Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες μιας και το topic του gearbest διαγραφηκε (?) ας μου πει κάποιος.

Παρήγγειλα το x800 1 ιουνίου (ας ειναι καλα τα παιδια με τους εκπτωτικους κωδικους και το givingassistant, μου βγηκε 154 ευρω ο τηλεφωνο) και μου εστειλαν 6 Ιουνιου μηνυμα οτι έγινε shipped. Το θέμα είναι οτι το tracking δείχνει ακομη status preadvised. Εστειλα ενα μεηλ πηρα αυτοματοποιημενη απαντηση. Να αρχίσω να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

... θέμα είναι οτι το tracking δείχνει ακομη status preadvised. Εστειλα ενα μεηλ πηρα αυτοματοποιημενη απαντηση. Να αρχίσω να ανησυχώ;

 

 

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα :) είναι φυσιολογικό, κρατάει μέχρι κ 10 μέρες αυτή η κατάσταση...

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πως να κάνουμε να δουλέψει ο stock browser

 

1) Μπαίνουμε στις λεπτομέρειες της εφαρμογής καθαρίζουμε τα δεδομένα όλα

2) Κάνουμε restart το κινητό

3) Ανοίγουμε το playstore και κάνουμε ενημέρωση της εφαρμογής

 

Πλέον λειτουργεί :)

Ok δεν κερδίζουμε στην ουσία τίποτα, αλλά αν μπει καταλάθος κάποιος στην εφαρμογή είναι πολύ εκνευριστικό το Lag που προκαλεί και είναι κρίμα με τέτοια συσκευή.

 

επιβεβαιώνω το εκανα και εγω και δουλεύει κανονικα λιγο πιο αργος μου φαινεται από τον chrome αλλα σημασια εχει ότι λειτουργει! παρελαβα και εγω την παρασκευη από coolcool σε silver rom 11s είναι πολύ πιο ομορφο από κοντα παρα στις φωτο όλα του είναι σουπερ! οθονη τρομερη ηχος πολύ καλος ποιοτητα κλησεων αριστη! και η αφη είναι σουπερ!! wifi είναι λιγο πιο αδυναμο από το thl w100s που ειχα αλλα όχι και τοσο χαλια όπως ειχε το INEW V3 θα το χαρακτηριζα μετριο

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα :) είναι φυσιολογικό, κρατάει μέχρι κ 10 μέρες αυτή η κατάσταση...

 

Σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο..ποιες θήκες χρησιμοποιειτε και προτείνετε; :)

 

Εγω στην αρχη χρησιμοποιουσα ενα σκληρο πλαστικο που ειχε η συσκευασια αλλα εσπασε επειδη ηταν πολυ στενο και επισης δεν προστατευε καθόλου με αποτελεσμα να σπασει η οθονη μια φορα που επεσε.

 

Μετα παρήγγειλα αυτό και μου ήρθε αυτό

 

Τώρα θα παραγγείλω αυτά: 1 2 3 κι ο θεος βοηθος..

Edited by Quakers
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ με data δεδομένα και εχω 1 giga θελει καμια ρύθμιση ??

 

Εγώ απλά έβαλα την κάρτα χωρίς να κάνω τίποτα. Cosmote έχω

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχεις Q ; Στο x500 για να έχω Internet έπρεπε να επιτρεψω την περιαγωγή (data roaming) και να αλλάξω το apn ( στο ρυθμίσεις dualsim και μετά πας apn μενού,) κάνοντας edit, σε myq και μετά save. Edited by kyrliot
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχεις Q ; Στο x500 για να έχω Internet έπρεπε να επιτρεψω την περιαγωγή (data roaming) και να αλλάξω το apn ( στο ρυθμίσεις dualsim και μετά πας apn μενού,) κάνοντας edit, σε myq και μετά save.

 

Νάι Q έχω θα το δω ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο..ποιες θήκες χρησιμοποιειτε και προτείνετε; :)

 

Εγω στην αρχη χρησιμοποιουσα ενα σκληρο πλαστικο που ειχε η συσκευασια αλλα εσπασε επειδη ηταν πολυ στενο και επισης δεν προστατευε καθόλου με αποτελεσμα να σπασει η οθονη μια φορα που επεσε.

 

Μετα παρήγγειλα αυτό και μου ήρθε αυτό

 

Τώρα θα παραγγείλω αυτά: 1 2 3 κι ο θεος βοηθος..

 

Την μαμίσια έχω τώρα - δεν είναι για πολλά πολλά.

 

Πω ρε φίλε τι σου ήρθε! και χάλια χρώμα και κλείνει το φλας.

 

παράγγειλα την "δερμάτινη" του 1 απο ebay όμως και είμαι στην αναμονή.

 

======================================================================

 

 

διάβασα μια 40ρια σελίδες χτες περί ρομ. δεν προτείνω την ιταλική ρομ εκτός και αν είναι κάποιος θαρραλέος. αναμένω για επίσημη ρομ ή android 6 απο τον ιταλό.

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νεος κατοχος του X800 ηθελα να επιβεβαιωσω την διαδικασια twrp και περασμα της 11s US απο Cuoco92. Λειτουργουν αψογα ολα (wi fi, gps, data) το μονο που μπορει να χρειαστεί ειναι να κανετε την διαδικασια για το twrp 2με 3 φορες για να την παρει(εμενα πετυχε με την τριτη)
Link to comment
Share on other sites

Στην 13s του cuoco επιασα 90000 score στο Antutu. Το μεγαλυτερο απο καθε αλλη ρομ ως τωρα. Γενικα ειναι η καλυτερη σε ολους τους τομεις. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νεος κατοχος του X800 ηθελα να επιβεβαιωσω την διαδικασια twrp και περασμα της 11s US απο Cuoco92. Λειτουργουν αψογα ολα (wi fi, gps, data) το μονο που μπορει να χρειαστεί ειναι να κανετε την διαδικασια για το twrp 2με 3 φορες για να την παρει(εμενα πετυχε με την τριτη)

 

Καλησπέρα..και εγώ το παρηγγειλα ..μπορείς να κανεις εναν οδηγό για την us έκδοση έστω να παραθέσεις ενα link που να έχει οδηγίες για αρχαριους? Αν επιτρέπεται απο που το αγοραστές και σε ποσο καιρό ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νεος κατοχος του X800 ηθελα να επιβεβαιωσω την διαδικασια twrp και περασμα της 11s US απο Cuoco92. Λειτουργουν αψογα ολα (wi fi, gps, data) το μονο που μπορει να χρειαστεί ειναι να κανετε την διαδικασια για το twrp 2με 3 φορες για να την παρει(εμενα πετυχε με την τριτη)

 

να τος ο θαρραλέος!

 

έχεις 4g και στις δύο sim; οι ιταλοί έχουν θέμα - και αρκετοί έχουν μπρικάρει.

ποια η διαφορά με αυτή που έχουμε; έχει option για ota;

wifi σήμα;;;; καλό;;;;

 

ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην 13s του cuoco επιασα 90000 score στο Antutu. Το μεγαλυτερο απο καθε αλλη ρομ ως τωρα. Γενικα ειναι η καλυτερη σε ολους τους τομεις. :)

 

τι μοντέλο έχεις φίλε; cn ή us;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

To cn μοντελο

 

ευχαριστώ φίλε

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ οι Κινεζοι εχουν φτασει στην 15s :lol:

http://bbs.ydss.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=642374&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D3262

Link to comment
Share on other sites

http://www.movilesdualsim.com/tema/instalacion-rom-cuoco92-para-letv-x800-us.142784/

Απλός οδηγός.... στα ισπανικά :p

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

να τος ο θαρραλέος!

έχεις 4g και στις δύο sim; οι ιταλοί έχουν θέμα - και αρκετοί έχουν μπρικάρει.

ποια η διαφορά με αυτή που έχουμε; έχει option για ota;

wifi σήμα;;;; καλό;;;;

 

Να προσθέσω και κάτι σημαντικό: το τηλ έγινε cn τώρα;;;; δοκίμασες να αναβαθμίσεις με 13s cnq

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Ψάχνομαι για το letv καθώς στα χαρακτηριστικα αυτά και στην μειωμένη τιμή δεν βλέπω να έχει ανταγωνιστή. Μια ερώτηση. Σκέφτομαι να το πάρω από Gb . Δεν έχει ελληνικό ομως μενου. Με τα μηνύματα και τις επαφές τις γίνεται? Επίσης επειδή υπάρχουν κάποια προγράμματα που κάνουν μετάφραση πχ morelocal το έχει δοκιμάσει κάποιος?
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Ψάχνομαι για το letv καθώς στα χαρακτηριστικα αυτά και στην μειωμένη τιμή δεν βλέπω να έχει ανταγωνιστή. Μια ερώτηση. Σκέφτομαι να το πάρω από Gb . Δεν έχει ελληνικό ομως μενου. Με τα μηνύματα και τις επαφές τις γίνεται? Επίσης επειδή υπάρχουν κάποια προγράμματα που κάνουν μετάφραση πχ morelocal το έχει δοκιμάσει κάποιος?

 

Σε μηνύματα κι επαφές δεν υπάρχει πρόβλημα, κατεβάζεις το swift keyboard και τα ελληνικά ανάμεσα στις γλώσσες που επιλέγεις....όσες γλώσσες θέλεις έχεις! Η μη ύπαρξη ελληνικών ανάμεσα στις γλώσσες της συσκευής αφορά το menu και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

για το us

 

Video Timestamps / Index

(On a PC you can click on the times below to jump to that part)

0:01 Introduction

1:00 Unboxing

2:46 Design

5:05 How to uprade the stock ROM

7:34 Phone in action

9:21 Camera & settings

10:34 Viewing angles

11:06 Various info & tests app results

12:12 Built-in speaker music test

12:46 Youtube 2K video test

14:58 Compass & GPS test

15:47 Thickness & weight

16:04 3D shooter game test "Unkilled"

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ο οδηγος για εγκατάσταση twrp και αλλαγης ρομ για την US version ειναι στην σελιδα 223, 4 g εχω στην μια καρτα που εχω τα δεδομενα και το wifi λειτουργει κανονικα με ικανοποιητικο σημα επισης εχει και ota απο cuoco92 για την 11s us version

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

GUIDE FOR DUMMIES SUPER - LeTV Leeco X800 US VERSION

 

The installation through the following steps. First, go here and pay a coffee to Cuoco92 ( https://www.paypal.com/de/cgi-bin/we...e17951d2c62172 )

Then, download the needed:

TOOLS: https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145288

TWRP: https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145290

ROM (you choose is a discussion, I use the latest Cook 11s): https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=64249

Unpack the first two. The ROM rename it update.zip and upload them on your LeTV via USB (not put it into any folder, just drag it into the LeTV)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Now you need the ADB Drivers:

Option 1. The PC will automatically recognize US driver and device by connecting the USB cable -> OK, you go to install TWRP

Option 2. The PC does not recognize ADB device (understand this because by opening Device Manager you are the yellow triangle with exclamation point) -> follow this simple guide Manually installing Android ADB USB Driver - TUTORIAL, APP & TOOL - Unofficial International Leeco Phone Support , then go to install TWRP

NB If you do not have java, install it before proceeding with the second option is for the Android SDK manager.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

install TWRP

- Mandate the device FASTBOOT (Vol - and power button) until you see the penguin.

- Connect phone to PC

- Go to where you unzipped the downloaded file before (TOOLS and TWRP). Open tools folder and double click on SHELL, you will open the terminal and you need to type in the order:

fastboot oem unlock

fastboot flash recovery recovery.img

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reboot and install custom ROM

 

Press ON / OFF and Volume Up until the Leeco Recovery logo appears (do not give up at the first vibration or there rewrites the recovery and touches you start). Now you'll be TWRP.

Council to always do a backup.

Please have an order (and not restart until the end):

- Wipe -> factory reset

- Install -> select and flashed update.zip package that you previously saved on LeTV

- Do wipe cache / dalvik

- Make factory reset

Reboot, be patient a few minutes, and enjoy your LeTV X800 cleaned up and optimized.

 

 

Ειναι απο το Ιταλικο φορουμ οδηγος εγκαταστασης για την US version

Μετα την εγκατασταση της ρομ το pc το βλεπει σαν LE TV X800 CN

 

Επισης αγορα απο coolicool.com σε 3 βδομάδες το ειχα, τωρα οσο για το αν γινεται κινεζικο μετα και μπορείς να φλασαρεις cn rom δεν το δοκιμασα, στο κιν παντως το αναγραφει το μοντελο σαν cn version.

Link to comment
Share on other sites

... τωρα οσο για το αν γινεται κινεζικο μετα και μπορείς να φλασαρεις cn rom δεν το δοκιμασα, στο κιν παντως το αναγραφει το μοντελο σαν cn version.

 

Ωραίος!

 

Εάν το αναβαθμίσω το σκ, θα περάσω μια cn ρομ απο πάνω, πχ την 13s να το δώ.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...