απο εκεί και πέρα;;;

 

και δεν νομίζω, αφού δεν υπάρχει δυνατότητα ασύρματης αναβάθμισης στο US μοντέλο, να δώσουν ποτέ οι resellers update. η leeco (US) δεν αναγνωρίζει καν το μοντέλο. ήταν πώληση και πατέντα των eshop το κινητό.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος ξερει..εβαλα την 6,0,1 του cuocco..μου εβγαλε ota update.v51..αυτη που φοραω ειναι v50,,einai tou cuocco?η ειναι update μαμισιο??

 

cucco. Εχει δικο του updater. Κανε το εγω το εκανα κανονικα

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

cucco. Εχει δικο του updater. Κανε το εγω το εκανα κανονικα

 

ευχαριστω παιδια για την ενημερωση..το κανω τωρα...εσυ ειδεσ καμια διαφορα, οχι σε μπαταρια και τα λοιπα,σε εικονιδια και ετσι..εγω ειδα μονο εξτρα εφαρμογες χωρις να σβηστουν οι δικες μ και ας εκανα ολα τα wipe.και εξτρα στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 ημέρες χρήσης και αφού πέρασα πρώτα τα update του efox και κατόπιν του Cuoco (11s), η εντύπωση μου είναι ότι ο Cuoco είναι η καλύτερη επιλογή.

Για όσους ενδιαφέρονονται για το σήμα, με cosmote, Αθήνα, έχω καλύτερο σήμα από το Galaxy s4.

Το GPS από cold start έκανε λιγότερο από λεπτό (με agps και σωστό gps. Conf).

Το WiFi στα ίδια επίπεδα με το s4.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν η 11s cuoco είναι η βέλτιστη επιλογή για us model?

 

Υπάρχει και 13s - οι ιταλοί λένε οτι η 11 είναι καλύτερη. δεν την έχω δοκιμάσει να σου πω

 

Το GPS από cold start έκανε λιγότερο από λεπτό (με agps και σωστό gps. Conf). Το WiFi στα ίδια επίπεδα με το s4.

 

Πού πείραξες το gps. Conf φίλε; υπάρχει οδηγός;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Δυστυχώς μου ήρθε μήνυμα από το GEABEST και μου γράφουν τα εξής:

 

Dear customer,

Thank you very much for your order at Gearbest.com.

 

This was for the item: LETV LeEco LE1 PRO X800 64GB ROM Android 5.0 5.5 inch 4G Phablet.

We are sorry to keep you waiting so long for your order.

We are regretful to inform you that LETV LeEco LE1 PRO X800 64GB ROM Android 5.0 5.5 inch 4G Phablet cannot be sold anymore on our website due to supplier's issues.

 

In this situation, we have 2 options to offer:

 

Option 1 Choose other replacement

 

If there is any price difference, we will either refund it to you on your wallet or ask you to cover it (if you choose an item more expensive).

 

Option 2 Cancel and refund your GB wallet.

 

Cancel this item and refund it on your wallet (store credit) for more discount.

 

We will refund in full and exceptionally reward you with extra points (e.g. If your item is 1usd = 5 points , 3usd=3*5 points => get 15 points etc).

 

You can use both your wallet and points to purchase your future products.

 

For more information about your wallet click here : http://www.gearbest.com/m-article.htm?id=111

 

For more information about points click here: http://www.gearbest.com/about/about-points.html

 

Option 3 Cancel this item and refund it on your payment account.

 

We hope you can make this decision as soon as possible.

 

If you do not reply us in 3 working days, we will delete this item from your order and refund to your GB wallet to avoid further delay.

 

If you wish to withdraw money from GB wallet, please contact our customer service.

 

 

Best regards

 

Gearbest Customer Service

 

http://www.gearbest.com/

 

 

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση? Εγώ θέλω τα χρήματα πίσω στον λογαριαμό μου στο paypal για να το πάρω από αλλού.

 

Επίσης για το Doogee X5 pro που το παράγγειλα από την ευρωπαϊκή τους αποθήκη μου ζητάνε χαρτιά ταυτοποίσησης......

 

Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.

 

Παρακαλώ όποιος μπορεί να με κατατοπίσει.....

 

Ευχαριστώ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Δυστυχώς μου ήρθε μήνυμα από το GEABEST και μου γράφουν τα εξής:

 

Dear customer,

Thank you very much for your order at Gearbest.com.

 

This was for the item: LETV LeEco LE1 PRO X800 64GB ROM Android 5.0 5.5 inch 4G Phablet.

We are sorry to keep you waiting so long for your order.

We are regretful to inform you that LETV LeEco LE1 PRO X800 64GB ROM Android 5.0 5.5 inch 4G Phablet cannot be sold anymore on our website due to supplier's issues.

 

In this situation, we have 2 options to offer:

 

Option 1 Choose other replacement

 

If there is any price difference, we will either refund it to you on your wallet or ask you to cover it (if you choose an item more expensive).

 

Option 2 Cancel and refund your GB wallet.

 

Cancel this item and refund it on your wallet (store credit) for more discount.

 

We will refund in full and exceptionally reward you with extra points (e.g. If your item is 1usd = 5 points , 3usd=3*5 points => get 15 points etc).

 

You can use both your wallet and points to purchase your future products.

 

For more information about your wallet click here : http://www.gearbest.com/m-article.htm?id=111

 

For more information about points click here: http://www.gearbest.com/about/about-points.html

 

Option 3 Cancel this item and refund it on your payment account.

 

We hope you can make this decision as soon as possible.

 

If you do not reply us in 3 working days, we will delete this item from your order and refund to your GB wallet to avoid further delay.

 

If you wish to withdraw money from GB wallet, please contact our customer service.

 

 

Best regards

 

Gearbest Customer Service

 

http://www.gearbest.com/

 

 

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση? Εγώ θέλω τα χρήματα πίσω στον λογαριαμό μου στο paypal για να το πάρω από αλλού.

 

Επίσης για το Doogee X5 pro που το παράγγειλα από την ευρωπαϊκή τους αποθήκη μου ζητάνε χαρτιά ταυτοποίσησης......

 

Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.

 

Παρακαλώ όποιος μπορεί να με κατατοπίσει.....

 

Ευχαριστώ

 

Option 3 φαίνεται ότι θες.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για το Doogee X5 pro που το παράγγειλα από την ευρωπαϊκή τους αποθήκη μου ζητάνε χαρτιά ταυτοποίσησης......

 

Φοβάμαι να δώσω ταυτότητα και λοιπά στοιχεία έτσι στον αέρα. Εσείς έχετε δώσει κάτι αντίστοιχο?

 

Μπορώ να ακυρώσω την παραγγελία και να επιστραφούν τα λεφτά στο paypal?

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

...

In this situation, we have 2 options to offer:

Option 1 Choose other replacement

Option 2 Cancel and refund your GB wallet.

Option 3 Cancel this item and refund it on your payment account.

 

Ωραίοι οι Κινέζοι... :lol:

Προφανώς το 3 θες για να το πάρεις από αλλού, απλά δε ξέρω πόσο θα κάνουν να φανούν εκεί τα χρήματα...

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια 6/6 απο tinydeal αποστολη 8/6 με swiss post ,απο τοτε μου βγαζει συνεχεια αυτο Date Time Event Processed by Notes

Fri 10.06.2016 17:40 Mailed Asendia Hong Kong

Fri 10.06.2016 17:40 Arrival at Swiss border point Asendia Hong Kong

Fri 10.06.2016 17:40 The consignment has left the Swiss border point Asendia Hong Kong

Our delivery partners in the destination country have unfortunately not provided us with any consignment incidents. The lack of this information does not affect actual delivery. Πρεπει να αρχισω να ανησυχω??

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και 13s - οι ιταλοί λένε οτι η 11 είναι καλύτερη. δεν την έχω δοκιμάσει να σου πω

 

 

 

Πού πείραξες το gps. Conf φίλε; υπάρχει οδηγός;

 

Κατέβασε το Faster GPS από το play store και θα επιλέξεις Ευρώπη, Ελλάδα και Dn AGPS.

Link to comment
Share on other sites

Απολογισμός των 2 ωρών που ασχολήθηκα για να σετάρω το κινητό. Ένα θα πω, δηλώνω ερωτευμένος! Ποιότητα κατασκευής, οθόνη, ήχος κλήσης και ηχείου, κάμερα σε χαμηλό φωτισμό με άφησαν ικανοποιημένο. Δεν ασχολήθηκα καθόλου με τις stock εφαρμογές, έβαλα κατευθείαν true phone dialer για τις κλήσεις, textra για τα sms, messenger, viber, shazam πέρασα με καλώδια τη μουσική και τις φωτογραφίες μου. Τα πάντα απροβλημάτιστα. Μόνο θετικά για αρχή. Α, και οι διαστάσεις του κινητού για 5,5άρι πλησιάζουν αυτές των 5ιντσων :)
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια 6/6 απο tinydeal αποστολη 8/6 με swiss post ,απο τοτε μου βγαζει συνεχεια αυτο Date Time Event Processed by Notes

Fri 10.06.2016 17:40 Mailed Asendia Hong Kong

Fri 10.06.2016 17:40 Arrival at Swiss border point Asendia Hong Kong

Fri 10.06.2016 17:40 The consignment has left the Swiss border point Asendia Hong Kong

Our delivery partners in the destination country have unfortunately not provided us with any consignment incidents. The lack of this information does not affect actual delivery. Πρεπει να αρχισω να ανησυχω??

 

Εδώ είσαι εκτός θέματος. Υπάρχει οδηγός για παραγγελίες σε ξεχωριστό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το κινητο και γραφει CE απο πισω οποτε φανταζομαι οτι ειναι το US version. προσπαθησα να βρω τις οδηγιες που ειχε ποσταρει ενας user πιο πριν αλλα δεν μπορω να μπω σε fastboot mode (βλεπω τον πιγκουινο αλλα δεν μενει το κινητο εκει)

 

η internal version του κινητου ειναι

eui version 5.5.011s

 

μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το κινητο και γραφει CE απο πισω οποτε φανταζομαι οτι ειναι το US version. προσπαθησα να βρω τις οδηγιες που ειχε ποσταρει ενας user πιο πριν αλλα δεν μπορω να μπω σε fastboot mode (βλεπω τον πιγκουινο αλλα δεν μενει το κινητο εκει)

 

η internal version του κινητου ειναι

eui version 5.5.011s

 

μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Thanks

 

 

καταφερα και εβαλα αυτη

 

Le1PRO_US_X800-ROW-v41-CUOCO92-5.5.011S.zip

 

https://www.androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=24580943222145278&mid=82&download_id=2pfp3e9hsshla2n3avejcp7e40&tid=1466068945&hc=df2f6aa798f07f136295e0218b96593ec5f1dd21a819d6a6a587ccca7e201edf

 

αλλα τωρα μου δειχνει v42 update OTA.

 

ερωτηση

πως καταλαβαινω οτι ειναι rooted το συγκεκριμενο κινητο?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...